Tereziee Tereziee komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Carrie jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Kniha je krátká a příběh je zajímavý, ale pro mě byl trochu plytký. Dost rušivé mi přišly novinové a knižní vsuvky. Víc bych ocenila pohled do mysli Carrie. Od autora mám přečtený ještě Řbitov zvířátek, ale asi úplně kamarádi nebudeme.

20.01.2023 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka byla skvělá! Ta atmosféra, která z knihy dýchá je nezapomenutelná. Téma je opět těžké, traumatické...až je z toho čtenáři těžko na duši. Postupně dostáváte dávkovanou celou minulost hlavní hrdinky a když vám začne docházet, co se vlastně stalo tak jen tajíte dech a je vám zle.
Škoda toho otevřeného konce.

20.01.2023 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Tohle bylo super! Po delší době opět thriller, kterému nemám co vytknout. Příběh vás nutí číst neustále dál a nemá prakticky žádná hluchá místa. Prostředí Wall street pro mě bylo nové a místy naprosto nepředstavitelné tím, co jsou lidi v této branži schopni udělat pro svoji kariéru a pro peníze.

30.12.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Po delší době jsem sáhla opět po knize od Colleen a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Kniha je vyprávěna z pohledu dvou hrdinek - Morgan a Clary. Matky a dcery. Když je postihne tragédie, která odkryje spoustu tajemství, jejich komunikace vázne a upadá. Bojují spolu a hledají k sobě cestu. Kniha je smutná a bolestivá, jako spoustu knih od Colleen.

30.12.2022 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Rodina z podkroví mě bavila svým tématem na motivy sekty. Autorka si hodně hraje s psychologií postav a v napětí vás drží až do konce. Konec pro mě byl lehkým zklamáním, protože mi zde u jedné z postav chybělo dovysvětlení jejího jednání. Na Goodreads i tady je kniha uvedena jako první v sérii ale o pokračování jsem se nikde nedočetla. Tak uvidíme. Autorka má rozhodně na co navazovat.

30.12.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl Bridgertonů mě nechytl tolik, jako díl první. Do čtení jsem se musela místy nutit a teď cca měsíc po přečtení si ani většinu knihy nepamatuji. I tak se ale pustím do dalších dílů, zajímá mě co bude dál.

30.12.2022 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Divoká říše mě opravdu vtáhla do svého příběhu a nemohla jsem se odtrhnout. Poměrně velká část knihy se odehrává ve vězení, jak už napovídá anotace a rozhodně to není procházka růžovým sadem. O drsné scény a sprostá slova zde opravdu není nouze. Příběh byl napínavý a docela předvídatelný - až na ten konec. Ten jsem nečekala. Celkově si myslím, že kniha je spíš rozjezd celé série, která může být povedená. Takže jsem moc zvědavá, kam dál kniha povede.

Pro příště bych si ale přála, aby autorka ubrala vulgarismu a erotiky. Maasová, ke které je kniha přirovnávána, má taky hodně erotiky a až na Dvůr stříbrných plamenů je tam vkusně zasazená. Tady to ale lítalo nějak odnikud a přišlo mi, že se zbytečně tlačí na pilu. Mít pořádný porno v young adult fantasy je asi IN.

28.11.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Dvořáková má neuvěřitelný talent v tom, že tak silný příběh plný emocí zvládne vtisknout na necelých 200 stran a je tam vše. Nic nechybí.

Zahradu jsem začala číst, protože Dvořáková. Ani jsem si pořádně nepřečetla anotaci. S Jaroslavem odkrýváte jeho životní příběh. Podvědomě tušíte, co přijde a kam vše povede, ale nechcete si to připustit. Téma je opravdu ožehavé a v literatuře zatím moc neprobádané a o to je kniha zajímavější a čtivější. I když už nemůžete, čtete dál, protože potřebujete vědět.

16.11.2022 4 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) No, kde začít. Nápad příběhu má opravdu potenciál. Čte se to rychle, chcete vědět co bude dál. Druhou polovinu knihu ale nepobírám ještě teď. Vím, že spousta thrillerů je místy hodně přitažená za vlasy, ale co je moc to je moc.

Nesmrtelná matka, naprosto psycho vraždící a násilné scény, které postrádaly smysl. Hodně zvážím, jestli si od autorky ještě něco přečtu.

02.11.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Od Dvoru stříbrných plamenů jsem moc neočekávala. Asi jako skoro každý čtenář této série jsem si nedokázala představit díl, který se bude věnovat jedné z méně oblíbených postav. Kupodivu jsem byla překvapená, že mi zde Nesta sedla a bavilo mě pozorovat, jak se každým dnem mění a jak se spolu s Cassianem oťukávají. Samozřejmě jsme nahlédli i do života ostatních oblíbených postav.

Na pozadí celého příběhu probíhá dějová linka týkající se Kotlíku. To mě moc bavilo, mám ráda akčnost a napětí, které Maasová umí a na můj vkus tu toho napětí bylo málo. Čeho ale v knize na můj vkus bylo naopak hodně, to byly erotické scény. Co erotické scény, hotové porno. Maasová se s tím nikdy nějak moc nepárala, ale tady už to pro mě překročilo určitou hranici. Tyhle scény mi sem popisem vůbec neseděly a kolikrát jsem si říkala, jestli nečtu nějakou další brakovou erotiku, kterou moc nemusím. Tohle bohužel tak nějak zkazilo celý dojem knihy.

Uvidíme, jestli se dočkáme ještě pokračování děje z pohledu dalších vedlejších postav. Na jednu stranu bych byla ráda, na druhou si říkám jestli není lepší nechat sérii uzavřenou třeba jako Skleněný trůn.

02.11.2022 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Na závěrečný díl Aristokratky jsem se moc těšila a byla to opět jízda! Od všech postav a od děje jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Ale je pravda, že místy už se děj trochu vlekl a nebylo to úplně ono, takže si myslím, že série byla zakončena v tom nejlepším. Určitě se k příběhu Aristokratky ještě někdy vrátím.

02.11.2022 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) No, kde začít. Námět a nápad celé knihy je originální. Knihy, které žijí svým vlastním životem. To je super! Bohužel z toho ale vyplynula nesmyslná slátanina, kde polovina věcí nedává smysl a chybí vysvětlení.

Hlavní hrdinka Elisabeth se mi vůbec nedostala pod kůži. Celý život zavřená v knihovně, ale když do ruky poprvé chytne meč vede si líp než Cealena Sardothien ve Skleněném trůnu, která prošla výcvikem nájemných vrahů. No, šťastná to holčina. Nathaniel je klasický bad boy, kterému obměkčí srdce "obyčejná" holka, která mu ze začátku hodně vadí ale je z toho láska jak trám. Tohle romantické klišé mi v knihách tolik nevadí, protože většinou je mezi hrdiny už od začátku chemie. Tady vůbec nic.

Moji nejoblíbenější postavou se stal Silas, který byl zajímavě vykreslený a jako démon alespoň trochu zajímavý. Pozastavme se ale nad tím, že je nám celou knihu podstrkováno jak jsou démoni bezcitní atd., ale náš hlavní démon se rovnou dvakrát obětuje za hlavní hrdiny.

Celý příběh, který vedl k dopadení záporáka měl spoustu mezer a popis bojových scén byl chaotický, že jsem se v tom dost ztrácela. A tím, že nám autorka ani moc nepřiblížila svět, ve kterém se kniha odehrává, mi bylo celkem jedno, jak příběh skončí.

No, takový průměr, co moc nenadchne. Ale možná jsem zklamaná o to víc, že jsem od knihy očekávala až moc.

14.10.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kavárna v Kodani je ideální kniha do podzimního počasí. Pustila jsem se do ní, abych si odškrtla jeden bod čtenářské výzvy a musím říct, že mě kniha mile překvapila. Námět presstripu pro novináře mi přišel originální a spoustu situací mě pobavilo. Celá romantická linka byla samozřejmě hodně předvídatelná, ale je to prostě román. Oddechovka. Až někdy budu mít náladu na nějakou slaďárnu, ráda sáhnu po další Caplinové.

12.10.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jako asi většinu lidí tady, mě na knihu nalákal seriál, který se mi líbil. Tak jsem se po delším čase pustila i do knihy a světe div se i ta se mi líbila. Je to klasická červená knihovna, žádné světoborné dílo. Člověk u čtení vypne a stránky ubíhají sami. Příběh v knize je zaměřený hlavně na Vévodu a Daphne, což mi vůbec nevadilo. Příběh je místy i vtipný a úsměvný. Za mě můžu doporučit a určitě se v budoucnu vrhnu i na další díly.

12.10.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Opravdu smutný, ale zároveň krásný příběh o mateřství, lásce a křehkosti těchto dvou věcí.

Ke knize jsem se dostala hlavně díky výzvě tady na Databázi knih a rozhodně nelituju. Zkusila jsem zase trochu něco jiného a stálo to za to. S Yejide jsem prožívala celý její příběh a cestu k mateřství jedním dechem.

04.10.2022 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Pokojská je opravdu skvělý thriller, prostě ten který začnete číst ráno a večer odložíte. Hlavní hrdinka Molly je skvělá, je totiž úplně jiná. Má svůj svět, své myšlení ale už od začátku tu její nevinnost a naivitu milujete.

Celá zápletka vraždy je vlastně celkem jednoduchá, ale kniha je tak dobře napsaná, že vás to nutí číst dál i bez nějakých kolosálních dramat a zvratů. V epilogu se nám sice ještě trochu karty zamíchají, ale je to spíš taková třešnička na dortu.

01.10.2022 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Moje první povídková kniha z této edice a možná i poslední. Asi nejsem úplně povídkový čtenář. Některé povídky mě vůbec nebavily a nechytly...u jiných bych zase uvítala delší dějovou linku.

29.09.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Musím říct, že tato kniha mě po dlouhé době opravdu chytla u srdce. Knihy s tématikou holocaustu moc nevyhledávám, ale tahle mě opravdu překvapila. Příběh sice není tak detailně popsaný, jako v jiných knihách, ale vůbec to nevadilo. Eddie k Vám promlouvá jako ke svému příteli a celé poselství knihy je opravdu krásné. Autor byl opravdu obdivuhodný člověk, který si až do sta let užíval života plnými doušky.

29.09.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Šepot z lesa byl přesně tím, co jsem teď při začínajícím podzimu potřebovala. Temná atmosféra, prostředí hor a nekončící napětí. To vše protkané slovanskou mytologií, kterou v knihách vyhledávám čím dál častěji. Hlavního hrdinu Petra, jsem si oblíbila a fandila jsem mu během celého příběhu, což se mi u hlavních postav tohoto žánru stává málokdy. Bavily mě propletené vesnické vztahy, psychologie postav a celkový námět. Chtěla jsem vědět, co se stalo Vojtovi a ostatním dětem. Kam mizí a kdo za tím vším stojí.

Z konce jsem ovšem byla lehce zklamaná, přišel mi rychle useknutý, jako by to autorka najednou chtěla rychle uzavřít. Chtěla jsem trochu víc, nějaké vysvětlení jsme dostali ale já jsem chtěla vědět, co bylo ještě dál. To už si bohužel budu muset domyslet.

22.09.2022 4 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Robert Lawrence Stine

Tahle knížka pro mě byl návrat do dětství, kdy jsem sérii Stopy hrůzy hltala jak na běžícím páse. S odstupem času už pro mě knížky nejsou takový trhák, jako dřív. Ale jako nostalgie to bylo super :)

08.09.2022 3 z 5