Z lásky k vám

Zničili byste rodinu, abyste zachránili své děti? Kathryn je žena ředitele prestižní školy. Je dokonalým obrázkem matky a manželky, která žije spokojený a naplněný život. Život, který jí budete závidět. Dnes ráno připraví snídani pro svou rodinu a vypere prádlo. Dnes odpoledne zastřihne květinové záhony a upeče koláč na synův kriketový zápas. Dnes večer si klekne před svého manžela a bude čekat na jeho soud. Za každé porušení pravidel ji stihne trest. Její tělo je pokryté jizvami. Kvůli dětem nikdy nevydá ani hlásku. Dnes v noci Kathrynina trpělivost přeteče. Vyndá z kapsy nožík a muže, který ji šestnáct let týral, zabije. Zítra ji čeká vězení, soud a ztráta dětí. Ještě pořád jí závidíte? Příběh vypráví o tom, jak Kathryn zkouší znovu vybudovat svůj život a usmířit se s dětmi, které se jí odcizily. Povznášející román o vnitřní síle, přátelství a houževnatosti lidského ducha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207405/z-lasky-k-vam-JXp-207405.jpg 4.2130

Není větší lásky 2.

Vydáno, Host

What Have I Done?, 2013

Kniha Z lásky k vám

INCOGNITOREADER

Na knihu jsem se moc těšil, to co jsem o ní věděl mě totiž velice zaujalo. Manžel brutálním způsobem týrá manželku 16! let až jednoho dne ho manželka zabije. Věděl jsem jen tohle a to mě opravdu zaujalo.
ALE!
Podle mě je toto rozhodně menší část knihy.
Příběh je vyprávěný tak, že nejdříve sledujeme co se stalo před deseti lety a postupně se přibližujeme k současnosti. A sledujeme spíše Kate na cestě z toho pekla zpět do normálního života a na cestě zpět ke svým dětem.
Je to rozhodně čtení pro ženy. O tom není pochyb.
To co Jste zažívá je strašné, ale na mě kniha jako celek moc nefungovala. Kate mi nebyla sympatická a její jednání ať v manželství nebo potom mi nepřišlo uvěřitelné.
Kniha není špatná, ale nebyla pro mě.
Navíc font v knize je opravdu malý a špatně se čte.

hlentilka

Otřesné vzpomínky týrané ženy, nejhorší trest za svůj čin bylo, že jí vlastní děti odmítaly. Čekání na odpuštění, znovu vybudování nového života, velké zoufalství silné ženy. V knize bylo pro mě nepohodlné - neustálé skákání v čase ( před 10 lety, před měsícem, před 4 lety....).

Janaves

Kniha se mi líbila a jen tak na ni nezapomenu

sabca
28.11.2020

To, že Kathryn před dětmi skrývala jak sadisticky se k ní manžel chová se nakonec obrátilo proti ni. Kdyby ona nezabila manžela, zabil by jí on. Případ u nás známy - spisovatelka Simona Monyová. Za to co udělala jí odsoudili a dlouho trvalo než si k sobě zase našli cestu. Kniha přesto, že je smutná se četla dobře.

martiline
03.06.2020

Příběh je uvěřitelný ... ač se to někomu nemusí zdát. Jednou položil Jan Kraus ve své Show jedné naší rozvodové právničce (která se specializovala na týrání žen) otázku "jak se stane, že taková žena, cílevědomá, hrdá, chytrá ... se sebou nechá takhle zacházet ?" a ona na to "je to jako když dáte žábu do teplé vody a začnete vodu pomalu zahřívat ... ta žába nepozná, že se vaří" - kruté přirovnání, avšak pravdivé.
Není lehké napsat, že se mi kniha velmi líbila (je to až nemožné, když je v příběhu tolik bolesti) ... ale líbila a zůstane mi dlouho pod kůží.

kačenka80
10.01.2020

Kniha se čte jedním dechem. Je neuvěřitelné jak dokáží být lidé krutí a co vše dokáží udělat.

Allla9
20.11.2019

Mnohokrát se ve mě všechno sevřelo a křičelo - nedej se, řekni si o pomoc. bojuj ......

orinka3
14.04.2019

Od té knížky se člověk těžko odtrhne. Tak dobře je napsaná. Jenže...aby to bylo výborné, mělo by to být uvěřitelnější. Nemůžu si pomoct, ale příběh JE sice strašný, manžel je zrůda par excellence, ale nechce se mi věřit, že po takovém týrání by byl někdo schopen ve dne fungovat a nedat na sobě znát bolest. Nakonec ji právě ty děti, kvůli kterým všecko snášela a přemáhala, odmítají. V knize jsou až kýčovité pasáže - viz setkání s duchovním v Karibiku, snaha vybudovat domov pro problematické dívky - prostě mi celý ten román přijde jaksi přemrštěný a za vlasy přitažený. A Kate mi bohužel sympatická není. Daleko líp by udělala, kdyby po prvním manželském extempore navštívila lékaře.