PS: Miluju Tě

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou. Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65106/big_ps-miluju-te-J3V-65106.jpg 4.31074

Vydáno: , BB art

PS, I love you, 2004

Kniha PS: Miluju Tě

deniha

Až díky čtenářské výzvě, jsem se rozhodla přečíst si tuto knihu, a přesto, že jsem se na ni těšila, tak se mi četla velmi těžko a hodně dlouho. Víc jak polovinu knihy jsem se vůbec nedokázala ponořit do příběhu a životního postoje/stylu hlavních postav a celkově mi to přišlo až extrémně emočně přeždímané. Naštěstí druhá polovina knihy se spolu s proměnou hlavní postavy konečně dala číst a sem tam mi i vyhnala slzy do očí. Přesto mám raději knihy, které smutek hlavní postavy dokáží vyjádřit v činech jenž ve čtenáři vyvolají požadované emoce, než i to, co nemusí být vyřčené je neustále hlavní postavou omíláno dokola ve skoro každém dialogu. Škoda!

vikaa
13.11.2021

Poprvé jsem knihu četla krátce po tom, co vyšla a byla jsem nadšená. Film se mi líbil taky moc. A teď jsem se rozhodla si v rámci čtenářské výzvy příběh Holly připomenout. Rozhodně jsem nebyla zklamaná, i když původní nadšení už se nekonalo. Nicméně, zápletka je opravdu originální a kniha je čtivě napsaná. Pro ty, co knihu nečetli, rozhodně doporučuji. A ti, co viděli film taky nebudou zklamaní četbou, protože příběh ve filmu a v kině je trochu odlišný.

_Michelle_
11.10.2021

V tomto případě mě více oslovilo filmové zpracování dojemného příběhu o životě po odchodu milovaného člověka. Do knihy jsem se bohužel nemohla začíst, takže jsem ji louskala nepřiměřeně dlouho a dočetla jsem ji vlastně hlavně díky čtenářské výzvě. Je to škoda, protože v námětu knihy jsem viděla velký potenciál.

Evinanyklickova
17.08.2021

kniha mi zlomila srdce. Citlivost, dojetí, láska, bolest. Nádhera, jedním slovem nádhera.

Petik1803
21.03.2021

Krásná kniha, lepší jak film. Dost jsem se u ní nabrečela

LuckyZ
07.02.2021

Krásný příběh o ztrátě a vyrovnávání se s ní a o těžkém hledání nového směru, a také o přátelství a rodině. Krásný i když smutný začátek a sledovani skoro roční proměny hlavní hrdinky. Doporučuji

09.01.2021

Poměrně dlouho jsem knize v duchu dávala pouze tři hvězdičky. Holly mi nebyla nějak zvlášť sympatická, zdála se mi na svůj věk hodně nevyzrálá a prostě celkově nic moc ;-). Navíc jsem měla pocit, že se všechny její kamarádky včetně Holly samotné chovají jako nějaké praštěné puberťačky. A byla jsem překvapená, že se děj odehrává v Irsku - a ne v Americe, kde bych takové chování považovala za víceméně normální ;-). Tohle všechno celému příběhu ubíralo na atraktivnosti, protože zápletka jako taková byla opravdu zajímavá. Postupem času jsem si však na Holly a její přátele docela zvykla, kromě toho se v průběhu těch měsíců, kdy otevírá Gerryho dopisy, její chování přece jen změní a stává se z ní (dalo by se říci) zralá a sebevědomá žena. A to se mi líbilo natolik, že ve svém hodnocení nakonec ještě jednu hvězdičku přidávám :-). Závěr knihy se dal očekávat, ale to k příběhu tohoto typu prostě patří ;-).

KateTheBlogger
26.12.2020

Filmovou verzi nám skoro zpaměti, ale i přesto mě knížka zaujala- jelikož se od filmu velmi liší, příběh se odvíjel trochu jinak než jsem očekávala. Přečteno během pár dní, a rozhodně ne naposledy. Příběh o tom, jak se po veliké ztráté vrátit zpátky do života. Rozhodně doporučuji!