Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Cosi záhadného, co mě tolik chytilo v první díle, se v tomto drůhém kamsi vytratilo. V prvních pár kapitolách jsem se dokonce trochu i nudila. Druhý díl mě tedy nenadchl jako ten první ani náhodou. Byly tam pasáže, které byly v celku napínavé, ale nebylo to nic tak světoborného. Kniha mi přijde krapet předvídatelná a všechny cíle jejích postav velmi snadno dosažitelné. Mimo to jsem měla maličko problém s přeskakováním v kapitolách mezi Kayem a Cassiou, kapitoly jsou sice jasně značené, ale když už jsem se více začetla, tak najednou bum a byl tu zas tendruhý, tak mě to malinko mátlo. Jsem zvědavá na závěrečný díl, jak to bude s jeho "kvalitou"

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Na téhle knize mě něco nadchlo, abych byla zcela upřímná, nevím přesně, co to je. Námět je bezesporu zajímavý, kniha možná není nijak výrazně "akční", přesto mě něco neustále nutilo číst dál. Prostě jsem byla zvědavá, jak se to nakonec vyvine. a určitě se těším na pokračování :)

1 těsto, 100 muffinů 1 těsto, 100 muffinů Susanna Tee

Úžasná knížka pro milovníky muffinů. Jednoduché základná těsto, od kterého se odvíjí všechny ostatní recepty. Vystačíte si jednodušše s váhou, lžící a vařečkou. :)

Jsem v tom Jsem v tom Jane Green

Kdysi jsme se ve škole učili něco o tom, jak by měl vypadat správně napsaný příběh, respektive, co by neměl postrádat. Bylo tam něco o úvodu, vrcholu a závěru. A přesně tak je to i s touhle knihou. Úvod začíná Juliiným příběhem, který je vcelku čtivý, ale poměrně nezajímavý, pak následuje vrchol, tedy Maeve, podle mě jde o tu nejlepší část, je zajímavá, čtivá a poměrně zábavná. A na závěr tu máme Sam ze začátku mi závěr připadal až nudný, ale na posledních pár kapitolách se autorka polepší.
Jde o jednoduchou, čtivou knihu, pro oddech a volné chvíle. Ideální na dovolenou nebo čtení na cestu do práce.

08.01.2014 3 z 5

Od téhle knížky se prostě neodtrhnete nebo alespoň já jsem nemohla. Což jen dokládá fakt, že jsem ji doslova zhltala za jediný den.
Je to velice zdařilá směsice romantiky a fantasy. Samozřejmě je to vyloženě holčičí čtení. Styl je velice čtivý a věřím, že nejsem jediná, koho příběh upoutal a naprosto pohltil.

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Přiznám se, že první jsem viděla film, ten mě nadch natolik, že jsem zatoužila přečíst si i knihu. K té jsem se ovšem dostala až nedávno, i když na poličce knihovny už mi nějaký ten rok trůnila.
Začetla jsem se celkem snadno a nedělalo mi žádný velké problém dostat se na stou stránku. Autor do vyprávění sice občas vstupuje nějakou vlastní poznámkou nebo historkou, v tomto případě mi to však kupodivu nevadilo. Po dnech srdnatého čtení jsem se dostala do fáze, kdy mě kniha trochu omrzela a já začala uvažovat, že bych ji "proložila" nějakou další. Holt 700 stran je prostě 700 stran. Ale vytrvala jsem a opět se mi povedlo se do knihy začíst.
Doporučila bych ji každému, kdo má rád dlouhé historické romány. Styl knihy je velmi čtivý, i když někoho by mohla odradit právě její délka.
Jediné minus vidím ve výčtu jmen, která začne autor zničeho nic v některých kapitolách vypisovat, většinou jsou pro samotný příběh naprosto nepodstatná a působí trochu otravně.

08.01.2014 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Nepochybně poučný a dojemný příběh. Předkládá čtenáři historické události z Ruska od roku 1916 - 1994. Podle mého kniha balancuje na hranici poutavosti a nudy. Místy jsem se opravdu nudila a chtěla to vzdát, ale pak mě děj opět strhl a já byla zvědavá, jak to nakonec dopadne. Závěr mi však připadá až příliš fantaskní. A mám ještě jednu velkou výtku, nevím však zda bych ji měla adresovat autorovi nebo překladatelce. V poslední části knihy je často zaměňováno jméno Katynka za Sašenka, což je dle mého názoru neodpustitelné a opravdu mě to naštvalo. Kdyby tomu tak bylo jednou, tak bych nic nenamýtala, ale děje se to v průběhu celé poslední části knihy!

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Pokud jste si jako já zamilovali tuhle knihu, pak v žádném případě nekoukjte na film. Ten je naprosto příšerný a zkazí vím dojem z knihy. Je to, jako byste se koukali na velice, ale velice nevydařený pokus o natočení této knihy. Vše, co je v téhle knize krásné a díky čemu je tak čtivá a příběh vás vezme zasrdce, ve filmu buď zcela chybí nebo je změněno téměř k nepoznání. Takže z toho plyne: pokud se vám kniha líbila a film jste ještě neviděli, nekoukejte se na něj, v opačném případě, kniha se vám libila a viděli jste i film, zapomeňte na něj. A pokud se vám kniha nelíbila, pak je úplně jedno, jak se ohledně filmu zachováte. :)

28.12.2013

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasná kniha! Obdivuju autočinu představivost, dokázala vytvořit ohromující a poutavý příběh. Zachytila hlavní prvky klasické pohádky o Popelce, ale díky své představivosti vytvořila něco nového a neotřelého. Kniha mě zaujala už od první stránky a zvědavost mi nedala, abych se do ní znovu a znovu neponořilaa dozvěděla se, jak příběh pokračuje. Kniha je napínavá a plná překvapení, sice už od prvních stránek je čtenáři jasné, jak to vlastně se Cinder je, ale to už vlastně prozrazuje samotný název. Co se stylu týče, je kniha velmi čtivá, prostě vám to nedá, dokud ji nedočtete. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do druhého dílu Scarlet a stejně tak s nedočkavostí očekávám další dva díly, které budou následovat. :)

28.12.2013 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Naprosto úžasná kniha! děj vás zcela pohltí a dokud ji nedočtete, neodtrhnete se od ní zvědavostí. Navíc jde o historické události, takže se i něco přiučíte.

16.12.2013 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha je velice opěvovaná, mě přesto příliš neuchvátila. Sám příběh je krásný, ale některé pasáže jsou příliš zdlouhavé a jiné naopak až zbytečně stručné. Sestry Brontëovi mě zatím nijak zvlášť neoslovily.

16.12.2013 3 z 5