Dívka, která sahala po hvězdách

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158396/divka-ktera-sahala-po-hvezdach-158396.jpg 4.2217

The Girl Who Chased the Moon (2010)

Literatura světová
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Dívka, která sahala po hvězdách

Dela111
27.12.2018

Pohádka pro dospělé provoněná grilováním a také vůní při pečení dortů. V příběhu jde o rodinná tajemství a vyrovnání se s minulostí.
Děj je velmi jednoduchý, pohádkový, místy naivní. Čekala jsem něco trochu jiného.
Kdo hledá odpočinkové čtení s trochou kouzel a romantiky, tomu se bude kniha líbit.

Sarajana
09.10.2018

Oddechová kniha, se zajímavým/záhadným příběhem.

klara1550
29.09.2018

Na knihu jsem narazila náhodou, neplánovaně. Účel odpočinku splnila, ale přišla mi taková nedotažená, nedostatečně vytěžený námět, zvláštně klouzající po povrchu - nedokázala jsem nějak začít mít ty postavy ráda.

Mruskulka
11.09.2018

Tuto knížku jsem si vybrala podle názvu. Nějak mi padl do oka. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Jsem strašně mile překvapená, knížka se mi strašně líbila. Moc krásný pohodový příběh s trošičkou magické vložky :-)

prestiggio
17.08.2018

Ok, nebolo to to čo som čakala, ale bolo to fajn. Po sérii viacerých krimi a thrilerov dobré na odľahčenie, ale radšej mám iné žánre.

Blondebookdevil
01.08.2018

Moje nejmilovanější knížka je to už proto, že je plná dobrého jídla, vůní a nádherných přirovnání. Každé léto, když ji čtu, mám pocit, jako bych se v Mullaby ocitla. Neomrzí se mně a vždycky hltám každé autorčino slovo. Opravdu kouzelné, doporučuji.❤️

PetraBery
16.05.2018

Útlá pohádka pro dospělé nás přenese do městečka Mullaby a my máme možnost přečíst si osudy mladé dívky Emily, která se po smrti matky přestěhuje ke svému dědečkovi a její sousedky Julie, která peče kouzelné dorty. Kniha o tajemství, kouzelné tapetě a také prvních láskách. Milé jemné pohlazení.

Jeweler
29.10.2017

To se čte úplně samo :)

Hobitka
10.09.2017

Tato knížka se mi moc líbila. Akorát to nadpřirozeno mi připadalo poněkud zbytečné.

hrabenka
03.08.2017

Taková příjemná pohádka pro dospělé.

kercah
01.07.2017

knížka se dobře četla, děj je však takový všelijaký. :)

pejty
29.01.2017odpad!

Nic velkého jsem nečekal a proto ani nejsem zklamaný z toho, jaká to nakonec byla nudná kniha. Děj se za celých dvě stě stránek skoro nepohne z místa, postavy nám jsou představeny na začátku knihy a tím jejich vývoj končí a to velké tajemství, o kterém se tu celou dobu jedná, je nakonec prozrazeno tak poklidnou a nudnou formou, že to zničí i ten poslední střípek naděje pro tuto knihu. Autorka se podle mě snažila pro čtenáře navodit tajuplnou atmosféru, kde se postupně budou odhalovat tajemství městečka, místo toho navodila atmosféru zapadákova, kde když se někdo zastaví, tak skoro umře nudou.

Danago
01.12.2016

Nedokážu ani popsat, jak se po přečtení této knížky cítím. Velice dlouho na mě neměla knížka takový krásný dopad. Určitě to není jen tak nějaká oddechovka. Je to opravdu kouzelná knížka. Trošku pohádkový nádherný příběh. Už dlouho se mi nestalo, že bych od knihy nechtěla odejít ani se napít, vůbec sem nechtěla přestat číst ani na chviličku.
Dala bych hvězdiček mnohem víc než je maximum.

popeluška
22.08.2016

Nádherná kniha .....doslova kouzelná. Právě jsem dočetla a mám z ní krásný pocit :-) Autorka prostě umí a proto si kniha zaslouží plný počet *****.

Aurorita
18.08.2016

Stejně jako Zahrada kouzel, se mi i tato kniha velmi líbila. Takové milé, lehké čtení.

jllv
10.07.2016

Prijemna oddechovka :-)

Nikolaoss
23.05.2016

Žádné veledílo, ale velmi příjemná četba. Rozhodně nejsem zklamaná, protože je fajn si přečíst, že něco taky může dopadnout dobře :). Některá místa byla trochu úsměvná, třeba to záhadné tajemství, ale něco se mi zase líbilo, třeba tapety v pokoji.

Domulenka
01.05.2016

Knihu jsem popadla jako oddechovku, a vazne jsem pochybila v usudkem. Kniha neni oddechovka je to velice krasne propracovana srdcovka, prijemne me prekvapila nejenom tejemnem ale i 2 vztahovymi deji.Přečteno za jeden den a priznam se, na konci jsem se k urcitym pasazim vratila znovu.
Pro me, jednym slovem krasny .....

Tess.96
15.04.2016

Kniha se četla vážně krásně. Autorka si hodně zahrávala se svojí fantazií, takže příběh je trošku neskutečný, ale vůbec to nevadí. Začátek je možná trošku nudnější a pomalejší, ale když jsem se rozečetla, tak to bylo jedním dechem. Jen škoda, že konec tam nebyl rozepsanější trošku více.

veronika9143
04.04.2016

Knížka pro mladé čtenáře o lásce dvou mladičkých lidí a Mullabyjské záhadě. Více najdete v mé recenzi: http://cteme-s-laskou.blogspot.com/2016/04/divka-ktera-sahala-po-hvezdach.html

Dani3
03.04.2016

Kouzelný příběh malého městečka, který postupně odkrývá tajemství jeho obyvatel. Je to příběh o hodném obrovi, který vidí až do zítřka. Kolibříkovém dortu plném naděje, který dokáže vrátit ztracenou lásku a o jedné zahradě, kde poskakuje tajemné světýlko.

Malanika
22.03.2016

Roztomilá knížka o tom, jak nedorozumění může ovlivnit život třem generacím. Jen si ty postavičky oblíbíte a už je konec.

anavi2009
19.02.2016

Za mě docela nuda.. Hlavně jsem pořád čekala, až se rozlouskne to tajemství - a na straně 150 je u 200 stránkové knihy docela tristní. Kniha mě dost nebavila, ale možná to bylo i tím, že jsem měla vysoké očekávání..

Hoshi
14.02.2016

Na první pohled mě zaujala obálka s motýlky, ale vůbec jsem netušila, co mám od samotného příběhu očekávat. Dostala jsem jí, protože kolegyně se stěhovala a rušila větší část knihovny.. Po přečtení jsem ráda, že u mě nalezla "domov".
Příběh je kouzelný, zaujal mě hned od začátku a nešlo se od ní odtrhnout a musela jsem ji dočíst až do konce. Ráda se k ní brzy zase vrátím :)

Charmedka
31.01.2016

Od této tenoučké knížečky jsem vůbec nic nečekala. Kupovala jsem ji za pár korun v Levných knihách, nečetla žádné recenze, hodnocení, zkrátka o ní nic nevěděla. Zaujala mě ale svým názvem a krásnou obálkou.

Knížka Vás chytne již od první stránky. Je tak odlehčeně napsaná, že se čte vlastně úplně sama. Pokud bych knihu měla zhodnotit jedním slovem, označila bych ji za kouzelnou. A to nejen kvůli obrovi, záhadným světýlkům či měnící se tapetě, ale celkově kvůli příběhu.

Alíček13
13.10.2015

Nádherná knížka :)

vikaa
08.09.2015

První knížka od Sarah Allen a jsem docela nadšená. Líbilo se mi prolínání příběhů mladší Emily a starší Julie a vylíčení jejich osudových lásek, Moc jsem Julii přála, aby nakonec byla šťastná tam, kde skutečně patří a má svoje kořeny. Příběh je lehce ozvláštněný tajemnem a to mu dodává na pikantnosti. A celou dobu, co jsem knihu četla, jsem měla chuť na božské dorty od modrooké holky:-) Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

ELMA
13.08.2015

Nic moc jsem od toho neočekávala, ale kniha mě "dostala"!
PS: A stejně jsem pořád doufala, že Emily je Julianina ztracená dcera (i když je to nesmyslné :))

Leskodka
07.08.2015

Krásný, zajímavý a čtivý příběh. Kniha se četla úplně sama...

m-a-r-k-y
04.07.2015

Pohodové, nenáročné čtení :-) ideální na léto