Anastázie

Tento román vypráví o poslední ruské velkokněžně Anastázii. Píše se rok 1918 a v Rusku zuří krvavá občanská válka. Bolševici se chopili moci a odvezli celou carskou rodinu na Sibiř. Na rozkaz sovětské moci jejich životy ukončily výstřely a bajonety ve sklepení domu v Jekaterinburgu. O několik let později se americký novinář Michael Sheridan setkává v Šanghaji se zvláštní prostitutkou, která se jmenuje Anastázie, je z Ruska a má všechny dědičné fyzické znaky Romanovců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1604/big_anastazie-MPV-1604.png 4.2142
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art

Anastasia, 2003

Kniha Anastázie

medlovice
05.10.2021

Brilantně napsáno.
Do detailů podrobné, vtáhne do děje a nepustí, Je to zase jiný pohled na fenomén Anastázie a tak čtivě a napínavé , až čtenář uvěří. Anastázie , dívka bez paměti a Michael vypráví příběh , který se mohl stát, mohli ho prožít a získají si sympatie čtenáře tak rychle, že jí to přejete, že chcete, aby ta dívka bez paměti našla štěstí a lásku a hlavně vzpomínky. Závěr se mi líbil, prostě kdo chce kam....

Anastazie0810
18.07.2021

Knížku jsem sháněla dost dlouho. Je to historický román, kde se prolínají dva pohledy. Tématem knížky je rodina Romanovových, konkrétně Anastázie, o které se tvrdí, že přežila.
Četlo se mi to moc dobře. A beru i že ne všechno je založeno na faktech. Každopádně jsem ráda, že knížku mám ve své knihovně.

ber
27.03.2021

Mě se to líbilo, jak se hlavní postavy míjejí a pak takový to tajemno, jestli to je pravá Anastázie nebo ne.

braunerova
03.05.2020

Zvládl jsem přečíst do poloviny. Je to romantický příběh pro ženy, historie tvoří jen kulisy. Z věrohodnosti postav jsem měl stejný pocit jako AllyKumari. Věnuji do knihobudky.

čef
01.05.2020

Anastazie je krásný romanticko-historický román. Je zde tedy velká láska s mnoha peripetiemi, je zde VŘSR, poválečné třeštění v Berlíně, Londýnu a hlavně New Yorku, které nedopadlo vzhledem ke krachu burzy vůbec ne dobře. Styl vyprávění je věcný, bez zbytečného hloubání o životě chrousta a jeho pocitech. Počtou si tedy všichni – čtenáři i čtenářky.

alexis818
10.04.2019

Kniha se mi moc líbila,bylo to první setkání s tímto autorem a určitě ne poslední.Styl psaní byl moc pěkný,příběh pěkně plynul a velmi se mi líbilo,jak autor s tímto historickým námětem naložil.

Vercutka
08.05.2018

Zatím nejlepší kniha, co jsem od autora četla. A to jsem si myslela, že mě to téma nebude bavit, když jsem si na internetu hledala info o carské rodině. Ale příběh mě chytil a už nepustil.

Terry.89
25.01.2018

Kniha je velice čtivá, z části se opírá o fakta a zčásti je pak dílem autorovy fantazie. Musím přiznat, že jsem se místy maličko nudila a občas mi přišel děj trochu zdlouhavý, ale to zase rychle přešlo. Ke knize mě přivedlo právě romanovské téma, protože jako správná romantická duše, jsem vždy ve skrytu doufala, že by příběh o Anastázii mohl být pravdivý, navzdory všem faktům, která doposud byla zjištěna. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně a možná si ke mě někdy v budoucnu najde cestu i nějaká další autorova kniha.