Princezna pomsty

Princezna pomsty https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37558/bmid_macauliffe-vikings-trilogy-princezn-Bly-37558.jpg 4 234 33

Vikings trilogie série

Princezna Erin odmalička sleduje, jak její rodnou zemi pustoší Vikingové vedení králem Olafem. Ví sice, že by se měla především vdát a rodit děti, ale touha po pomstě je příliš silná… Příležitost se jí naskytne ve chvíli, kdy při jedné ze svých toulek nalezne ošklivě zraněného Olafa. Spoutá ho a už se těší, až otci předá cenného zajatce. Světlovlasý obr se krásné přemožitelce zprvu ochotně podvolí, ale jen proto, aby nabral sílu. Netrvá dlouho a situace se otočí – náhle je Erin kořistí zlotřilého Vikinga. Podaří se jí sice utéct, ale její nenávist vůči Olafovi roste. Jaké je tudíž její překvapení, když jí po návratu otec sdělí, že se ji v zájmu království rozhodl provdat za Olafa. Nic jí nepomůže vzdor a výhrůžky, králova vůle dojde naplnění. Ani po svatbě se Erin odmítá nechat zkrotit, odpírá manželovi poslušnost i svoje tělo. Bude zapotřebí několika zvratů osudu, aby nepokorná princezna pomsty nechala ve svém srdci roztát ledy a vyklíčit pravou lásku…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Golden Surrender , 1985

mariva
22.02.2024 4 z 5

Oba hrdinové trochu moc paličatí a nedůvěřiví, ale knížka se dobře čte, takže zkusím sehnat další díly série.

Bergerac16
09.06.2023 5 z 5

Moc hezké. Peripetie kolem Erinina prvního setkání s Olafem, kdy se střídá situace zajatec-věznitel, podle toho, kdo z nich má momentálně navrch, mě upřímně bavila. Příběh obsahoval několik zcela nových motivů, se kterými jsem se u autorky zatím nesetkala, takže mě to hodně zaujalo.

kacenka6144
30.03.2022 4 z 5

Po delší době se vracím k této autorce a hledám knížky, které jsem od ní ještě nečetla. Mám ráda tyhle středověké romance. Neústupná, hašteřivá kráska proti paličatému muži a souboj kdo s koho. Většinou nakonec vyhrají oba. :-)

Alenka76
27.01.2022 5 z 5

Olafa bileho milujem krasne napisana kniha precitana viac krat, kazda jedna kniha ma vtiahne do deja a v napeti som az do konca .

Toledo
17.05.2021 3 z 5

Knížku jsem přelouskala za den, moc pěkně se četla a čekala jsem, co se tam ještě stane i když byl děj vcelku předvídatelný.
Trochu mě rozčilovala postava Erin svou tvrdohlavostí. Možná zkusím další díl ze série, nebylo to úplně špatné.

DUNIKO
15.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka ❤️

Ivusak7
13.07.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila je to již druha série knížek co čtu od této autorky a vůbec mě nezklamala.
Erin a Olaf - skvělý příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout..

turecko76
08.06.2020 4 z 5

Vyborne napsane, ale to je u Drake uz standard. Nehodnotim plnym poctem, ale pravdepodobne jen z toho duvodu, ze jsem nemel nutkani cist knihu jednim dechem. Mozna za to ale muze to, ze jsem jiz trochu presycen autorcinymi knihami. Kdybych ji cetl jako prvni, nejspise bych dal hvezdy vsechny.

Nikusscha
18.12.2019 5 z 5

Příběh se mi líbil. Taková ta romantická klasika. Nechyběla láska, napětí, zrada a happy end :)

petraj30
03.08.2019 4 z 5

Bylo to úžasně od začátku do konce. Z počátku nenávist, později jakási tolerance, potom zase nedůvěra a nakonec láska, která tan asi byla od začátku. Erin a Olaf byli skvělí, doufám, že jejich děti budou stejně tvrdohlavé

zimolka
22.07.2019 5 z 5

Krásný, čtivý příběh.

AniDi
12.04.2019 5 z 5

Tak toto byla paráda. Jsem velká milovnice knih J.Garwood a dosud jsem nenarazila na styl psaní a úžasnou dějovou linku jako v jejích historických knihách, až teď. Čtení jsem si báječně užila a dozajista se ke knize znovu vrátím.

HPmagor
18.02.2019 5 z 5

oddechové čtení :-)

avalonek
21.08.2018 5 z 5

Podařilo se mi tedy první přečíst až druhý díl,ale to ničemu nevadí.Musím říct,že první díl tedy stojí za to..Hašteření hlavních hrdinů mě opravdu bavilo.Erin a její chování mi opravdu sedlo,já bych se asi ve spoustě případech zachovala stejně a Olaf mě úplně dostal..Vikingy mám ráda,jejich život,příběhy a bohy..Takže já si opravdu čtení užívala

Aileena
04.05.2018 3 z 5

Na žánr červené knihovny lepší průměr. Dobrá oddychovka mezi náročnější četbou.

ketvin
04.04.2018 4 z 5

No... mé první seznámení s vikingy. Asi to není úplně má káva, já jsem spíš na ten pozdnější plesový Londýn, pozdní Skotsko či alespoň Ameriku... ale kniha se mi líbila - byla zajímavá, příběh plný zvratů, hrdinové se krásně "rozvíjeli", bylo to napínavé i překvapující... Olaf byl občas na facku a stejně tak i Erin, ale asi je to prostě tou "dobou"... A tedy ty rány tam lítali, i když už mi opravdu vadily scény typu "bušila mu do hrudi", "ty vikinský pse", "čubko, štěkno".... a to následuje v bledě modrém i v dalším díle... Takže sérii dočtu, ale pak se vrátím do "budoucnosti" aspoň o pár století :)

TerezaMondeková
25.11.2017 5 z 5

Kniha je skvělá. Mám moc ráda historické romány. Nejvíc mě bavil asi konec. Tam to bylo hodně napínavý a zajímavý. I ta slza ukápla. U této knihy nechybělo vůbec nic. Láska, nebezpečí, dobrodružství, romantika, napětí... Rozhodně jdu do dalšího dílu.

janqa410
12.09.2017 5 z 5

Erin jsem si zamilovala téměř okamžitě. Její odvaha, odhodlání chopit zbraň do vlastních rukou a postavit se nalajnovanému osudu, mě potěšila. Není to žádná chudinka, která je naprosto bezbranná a ostatní jí jen manipulují. A Olaf? No, vysoký, vousatý chlapák, který se s tím taky neštve. Příběh velmi čtivý, postavy velmi sympatické, Série Vikingů mě moc baví :)

Lalina3
21.08.2017 4 z 5

Tady výjimečně nevím, jak hodnotit.
Uděluji 4*, ale jsou zde pasáže, které by si nezasloužily ani 1*.
Začala bych přednostmi.
Kniha byla opravdu čtivá. Bavily mě i takové pasáže, které v jiných knihách pro mě byly nuda. Takže jsem si celkově knihu užila.
Ale.
Celou dobu jsem měla chuť praštit Olafa dřevákem po hlavě, v některých situacích mně z něj bylo až fyzicky zle. Pak samozřejmě můj mozek předhodil myšlenku, že je to přece 9.století a on je Viking. Ale omlouvá ho to?
Asi někde za půlkou už mě naštval tak, že jsem byla odhodlaná knihu odložit. Ale pak jsem ji dočetla, překousala jsem se tím, i když mně při každé zmínce o jeho mrazivém pohledu vstávaly vlasy na hlavě.
Konec mě úplně...nenadchnul, ani nevím proč. Asi mě Olaf štval tak, že jsem si to nedokázala užít.
A doběla mě rozzuřila poznámka o slabosti žen. K tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Jedině tak, aby si zkusil, to co v tu chvíli Erin. A hned by mu sklaplo.
Další knihy si od autorky přečtu, píše krásně. Ale už ne z tohoto období, jinak mě asi už opravdu z těch vikinských chlapů klepne.
Ale i tak mě velice láká další díl, protože Erika jsem si oblíbila. :D

Za mě tedy 4*.

macina32
22.08.2016 5 z 5

Miluju knihy od Shannon Drake :) Každá knížka má svoji šťávu, dokáže Vás přenést v čase do jiné doby a trilogie o Vikingách byla výstižná a na svoji dobu pravdivá. Strhující čtení ke kterému se budu ráda vracet.

Vikingové romance historické romance

Shannon Drake (p)