Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466010/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-l2q-466010.jpg 4 1390 1390

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Viscount Who Loved Me , 2000


více info...

Přidat komentář

adela.hol
12.06.2024 4 z 5

Anthony, nejstarší ze sourozenců Bridgertonových, si je vědom, že má nejvyšší čas se oženit. Protože láska v jeho slovníku neexistuje, nemá problém si čistě pragmaticky, vybrat tu správnou nevěstou. Tou má být Edwina Sheffieldová, nejkrásnější ze všech debutantek. Ovšem zásadně proti je Edwinina starší sestra Kate. Dle Anthonyho pověsti si o něm myslí své a pro svou sestru si představuje někoho lepšího. Ačkoliv Kate možná nenabrala tolik krásy jako Edwina, je to paradoxně ona, která svým chováním postupně přivádí Anthonyho k šílenství. A on začne pochybovat, zda si vybral tu správnou sestru.

Vzhledem k tomu, co Anthony předváděl při zásnubách Daphne a Simona, jsem byla zvědavá, jak se popere s tím, až se taky jednou zamiluje. Jemné narážky mezi ním a Kate v jejich počátcích jsem si opravdu užila. Kate se s ničím nemazala a vůbec si nedělala hlavu s tím, jak s Anthonym mluví. Což pro něj bylo zase nesmírně přitažlivé, že Kate byla první, která si z něj nesedla na zadek.

Hodně se mi líbily scény s bouřkami, kde ukázal, že rozhodně není jen hejsek a řekla bych, že u té první scény se to v něm definitivně zlomilo. Trochu mě mrzelo, že si tu zamilovanost tak dlouho nechtěl přiznat. Sice jsem chápala, jak to měl, proč se tomu tak bránil, ale například o svatební noci, kdy Kate udělal tu přednášku o kráse, tak opravdu chtěl někomu tvrdit, že ji nemiluje? A když už si to uvědomil, tak moc scén, kde by si to mohli vzájemně říct, neměli, což byla škoda.

Nechyběly Colinovy hlášky, kterými vždy vše příjemně osvěžil. Ze společných scén, kde se objevily i postavy z minulého dílu, mě nejvíc pobavila hra pall mall. Už jen rozdělení, kdo měl pálku smrti a kdo růžovou, protože i červená se záhadně ztratila, bylo skvělým rozjezdem. Kate se před sourozenci rozhodně nenechala zahanbit.

V sérii budu nadále pokračovat. Až zas někdy budu potřebovat vypnout a nepřemýšlet, tak jednoduše sáhnu po dalším sourozenci.

Jane2016
09.06.2024 5 z 5

Ah, má nejoblíbenější série ze seriálu Bridgertonových! Příběh Anthony a Kate zbožňuju a viděla jsem jej už nesčetněkrát! A konečně nadešel čas na to si tento příběh přečíst.

A musím uznat, že děj byl maličko jiný, ale to mi vůbec nevadilo. Opět jsem cítila tu magickou energii mezi Antohym a Kate, a to mi bohatě stačilo. Skvěle napsaný díl.


LenkaStr
02.06.2024 3 z 5

Tohle bylo za mě o dost lepší než první díl. Sice to pořád nemá tu šťávu, co jsem čekala, ovšem ta groteska se včelou a třemi sudičkami? Tak ta povznesla ono obligátní „museli se vzít“ na úplně novej level.

B.Wilde
31.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Vím, že bych neměla tolik srovnávat seriál a knihu, ale série s Kate a Anthonym u mě nasadila opravdu vysokou laťku. Ty dva jsem si zamilovala na první dobrou a jejich příběh se mi moc líbil - popravdě zatím jako jediný ze všech tří netflixovských sérií. Vlastně i proto jsem se pustila do této knihy, s tím, že na žádnou další z knižní série nejspíš nikdy nedojde... ale bylo to... dost jiné, než jsem čekala.

Ano, překvapilo mě, jak moc se děj seriálu a knihy liší, i to, že to ze začátku bylo takové nemastné neslané. Ale to nebyl rozhodně problém mých pozdějších rozpačitých pocitů. Dokonce musím říct, že se mi v knize hodně líbila linka spojená se strachem obou hlavních hrdinů a jejich cestou k tomu, otevřít se jeden druhému a nějak s tím bojovat (což ale bylo zároveň i to jediné fakt velmi výrazné v celém příběhu). Při některých scénách jsem dokonce zvažovala lepší hodnocení, i to, že dám šanci dalším knihám...

Ale... potom přišla pasáž s tím, jak se to celé semlelo s jejich zasnoubením a já byla tak zklamaná! Prostě mi to přišlo tak hloupé. A postupně jsem viděla, jak se z Kate Sheffieldové stává další nezajímavá hlavní hrdinka, další z velké kupy těch, co o sobě pochybují, co se podceňují a jsou to "nevinní panny, které nevěří, že by je sexy bohatý hejsek mohl chtít"... ne... já už na takovýhle linky asi fakt nemám. Naštěstí po líbánkách se to zase o něco zlepšilo, ale rozpačité pocity to nevymazalo. Jsem fakt ráda, že něco v podobném duchu nebylo i v seriálu.

Seriálová Kate Sharma přesně takováhle nebyla (díky za to) a možná i proto se mi její vyobrazení v seriálu tolik líbilo. Nezapadala do klasických škatulek a i když se mi kniha snažila namluvit totéž, mnohdy jsem neměla pocit, že by se až tak velmi lišila od jiných slečen při svatební sezóně. Celé to prostě mělo úplně jiný vibe. Aspoň že u knižního Anthonyho jsem si ho docela dokázala spojit i s jeho seriálovou verzí. Kathani ale její indické kořeny a vyšší věk rozhodně dost přispěly k tomu, aby pro mě byla mnohem zajímavější a okořenilo to celý seriálový příběh. Kdyby to bylo totiž jen na knize, asi si na ně po pár týdnech ani nevzpomenu...

tereza5050
24.05.2024 5 z 5

Musím říct, že tenhle díl mě bavil zatím nejvíc. Chápala jsem víc postoje Anthonyho i jeho myšlení a proč zrovna se tak choval oproti seriálu. Navíc mě bavily vtipné situace se slečnou Shefildovou, kdy byla na kordy se samotným Anthonym.
Je pravda, že hlavně hrdina měl někdy chování vyloženě neústupné, tvrdohlavé.....ale aspoň nebyla nuda :)

Zlajda95
01.05.2024 2 z 5

Druhá sezóna TV verze rozhodně předčí svou předlohu. Byla jsem zaskočená, jak moc Anthony, alespoň z počátku knihy, byl toxický. Pak to sice polevilo, ale na facku byl skoro až do konce. Bohužel.

MartinaCh27
14.04.2024 4 z 5

Kniha je vzrušující historická romance, která nás vtáhne do londýnského společenského víru roku 1814. Hlavní hrdinka Kate Sheffieldová je inteligentní, odvážná a neústupná - všechno, co vikomta Anthonyho Bridgertona rozčiluje, ale zároveň k němu přitahuje. Jejich dobrodružství plné vášně, nečekaných zvratů a pikantních scén nás drží v napětí až do samého konce.

ZNellyZ
29.03.2024 3 z 5

Seriál jsem neviděla, ale z toho, co vím mi asi znovu přijde zajímavější než kniha. Divně se to celé táhlo a vlastně jsem se do čtení musela trochu přemáhat. Začínám mít pochybnosti o celé téhle sérii, protože seriál z toho zatím vždy vychází jako vítěz, což se mi nikdy snad nestalo.

kurama45
25.03.2024 3 z 5

Oveľa lepšie ako prvá časť a oveľa sympatickejšie postavy ako v seriáli. Prinajmenšom sa tu Kate a Edwina správali ako skutočné sestry a nie účastníčky Ruže pre nevestu. Všetky reflektory na seba ale zase strhol Colin a jeho dohadzovačstvo. A záver s (nie až tak) tajomnou Whistledownovou opäť pobavil.

Martina852
17.03.2024 5 z 5

Tentokrát z klanu Bridgertonových sledujeme nestaršího z potomků Anthonyho.
Knižní a seriálová verze, už se od sebe dosti liší. Musím říct, že knižní byla dosti zajímavější. Bylo snadnější pochopit Anthonyho a tak společně čelit jeho i Katinýmu strachu v jejich životech a následně jejich překonávání.
Pěkná odpočinková četba.

roman9276
14.03.2024 4 z 5

Za mě o trochu slabší než první díl. Jsem ovlivněn seriálem, kdy jsem byl překvapen, kolik změn oproti knižní předloze nastalo, ale knižní zápletka se mi líbila více než ta seriálová. Anthony mi tady lezl místy dost na nervy a kniha byla o méně legračnější než první díl, ale i tak nechávám konstantně 4 hvězdy. Příjemný oddychový román, kdy je vidět, že člověk míní, ale pán bůh mění :D

_Žanet_
10.03.2024 4 z 5

Asi půjdu trošku proti proudu, když přiznám, že se mi první díl téhle série líbil o něco víc, než tenhle. Přesto dávám stejný počet hvězdiček jako u dílu předchozího, protože tři si určitě nezaslouží.
Příběh Anthonyho a Kate mě vtáhnul do děje a ačkoliv jsem ze začátku lehce bojovala s nemalými odlišnostmi se seriálovou verzí, po několika kapitolách jsem si zvykla a celou knížku si od seriálu tak trochu oddělila a brala ji jako samostatnou jednotku, kterou je seriál pouze inspirovaný. A přesně díky tomu jsem si příběh dvou paličatých hlavních hrdinů mohla přečíst jako by to bylo poprvé, protože jsem neměla tušení, co všechno se stane.
Moc se mi líbil i epilog společně s dodatky od autorky na konci knížky a už se nemůžu dočkat, až si přečtu příběh dalšího ze sourozenců Bridgertonových.

bajulda
08.03.2024 5 z 5

Stejně skvělá červená oddychovka jako první díl. Serii jsem si zamilovala.

haWranka
05.03.2024 3 z 5

Rozhodně to bylo lepší než první díl. Hlavní postavy mi byly mnohem sympatičtější. Opět jsem se skvěle bavila u slovních přestřelek v první polovině knihy, opět příběhu pak docházel dech v dramatičtějších částech a opět byl konec až moc natahovaný a přeslazovaný. V žánru trochu lepší průměr. Ale jo, budu ještě číst dál, jako usínací jednohubka je to v pořádku.

Michelle13
21.02.2024 4 z 5

Tato kniha je 2.díl ze série Bridgertonovi a popravdě ? Ráda bych dala 5 hvězdiček, ale bohužel musím říct, že je to první kniha, které musím dát 4 hvězdičky a to z toho důvodu jak moc to na konci bylo smutné. Nechci Vám toho moc prozradit, aby jste měli motivaci si ji přečíst, celou dobu je to fakt napínavé, celou dobu netušíte koho si vikomt vezme, jestli se zamiluje, také jak to mezi ním a lady dopadne (hlavně jakou lady si vybere) a co víc ? Jestli zemře... Sice chápu, že muži mají jiné chování oproti ženám v jistých situacích, ale tady ke konci mi to přišlo zbytečně zdlouhavé a pak už dokážete stejně odhadnout jak to vlastně skončí.

evismaior
08.02.2024 4 z 5

80% - K sérii o sourozencích Bridgertonových jsem se dostala jako mnozí další díky seriálu, a zatímco první díl mi v podání autorky přišel mnohem chudší, než jak ho pak scénáristé rozpracovali, tady jsem byla spokojená s oběma verzemi - tou knižní i televizní. I když teda nutno říct, že ve scénáři snad z předlohy zůstala jen historka se včelou a křestní jména půvabné Edwiny a její nesmlouvavé starší nevlastní sestry Kate a jejich matky Mary. Rodinné pozadí Sheffieldových (dle scénáře Sharmových) a vývoj vztahu mezi Anthonym a Kate je dost upravené, ale líbilo se mi obojí, byť jsem si u obou verzí říkala, jak může být Anthony tak natvrdlý a tak urputně trvat na svojí původní vizi svatby s krásnou a dokonalou dívkou (a hlavně se nezamilovat! I když v knížce jsou jeho důvody alespoň pořádně vysvětlené), když ho srdce táhne někam úplně jinam.

vercatko20
06.02.2024 4 z 5

Nejdřív jsem viděla seriálovou adaptaci na Netflixu a docela mě překvapilo, že tenhle díl, narozdíl od prvního, se dost lišil. Přišly mi ty jejich vdavky moc urychlené, to jsem si jejich skrývanou touhu víc užívala při seroši teda :))

Vendy1993
31.01.2024 5 z 5

Opět skvělé čtení :) dokonce bych řekla že mě příběh Anthonyho a Kate bavil víc než první díl se Simonem a Daphne. Těšila jsem se z toho příběhu, z toho jak se A a K špičkovali, jak si k sobě hledali cestu :) a konec byl přímo dokonalý :)

bárbra13
06.01.2024 5 z 5

Asi jediná romantická série, které neodolám! Miluju to prostředí, postavy, atmosféru.. prostě vše!

jana1874
31.10.2023 5 z 5

Moc se mi líbilo hašteření mezi hlavními hrdiny. Přestože ani jeden nechtěl mít rád toho druhého, tak jejich vzájemná přitažlivost, podobné zájmy a názory, pochopení pro toho druhého udělali své.
A Anthonyho sourozenci jsou úžasní, neváhají si dělat naschvály, soupeřit spolu, ale když jde do tuhého, tak se za ty ostatní postaví, pomůžou.