Karamelová džungle

Karamelová džungle https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450938/bmid_karamelova-dzungle-K8i-450938.jpg 4 224 43

Tereza se na sklonku třicítky znovu ocitá na startovní čáře, ale svých snů se nehodlá vzdát. Místo aby budoucnost plánovala, nechá se vést intuicí. Narychlo sbalí svůj život do pár kufrů a se svým mužem Johnem Erikem se přestěhuje z poklidného Osla do pulzující Prahy. Obstojí jejich pohodový skandinávský přístup v džungli českého byznysu? Řada nečekaných zkušeností je dovede až za poznáním, že jestli něco vážně chtějí, musejí brát překážky jako výzvy.... celý text

CarolC
16.05.2021 3 z 5

Ještě před touto knihou jsem četla Šlehačková oblaka a moc se mi kniha líbila. Proto jsem se moc těšila na tohle pokračování. Nakonec se ale jednalo o zklamání. Některé pasáže byly skvělé - bavily mě ty, kde Tereza popisuje, jak začínali podnikat. U některých pasáží mi ale přišlo, že se opakuje a nebavilo mě to tolik číst. Rozhodně se ale jedná o člověka, který si i přes mnoho pádů a velmi bolavých událostí žije svůj sen. Nikdy to prostě nevzdává a jde dál, a tak to má být.

hana5094
20.04.2021 5 z 5

Pokračování Šlehačkových oblak mě moc bavilo, zejména Terezky styl psaní, který pořád něčím mile překvapoval. Silný a inspirativní životní příběh.

blackoutzuzi
13.04.2021 5 z 5

4,5 hvězdičky

Ačkoli může být s podivem, že 30letá žena vydává už druhou biografii, vězte, že zrovna ona má co předat. Ať už co se byznysu týče, či cestovatelských a životních zkušeností. Je to totiž žena, která už toho mnoho zažila, studovala a žila v Norsku, s manželem založila firmu, je nesmírně inspirativní a skrze svá slova dokáže spoustu z nás motivovat, abychom si šli za svými sny. Ovšem nejedná se o vyloženě motivační literaturu, to já nerada, ale v Karamelové džungli Tereza tohle poselství skrývá hezky mezi řádky :) Navíc je kniha i skvěle graficky zpracovaná. To už je ale spíš takový bonus.

Anniee
05.04.2021 3 z 5

Takové docela o ničem. Věřím, že autorka má zajímavý život a má co předat, ale mě to nějak neoslovilo. Celé to bylo banální a rozvleklé a místy zmatené. Asi to mělo působit jako motivace, ale mě to nemotivovalo. Necítila jsem z toho žádný přesah.

bárbra13
04.03.2021 4 z 5

Terez už dlouho sleduji na instagramu a velmi ráda poslouchám podcast Linka. Je to neskutečně inspirativní a milý člověk. Její první knihu jsem nečetla, ale tato se mi velmi líbila. Jen mi stylem sedí spíše k blogu, než ke knize.

Libi.livres
17.02.2021 5 z 5

Terezka je neuvěřitelně inspirativní člověk se srdcem na správném místě, za tak krátký život toho už tolik prožila, procestovala a zejména se naučila, a tyto moudrá a přitom jednoduchá zjištění nám chce ve svých knihách předat. Promlouvá k nám svým specificky jemným až snovým stylem psaní skrze jednotlivé kapitoly ve kterých vypráví o svém životě, ale každá kapitola má přitom i inspirativní a poučný podtext, který nám je skrze její životní vyprávění nenásilnou formou předán. Moc se mi líbí ta myšlenka, že si nás svým niterným sdělováním svých osobních životních zážitků pouští až nebezpečně blízko k sobě, ale zároveň nám tímto způsobem předává něco zase do našich životů, co nás může inspirovat začít něco nového skrze změnu myšlení či chování, nebo se zbytečně netrápit věcmi co neovlivníme. Je to opravdu mladá sympatická inspirativní žena, která dělá život lepším nejen sama sobě ale snaží se pozitivně ovlivňovat na základě svých zkušeností i druhé, aby se vydali tím správním směrem. Mimo to, je opět tato její druhá kniha nádherně graficky zpracovaná, hezky svižně se čte a vyvolá v člověku pocit, že může dokázat i přes nepřízeň osudu vše, stačí jen snít a chtít a jít si za svým... takže nezbývá než se do toho pustit!

Gaboskaaa
04.02.2021 5 z 5

Autorku dlouho sleduji na Instagramu, jednu dobu jsem poslouchala její podcasty. Musim rict, ze me presto její kniha velmi prekvapila, styl psani je velmi zajimavy a ctivy a knihu jsem precetla behem dvou dnu.

lucie8854
24.01.2021 2 z 5

Libila se mi víc než prvotina. Oceňuji, že autorka poodkryla i stránky o kterých se musí mluvit velice těžko. Ale jinak styl psaní pro mě stále hodně kudrlinkaty, sladký.

knihovniceS
20.01.2021 4 z 5

Přečetla jsem druhou knihu této autorky. První kniha Šlehačková oblaka byla pěkná a zajímavá, tato ji ještě předčila. Styl psaní se vystříbřil, zážitků má mnoho a umí je popsat. Navíc jí moc fandím, jak si umí poradit se svými plány a realizovat je. Je úžasná. Vůbec mi nevadí, že přeskakuje v čase, ale vadí mi anglické věty. Je jich méně než v první knize, ale Terezka by si mohla uvědomit, že mezi čtenáři jsou také „neangličtináři“ . Za to ubírám 1 hvězdu.

KateTheBlogger
14.01.2021 5 z 5

Terezka píše o svém životě a o tom, že ne vždy je všechno růžové a zalité duhou. Knížka je neuvěřitelně čtivá. Přečteno během pár dní skoro jedním dechem. Pokud máte Terezku Salte rádi a sledujete ji na sociálních sítích, nebo čtete její blog, myslím, že si knížku zamilujete.

clare01
11.01.2021 5 z 5

Pod všechny pozitivní recenze k této knize bych se podepsala. Je krásná a vyzrálejší než autorčina předchozí kniha a dodá vám obrovskou naději. Nejvíc mě zasáhla kapitola o tom, co by Terezku nikdy nenapadlo, že se jí v životě stane a pak samozřejmě kapitola, kde vzpomínala na svou maminku. Za tu má můj velký obdiv, protože muselo být neskutečně těžké o tom psát. Pro mě je to jedna z nejlepších knih roku 2020.

Peyka
03.01.2021 4 z 5

Tereza pokračuje v rozdávání pozitivity i ve své druhé knize. Jako by mi viděla přímo do hlavy. Kniha je mi velmi blízká. Tematicky se s ní naprosto ztotožňuji, protože mě potkal podobný osud jako právě Terezu. Sama vím, jak těžké je prorazit se svými nápady v jiné, cizí zemi, kde je naprosto jiná mentalita a návyky, a kde se stereotypy bourají jen stěží. Je to ironie osudu, když si přijdete cizí ve své vlasti, nicméně pro člověka žijícího dlouhodobě v zahraničí je to vcelku normální. Chce to prostě zatnout zuby, padnout až na dno, když je třeba, ale zase se rychle zvednout a jet dál. Když je člověk vytrvalý a trpělivý, jde si za svým, všechno je možné. :-) Určitě doporučuji i její "motivační" podcasty.

lucieseb
02.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla. Terezu sleduji na instagramu a její články i podcasty mám ráda. Kniha je napsaná velmi čtivě, je zajímavá. Po přečtení si člověk řekne, že když se chce jde opravdu cokoliv.

Gooverka
28.12.2020 3 z 5

Od druhé autorčiny knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Milé pokračování plné inspirace a historek, které už jsem četla na jejím blogu, Instagramu a nebo slyšela v podcastu, ale možná trochu rozšířené o podrobnosti. Pokud máte Terezu a její styl psaní či vyprávění rádi, slupnete ji za dva večery, protože se skvěle čte. Nicméně neočekávejte vysokou literaturu, tu a tam se objeví chyba a někdy vás možná budou iritovat slova, která autorka používá stále dokola - "bravurně".

Jane.Ginger
24.12.2020 5 z 5

První Kniha Šlehačková oblaka mi nesedla. Byla plná přeslazených frázích a ačkoliv autorku sleduju, miluju její podcast Linka, ta přeslazenost mi něčím stále vadila. Proto jsem byla vůči Karamelové džungli trochu skeptická. Marně. Druhá kniha je o dost drsnější, Tereza je zde sdílnější a každá druhá věta není o tom, jak je vše pohádkové, ale o životě a o tom, jaký často je.

amejzlík
19.12.2020 4 z 5

Je obdivuhodné co všechno dokáže Tereza sdílet. Pozitivní zážitky jsou u influencerů obvyklé. Ale právě to, že lidem ukáže i velmi krušné chvíle, obrovské ztráty a pády ve svém životě...na to musí mít člověk velkou odvahu. Tahle kniha byla lepší, než její prvotina. Odkryla její nové začátky, úspěchy i pády v Česku. Je to zajímavá, milá paní, která dokáže mnoho lidí motivovat. Jediné, co mi trochu vadí, je volba slov. Připadá mi to někdy až příliš ,,báječné, růžové,béžové” Hodně přeslazený sloh.

simona5r
15.12.2020 4 z 5

Upřímně klobouk dolů, že Terez dokázala odhalit soukromých věcí, byť s krásným cílem inspirovat ostatní. Nejvíc bude kniha bavit asi její "followery", ale myslím, že by se díky knize mohlo najít i spoustu nových sledujících.

kalinkacz
12.12.2020 3 z 5

Po autorčině předchozí knize jsem s radostí sáhla po její novince... Zajímalo mě, kam se její tvorba posunula a jak v knize popsala další etapu svého života... Její návrat do Prahy a začátky podnikání mě nesmírně bavily a také bylo vidět, že se autorce výrazně posunul styl psaní, k lepšímu... Vypsala se... Nemůžu si taky odpustit pochvalu za grafickou stránku knihy - obálka, ilustrace i samotný formát... Podtrženo, sečteno nejedná se o přelomovou literaturu, ale velmi fajn odpočinkovou knihu...

Luccinda
11.12.2020 4 z 5

První knihu Terezy Salte – Šlehačková oblaka – jsem poslouchala v audio verzi a moc se mi líbila. Byla jsem nadšená především z toho, že si Tereza audioknihu namluvila sama. Má moc krásný a příjemný hlas, který se skvěle poslouchá, a knížka díky tomu působila mnohem osobněji. Z Karamelové džungle jsem měla trochu strach. Bála jsem se, že mě to v té klasické psané formě nebude bavit tolik jako poslech audioknihy, která měla pro mě díky Terezině hlasu jakousi přidanou hodnotu. Naštěstí tomu tak nebylo a já jsem naopak ráda, že jsem si knihu mohla vychutnat v té nádherné grafické podobě s barevnými ilustracemi. To byla prostě krása!

Z Osla se tentokrát přesouváme do Prahy, kde Tereza s manželem Johnim rozjíždí vlastní byznys. Opět mě překvapilo, kolik překážek museli na své cestě překonat. Zároveň bylo zajímavé sledovat, jak si i navzdory všem překážkám stále šli za svým snem, nevzdávali se naděje a tvrdě pracovali, aby všem ostatním, ale také sami sobě ukázali, že na to mají. Znovu se mi potvrdilo, že je Tereza Salte jedním z nejinspirativnějších lidí, co znám.

A v neposlední řadě bych chtěla pochválit to, jak dobře byla Karamelová džungle napsaná. Od autorčiny předchozí knihy je tam znát skutečně velký posun. Líbilo se mi, že Tereza tentokrát vyprávěla příběh chronologicky, to byla bohužel jedna z věcí, která mi na Šlehačkových oblakách nesedla. Tentokrát ale v tomto ohledu nemám knize co vytknout! Její čtení mě moc bavilo a doufám, že Tereza někdy napíše ještě něco dalšího.

Ještě jedna rada na závěr: pokud se na Karamelovou džungli teprve chystáte a nečetli jste Šlehačková oblaka, doporučuju začít právě jimi. Karamelová džungle na ně krásně navazuje a byla by škoda, kdyby vám z Terezina příběhu něco uniklo.

Luluhappy
27.11.2020 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Šlehačková oblaka jsem kdysi také četla, ale tato kniha byla opravdovější. Příběh čtivý. Autorka má můj respekt, protože to, co vše se čtenáři sdílí, chce notnou dávku odvahy.