Neslyšno

Neslyšno https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/bmid_neslysno-3RY-251692.jpeg 4 425 114

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Soundless , 2015

Princezna22
19.09.2016 3 z 5

A jaj.. Zase ten sami problém,polovina knihy strašně dobra, napsáno skvělé.. Četlo se to samo..úžasné.. Ale jak sem se dostala v deji dal už to nebylo to pravé..přišlo mi to strašně převrácene a uspěchané. . Ale jinak opravdu kniha krásná! Ale za me ne ne. :-( škoda... Konec knihy byl poměrně divný...

Adriana21
12.09.2016 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, ale na sérii Vampýrská akademie a Pokrevní pouta bohužel nemá, proto dávám tří hvězdy. Navíc konec se mi zdál moc rychlý, čekala bych ho trochu víc rozvedený.

miska164
24.08.2016

Knihy od Richelle mám velice ráda, tahle kniha není výjimkou. Příběh byl i celkem napínavý, zajímalo mě, jak to celé dopadne. Chválím zasazení příběhu do Číny. Hodnocení je určitě kladné, i když autorčinu Vampýrskou akademii mám určitě víc ráda. :)

lakme
21.08.2016 5 z 5

Knížka se čte velice dobře. Moc se mi líbila ta čínská mytologie, a tak vůbec... prostě Richelle je Richelle :D

AnykaLovesBooks
19.08.2016 2 z 5

Pro mě to byla autorčina premiéra, a moc mne nenadchla. Knížka na mě má takový zvláštní dojem, nevím. Mohla by být delší. Celé mi to přišlo takové uspěchané, Richelle Mead z toho mohla ,,vytěžit" více. Každopádně nápad zajímavý, ale nijak mne to neoslovilo. Na knížku jsem se těšila, takže docela zklamání...

IvankaM
01.08.2016 5 z 5

Knížka mě ze začátku bavila. Bylo to něco naprosto nového. V polovině jsem se trochu zadrhla. Ale dočetla jsem knihu se zatajeným dechem. Konec byl úžasný a celkově se mi líbil ten nápad napsat něco, co je pro změnu z Číny. Jejich mytologie je uchvacující. Víc knížek jako tato, prosím. Navíc obálka je naprosto nádherná.

orangerose
24.07.2016 odpad!

Zajímavý příběh z Číny, je něco jiného jsem u této spisovatelky zvyklá,jinak knížka mně bavila,obálka je krásná.

Quarta
21.07.2016 4 z 5

Kniha určitě zaujme prostředím smyšleného světa, který je inspirován netradičně Čínou. Díky tomu kniha nezapadne mezi mnoho dalších, které se odehrávají ve světě podobném našemu evrposkému středověku nebo městské součastnosti. Děj hezky plyne. Jen závěr je sice akční, ale přišel mi i trochu jednoduchý.

Samira
13.07.2016 4 z 5

Originální samostatný kus od mé oblíbené autorky. Kromě samotné autorky ke knize téměř magicky přitahuje krásná obálka. Příběh je to nevšední s výborně zpracovanými detaily světa, do kterého i přes jeho jinakost proniknete překvapivě rychle.
Je až s podivem jak odlišně se čte vcítíme-li se do faktu, že postavy neslyší.
Je to ale také příběh dějově strohý a na závěr podle mého názoru nedotažený a rychle utnutý.
Za přečtení však stojí, i když za mne 3,5.

Adele02
11.07.2016 4 z 5

Tak jsem asi divná, ale mně se to fakt líbilo. Asi chápu, co všechny odpuzuje, je to úplně něco jiného, než jsem u Richelle zvyklá, místy to bylo fakt umělé a hodit tam najednou fantasy mi přišlo zvláštní, ale stejně. Pořád je to Mead.

annytheangel
10.07.2016 2 z 5

Tak nějak nevím co si o tom mám myslet ta knížka není špatná, ale je to strašně nedotažený nevyužitý potenciál. Vážně škoda :(

Bee
24.06.2016 3 z 5

Možná jsem měla od knihy až moc velká očekávání. Jak autorka sama zmínila, většinou píše jiné charaktery a Fej je absolutně odlišná hrdinka, která mi až tak k srdci nepřirostla. Námět se mi líbil, je nápaditý a prostředí je vykreslené parádně, avšak spousta je toho nedotažená. Hodně se mi líbilo, jak je tu popisován zvuk, který je v tomto světě neznámý. Postavy mi celkově k srdci nepřirostly, byly na můj vkus poměrně mělké a rozhovory mezi nimi byly občas dost zvláštní. Myslím, že Richelle Mead víc sedí akčnější hrdinové a jiné prostředí.

Terry.89
20.06.2016 4 z 5

Zátím jsem od autorky četla pouze upírskou sérii VA, kterou zatím ještě nemám dočtenou, ale zbožňuju ji. Neslyšno bylo něco neotřelého, i když s jasně patrným charakterem autorčina stylu. Příběh byl zajímavý a nápaditý, i když místy trochu nadnesený, ale co, je to fantasy, propána! Jedinou výtku bych měla k vyjadřování některých postav, i když to samozřejmě mohl způsobit i překlad. V jednu chvíli se postavy chovají oduševněle a téměř až pokorně a pak najednou z pusy vypouští slova hodná soudobích poběrťáků, to mi trochu kazilo dojem. Přesto se mi kniha líbila, což jasně dokládá i fakt, že jsem kvůli jejímu dočtení malém přišla pozdě do práce. :D

trynitrix
10.06.2016 4 z 5

Knihy od Richelle mám ráda, takže mi nesměla utéc i tato kniha, byla jsem zvědavá co vymyslí na asijskou kulturu (pověry), i když jsem se trochu vžila do Fey jejich pocitů, příběhu a děje ale nebylo to ono prostě na předchozí knihy to nemá.
Příběhově zajímavé určitě doporučuji přečíst :-)

ladyfromskye
20.05.2016 4 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity, slovo, které ji vystihuje nejlépe, je nevyrovnanost. Na jednu stranu tu máme zajímavý příběh z prostředí východní, či chcete-li, čínské mytologie, ale na stranu druhou se jak příběh sám, tak i postavy chovají výrazně západně. Na jednu stranu tu máme do detailů promyšlený svět, na stranu druhou dialogy, které jsou někdy na hranici dětského umění. Na jednu stranu je tu výrazná dobrodružná složka, na stranu druhou jsou některé pasáže až příliš zdlouhavé. Přesto hodnotím knihu vysoko. Líbilo se mi, že autorka se pustila na méně známou půdu. Navíc jsem si u knížky krásně odpočinula.

LilianaFalcon
18.05.2016 2 z 5

:_( jak já jsem se na tuhle knihu těšila... nevěřila jsem recenzím na Amazonu ani komentářům tady...
Bohužel je to fakt bída. Celkově je to strašně nedotažené. Základy ujdou, nápad je velmi chytlavý, ale to provedení?! Všechno je to prostě polovičaté.

Charmedka
18.05.2016 4 z 5

Od knihy jsem měla obrovská očekávání, ale věřila jsem, že mě nezklame. Richelle Mead zkrátka psát umí. Hodně se mi líbilo, jak se Fej snažila pojmenovat zvuky, které slyší. Pojmenujete něco, co je pro Vás naprosto neznámé. Kniha se četla velmi dobře, i když mi občas přišlo, že dialogy mezi postavami jsou lehce primitivní, dojem mi to nekazilo. Neslyšno jsem přečetla v podstatě během dne, vůbec se mi knihu nechtělo odkládat.

Ditules
16.05.2016 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Přiznám se, že asijská kultura není zrovna mým hobby (vyjma sushi). Ale tenhle příběh mě zaujal. Nápad s hluchotou byl výborný. Ráda bych to viděla zfilmované...

NatyDee
15.05.2016 4 z 5

Když jsem tuto knížku od této autorky objevila, nevěděla jsem co čekat. Její předešlé knížky se mi moc líbily a tak to byla trochu jiné čtení. Nebyla jsem nadšená ani zklamaná, bylo to takové oddechové čtení s příběhem umístěným do Asie, což se mi líbilo. Za přečtení to určitě stálo.

spencer
04.05.2016 2 z 5

Po přečtení si nejsem jistá, jestli se mi knížka líbila nebo ne. Bylo to snadné čtení, ale lepší by to bylo jako povídka.