Anastázie

Anastázie https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1604/bmid_anastazie-MPV-1604.png 4 155 34

Tento román vypráví o poslední ruské velkokněžně Anastázii. Píše se rok 1918 a v Rusku zuří krvavá občanská válka. Bolševici se chopili moci a odvezli celou carskou rodinu na Sibiř. Na rozkaz sovětské moci jejich životy ukončily výstřely a bajonety ve sklepení domu v Jekaterinburgu. O několik let později se americký novinář Michael Sheridan setkává v Šanghaji se zvláštní prostitutkou, která se jmenuje Anastázie, je z Ruska a má všechny dědičné fyzické znaky Romanovců.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

Anastasia , 2003

m2056
m2056
07.09.2023 5 z 5

Hodně dobrá kniha zajímavá zápletka kterou autor dobře vymyslel.

bábuška
bábuška
24.09.2022 3 z 5

Knihu bych rozdělila na více částí. V té první si zavzpomínáme na osudy nešťastné carské rodiny kolem roku 1918, zejména s její setkání s novou "rudou inteligencí". Další části už jsou autorovou fantazií, jak v Šanghaji, Německu či v Anglii, kde údajně přeživší nejmladší carská dcera Anastázie po úplné ztrátě paměti přežívá jako nejchudší z nejchudších. Setká se i s opravdovou láskou k americkému novináři, ale to už je pokračování pohádky, která může být pravdivá, nebo podle fantazie čtenáře jinak ukončená. Příběh odpočinkový.

medlovice
medlovice
05.10.2021 5 z 5

Brilantně napsáno.
Do detailů podrobné, vtáhne do děje a nepustí, Je to zase jiný pohled na fenomén Anastázie a tak čtivě a napínavé , až čtenář uvěří. Anastázie , dívka bez paměti a Michael vypráví příběh , který se mohl stát, mohli ho prožít a získají si sympatie čtenáře tak rychle, že jí to přejete, že chcete, aby ta dívka bez paměti našla štěstí a lásku a hlavně vzpomínky. Závěr se mi líbil, prostě kdo chce kam....

Anastazie0810
Anastazie0810
18.07.2021 5 z 5

Knížku jsem sháněla dost dlouho. Je to historický román, kde se prolínají dva pohledy. Tématem knížky je rodina Romanovových, konkrétně Anastázie, o které se tvrdí, že přežila.
Četlo se mi to moc dobře. A beru i že ne všechno je založeno na faktech. Každopádně jsem ráda, že knížku mám ve své knihovně.

ber
ber
27.03.2021 5 z 5

Mě se to líbilo, jak se hlavní postavy míjejí a pak takový to tajemno, jestli to je pravá Anastázie nebo ne.

braunerova
braunerova
03.05.2020 1 z 5

Zvládl jsem přečíst do poloviny. Je to romantický příběh pro ženy, historie tvoří jen kulisy. Z věrohodnosti postav jsem měl stejný pocit jako AllyKumari. Věnuji do knihobudky.

čef
čef
01.05.2020 5 z 5

Anastazie je krásný romanticko-historický román. Je zde tedy velká láska s mnoha peripetiemi, je zde VŘSR, poválečné třeštění v Berlíně, Londýnu a hlavně New Yorku, které nedopadlo vzhledem ke krachu burzy vůbec ne dobře. Styl vyprávění je věcný, bez zbytečného hloubání o životě chrousta a jeho pocitech. Počtou si tedy všichni – čtenáři i čtenářky.

alexis818
alexis818
10.04.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila,bylo to první setkání s tímto autorem a určitě ne poslední.Styl psaní byl moc pěkný,příběh pěkně plynul a velmi se mi líbilo,jak autor s tímto historickým námětem naložil.

Vercutka
Vercutka
08.05.2018 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, co jsem od autora četla. A to jsem si myslela, že mě to téma nebude bavit, když jsem si na internetu hledala info o carské rodině. Ale příběh mě chytil a už nepustil.

Terry.89
Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Kniha je velice čtivá, z části se opírá o fakta a zčásti je pak dílem autorovy fantazie. Musím přiznat, že jsem se místy maličko nudila a občas mi přišel děj trochu zdlouhavý, ale to zase rychle přešlo. Ke knize mě přivedlo právě romanovské téma, protože jako správná romantická duše, jsem vždy ve skrytu doufala, že by příběh o Anastázii mohl být pravdivý, navzdory všem faktům, která doposud byla zjištěna. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně a možná si ke mě někdy v budoucnu najde cestu i nějaká další autorova kniha.

Evaho73
Evaho73
10.11.2017 5 z 5

Tento román o údajnej poslednej ruskej veľkokňažnej Anastázii sa mi v podaní Colina Falconera veľmi páči. Začiatok, ktorý mal byť podľa skutočnej historickej udalosti rodiny Romanovcov, si nedovolím komentovať, lebo tam vládne stále veľa dohadov a nepresností. Vnímam to skôr ako premostenie k príbehu o záhadnej padlej žene, ktorá trpí amnéziou a nepamätá si na svoj pôvod. To bol štartovací mostík k uvoľneniu autorovej fantázie a rozohratiu krásneho románu o nenaplnenej životnej láske....... Alebo snaď áno ? Koniec ostal v istom smere otvorený a je len na fantázii čitateľa ako si tento úžasný román ukončí.....

Babo
Babo
23.08.2017 5 z 5

Dávám knize pět hvězdiček .četla se moc dobře a nejvíc se mi líbil autorův styl psaní.
Dokázal vystihnout atmosféru té doby .Ať už šlo o Šanghaj přes meziválečný Berlín s neuvěřitelnou inflací až po New York s krachem na burze.
O možnosti přežití Anastázie jsem nepřemýšlela. Myslím,že této ,snad ani teoretické možnosti , využil pro sepsání zajímavého pohledu na začátek minulého století a mně se to opravdu líbilo.

Kerberos
Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Falconera mám ráda,ale Anastazie mi připadá troch moc pohádková.

Manyna
Manyna
31.05.2017 4 z 5

Již druhá kniha od tohoto autora a zase musím jenom chválit, krásně se totiž čte. Tentokrát vám úderně nastíní okolnosti vyvraždění carské rodiny (což byla dle mého názoru nejlepší část knihy a vůbec bych se nezlobila, kdyby pan autor napsal celou knihu o Romanovcích) a doby, která následovala těsně po té, kdy byla objevena dívka, která byla nápadně podobná princezně Anastázii. A tím se v podstatě dostáváme ke gró celé knihy - tj. milostnému trojúhelníku mezi Anastázií, Michaelem a jejím manželem. Řeší se zde otázka svědomí, protože nikdo z nich není není bez poskvrny. V tomto případě musím kladně hodnotit i otevřený závěr knihy.

AllyKumari
AllyKumari
14.05.2017 odpad!

Nemám sílu ani vypsat všechno, co je s touhle otřesnou publikací špatně. Znásilnění historických postav, lidí, kteří opravdu žili, a JSOU DOKONALE ZDOKUMENTOVANÍ je zde dovršeno se vší nechutností. Ne, nehovořím o "možném úniku Anastázie". Ale o prvních 40 stranách. Ne. Ne. Ne. Všechno špatně, i ty věci, které se snadno najdete na Googlu. Pokud má někdo zájem, může si přečíst mou recenzi v AJ zde https://www.goodreads.com/review/show/1997326951?book_show_action=false&from_review_page=1

ivakola
ivakola
29.01.2017 5 z 5

Jsem z knížky nadšená. Záčátek tak trochu jako masakr motorovou pilou, ale pokračování knížky, nádhera. Hlavní hrdinka, hodně rozporuplná postava a její milovaný? Je to blázen anebo šťastlivec?? Přijďte si na to sami. Za mě jasných pět hvězd.

Toffee
Toffee
24.01.2017 3 z 5

Čtivá, zase trochu jiná verze známého příběhu o údajně přeživší velkokněžně Anastázii.

denib
denib
22.10.2016 5 z 5

Já mám knížky od Falconera prostě ráda. I Anastázie je skvěle čtivá. Bez ohledu na historii to člověk hltá od začátku do konce a čeká, jak to skončí. A to, že to vlastně "neskončí", je taky super :-)

StriderCZ
StriderCZ
28.09.2015 5 z 5

Velice zajímavá kniha, přesně ve stylu- nemůžu se odtrhnout od čtení i kdyby co kdyby.

orinka3
orinka3
09.07.2015 5 z 5

Autora si velice vážím. Co kniha, to dobré čtení. Má vypravěčské schopnosti, upoutá a i když jde o třeba o dobrodružství, přidá mu vždy filosofický rozměr. Spisovatel má dar přesvědčivé fantazie, proto ho řadím k nejoblíbenějším. V této knize pracuje s fantazií též, člověk by byl i schopen uvěřit, že není všecko tak, jak píšou historici. Dávám plný počet hvězdiček a děkuji za čtenářské hody.