Neslyšno

Neslyšno https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/bmid_neslysno-3RY-251692.jpeg 4 425 114

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Soundless , 2015

lilined
03.05.2016 4 z 5

Styl psaní Richelle Mead mám ráda, ale tohle na mě bylo trochu moc uspěchané. Jinak kniha se mi celkově líbila.

Nelly
21.04.2016 4 z 5

Něco trošku jiného od této autorky - možná spíše novela, ale moc hezky napsaná, taková zasněná pohádka vystavěná na čínských bájích. Lehké čtení, které potěšilo mou umělecky založenou duši.

PandaGirl
12.04.2016 3 z 5

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila. Z několika důvodů. Za prvé Richelle Mead je má oblíbená autorka a za druhé, příběh sliboval něco úplně odlišného.
Jak sama autorka v epilogu zmiňuje, fantasy knih z tématikou z Asie je doopravdy málo, přitom se zrovna z těchto zemí dá neskutečně čerpat. To dokázala touhle knihou. Byla čtivá, příjemná, napínavá a originální. Navíc se neskutečně poprala s faktem, že v knize vlastně téměř všichni neslyší. Dokázala vystihnout pocity hlavní hrdinky i popsat situace, které jsou téměř nepředstavitelné.
Něco mi však na tomhle příběhu chybělo. Vlastně mě postavy k sobě ani moc nepřipoutaly. Ale nic to neměnilo na tom, že to považuji za skvělou knihu (plus jen to, že je to pouze jedna kniha je skvělé!)

ala.mihalikova
09.04.2016 5 z 5

Od první chvíle jsem se téhle knížky bála. Nedokázala jsem si představit, jaké to bude. Číst něco, kde nebude žádná řeč. Ale hned jakmile jsem začala číst, mi bylo jasné, že to bude další dokonalá knížka od Richelle. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bylo neuvěřitelné, číst o tom, jak se vrací sluch. Nikdy mě nenapadlo, kolik toho slyším a ignoruji. Příběh byl úžasný - nebezpečný, napínavý, romantický a překvapivý. Zkrátka velice zajímavý. Zalíbilo se mi prostředí. A opět musím uznat, že kniha od Richelle je kvalitní a nemusím se bát, že bych se u ní nudila.

hrubik
03.04.2016 4 z 5

Richelle umí psát, to víme. Když člověk sáhne po její knížce, nikdy se nenudí a nikdy nešlápne vedle. I Neslyšno se četlo samo, mělo nápad, který bavil, člověk chtěl vědět, jak to všechno dopadne, ale... Nevím, možná jsem zvyklá, že její knížky mají vždy několik dílů, že jsou obsáhlejší, podrobnější, napínavější... Tady mi něco chybělo. Jako bych byla o něco ochuzena. Měla jsem pocit, že to mohlo být propracovanější, detailnější, že to bylo příliš rychlé. Určitě to nebylo špatné, ta knížka je dobrá, ale asi jsem u autorky zvyklá na vyšší laťku.

1259
02.04.2016 5 z 5

Tohle se mi opravdu moc líbilo. Je to jiný styl, než na jaký jsem zvyklá od ní, ale velmi se mi zalíbil. Po dlouhý době jsem se začetla do suprový knížky.

jesterka.as
02.04.2016 5 z 5

Super :) knihu jsem zhltla za jediný den a to do slova a do písmene. Moc se mi líbila, je to úplně nový příběh, prostředí, rozuzlení. Celou dobu jsem byla napjatá jak bude příběh pokračovat a v co se vyvine, bylo to nečekané a rozhodně se nedalo hned na začátku poznat jak kniha skončí. Líbilo se mi číst knihu, která "nemluví", připadlo mi, že i já ji čtu trochu jinak, vůbec nejsem zklamaná, naopak jsem byla nadšená jak se kniha dobře četla, nebyla tam žádná "hluchá" místa :), všechno na sebe krásně navazovalo, je to úžasný nový příběh. U mě bude mít rozhodně čestné místo v knihovně :)

kklepkaa
31.03.2016 2 z 5

It was ok plně vystihuje moje dojmy z knihy. Nebylo to špatné, ale přišlo mi to spíš jako povídka. Od Richelle jsem teď zvyklá na kapku jiný standart. Každopádně se to četlo skoro samo a po začtení člověk najednou zjistí, že je téměř u konce.

ElisR1
31.03.2016 3 z 5

Sice se mi to těžce píše, protože mám tuhle autorku velmi ráda, ale na to že příběh napsala Richelle, byla to docela nuda. Sice jsou v příběhu stále patrné určité autorčiny rysy, ale tentokrát to na skvělý příběh nestačilo. Snad bude její další kniha povedenější.

luciefeix
30.03.2016 4 z 5

bála jsem se jak bude kniha vyprávěna když hlavní hrdinové neslyší čili spolu vubec nemluví ale byla jsem více nez prekvapena . Hrdinové sice nejsou moc povahově vykresleni ale velice dobrý a strhující děj

Dadula118
28.03.2016 4 z 5

hezká,milá pohádka...ale čekala jsem víc....

frukeška
28.03.2016 3 z 5

Na to, jak miluju všechny knihy od Richelle, tak tohle bylo pro mě obrovské zklamání...

milunka21
23.03.2016 5 z 5

nebylo to takové wow jak jsem čekala ale líbilo se mi to

Cynthia
11.07.2015

Nevím, ale podle mě to bude dobrá kniha (jako všechny její ostatní). Už se těším, až vyjde.