Neslyšno přehled

Neslyšno
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/bmid_neslysno-3RY-251692.jpeg 4 426 426

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino
Originální název:

Soundless , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neslyšno. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (114)

Nikidree
02.10.2023 3 z 5

Jedná se o zajímavý nápad, ze kterého šlo však vytěžit víc. Jak píší lidé přede mnou, fantasy prvků je tam velmi poskrovnu. Stejně jako nějaké akce, nebo napínavějšího a propracovanějšího děje.
Přesto musím říct, že mě zaujalo, jak autorka dokázala pracovat s hrdiny, kteří neslyší a dorozumívají se znakovou řečí. A přes ty mouchy, které kniha má, se jedná o poměrně milý a oddechový příběh.
Sama jsem knihu přečetla během jedno dne, pro zkrácení dlouhé chvíle ve vlaku.

Jaehyun
28.06.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale asi jsem od knihy čekala víc. S čínskou mytologií to nemělo nic společného a s fantasy taky ne. Vlastně se tam toho ani moc nestalo, žádný velký zvrat nepřišel a příběh byl dost pomalý a někdy i nudný. Na druhou stranu ten nápad se mi líbí a některé části byli fajn. Není to ale kniha na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.


kubakubikula
01.01.2023 4 z 5

Kniha se četla dobře, bylo to takové jednoduché,oddychové čtení. Nápad super,mohlo to ale být víc propracované.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Neslyšno v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených583x
ve Čtenářské výzvě66x
v Doporučených35x
v Knihotéce299x
v Chystám se číst255x
v Chci si koupit48x
v dalších seznamech5x