Černá kniha

Černá kniha je novela, na základě níž vznikl úspěšný film režiséra nizozemského původu Paula Verhoevena (Total Recall, RoboCop, Základní instinkt). Verhoeven se tímto filmem vrací do nizozemské historie, do doby 2. světové války. Ráchel, židovská dívka a později nadějná zpěvačka, se s rodiči a bratrem Maxem přestěhuje do Nizozemska, a když Němci Nizozemsko obsadí, celá rodina se ukrývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39242/cerna-kniha-39242.jpg 3.862
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Albatros (ČR)

Zwartboek (2006)

Kniha Černá kniha

ZVymetalova

Pribeh byl zajimavy. Ale obcas na sebe nektere udalosti uplne nenavazovaly a chvilemi jsem mela pocit, ze ctu popis knihy a ne samotny pribeh.

mi-380

Závažné téma, hollywoodský scénář, filmový střih.
Středoškolská slohová práce.
65% (58 hodnotících s průměrem 77%).

uminaa

Jemnejšie podaný príbeh o hrozných činoch, ktoré počas 2. svetovej vojny ľudia páchali na ľuďoch. Príbeh bol pútavý. Aj napriek téme, ktorej sa dej týka, som knihu doslova prečítala na jedno otvorenie.

levandule007
18.01.2018

Knihu určitě doporučuji k přečtení.
Jsem zvědavá na film.

Lejdus
04.01.2018

Musím uznat, že tato kniha, i když se odehrává během druhé světové, se mi četla velice dobře. Bavila mne, příběh byl velmi zajímavý a poutavý. Rozhodně jsem se nenudila. Jsem ráda, že jsem film před přečtením knížky neviděla, asi by mne pak kniha tolik nezaujala. Díky čtivosti a krásně usazeným kapitolám, jsem knihu měla přečtenou raz dva!

Chemiczka
21.11.2017

Filmové zpracování je jedním z mých oblíbených filmů o druhé světové válce. Tušila jsem, že to nebude to pravé ořechové, vzhledem k tomu, že šlo jen o přepracování filmového scénaře. Řekněme si upřímně, že to málokdy funguje oboustraně, v knihách je kouzlo, které se na plátno přenést nedá, stejně tak do knihy nepřenesete dynamiku filmu.
I přesto, jsem si knihu užila, hodně jsem zavzpomínala jak se to vlastně odehrává ve filmu, a čekala na každý zvrat, který má nastat. Škoda jen, že jsem dopředu věděla všechno podstatné, a přišla jsem tak o napětí, jak to vlastně všechno bylo.

ZmrzlinaZuz
14.04.2017

Velmi zajímavá kniha. Opravdu se četla skvěle. Těším se, až se kouknu na film.

Sarah01
12.07.2016

Napínavé a čtivé, původně jsem si myslela, že celý příběh je napsán podle skutečných událostí a života jedné osoby, ale podle doslovu je to vlastně více osudů zhuštěných do života jedné židovské dívky. Tak to se mi moc nelíbí, očekávala jsem literaturu faktu, teď už chápu, proč byla knížka ve výprodeji. Brala jsem ji ale jako čtení na dovolenou, svůj účel splnila.