Černá kniha

Černá kniha je novela, na základě níž vznikl úspěšný film režiséra nizozemského původu Paula Verhoevena (Total Recall, RoboCop, Základní instinkt). Verhoeven se tímto filmem vrací do nizozemské historie, do doby 2. světové války. Ráchel, židovská dívka a později nadějná zpěvačka, se s rodiči a bratrem Maxem přestěhuje do Nizozemska, a když Němci Nizozemsko obsadí, celá rodina se ukrývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39242/big_cerna-kniha-KpV-39242.jpg 3.880
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Albatros (ČR)

Zwartboek, 2006

Kniha Černá kniha

Luna7
03.04.2020

Film jsem viděla a pamatuji si, že se mi líbil. Proto jsem zkusila knihu, na které je znát, že je napsaná až po filmu. Ze začátku se mi líbila, ale pak mě to už moc nebavilo. Je to jako kdyby někdo napsal převyprávění filmu a ono to tak v podstatě je. A ty střihy v ději jsou hrozné, strašně jsem se v tom ztrácela. Jinak příběh to je dobrý, ale radši se podívám znovu na film místo knihy.

Standa24
21.12.2019

Před několika lety jsem viděl film, teď jsem narazil na knížku. Obojí se mi líbilo. Na válku nelze pohlížet jen černobíle.

Market = )
03.10.2019

Film se mi moc líbil a knížka vlastně taky. Takové (ač to téma prakticky vylučuje) lehké, odpočinkové čtení. Kdyby knížka popisující tolik událostí měla třikrát více stran, byl by to válečný román jak se patří. Mně se ale líbila i novela.

Gabri-88
16.06.2019

Jsem trochu v rozpacich. Vypraveni o Zidech a jejich zazitcich z druhe svetove mam rada, moc si vsech tech vzpominek vazim a neberu je na lehkou vahu. Tento pribeh mi ale bohuzel pripadal tezko uveritelny. Proste jsem hlavni postave neverila, protoze vsechno bylo tak usecne popsane. No a na konci knihy stalo, ze hlavni postava je inspirovana vicero ruznymi osobami. AHA!

ZVymetalova
19.05.2019

Pribeh byl zajimavy. Ale obcas na sebe nektere udalosti uplne nenavazovaly a chvilemi jsem mela pocit, ze ctu popis knihy a ne samotny pribeh.

mi-380
02.04.2019

Závažné téma, hollywoodský scénář, filmový střih.
Středoškolská slohová práce.
65 % (58 hodnotících s průměrem 77 %).

uminaa
27.02.2019

Jemnejšie podaný príbeh o hrozných činoch, ktoré počas 2. svetovej vojny ľudia páchali na ľuďoch. Príbeh bol pútavý. Aj napriek téme, ktorej sa dej týka, som knihu doslova prečítala na jedno otvorenie.

levandule007
18.01.2018

Knihu určitě doporučuji k přečtení.
Jsem zvědavá na film.