Terry.89

To nejlepší z násTo nejlepší z násN. Sparks

Tentokrát trochu zklamání. Kniha je pro mě spíše průměrná. Čtivá, jako ostatně všechny autorovy knihy, ale děj se až do poloviny vleče, bez jakýchkoliv zvratů. V další polovině už příběh začne odsýpat a je z něj konečně cítit typický Sparks, přesto je děj poměrně předvídatelný. A od hlavních postav se také nedočkáme ničeho zásadního. Jak Amanda, tak Dawson působí velmi obyčejně, až nevýrazně a myslím si, že i přes veliké morální dilema, které oba prožívají, se nakonec chovají zbaběle až netečně a ani se nepokusí bojovat za to, co doopravdy chtějí. Místy to dokonce působí i tak, že to oba vlastně ani netuší.
Tentokrát mě autor trochu zklamal, přesto však stále patří mezi mé oblíbené, protože díky knihám jako je Talisma, Poslední píseň nebo Milý Johne, se jen stěží kdy stane, že by mohl přijít o mou přízeň.

Než jsme byly tvojeNež jsme byly tvojeL. Wingate

Opravdu dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a naplno se ponořila do příběhu. Na knihu jsem se velice těšila, ale začátek pro mě byl dost nezáživný a matoucí. Zhruba od poloviny začala kniha odsípat a každou kapitolu prostupovalo napětí a po jejím přečtení zůstávala touha dozvědět se víc. Poté už nebylo snadné knihu odložit. Velmi jsem si oblíbila postavu Rill, mrzelo mě, že se téměř nikdy ve vzpomínkách nevracela ke své sestře Camellii, jako by na snad úplně zapomněla, přitom měla po celou dobu ke svým sourozencům velice vřelý vztah. Konec byl v podstatě šťastný, přestože jej provázelo mnoho ztrát.
Příběh je velice působivý, obzvláště, když si uvědomíme, že se opírá o skutečné události. Myslím, že pro většinu lidí, je nepochopitelné, jak mohlo být takto zacházeno s malými dětmi, které nejen, že byly ukradeny z mnohdy milujících náručí svých rodin, ale navíc s nimi bylo zacházeno, jako s věcmi. Aktérům tohoto "zločinného spiknutí" navíc na dětech pramálo záleželo, šlo jim jen opouhý zisk. Děti se tak měnily pouze ve zboží, se kterým se bezohledně obchodovalo.
Velkou výtkou, kterou bych adresovala redakci nebo spíše na samotnému korektorovi, jsou mnohačetné překlepy, které provází celý příběh a objevují se bezmála v každé kapitole. Což dle mého názoru snižuje hodnotu příběhu.

26.04.2019

Na lovuNa lovuM. Spooner

Z počátku mě kniha nebavila a já si říkala, že jsem asi zase jednou sáhla vedle, zlákána krásnou obálku. Nakonec jsem knihu odložila až ve dve v noci, protože už mě natolik pálily oči, že jsem nebyla schopná dočíst těch pár zbývajících kapitol. Jeden by řekl, že na příběhu Krásky a Zvířete už nelze přiliš změnit, ale právě Na lovu, tuhle mou teorie uspešně vyvrací. Zaklad příběhu zůstává nezměněný, ale autorka jej doplnila a pestrou škálu postav ze slovanského folklóru, celý příběh prodchnula magií a vdechla této pohádce nový život.

20.01.2019

NejkrásnějšíNejkrásnějšíM. Meyer

V této novele se dozvíte hodně o Měsíčňanech a jak to vlastně na Měsíci chodí. A samozřejmě o Levaně, která původně vůbec nebyla taková potvora, jako dnes. Ba právě naopak, byla to obyčejná dívka, kterou týrala její starší sestra, nešťastně se zamilovala a jednoduše měla smůlu, že byla druhorozená.
Novela také prozrazuje něco o závěrečném dílu série Winter, a to přímo o původu samotné princezny Winter. Doporučuji přečíst si nejprve tuto knihu, než se pustíte do Cress, protože já je četla přesně opačně a z původu Winter, která se objevuje už v příběhu Cress, jsem byla malinko zmatená.
I když je kniha napsaná stejně poutavě, jako předchozí díly Měsíčních kronik, nezaujala mě natolik, jako třeba Cinder a Cress. Spíše ji řadím na druhý stupínek ke Scarlet.

22.05.2018

Anna krví oděnáAnna krví oděnáK. Blake

Kniha mě zaujala svou obálkou, no a popravdě i název zní zajímavě, ne? Když jsem se do knihy konečně pustila, naprosto mě uchvátila. Příběh je zajímavý, má spád a správnou míru strašidelnosti. Annu i Case jsem si hned oblíbila, takže bylo jasné, že se od knihy neodtrhnu, dokud se nedozvím, co, jak a proč. :) Přiznám se, že jsem knihu musela odložit, i když mi do konce zbývalo jen pár kapitol, jelikož už bylo mírně po půlnoci a já se zrovna dostala k tomu, jak se Obieman plíží z půdy. Kniha je naprosto úžasná a já ji doporučuji všem, kdo se rád bojí, má rád duchařské příběhy nebo i romantickým duším se zálibou ve fantasy příbězích.

V plamenechV plamenechR. Lupton

Zpočátku jsem si myslela, že budu knihu číst opravdu dlouho, stránek má požehnaně a nejprve se nedělo nic převratného, takže mi děj ubíhal velice pomalu. Pak mi ale došlo, že u Sestry to zprvu bylo taky takové. Děj je nejprve velice pozvolný, plný zdánlivě nepodstatných a šedních maličkostí, které se však postupem času začínají skládat do větších obrzců, až nakonec vytvoří celistvý obraz děje. Přiznám se, že první autorčin román se mi líbil víc, ale V plamenech, má rozhodně také něco do sebe. Zhruba od sté stránky už mě děj naprosto pohltil, nebylo snadné odolat zvědavosti a knihu odložit. Dá se říci, že jsem ji přečetla během dvou dnů, kdy jsem se do ní opravdu začetla, předtím to bylo jen takové nesmělé oťukávání. Děj je nesmírně promyšlený a skrývá se v něm nejeden zločin. Moji podezřelí se nakonec staly jen takovu vějičkou, kterou na nás uatorka nalíčila a nakonec to vše bylo uplně jinak, než jsem si myslela. Některé postavy mě opravdu velice překvapily. Závěr knihy mě velmi dojal, nad sílou mateřské lásky a oběti v její jménu, kterou projevila Grace jsem uronila nejednu slzu.
Doufám, že se od autorky brzy dočkáme další knihy, bezesporu je velice talentovaná a její příběhy jsou originální, propracované, dechberoucí a přesto velmi reálné.

22.05.2018

Pořád se díváPořád se díváC. Stevens (pseudonym)

Podle mého názoru zatím nejslabší autorčina kniha. Děj se poměrně dlouho vleče, než se začne doopravdy něco dít. Mám autorčin styl psaní velice ráda, ale tato kniha mi přijde celkem průměrná. Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak to dopadne, ale napětí, s kterým jsem četla obě předchozí knihy se v tomto případě nedostavilo. Doufám, že další kniha se ponese ve stejném duchu, jako ty dvě předchozí.

22.05.2018

Nikdy nevíšNikdy nevíšC. Stevens (pseudonym)

Chevy mě ani tentokrát nezklamala. Dokonale vymyšlený mrazivý příběh. Opět neočekávané zápletky, postavy, které se jevily jako přátelské se z nenadání změní v padouchy... Příběh je opět napínavý, znovu mě dokonale pohltil a já hltala každé slovo a s napětím jsem očekávala, jak to nakonec dopadne. Chevy Stevens se už bezesporu zařadila na seznam mých oblíbených současných autorů a já s neskrývanou zvědavostí očekávám, jaký brilantní příběh si pro své čtenáře vymyslí příště!

22.05.2018

Stále nezvěstnáStále nezvěstnáC. Stevens (pseudonym)

Tahle kniha byla mé první setkání s žánrem Thriller v knižní podobě. V knižním katalogu mě zaujala anotace, a tak jsem se rozhodla si knihu pořídit. A rozhodně jsem neudělala chybu. Kniha je úžasná! Příběh je poutavý, napínavý a zajímavý. Autorka má čtivý styl psaní a kniha vás do sebe jednoduše vtáhne. Probudí ve vás zvědvost a dokud ji nedočtete a nedozvíte se, jak to vlastně dopadlo, nemáte klid. :) Navíc když už si myslíte, že si hrdinka konečně oddechne, dopadnou na ni další osudové rány. A upřímě, nikdy bych nečekala, že je célý Anniin strastiplný osud dílém zrovná té jedné osoby a navíc kvůli tak banálnímu důvodu!

DeníkDeníkH. Berr

Héléne se v deníku o válce zpočátku zmiňuje jen okrajově. Z části je to nejspíš zapříčiněno tím, že se ji nejprve nijak osobně nedotýká a navíc prožívá svá osobní malá dramata a zvraty. Vlastní život ji zcela pohlcuje, jako mnohého mladého člověka a ona se tak soustředí na studia, první velkou lásku a svou rodinu více, než na hrůzu války, která je prozatím ještě dost vzdálená. Její hrůzy však brzy padnou i na její rodinu a přátele a ona se nakonec musí, stejně jako mnoho jiných potýkat s hrůzami, které válka přináší. Její klid a vyrovnanost i v těch nejnapjatějších chvílích ve mě vzbuzovali obdiv a zároveň hluboký smutek, protože jsem věděla, že navzdory veškerému odhodlání, nakonec válku nepřežila. Kniha se mi četla poměrně dobře, ale přiznávám, že někdy byly popisy událostí poněkud zdlouhavé a já bych se bez nich obešla, ale nepřijde mi správné odsoudit jako nezajímavé okamžiky, které pro jiného člověka znamenaly tolik.

Oheň srdceOheň srdceK. A. Boorman

Závěrečný díl u mě rozhodl o osudu této trilogie, a to v její prospěch. V prvních dvou dílech se našly místa, kde jsem se bezmála nudila, přesto jsem byla zvědavá, jak vše nakonec dopadne. Jak se ukázalo pro mě měla série vzestupnou tendenci a každý další díl byl lepří, než ten předešlý. Závěrečný díl je plný zvratů a napětí, neustále se něco děje. Přijde mi, že je autorka s každým dílem nápaditější a troufám si říct, že i zkušenější a na příběhu je to opravdu znát.

VypravěčkaVypravěčkaJ. Picoult

Moje první setkání s autorkou, které dopadlo doslova na jedničku. Její styl psaní je úžasně čtivý a plynulý. Bez nejmenšího problému mě vtáhl do děje, ať už šlo o samotnou sage nebo vyprávění její babičky. Část příběhu, který je o Mince mě naprosto pohltil, je to úžasné vyprávění a já autorku obdivuji, jak z informací, které poctivě posbírala dokázala tak bravůrně vykouzlit tento strhující příběh plný emocí. Já jsem z knihy nadšená a jsem zvedavá, jak se mi zalíbí další autorčiny knihy, které na mě prozatím čekají v mé knihovně.

Dědička ohněDědička ohněS. J. Maas

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst, ale to trvalo jen z počátku, už se mi to u S.J. stalo, takže mě to nijak nepřekvapilo. Třetí díl dále rozvíjí úžasně propracovaný a spletitý svět, který pro nás autorka stvořila. Přibylo množství nových postav a nečekaných a nápaditých zvratů. Teké se nám odhalí Celaininu nebo už bych měla spíše říkat Aelinina minulost. Chaol, kterého jsem si během prvního dílu tolik oblíbila, se sice chová jako čím dál tím větší pitomec, autorka mi to však bohatě vynahradila úžasným "vílím parchantem" Jeřábem, kterého jsem si jednoduše zamilovala! :D No zkrátka číst tuhle knihu je opět úžasný zážitek. A já opět smekám a s nadšením hltám stránky Královny stínů :) .

ScarletScarletM. Meyer

Pár lídí říká, že tenhle díl je lepší. než předchozí, s tím já ale nesouhlasím. Scarlet se mi líbila, ale od Cinder jsem se nemohla odtrhnout. Tentokrát mi trochu trvalo, než jsem se doopravdy začetla a to jsem oba díly četla návazně. Do "hltací" fáze jsem se dostala až někde za polovinou, pak je děj opravdu napínavý a plný neočekávaných zvratů. Právě díky tomu, jsem dala o jednu hvězdičku méně, než tomu bylo u Cinder, abych tak dala najevo, že Cinder je jasně ve vedení. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, vážně jsem moc zvědavá! :)

Bez srdceBez srdceM. Meyer

Při koupi knihy jsem ani na okamžik nezapochybovala, protože se přeci jedná o autorku Měsíčních kronik. Nakonec se však ukázalo, že toto kritérium pro mě ani zdaleka nebylo dostačující.Postavy byly opět dokonale vykreslené, stejně tak tomu bylo i v případě popisu Říše divů, ale... Děj se z počátku příšerně vlekl a v podstatě se ani nic moc nedělo. Z množství postav jsem byla chvíli zmatená, ale nakonec jsem se v nich zorientovala. jenže to nebyl zdaleka první zádrhel. Měla jsem vážně problém knihu dočíst, zkrátka mě nebavila, nakonec jsem se k dočtení přiměla a za jeden den přelouskala přes sto stránek. Přiznám, že ke konci mě příběh zaujal o něco víc a bylo mi líto Catherine, kterou jsem si předtím nijak zvlášť neoblíbila. Přesto si myslím, že bych se do knihy asi podruhé nepustila. No, uvidíme, prozatím má i tak své misto v mé knihovně.

17.05.2018

Sníh nebo popelSníh nebo popelS. Raasch

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Hned na první stránce vás autorka vrhne do spletitého děje a já se musím přiznat, že jsem hodnou chvíli byla dost zmatená, než se mi podařilo utřídit si, kdo je dko a kam patří. Prvních pár kapitol jsem se poměrně dost nudila a pořád ne a ne se začíst. Pak se konečně začalo dít něco pořádného a příběh mě pomalu vtáhl do sebe. Přesto na mě i nadále působil trochu chaoticky. Jednotlivé střípky z Meiřiny minulosti se pro mě objevovaly poměrně nahodile a nečekaně a to celé mě trochu mátlo. Každopádně něco na příběhu mě upoutalo a teď na mě v knihovně čeká druhý díl, který mi doufám pomůže s rozhodnutím, jak se k této sérii postavit. Zda budu číst dál nebo tento příběh zkrátka není pro mě.

17.05.2018

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku!

16.02.2018

AustenlandAustenlandS. Hale

Abych byla upřímná, byla to docela nuda. Čekala jsem něco víc. Neustálé fňukání a pochyby hlavní hrdinky mě vytáčely. Myslím, že kdyby se v knize téměř na každé stránce neomílala její posedlost panem Darcym, mohla by být kniha o dobrých pět stran kratší. Nápad je jistě originální a myslím, že mnoha faninkám Jane Austenové by takový druh dovolené jistě udělal radost, sama se hlásím dobrovolně. Ale příběh sám o sobě by si zasloužil ještě trochu práce, zkrátka mi to přišlo takové povrchní a nedotažené.

Horory na dobrou noc 2Horory na dobrou noc 2A. Horowitz

Příjemné oddechové čtení před spaním.

25.01.2018

Jak čůrají nevěstyJak čůrají nevěstyM. M. Cabicar (pseudonym)

Není to úplně špatné, ale zkrátka po zkušenosti s úryvky, které jsem četla na sociální síti, jsem očekávala něco víc. Nějaké to pousmání to u mě vyvolalo, ale to bylo asi tak všechno. Naopak u mé mamky se dostavil hlasitý smích, ktrý v ostatních cestujících vyvola vlnu zvědavých pohledů. Takže nepochybuji, že kniha si jistě své čtenáře najde.

AnastázieAnastázieC. Falconer (pseudonym)

Kniha je velice čtivá, z části se opírá o fakta a zčásti je pak dílem autorovy fantazie. Musím přiznat, že jsem se místy maličko nudila a občas mi přišel děj trochu zdlouhavý, ale to zase rychle přešlo. Ke knize mě přivedlo právě romanovské téma, protože jako správná romantická duše, jsem vždy ve skrytu doufala, že by příběh o Anastázii mohl být pravdivý, navzdory všem faktům, která doposud byla zjištěna. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně a možná si ke mě někdy v budoucnu najde cestu i nějaká další autorova kniha.

25.01.2018

Hvězdy nad hlavouHvězdy nad hlavouM. Meyer

Měsíční kroniky jsou mou nejoblíbenější fantasy sérií vůbec. Povídky doplňují jednotlivé střípky do charakteru hlavních postav celé série a jsou takovou "třešničkou" na dortu. Přesto jsou jen doplněním. Série by byla stejně úžasná, ať už s nimi nebo bez nich.

Temná táníTemná táníK. A. Boorman

Druhý díl si u mě vysloužil jednu hvězdičku navíc. Já jsem prostě šíleně zvědavá osoba, takže jsem druhému dílo neododala navzdory tomu, že mě první příliš nenadchl. Temná tání přinášejí mnohem více akce a vzrušení a na mě už v knohovně čeká závěrečný díl, který mi, jak doufám pomůže takříkajíc "rozseknout" můj názor na tuto sérii.

25.01.2018

Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJ. Moyes

Jako první autorřinu knihu, jsem vzala do ruky Dívku, do které jsem se naprosto zamilovala. Poslední dopis byl pro mě trochu méně poutavý, přesto však kniha nezapře autorčin osobitý styl a vypravěčské schopnosti. Kniha se mi četla dobře, bavila mě a děj krásně ubíhal, přesto mi v tomto příběhu scházela nějaká ta malá jiskřička, která se objevila v Dívce, takže dávám o hvězdičku méně.

Deník komornéDeník komornéO. Mirbeau

Kniha nebyla zrovna můj šálek čaje, přitom mám historické romány ráda. Ale po valnou většinu příběhu jsem se nudila. Celestina mi byla nesympatická a trochu otravná. Mirbeau zrovna asi není autor pro mě, stejně jako Hugo. Znovu už bych knihu nečetla.

PosledníPosledníA. Oliva

Kniha se četla pěkně. Příběh mi přišel zajímavý, i když zpočátku to místy skřípalo. Nakonec jsem si čtení užila a opět byla zvědavost silnější, než povinnost. :D Mě se kniha líbila a jako prvotina si myslím, že autorka odvedla dobrou práci.

HEXHEXT. O. Heuvelt

Nebyla to zas taková pecka, jakou jsem očekávala, ale ani to nebylo vyloženě špatné. Nápad byl zajímavý, stejně tak i spletitý příběh. Přesto mi tam něco scházelo. Prostě jsem očekávala něco víc. Rozhodně nelituji přečtení, zároveň bych však podruhé po knize nesáhla.

Zeď vzpomínekZeď vzpomínekA. Doerr

Některé povídky se mi líbily, některé ne. Legrační je, že povídka, po které je kniha pojmenována, se mi ze všech líbila snad nejméně.

Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Možná už tak úplně nezapadám do věkové kategorie, pro kterou je tahle kniha určená. Rozhodně to ale neznamená, že by se mi nelíbila. Možná je příběh malinko přitažený za vlasy, ale přesto je velice čtivý. Reagan je sympatická a děj je správně napínavý. I slzička ukápla. Jsem zvědavá, zda u nás vyjde i další díl a rozhodně v takovém případě plánuji si jej pořídit.

RanhojičRanhojičN. Gordon

Na knihu mě nalákal fim, který už jsem viděla několikrát a naprosto mě okouzlil. Nejspiš právě proto, že jsem tolik uchvácena filmem, který je v mnoha ohledech od děje knihy odlišný, mě samotná kniha tolik nenadchla. První částí jsem se musela doslova prokousat. Jakmile Robert započal své putování konečně se mi podařilo se doopravdy začíst. Přesto pro mě zůstává jedničkou film, i když přečtení knihy samozřejmě nelituji.