Strastiplné peníze paní Darcyové

V Anglii bývalo kdysi zvykem, že mladí lidé, kteří měli malou šanci na úspěch ve vlastní zemi, mířili za štěstím do kolonií. A tak se například Indie stávala cílem mladíků, kteří doufali, že zbohatnou na čajových plantážích v Darjeelingu, či nevěst bez věna, které chtěly v neznámém prostředí získat manžela. Podobně i Octavii, hrdinku našeho příběhu, jednoho dne posadí na loď sobečtí příbuzní, aby se jí zbavili – ale situace se pak odvíjí docela jinak, než si představovali. Zkušenosti z exotického prostředí, nečekané události i Londýn, kam se zanedlouho opět vrátí, postupně mění nezkušenou dívku v bystrou a na svou dobu nezvykle cílevědomou a samostatnou mladou ženu, jejíž osudy budou čtenáři sledovat s rostoucími sympatiemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94386/strastiplne-penize-pani-darcyove-94386.jpg 4.155

Darcyovi 3.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Leda, Rozmluvy

The Second Mrs Darcy, 2008

Kniha Strastiplné peníze paní Darcyové

Tirisa

Po druhém dílu, který se mi četl z nějakého důvodu hůř, jsem se opět začetla a těšila se na další volnou chvilku, kdy budu moct v příběhu pokročit, takže u mě spokojenost.

pip11
26.06.2018

Příběh je pěkný a také poučný, co se práva týče. Neměla jsem problém ji přečíst za dva dny, stále se něco dělo a byla jsem napnutá, jak se to bude vyvíjet.

MinaHawke
16.10.2017

Bavila mě víc než první díl.

helenkan
28.02.2017

Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala ve všech těch příbuzenských vztazích. Miluju knížku Pýcha a předsudek a ráda jsem si v téhle knize připomněla její hrdiny. Je to hezký romantický příběh a já si ho pěkně vychutnala.

Jane007
27.09.2016

Úžasná knížka!!! Jako milovnice knih J. Austenové jsem se na pokračování od jiné autorky dívala s obavami, ale knížka předčila mé očekávání. Jen mi chvilku trvalo, než jsem se začetla. Nemůžu jinak, než doporučit!!!

JankaK
14.07.2016

Klasický regentský román z pera E. Aston není nic nového pod sluncem. I když už po několika stránkách víte, jak to nakonec celé dopadne, vůbec vám to nevadí a čtete dál, protože se z takové knihy vždy vyklube klidné, oddychové čtení plné romantiky a místy i s lehkým nádechem ironie a humoru. Tento typ knih mám moc ráda a konkrétně tento příběh o Octavii jsem přečetla během jednoho dne :). Doufám, že časem vyjde z pera E. Aston ještě několik příběhů. Vřele doporučuji.

Lenu04
13.07.2016

Kniha se čte velmi dobře, akorát konec je strašně rychlý.

avad
06.12.2014