Neslyšno

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/big_neslysno-3RY-251692.jpeg 3.8384
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Soundless, 2015

Kniha Neslyšno

nicandra

Opravdu dobré počtení - jiný pohled daný jinou životní zkušeností hlavní hrdinky i jejím handicapem, který sama za handicap nepovažuje, protože vlastně neví, že jí něco chybí, dokud to nedostane zpět. Jiný pohled daný i jinou civilizací. Upírům neholduju, takže jsem do toho šla trochu s obavami, ale toto je fakt dobré.

Alíček83

Zajímavá knížka o vesnici, kde neslyší. Jak je těžké vysvětlit někomu zvuk, který nikdy neslyšeli, k čemu to přirovnat?

Marsí5

(+ SPOILER) Dílo s velice zajímavým námětem :-)
Autorka skvěle popsala chvíle, kdy Fej začala slyšet. Vlastně by mě nenapadlo, že člověk by mohl nechápat, co je to zvuk :-)
Vzhledem k celkovému příběhu bych čekala zapojení trochu více mytologie do celého děje. Kromě zmiňovaných legend se zde objevují výraznější prvky fantasy až na konci knihy. Jinak se příběh mohl skutečně historicky někdy odehrát :-D
Kniha se příjemně čte, děj má netradiční zápletku, čtenář se dozví všechny informace, nechybí ani napětí, přesto se jedná spíše o odpočinkovou knihu :-)
Rozhodně doporučuji :-)

diana1217

Překvapivě zajímavá kniha. Docela mě překvapuje, že tu má jen 75%... No mě se líbila. Nechybělo napětí, zvraty, láska a hezké zakončení.

Malgo_Le

Krásné popisy v knize a za mě nečekaný konec. Vtáhla mě trošičku méně než zbylé knihy Richelle, ale i tak se skvěle četla.

Adelaknihy

Nápad byl zajímavý, nejtěžší bylo přečíst prvních 50 stránek, kdy to bylo celkem nudné. Ale pak se to jenom stupňovalo a když jsem ji přečetla celou, tak je to jedna s mých oblíbených knih. Jak jsem začátek četla pomalu, tak potom jsem to přečetla rychleji než jiné knihy.

ydnac
08.09.2020

Zvláštní nápad vzít čtenáře do vesnice kde nikdo neslyší žádné zvuky, nedokážu si to vůbec představit a další šok když najednou slyšíte a nevíte, že je to ZVUK. Nápad byl zajímavý a celkově se mi to líbilo, ale mezi TOP knihy paní Mead jí úplně neřadím.

zuzana4291
20.03.2020

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Kniha byla zajímavá, ale zajímavé pasáže se střídali s nudnými. A vyostření "záplatky" mi přišlo divný. Takový nedotažený.