Poppy Day

Co byste obětovala, aby se váš miláček vrátil domů? Od té doby, co si kadeřnice Poppy Day vzala svého miláčka Marta, byli spolu šťastní. Nyní je Mart na misi v Afghánistánu a Poppy počítá každý den, až se vrátí domů.Avšak jednoho dne zaklepou na její dveře neznámí lidé a její svět se zhroutí. Mart byl vzat jako rukojmí a pro armádu je příliš nebezpečné, aby se ho pokusili zachránit.Poppy je odhodlána přivést ho domů sama. Ale brzy bude stát před nejtěžší otázkou svého života: není cena za záchranu muže, kterého miluje, příliš vysoká? Silný příběh o ztrátě a odvaze od autorky, která z vlastní zkušenosti moc dobře ví, o čem píše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305045/poppy-day-GTC-305045.jpg 3.539

Není větší lásky (1.)

Vydáno:, Omega

Kniha Poppy Day

jana1941

Taková průměrná kniha, nějak mě nenadchla, ale nemůžu říct, že by byla vyloženě hrozná. Spíše takové odpočinkové čtení, když chce člověk nějak zabít čas.

zulvisek
31.10.2018

Nevím,mně kniha nenadchla.Do čtení jsem se místy musela vyloženě nutit

Danago
23.10.2018

Pro mě byla knížka velkým překvapením. Měla spád a napětí až do úplného konce. Velice dobře se četla. Měla v sobě dobrodružství, odvahu s trochou naivity a taky velkou lásku. Příběh o zajetí mladého muže v Afghánistánu a jeho záchraně má v sobě něco víc než by se na první pohled zdálo.

Andvejka
24.09.2018

Nemůžu říct, že mě kniha vůbec nebavila, ale taktéž nemůžu říct, že bych z ní byla nějak extra nadšená. Tomu odpovídá i fakt, že jsem ji četla déle než měsíc, i když pro mě osobně 312 stran nebývá na víc jak týden. Nejvíce mě bavily poslední dvě kapitoly, což zrovna není moc. Nicméně mě to strašně mrzí, protože téma knihy znělo velmi nadějně, ale víc jak 3 hvězdy dát prostě nemůžu.

crazyslunicko
15.09.2018

Poppy day, zajimavy pribeh s necekanymj zvraty. Knihu pravdepodobne nepochopi ti, kteri se celodenne o nikoho nestarali, obetovali svuj zivot jim. Poppy day je velice laskava a hodna slecna, ktera se stara o svou nemocnou babicku v penzionu, pracuje v kadernictvi a ma za manzela vojaka. Kdyz ho unesou, uvedomi si, ze krome nej a babicky uz vlastne nikoho nema. Proto zburcuje armadu, novinare a jede si pro manzela do afghanistanu. Myslim si, ze si plne neuvedomovala rizika sve cesty, ale proste jen jela za svym manzelem, aby ho zachranila. To jake nasledky to na obou zanecha je vec druha. Pro me absolutne jiny pohled na vojaky v USA.

dzejkbeltygros
03.09.2018

Zajímavý a hezky napsaný příběh, který se možná jeví trochu nereálně, ale od toho je to přece příběh. Bylo to celkem silné, emotivní a k zamyšlení. Poppy byla opravdu naivní, ale i přes to, jí nechyběla odvaha jít a udělat něco, čeho nebyla schopná celá armáda. Myslím, že to stojí za přečtení. Nechybí tam ani špetka humoru.

motokatty
31.07.2018

Poppy Day... Od cca 200 stránky vám příběh začne připadat jako hodně přitažený za vlasy, naprosto nereálný. Nicméně se vsadím, že stejně jako já, knihu dočtete až do konce. Přes všechny výhrady, které bych ke knížce ještě měla (např. některé pasáže z minulosti byly prostě zbytečné), musím zcela upřímně říct, že jsem ráda, že jsem Poppy Day přečetla. Nejde totiž ani tak o umělecký počin, ale spíše o snahu donutit čtenáře se zamyslet nad hrdinstvím a odvahou. Vojáci, kteří jdou do boje jsou odvážní hrdinové. Ale jejich matky, manželky či přítelkyně... ty musejí prokázat odvahu taktéž.

Zlatinka.Emilly
12.06.2018

Příběh byl pěkně zpracovaný a o tom, jestli by mohl být reálný či nemohl, jsem nepřemýšlela. Spíš mě zajímalo, jak Poppy Day zvládala nelehkou situaci svého života. To, že se zachovala tak, jak se zachovala, bylo v její situaci nevyhnutelné, pokud chtěla zachránit život svého manžela. To co udělala byla obrovská oběť lásky. Šla do toho přesto, že nemohla důvěřovat splnění slibu který dostala.

fruitbueno
09.10.2017

Poppy Day byla za poslední dobu nejvíce zaměřená kniha na sociální otázky, kterou jsem četla. Děj, jistě velice emotivní a plný naprosto nereálných situací, je doslova z každé strany ovlivňován prostředím, historií, původem hrdinky, sama jej také akcentuje ve svých úvahách i řečech. Čtení na dvě deštivá odpoledne, které ale hlubší stopu nezanechá...

Jane007
05.10.2017

Příběh je v celku nereálný, ale to mi vůbec nevadilo. Důležité je, co chce knížka říct a to, aby se člověk zamyslel nad tím, co má a vážil si toho. Poppy jsem si oblíbila a celou dobu jí držela palce.

bagel
06.02.2017

Moc pěkný příběh, i když někdy trochu nepravděpodobný.

Terry.89
19.01.2017

Popravdě pořád nějak nevím, jaké emoce ve mě tato kniha vyvolala. Příběh je bezesporu zajímavý a téma aktuální, ale autorčin styl mi prostě nějak nesedl. Příběh mi přijde takový neúplný, jako by v něm něco scházelo. Když se zamyslím a ohlednu zpět, vlastně nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala. Prostě jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale pocity, které vás provází, když čtete knihu při které zažíváte nadšení ze samotného faktu, že ji čtete se u tady prostě nedostavilo. Ani přílišnou simpatii k hlavním postavám jsem nepocítila, navzdory tomu, že Poppy několikrát prohlašovala, že přece není hloupá, mě tedy trochu hloupoučká přišla, stejně jako Martin, který se bezhlavě vrhl do armády, aniž by se obtěžoval zjistit, co přesně služba v ní obnáší. Příliš mi ani nesedl opravdu nízký věk páru. A spousta omáčky z let minulých, která se roztékala okolo hlavního děje.

Zkrátka, knihu jsem přečetla, ale znovu už bych ji číst asi nechtěla. Teď váhám, zda mám dát autorce pomyslnou "druhou šanci", témata jejích knih jsou hodně zajímavá, ale její styl psaní mi zrovna dvakrát nesedl. Tak uvidíme v budoucnu, jak se mi to v hlavě rozleží. :)

LilianaFalcon
18.01.2017

Pro mě bylo až moc nanicovatého povídání okolo. Kdyby se to omezilo na Poppy a Martina, tak neřeknu, ale ten zbytek postav nebylo třeba rozebírat tak obsáhle.
Ano, téma je aktuální, je to silné téma, které se neomezuje jen na jednu část problematiky, ale i tak... prostě tomu něco chybělo. Připadalo mi to jako sledování několika denních zpráv, u kterých jsem zvyklá něčemu věřit a něčemu zase ne.
Nejvíc mi vadil věk postav. Kdyby autorka tvrdila, že jim je o deset let víc, tak tomu spíš propadnu.
Čekala jsem extra silné emoce a dech beroucí příběh jako u kryci-jmeno-verity-kryci-jmeno-verity-258472
Bohužel jsem se nedočkala.

veronika9143
10.01.2017

Neskutečný příběh o lásce, ztrátě a politice. Autorka píše velice hluboká témata, která se čtenáře musí dotknout. Líbí se mi jak dokáže všechno okolo sebe popsat, máte pocit, jako byste tam byli.

veronika0382
19.12.2016

Příběh plný emocí, naděje, odvahy a nekonečné lásky. Lásky tak hluboké, že odolává strachu ze smrti, bolesti, terorismu a všem hrůzám, které válka v Afghánistánu přináší..... více v mojí recenzi zde :)

evasamankova
21.10.2016

Velmi sympatická, čtivá kniha, v níž nechybí humor, nadhled, občas nějaké to klišé a krok do "červené knihovny", ale naproti tomu ani smutek a spousta věcí k zamyšlení.