Tereziee Online Tereziee komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tohle se nedalo jinak, než přečíst na jeden zátah. Krátké kapitoly udržují čtenáře v napětí a nutí vás číst dál a dál. I když má kniha jen 250, autorka zde zvládla skvěle vykreslit charaktery jednotlivých postav. Místy kniha opravdu připomíná moji milovanou Trhlinu od Kariky. Závěr byl překvapivý a nezklamal.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna je poklad. Donutí totiž čtenáře ponořit se do krásně plynoucího příběhu a zároveň se zamyslet nad svým životem a nad tím, jak moc i malinká rozhodnutí ovlivňují naši životní cestu. Hlavní hrdinka Nora se ocitne někde mezi životem a smrtí a má možnost prožít nekonečné množství variant svých životů. Co by kdyby... Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale člověk si k ní musí najít cestu v ten správný čas.

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Ke komentáři k této knize se vracím s poměrně velkým odstupem. Většinou si děj thrilleru pamatuju pár dní po dočtení a pak jej vypouštím. Tchýni si ale pamatuju velmi dobře. Gradovalo zde napětí a opravdu bylo těžké odhadnout pachatele.

04.03.2022 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších dílů celé série. Opět jsem si oživila spoustu důležitých situací, které se do filmů nevešly. A bylo to jako vždy skvělý.

01.03.2022

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tajemství bylo přesně takové, jaké jsem si přála. Napínavé a plné zapeklitých vztahů. I když postav bylo celkem dost, nedělalo mi problém se v příběhu rychle zorientovat. Na konci sice zůstalo pár otazníků, ale když se nad tím s odstupem času člověk zamyslí, všechno do sebe tak nějak zapadne. Za mě rozhodně jedna z těch lepších autorčiných knih.

01.03.2022 4 z 5

Moc mě baví se k Harrymu neustále vracet. Jako dítě jsem Vězně z Azkabanu moc nemusela, ale čím jsem starší, tím víc mám tento díl ráda.

29.01.2022

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Tahle kniha a samotný autor jsou pro mě objeveným skvostem. Poslední kdo zůstal je nápaditý a napínavý thriller s nádechem duchařiny, který vás nenechá vydechnout. Musím říct, že v některých pasážích mi běhal mráz po zádech a v noci mi moc do čtení nebylo. Vše bylo skvěle propracované a závěr jsem vůbec neodhadla. Rozhodně 5/5*.

24.01.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Moje komentáře ke každému dílu této série jsou prakticky stejné, ale musím to zopakovat i tady. Miluju tuhle sérii, Marsonsová píše skvěle a bezkonkurenčně.

17.01.2022 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Dvůr mrazu a hvězd je doplňková novela k sérii a musím říct, že bych se asi obešla bez jejího přečtení. Nic moc se v knize neudálo, ale bylo fajn se ještě jednou potkat s oblíbenými hrdiny.

10.01.2022 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak další série Maasové za mnou a bylo to opět skvělý. Sice to pro mě nebylo už takové wow, jako když jsem četla Skleněný trůn ale i tak jsem po dočtení nadšená a plná dojmů. Opět skvěle propracovaný svět, postavy a celý příběh. Jediné co mi trošku vadilo, byly erotické scény, které jsou zmíněné i v komentáři pode mnou. Přišlo mi, že to autorka občas cpe na sílu i do takových pasáží, kde je to úplně zbytečné. Maasová se drží určitého vzorce psaní, který už znám z Trůnu, takže pro mě byl příběh občas lehce předvídatelný, ale i tak nemám v podstatě co vytknout. Moji větší srdcovkou sice stále zůstává Aelin a Rowan, ale Feyre a Rhysand zaujímají krásné čestné místo po jejich boku.

18.12.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Už je to skoro rok, co jsem dočetla sérii Skleněný trůn. Při čtení té série si mě Maasová získala a tak bylo je otázkou času, kdy se vrhnu i na opěvované Dvory. Prvních sto stran bylo hodně pomalých a moc jsem se nechytala, pak se ale příběh rozjel a já si znovu začala užívat čtivost a napětí, které autorka rozhodně umí. Feyre jsem zatím úplně nepřišla na chuť, ale myslím, že se to postupem času změní. Jsem moc zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Jakým směrem se bude vyvíjet osud vílí říše a taky jsem moc zvědavá na to, jak se zamotají vztahy mezi hlavními hrdiny.

07.11.2021 4 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Fantasy mám opravdu ráda a ještě radši mám české autory. Po knížce jsem sáhla náhodou a stálo to za to. Zajímavý příběh protkaný antickou mytologií a taková klasická young adult fantasy lovestory. Příběh byl poněkud strohý, autorka nezabíhala do zbytečných detailů (což byla docela příjemná změna) a rychle to plynulo. Nevadilo by mi pokračování, ale jsem s koncem spokojená. Určitě si přečtu i další autorčinu knihu, která podle anotace zní taky parádně.

02.11.2021 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Hororovou knížku si přečtu opravdu maximálně jednou za rok a když už, tak radši nějakou klidnější duchařinu. Nová Darcy splnila moje požadavky. Scénář příběhu byl sice poněkud ohraný a předvídatelný, ale bavilo mě to. Místy mi běhal mráz po zádech a příjemným zpestřením byly i přidané ilustrace. Není to veledílo, ale je to čtivý, napínavý a to prostě občas stačí.

02.11.2021 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Addie LaRue. Dívka, která má být zapomenuta a mně se dostala pod kůži tak, že nezapomenu nikdy. Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha tak zasáhla. Příběh Addie a Henryho je o lásce, čistých momentech štěstí ale také o momentech zoufalství. Líbí se mi, jak autorka zvládla bravurně vykreslit postavy a jejich pocity. Popisy prostředí a minulosti nemají chybu. Celý příběh je takový poetický a budete potřebovat číst dál. Musím říct, že na konci jsem si poplakala, což se mi u knih tak často nestává. Neviditelný život Addie LaRue prostě chcete a musíte číst.

01.11.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Poslední dvě knížky autora pro mě nebyly tak moc wow jako jeho první kniha Ta přede mnou. Takže jsem se do knížky pouštěla s lehkými obavami. Musím ale říct, že Slušní lidé mě moc bavili. Celé téma knihy záměny děti bylo originální a napínavě zpracované, takže jsem se nemohla odtrhnout. Samozřejmě se kniha neobešla bez thrillerových klišé, pro příklad: hlavní hrdinka trochu pije a občas je trochu mimo. Celý příběh jsem fandila Petemu a Maddie. Konec pro mě nebyl zas takovým překvapením, ale i tak jsem si čtení moc užila.

24.10.2021 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moje druhé setkání s Lukáškovou a musím říct, že si mě autorka získává čím dál víc. Hlavní hrdinka Ema je trošku zvláštní, ale má v sobě něco čím si vás získá. Celý příběh se točí kolem lásky a vztahů. Ema se snaží přijít na kloub tomu, co je vlastně láska a jak člověka ovlivňuje. Styl psaní autorky mi sedí a je jednoduché se do knížky ponořit. Takže doporučuji.

24.10.2021 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Tereza je neuvěřitelně inspirativní člověk. Nebojí se jít do ničeho po hlavě a ukazuje, že když se chce tak jde opravdu dosáhnout všeho, co si člověk usmyslí. Příběh v knize pro mě nebyl zas takovým překvapením, protože spoustu těch historek jsem slyšela už třeba v podcastu. Každopádně si myslím, že tahle kniha může někoho nakopnout k tomu, aby šel za svými sny.

16.10.2021 3 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

V zajetí klamu mě nalákalo svoji anotací, která mi přišla originální a nic na podobný styl jsem zatím nečetla. Bohužel se děj ubíral trochu jinak než jsem si představovala a zbytečně se táhl. Zápletku jsem zvládla rozklíčovat cca v polovině knihy a dočítáním jsem si jen ověřovala moji teorii. I když je kniha napsaná čtivě tak mě nijak zvlášť nenadchla ani nebavila. Prostě průměrný thriller jehož děj za pár týdnů vypustím z hlavy.

02.09.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Prokletý kraj není úplně klasickou detektivkou. Je to spíš příběh několika rodin z malé pohraniční vesničky, kde každý má svoje malé i větší tajemství. Atmosféra v knize je popsána naprosto dokonale a stejně tak jsou vykreslené i postavy v knize. Autorka umí psát čtivě a s napětím očekáváte, co bude dál. Prokletý kraj byl mým prvním setkáním s Klevisovou a rozhodně ne posledním.

26.08.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Poslední knihu od Hartla jsem odkládala docela dlouho. Když jsem si ale teď oživila ve filmovém podání knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel, která je boží jak v knižním, tak ve filmovém provedení, dostala jsem chuť na další příběh z autorova pera. A jo, bylo to super. Kniha přirozeně plyne a servíruje osudy nemalého množství postav. Ze začátku to bylo matoucí, ale zorientovala jsem se rychle a čtení si užívala. Bylo tam přesně to, co jsem očekávala. Životní eskapády protkané humorem, hořkosladké vztahové peripetie a nakonec docela dobrý happyend. Hartl prostě umí psát a doufám, že se brzo dočkáme nové knihy.

23.08.2021 4 z 5