Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Catherine Catherine April Lindner

Mám ráda retellingy a Catherine se mi opět zalíbila. Kdysi jsem četla i samotnou Větrnou Hůrku a musím říct, že to pro mě bylo veliké zklamání. Přiznám se, že Catherine jsem přečetla až napodruhé, poprvé jsem ji odložila hned po první kapitole, zkrátka mi v té době nepadla do noty, ale tentokrát tomu bylo pravě naopak.
Děj knihy byl pěkně plynulý a poutavý, jednotlivé postavy byly skvěle umístěny do současnosti a přiznám se, že závěr mě velmi překvapil a ve finále mi bylo Hence vážně líto. Docela by mě zajímalo, jak by vypadalo filmové zpracování. Doufám, že April zase převypraví nějaký další román a je jedno, jestli bude od sester Bronteových nebo ne, určitě si ho ráda přečtu.

22.12.2016 4 z 5

Uklidňující zenová zahrada Uklidňující zenová zahrada Angela Porter

Krásné omalovánky, které jsem si koupila asi před měsícem a půl v trafice. Obrázky jsou víceméně abstraktní s přírodními motivy. Jsou jen na jedné straně, což značně rozšiřujr spektrum technik, které můžete k jejich vybarvení použít. Obrázky jsou na silnějším bílém papíru, takže se krásně vybarvují jak obyčejnými pastelkami, tak i těmi uměleckými nebo tžeba gelovkami, popisovači.. Další plus pak je velice nízká cena za množství krásných obrázků, které tyto omalovánky nabízí. Za mě plný pořet hvězdiček!

19.09.2016 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Zátím jsem od autorky četla pouze upírskou sérii VA, kterou zatím ještě nemám dočtenou, ale zbožňuju ji. Neslyšno bylo něco neotřelého, i když s jasně patrným charakterem autorčina stylu. Příběh byl zajímavý a nápaditý, i když místy trochu nadnesený, ale co, je to fantasy, propána! Jedinou výtku bych měla k vyjadřování některých postav, i když to samozřejmě mohl způsobit i překlad. V jednu chvíli se postavy chovají oduševněle a téměř až pokorně a pak najednou z pusy vypouští slova hodná soudobích poběrťáků, to mi trochu kazilo dojem. Přesto se mi kniha líbila, což jasně dokládá i fakt, že jsem kvůli jejímu dočtení malém přišla pozdě do práce. :D

20.06.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku! Kniha je jedna z nejpůsobivějších, jaké jsem zatím letos četla a jsem vážně moc zvědavá, na její filmové zpracování.

06.06.2016 5 z 5

Etnomalovánky Etnomalovánky Marty Noble

Další krásné obrázky s vůní orientu.

Mandaly pro celou rodinu Mandaly pro celou rodinu Pavla Rusnoková

Obrázky nic moc. Mandaly nejsou nijak zvlášť propracované,mají neostré kontury a celkově spíš inklinují k dětským omalovánkám.

28.04.2016 1 z 5

Secese Secese Marty Noble

krásné obrázky, mnohdy připomínající vytráže.

Říše divů Říše divů Amily Shen

Omalovánky jsou nádherné! Na každé stránce najdete množství motivů a krásně rozpracované obrázky. Vlastně si sami vymalujete příběh o Alence. Jen na okraj, Alenka mohla být trošku hezčí :D

28.04.2016 5 z 5

Květiny - 70 Antistresových omalovánek Květiny - 70 Antistresových omalovánek neznámý - neuveden

Je skvělé, jak jsou omalovánky řešené, jako lepený blok, takže můžete pohodlně vymalovávat až k samotnému okraji obrázku. Nebo pokud chcete, můžete si jednotlivé obrázky také vytrhnout.

28.04.2016 3 z 5

Antistresové omalovánky: Mandaly Antistresové omalovánky: Mandaly Jenean Morrison

Mandaly jsou krásné, propracované. Jsou ideálně umístěné ve středu stránky, takže nikde nic nepřečuhuje ani nechybí, jako to občas bývá.

Čarovný les Čarovný les Johanna Basford

Další krásné omalovánky, autorka kreslí vážně úžasně, mám od ní všechny troje :)

Ztracený oceán Ztracený oceán Johanna Basford

Další krásné omalovánky, co mi přibyly do sbírky. :)

28.04.2016 5 z 5

Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Johanna Basford

spousta krásných obrázků!

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Je to nejen vtipné, ale i k zamyšlení. Elsie si ve svém vyprávění dotýká mnoha palčivých otázek, moderní společnosti. Originálním a nevtíravým způsobem, no zkrátka jak to dokáže jen pravá kráva :) Přijemné počtení, já jsem rozhodně ráda, že tahle útlá knížečka přibyla do mého knižního stáda.

16.04.2016 4 z 5

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Pěkná oddechovka, kterou máte za chvilku přečtenou. Plná vtipů a ironie. Četbu jsem si užila a ještě se krásně nasmála. Pro zvednutí nálady ideální. :-)

11.04.2016 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Trvalo mi poměrně dlouho tenhle díl přečíst. Že začátku se to dost vleče a nic moc se neděje, takže mě dej místy nudil. V druhé polovině se dej trochu rozproudí. Je zajímavé porovnat knihu a film, odlišnosti v ději by snad nemohly být nákladnější. Zrovna jsem se pustila do závěrečného dílu, ale zatím u mě jasně vede první díl :-)

05.04.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Marťan je moje první setkání se sci-fi příběhem který se odehrává na jiné, ale skutečné planetě. A tento kontakt proběhl velmi pozitivně :-) Zpočátku to trochu trvá, než se dej více rozvine a první kapitoly jsou hodně prodchnuté technickými údaji a chemickými prvky. Což, přiznávám, může být pro mnohé dost nuda. Možná to některé čtenáře i odradí. Když ale "přetrpíte" tohle vědecké martyriu, zjistíte, že je to velmi poutavý a napínavý příběh s příměsí vtipů i ironie. Dávám 4 hvězdičky, vím, že bez vědeckých údajů by se příběh neobešel a nejspíš by ani nepůsobil tak realisticky, ale někdy je tam toho zkrátka až trochu moc.

29.02.2016 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Digitální pevnost, je jakožto prvotina velmi povedený kousek. Projevuje se v ní autorův poutavý styl psaní. Zhruba od poloviny jsem byla opravdu velmi zvědavá, jak to nakonec dopadne. Uvod je podle mě až příliž zdlouhavý a čtenář dlouho čeká, než se konečně něco stane. Množství technických informací bych také uvítala v omezenější míře. Ale jinak je kniha moc pěkná, kdyby bylo půl hvězdičky, tak bych dala 3 a půl.

03.09.2015 3 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Knihy, které jsou psané "podle" filmu, většinou za moc nestojí. U této však neplatí. Dej ma rychlý spád, zbytečně neztrácí čas obšírnými popisy. Vypráví příběh sice stručně, ale poutavě a velmi čtivě. Už se moc těším až zhlédnu film.

21.08.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Bezesporu jedna z nejlepších knih, jaké jsem v letošním roce zatím přečetla. Autorka bez nejmenších zábran popisuje svůj život, vnitřní boj a hledání sama sebe. Její odhodlání a vytrvalost, stejně jako odvaha jsou velice inspirující. Stejně jako vnitřní síla, která ji poháněla napříč divočinou a PCT. Kniha v mnohých jistě vyvolá touhu také vyrazit někam do přírody. K autorce pociťují nesmírný obdiv a úctu za vše, čemu navzdory různým nepříjemnostem, které ji během putování potkaly, odhodlaně čelila a nevzdala se ani v těch nejtěžších chvílích, kdy ji k tomu mnohé svádělo. A za těch mnoho mil, které zvládá téměř výhradně sama ujít, s obřím batohem.

09.08.2015 5 z 5