Anastázie

Anastázie Tento román vypráví o poslední ruské velkokněžně Anastázii. Píše se rok 1918 a v Rusku zuří krvavá občanská válka. Bolševici se chopili moci a odvezli celou carskou rodinu na Sibiř. Na rozkaz sovětské moci jejich životy ukončily výstřely a bajonety ve sklepení domu v Jekaterinburgu. O několik let později se americký novinář Michael Sheridan setkává v Šanghaji se zvláštní prostitutkou, která se jmenuje Anastázie, je z Ruska a má všechny dědičné fyzické znaky Romanovců. Po prožitých útrapách však ztratila paměť a na nic si ze své minulosti nevzpomíná. Příběh se střídavě odehrává v Šanghaji, Londýně, Berlíně a New Yorku v průběhu devíti let. Anastázie se stihne dvakrát vdát za muže, kteří jí slíbili, že se znovu stane priceznou Anastázií Romanovovou. První manžel byl homosexuál, který ji bil a velice pil, a poté co ji chtěl zastřelit, ho v sebeobraně praštila láhví po hlavě a při dopadu se narazil o roh krbu a zahynul. Druhý manžel byl velmi hodný a po krachu burzovních akcií spáchal sebevraždu... Anastázie s Michaelem splodí dceru Ráchel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1604/anastazie-1604.jpg 4.2132
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Anastasia, 2003

Kniha Anastázie

ber

Mě se to líbilo, jak se hlavní postavy míjejí a pak takový to tajemno, jestli to je pravá Anastázie nebo ne.

braunerova
03.05.2020

Zvládl jsem přečíst do poloviny. Je to romantický příběh pro ženy, historie tvoří jen kulisy. Z věrohodnosti postav jsem měl stejný pocit jako AllyKumari. Věnuji do knihobudky.

čef
01.05.2020

Anastazie je krásný romanticko-historický román. Je zde tedy velká láska s mnoha peripetiemi, je zde VŘSR, poválečné třeštění v Berlíně, Londýnu a hlavně New Yorku, které nedopadlo vzhledem ke krachu burzy vůbec ne dobře. Styl vyprávění je věcný, bez zbytečného hloubání o životě chrousta a jeho pocitech. Počtou si tedy všichni – čtenáři i čtenářky.

alexis818
10.04.2019

Kniha se mi moc líbila,bylo to první setkání s tímto autorem a určitě ne poslední.Styl psaní byl moc pěkný,příběh pěkně plynul a velmi se mi líbilo,jak autor s tímto historickým námětem naložil.

Vercutka
08.05.2018

Zatím nejlepší kniha, co jsem od autora četla. A to jsem si myslela, že mě to téma nebude bavit, když jsem si na internetu hledala info o carské rodině. Ale příběh mě chytil a už nepustil.

Terry.89
25.01.2018

Kniha je velice čtivá, z části se opírá o fakta a zčásti je pak dílem autorovy fantazie. Musím přiznat, že jsem se místy maličko nudila a občas mi přišel děj trochu zdlouhavý, ale to zase rychle přešlo. Ke knize mě přivedlo právě romanovské téma, protože jako správná romantická duše, jsem vždy ve skrytu doufala, že by příběh o Anastázii mohl být pravdivý, navzdory všem faktům, která doposud byla zjištěna. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně a možná si ke mě někdy v budoucnu najde cestu i nějaká další autorova kniha.

Evaho73
10.11.2017

Tento román o údajnej poslednej ruskej veľkokňažnej Anastázii sa mi v podaní Colina Falconera veľmi páči. Začiatok, ktorý mal byť podľa skutočnej historickej udalosti rodiny Romanovcov, si nedovolím komentovať, lebo tam vládne stále veľa dohadov a nepresností. Vnímam to skôr ako premostenie k príbehu o záhadnej padlej žene, ktorá trpí amnéziou a nepamätá si na svoj pôvod. To bol štartovací mostík k uvoľneniu autorovej fantázie a rozohratiu krásneho románu o nenaplnenej životnej láske....... Alebo snaď áno ? Koniec ostal v istom smere otvorený a je len na fantázii čitateľa ako si tento úžasný román ukončí.....

Babo
23.08.2017

Dávám knize pět hvězdiček .četla se moc dobře a nejvíc se mi líbil autorův styl psaní.
Dokázal vystihnout atmosféru té doby .Ať už šlo o Šanghaj přes meziválečný Berlín s neuvěřitelnou inflací až po New York s krachem na burze.
O možnosti přežití Anastázie jsem nepřemýšlela. Myslím,že této ,snad ani teoretické možnosti , využil pro sepsání zajímavého pohledu na začátek minulého století a mně se to opravdu líbilo.