Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla jedním slovem DOKONALÁ. Příběh mě pohltil na samém začátku a stejně tak obě hlavní postavy mi okamžitě přirostly k srdci. Knihu jsem dlouho odkládala, až se mi v letošním roce v rámci vlastní knižní výzvy dostala do rukou a musím přiznat, že jsem byla opravdu veliký hlupák, když jsem tak dlouho odkládala něco tak jedinečného. Do příběhu jsem se doslova zamilovala a nemám jedinou pochybnost, že si za něj autor obdržel Pulitzerovu cenu zcela zaslouženě. Kniha je plná emocí a odhodlání a vnitřní síly, se kterou se oba protagonisté staví k uskalím, které jim do cesty staví 2. sv. válka. Rozhodně mohu knihu jen doporučit.

25.01.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasná kniha, dokonale napsaná a plná emocí. Přečetla jsem takřka bez dechu a neubránila jsem se slzám. Obdivuji autorčin vypravěčský talent. Kniha mi také poskytla mnoho nových informací a rozšířila mé znalosti. Příběh se čte v podstatě sám a pokaždé, když jsem byla nucena knihu odložit, nedokázala jsem potlačit myšlenky na příběh, který v sobě její stránky ukrývaly. Vřele knihu doporučuji, je bezesporu jednou z nejlepších, jaké jsem v loňském roce četla.

25.01.2018 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Příběh je obohacený tou spravnou dávkou strašení. Věřím,ža za temných a deštivých večerů nebude problém, vykouzlit čtenáři na kůži trochu toho mrazení, když se v pokoji znenadání něco šustne. Není to klasický horor, ale je to pěkně napsaná duchařina s tou správnou dávkou tajemství. Mé první setkaní s autorkou a mohu jen doporučit. Byla jsem mile překvapená a také okouzlená. A to nejen příběhem, ale také napětím a strašidelnou atmosférou, která z příběhu sálá. Moc se mi líbilo, že autorka do příběhu také zakomponovala kocoura, který dostal svůj vlastní prostor, kdy se projevil jako nefalšovaná a odvážná šelma. Teším se na další knihy, které už na mě netrpělivě čekají v knihovně.

25.05.2023 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Z počátku mě kniha nebavila a já si říkala, že jsem asi zase jednou sáhla vedle, zlákána krásnou obálku. Nakonec jsem knihu odložila až ve dve v noci, protože už mě natolik pálily oči, že jsem nebyla schopná dočíst těch pár zbývajících kapitol. Jeden by řekl, že na příběhu Krásky a Zvířete už nelze přiliš změnit, ale právě Na lovu, tuhle mou teorie uspešně vyvrací. Zaklad příběhu zůstává nezměněný, ale autorka jej doplnila a pestrou škálu postav ze slovanského folklóru, celý příběh prodchnula magií a vdechla této pohádce nový život.

20.01.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

16.02.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale to se mi u S.J. už stalo, takže jsem se ani v nejmenším nevzdávala naděje. A jako u předcházejících knih se mi to i tentokrát vyplatilo. Rozjezd je opravdu pozvolný a troufám si říct, že může působit i maličko nudně. To nám však autorka v průběhu děje bohatě vynahradí. Příběh je spletitý a prodchnutý akcí, láskou i napětím. Postavy jsou bezvadně propracované a během celého děje se nadále vyvíjí. No a jak už je u S. J. zvykem, knížka není žádný střízlík a v dalším díle, na který se mimochodem moc těším, si na nás nachystala ještě pá stran navíc :)

12.09.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si četla téměř do půl páté ráno, jestli vůbec někdy. Takže...

03.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku! Kniha je jedna z nejpůsobivějších, jaké jsem zatím letos četla a jsem vážně moc zvědavá, na její filmové zpracování.

06.06.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Je to nejen vtipné, ale i k zamyšlení. Elsie si ve svém vyprávění dotýká mnoha palčivých otázek, moderní společnosti. Originálním a nevtíravým způsobem, no zkrátka jak to dokáže jen pravá kráva :) Přijemné počtení, já jsem rozhodně ráda, že tahle útlá knížečka přibyla do mého knižního stáda.

16.04.2016 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Bezesporu jedna z nejlepších knih, jaké jsem v letošním roce zatím přečetla. Autorka bez nejmenších zábran popisuje svůj život, vnitřní boj a hledání sama sebe. Její odhodlání a vytrvalost, stejně jako odvaha jsou velice inspirující. Stejně jako vnitřní síla, která ji poháněla napříč divočinou a PCT. Kniha v mnohých jistě vyvolá touhu také vyrazit někam do přírody. K autorce pociťují nesmírný obdiv a úctu za vše, čemu navzdory různým nepříjemnostem, které ji během putování potkaly, odhodlaně čelila a nevzdala se ani v těch nejtěžších chvílích, kdy ji k tomu mnohé svádělo. A za těch mnoho mil, které zvládá téměř výhradně sama ujít, s obřím batohem.

09.08.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasná kniha! Obdivuju autočinu představivost, dokázala vytvořit ohromující a poutavý příběh. Zachytila hlavní prvky klasické pohádky o Popelce, ale díky své představivosti vytvořila něco nového a neotřelého. Kniha mě zaujala už od první stránky a zvědavost mi nedala, abych se do ní znovu a znovu neponořilaa dozvěděla se, jak příběh pokračuje. Kniha je napínavá a plná překvapení, sice už od prvních stránek je čtenáři jasné, jak to vlastně se Cinder je, ale to už vlastně prozrazuje samotný název. Co se stylu týče, je kniha velmi čtivá, prostě vám to nedá, dokud ji nedočtete. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do druhého dílu Scarlet a stejně tak s nedočkavostí očekávám další dva díly, které budou následovat. :)

28.12.2013 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Naprosto úžasná kniha! děj vás zcela pohltí a dokud ji nedočtete, neodtrhnete se od ní zvědavostí. Navíc jde o historické události, takže se i něco přiučíte.

16.12.2013 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Opravdu dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a naplno se ponořila do příběhu. Na knihu jsem se velice těšila, ale začátek pro mě byl dost nezáživný a matoucí. Zhruba od poloviny začala kniha odsípat a každou kapitolu prostupovalo napětí a po jejím přečtení zůstávala touha dozvědět se víc. Poté už nebylo snadné knihu odložit. Velmi jsem si oblíbila postavu Rill, mrzelo mě, že se téměř nikdy ve vzpomínkách nevracela ke své sestře Camellii, jako by na snad úplně zapomněla, přitom měla po celou dobu ke svým sourozencům velice vřelý vztah. Konec byl v podstatě šťastný, přestože jej provázelo mnoho ztrát.
Příběh je velice působivý, obzvláště, když si uvědomíme, že se opírá o skutečné události. Myslím, že pro většinu lidí, je nepochopitelné, jak mohlo být takto zacházeno s malými dětmi, které nejen, že byly ukradeny z mnohdy milujících náručí svých rodin, ale navíc s nimi bylo zacházeno, jako s věcmi. Aktérům tohoto "zločinného spiknutí" navíc na dětech pramálo záleželo, šlo jim jen opouhý zisk. Děti se tak měnily pouze ve zboží, se kterým se bezohledně obchodovalo.
Velkou výtkou, kterou bych adresovala redakci nebo spíše na samotnému korektorovi, jsou mnohačetné překlepy, které provází celý příběh a objevují se bezmála v každé kapitole. Což dle mého názoru snižuje hodnotu příběhu.

26.04.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moje první setkání s autorkou, které dopadlo doslova na jedničku. Její styl psaní je úžasně čtivý a plynulý. Bez nejmenšího problému mě vtáhl do děje, ať už šlo o samotnou sage nebo vyprávění její babičky. Část příběhu, který je o Mince mě naprosto pohltil, je to úžasné vyprávění a já autorku obdivuji, jak z informací, které poctivě posbírala dokázala tak bravůrně vykouzlit tento strhující příběh plný emocí. Já jsem z knihy nadšená a jsem zvedavá, jak se mi zalíbí další autorčiny knihy, které na mě prozatím čekají v mé knihovně.

17.05.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst, ale to trvalo jen z počátku, už se mi to u S.J. stalo, takže mě to nijak nepřekvapilo. Třetí díl dále rozvíjí úžasně propracovaný a spletitý svět, který pro nás autorka stvořila. Přibylo množství nových postav a nečekaných a nápaditých zvratů. Teké se nám odhalí Celaininu nebo už bych měla spíše říkat Aelinina minulost. Chaol, kterého jsem si během prvního dílu tolik oblíbila, se sice chová jako čím dál tím větší pitomec, autorka mi to však bohatě vynahradila úžasným "vílím parchantem" Jeřábem, kterého jsem si jednoduše zamilovala! :D No zkrátka číst tuhle knihu je opět úžasný zážitek. A já opět smekám a s nadšením hltám stránky Královny stínů :) .

17.05.2018 5 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Popravdě pořád nějak nevím, jaké emoce ve mě tato kniha vyvolala. Příběh je bezesporu zajímavý a téma aktuální, ale autorčin styl mi prostě nějak nesedl. Příběh mi přijde takový neúplný, jako by v něm něco scházelo. Když se zamyslím a ohlednu zpět, vlastně nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala. Prostě jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale pocity, které vás provází, když čtete knihu při které zažíváte nadšení ze samotného faktu, že ji čtete se u tady prostě nedostavilo. Ani přílišnou simpatii k hlavním postavám jsem nepocítila, navzdory tomu, že Poppy několikrát prohlašovala, že přece není hloupá, mě tedy trochu hloupoučká přišla, stejně jako Martin, který se bezhlavě vrhl do armády, aniž by se obtěžoval zjistit, co přesně služba v ní obnáší. Příliš mi ani nesedl opravdu nízký věk páru. A spousta omáčky z let minulých, která se roztékala okolo hlavního děje.

Zkrátka, knihu jsem přečetla, ale znovu už bych ji číst asi nechtěla. Teď váhám, zda mám dát autorce pomyslnou "druhou šanci", témata jejích knih jsou hodně zajímavá, ale její styl psaní mi zrovna dvakrát nesedl. Tak uvidíme v budoucnu, jak se mi to v hlavě rozleží. :)

19.01.2017 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moje první setkání s autorkou a hned jsem se zamilovala. Příběh je nádherný, plný emocí. V ději se prolínají příběhy dvou žen, jedna žila v období první světové války a druhá žije v současnosti. Přesto, že od sebe jejich životy dělí celé staletí, obyčejný portrét krásné Sophie, dokáže ovdovělé Liv zamíchat život a zcela jej změnit. A ačkoliv je to klišé, velice mě potěšilo, že měl příběh tak krásný konec.

31.12.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nejdřív jsem si říkala, do čeho jsem se to nechala přemluvit. Prvních pár kapitol byla celkem nuda, vlastně se tam ani nic moc nedělo. Tak jsem tak četla a četla a byla jsem na páté kapitole a pak se mrknu a najednou je to kapitola 17 :D Od páté kapitoly mě kniha doslova pohltila,byla jsem zvědavá, jak to bude dál a přečetla jsem za 2 hodiny něco přes sto stránek. Amerika je sympatická hrdinka, hlavně proto, že je to vlastně obyčejná dívka. A princ Maxon se mi povahově také velice zalíbil, není to žádný nafoukaný floutek, kterého odmala krmili zlatou lžičkou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Možná by nebylo ani špatné knihu zfilmovat, ale buhví, ja by to dopadlo.

02.03.2015 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Styl manga se mi moc líbí, takže jsem se rozhodla knihu si koupit. Kresby jsou nádherné, co se příběhu týče, ni nového se nodozvíte, ale přesto jsem ráda, že mám tento román ve své knihovně. Jen je opravdu škoda, že je rozdělen na dva díly.

08.01.2015 4 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Kniha je velice čtivá, z části se opírá o fakta a zčásti je pak dílem autorovy fantazie. Musím přiznat, že jsem se místy maličko nudila a občas mi přišel děj trochu zdlouhavý, ale to zase rychle přešlo. Ke knize mě přivedlo právě romanovské téma, protože jako správná romantická duše, jsem vždy ve skrytu doufala, že by příběh o Anastázii mohl být pravdivý, navzdory všem faktům, která doposud byla zjištěna. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně a možná si ke mě někdy v budoucnu najde cestu i nějaká další autorova kniha.

25.01.2018 4 z 5