Karamelová džungle

Tereza se na sklonku třicítky znovu ocitá na startovní čáře, ale svých snů se nehodlá vzdát. Místo aby budoucnost plánovala, nechá se vést intuicí. Narychlo sbalí svůj život do pár kufrů a se svým mužem Johnem Erikem se přestěhuje z poklidného Osla do pulzující Prahy. Obstojí jejich pohodový skandinávský přístup v džungli českého byznysu? Řada nečekaných zkušeností je dovede až za poznáním, že jestli něco vážně chtějí, musejí brát překážky jako výzvy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450938/karamelova-dzungle-K8i-450938.jpg 4103
Pro ženy, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Motto

Kniha Karamelová džungle

hana5094
včera

Pokračování Šlehačkových oblak mě moc bavilo, zejména Terezky styl psaní, který pořád něčím mile překvapoval. Silný a inspirativní životní příběh.

blackoutzuzi

4,5 hvězdičky

Ačkoli může být s podivem, že 30letá žena vydává už druhou biografii, vězte, že zrovna ona má co předat. Ať už co se byznysu týče, či cestovatelských a životních zkušeností. Je to totiž žena, která už toho mnoho zažila, studovala a žila v Norsku, s manželem založila firmu, je nesmírně inspirativní a skrze svá slova dokáže spoustu z nás motivovat, abychom si šli za svými sny. Ovšem nejedná se o vyloženě motivační literaturu, to já nerada, ale v Karamelové džungli Tereza tohle poselství skrývá hezky mezi řádky :) Navíc je kniha i skvěle graficky zpracovaná. To už je ale spíš takový bonus.

Anniee

Takové docela o ničem. Věřím, že autorka má zajímavý život a má co předat, ale mě to nějak neoslovilo. Celé to bylo banální a rozvleklé a místy zmatené. Asi to mělo působit jako motivace, ale mě to nemotivovalo. Necítila jsem z toho žádný přesah.

bárbra13

Terez už dlouho sleduji na instagramu a velmi ráda poslouchám podcast Linka. Je to neskutečně inspirativní a milý člověk. Její první knihu jsem nečetla, ale tato se mi velmi líbila. Jen mi stylem sedí spíše k blogu, než ke knize.

Libi.livres

Terezka je neuvěřitelně inspirativní člověk se srdcem na správném místě, za tak krátký život toho už tolik prožila, procestovala a zejména se naučila, a tyto moudrá a přitom jednoduchá zjištění nám chce ve svých knihách předat. Promlouvá k nám svým specificky jemným až snovým stylem psaní skrze jednotlivé kapitoly ve kterých vypráví o svém životě, ale každá kapitola má přitom i inspirativní a poučný podtext, který nám je skrze její životní vyprávění nenásilnou formou předán. Moc se mi líbí ta myšlenka, že si nás svým niterným sdělováním svých osobních životních zážitků pouští až nebezpečně blízko k sobě, ale zároveň nám tímto způsobem předává něco zase do našich životů, co nás může inspirovat začít něco nového skrze změnu myšlení či chování, nebo se zbytečně netrápit věcmi co neovlivníme. Je to opravdu mladá sympatická inspirativní žena, která dělá život lepším nejen sama sobě ale snaží se pozitivně ovlivňovat na základě svých zkušeností i druhé, aby se vydali tím správním směrem. Mimo to, je opět tato její druhá kniha nádherně graficky zpracovaná, hezky svižně se čte a vyvolá v člověku pocit, že může dokázat i přes nepřízeň osudu vše, stačí jen snít a chtít a jít si za svým... takže nezbývá než se do toho pustit!

Gaboskaaa

Autorku dlouho sleduji na Instagramu, jednu dobu jsem poslouchala její podcasty. Musim rict, ze me presto její kniha velmi prekvapila, styl psani je velmi zajimavy a ctivy a knihu jsem precetla behem dvou dnu.

lucie8854

Libila se mi víc než prvotina. Oceňuji, že autorka poodkryla i stránky o kterých se musí mluvit velice těžko. Ale jinak styl psaní pro mě stále hodně kudrlinkaty, sladký.

knihovniceS

Přečetla jsem druhou knihu této autorky. První kniha Šlehačková oblaka byla pěkná a zajímavá, tato ji ještě předčila. Styl psaní se vystříbřil, zážitků má mnoho a umí je popsat. Navíc jí moc fandím, jak si umí poradit se svými plány a realizovat je. Je úžasná. Vůbec mi nevadí, že přeskakuje v čase, ale vadí mi anglické věty. Je jich méně než v první knize, ale Terezka by si mohla uvědomit, že mezi čtenáři jsou také „neangličtináři“ . Za to ubírám 1 hvězdu.