Tereziee Tereziee komentáře u knih

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Dej si na ni pozor je čtivý a napínavý thriller, který mě nutil číst od začátku do konce. Kdybych měla čas, přečtu na jeden zátah. Takže můžu doporučit.

29.06.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Chápu, proč je tahle kniha víc kontroverzní než knihy jiné. První kapitola mě totiž naprosto odrovnala. Byla totiž extrémně sprostá a jiná. Ne, že bych nemluvila sprostě a k postavě Jakuba tahle mluva svým způsobem seděla, ale takhle nikdo nemluví, nebo jo? Nevím.
Každopádně, i když jsem knihu chtěla odložit dala jsem ji šanci a jsem ráda, že jsem to udělala. První stránky jsou kontroverzní, to jo ale pak dostáváme příběh Dáši, který se může stát příběhem kohokoliv z nás. Toxické partnerství, u kterého se zdá, že není úniku. Milenec, jako záchranný bod, který jí pomáhá se od všeho odpoutat a být jiná. Protože jiná Dáša se jednodušeji odpoutá.
Bavilo mě přeházení pořadí kapitol v knize, které dávalo smysl přesně tak, jak je poskládané, ale dávalo by smysl i hezky popořadě. Čtenářský zážitek by pak byl jiný. Nevím, jestli Dáša byla lehkým autobiografickým odkazem autorky. Možná.

22.06.2023 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Drsná a temná fantasy, která nahlíží na víly a rusalky naprosto v jiném světle než jsem u fantasy zvyklá. Je to surové, sprosté, odvážné a jo, bavilo mě to.

22.06.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

(SPOILER) Musím říct, že Hra o dědictví pro mě byla zklamáním. Celý příběh mi přišel šíleně plytký. Hlavní hrdinka Avery zdědí prakticky všechny peníze miliardáře Tobiase Hawthorna a celá jeho rodina, jak se říká - utře nos. Podmínkou naplnění dědictví je, žít v sídle Hawthornů rok i s celou Hawthornovic rodinkou včetně čtyř sexy vnuků zesnulého Tobiase. Samozřejmě se celou knihu řeší tajemná zápletka, proč starý pán odkázal celé své jmění úplně cizí holce.

Těšila jsem se na napětí a tajemnou atmosféru knihy, ale vlastně jsem nedostala ani jedno. Všechny postavy mě spíš iritovaly a nedokázala jsem pořádně sympatizovat prakticky s nikým. Hádanky a tajemno v knize mě nechávaly chladnou, stejně tak jako rodící se vztahové linky mezi Avery a vnuky starého pána. Celou knihu jsem čekala, jestli na konci přijde nějaký ten wow moment, u kterého si řeknu - tak a teď nutně potřebuju pokračování. Nepřišel. Vím, že kniha je poměrně oblíbená, jak u nás tak v zahraničí ale mně prostě nesedla a nemám potřebu v této sérii pokračovat, protože je mi v celku jedno, co bude dál. Možná je to i tím, že kniha je young adult a já jsem spíš už adult. Prvně jsem chtěla dát jen dvě hvězdičky, ale zápletka má aspoň trochu originální nápad a obálka je fajn, tak nakonec dávám tři.

13.06.2023 3 z 5

Skvěle zpracovaná kniha, která čtenářům přiblíží nejen osud Věrky Kohnové, ale spousty dalších plzeňských židů. Kniha obsahuje nejen deník Věrky, ale spoustu faktických vsuvek, dobových článků a fotografií apod. Oběma autorům muselo dát spoustu práce dát tohle vše dohromady a já smekám. Je to skvělá kniha.

13.06.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Jsem moc ráda, že mě poslední díl Ranhojičky nezklamal. Po druhém dílu, který byl naprosto skvostný jsem se hrozně bála, že u posledního dílu autorka ztratí "drive". Naštěstí se to nestalo. Druhý díl končil nejhůř, jak mohl a tak jsem byla zvědavá, jak se z toho autorka vymotá a co se s Kivou a ostatními hrdiny bude dít. Od začátku příběh nabírá tempo a je tu jedna akce za druhou. Zhruba v polovině knihy děj začal trochu stagnovat a myslím, že tahle část mohla být o něco kratší a závěrečná bitva zase o chloupek delší.

I když mě v ději lehce rozčilovalo pár věcí, i tak nemůžu jinak než dát plný počet. Je to skvěle promyšlená a napsaná série. Jsem moc ráda, že je to jen trilogie, protože delší natahování by příběhu neprospělo. Vůbec bych se ale nezlobila, kdyby autorka napsala třeba nějaký prequel k příběhu.

04.06.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Tak tohle byla jedna z těch autorčiných slabších knih. Vězeňkyně byla čtivá, jako všechny knihy B. A. Paris, ale tady mi celý děj přišel předvídatelný a ke konci dost přitažený za vlasy. Mám mnohem radši psychologické thrillery, kde nevíte čemu věřit. Tady mi tento typ napětí dost chyběl. Doufám, že příští autorčina kniha se bude víc podobat jejím prvním knihám.

30.05.2023 3 z 5

Emily v Paříži Emily v Paříži Catherine Kalengula

Tohle byl velký omyl. Věděla jsem, že je kniha napsaná podle seriálu, ale že to bude až tak špatné jsem nečekala. Knížka je napsaná tak povrchně, že už to ani snad povrchněji nejde. Pokud po knize sáhne někdo, kdo neviděl seriál tak hodně štěstí protože ze čtení nebude mít absolutně nic.

24.05.2023 2 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skryté obrázky šlapaly jak hodinky. Od začátku příběh jede na plné obrátky a je psaný tak poutavě, že se nedá odtrhnout. Fakt mě to hrozně moc bavilo, ale musím říct že konec byl docela přes čáru a to nakonec vzalo knížce jednu hvězdičku. Spíš než horor to byl thriller s hororovými prvky, ale nevadilo mi to. Čtivost knize rozhodně nejde odepřít a já jsem si čtení užila. Akorát škoda toho konce. Nastalo opravdu nečekané odhalení, které bylo WOW ale potom už to bylo příliš. I tak ale můžu doporučit. Nudit se nebudete.

23.05.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Tak tohle bylo zvláštní. Ze začátku jsem vůbec nevěděla, kdo vlastně momentálně příběh vykládá. Manželka nebo milenka? Lucie nebo Anna? Byla jsem hodně zmatená a ztrácela nit. Dlouho se mi nestalo, že bych v příběhu nenašla ani jednu sympatickou postavu. Tady se to stalo. Nějak mi nesedla ani jedna hlavní hrdinka a nechápu, co se jim na panu dokonalém Hynkovi tak líbilo. A samozřejmě otevřený konec. Proč mi to Ti čeští autoři dělají?...Dávám tři hvězdičky, ale hodně slabé. Nerada totiž dávám dvě a tady to bylo dost na hraně.

22.05.2023 3 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Myslím, že jsem objevila novou fantasy sérii, která se stane moji srdcovkou. Korunní princezny mě zaujaly hned, když jsem je v internetových vodách zaregistrovala. Zaujala mě jak anotace, tak obálka a hlavně to, že knihu společně píší dvě autorky. Kniha jde do akce hned od začátku a obě hlavní hrdinky jsem si velmi oblíbila. Bylo cítit, že pohled každé hrdinky píše jiná autorka a bylo to dobře. Víc pak vynikl kontrast mezi sestrami. Rose byla něžná, srdečná a velmi statečná. Wren zase naopak víc drsnější, drzá ale s dobrým srdcem.

Rýsují se zde dvě romantické linky, které jsou od začátku předvídatelné ale tak to u young adult fantasy bývá. Víc mě bavila romantická linka u Wren, tam to pořádně jiskřilo. Konec jak jinak než otevřený a mě nezbývá než doufat, že se brzy dočkáme překladu druhého dílu.

22.05.2023 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Když kniha vyšla, ihned mě zaujala nejen svou nádhernou obálkou ale také samotnou anotací. Pak jsem ale viděla, že tady nemá moc dobré hodnocení a říkala jsem si, jestli má vůbec cenu se do ni pouštět. Nakonec jsem do toho ale šla a jsem nesmírně ráda. Celý příběh knihy je bolestivý a zhmotňuje moji největší noční můru - ztrátu milované osoby. Julie ale dostane šanci se Samem komunikovat i po jeho smrti, ale i to si na jejím životě vybírá určitou daň. Musím říct, že na konci jsem přes slzy nemohla knihu dočíst. Příběh se mi dostal pod kůži a dlouho tam asi zůstane. Dejte knize šanci.

16.05.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Tohle bylo super! Karolína mě baví už nějaký ten pátek na sociálních sítích svým obsahem, který mě naučil mnohem víc než všichni učitelé českého jazyka během mojí školní docházky. Byla jsem zvědavá, o čem vlastně Národní opruzení bude. Trochu romantika, trochu duchařina, trochu detektivka s našimi známými obrozeneckými hvězdami. Příběh mě moc bavil a byla to skvělá víkendová jednohubka. A panebože díky, že Havlíček dostal tolik prostoru, protože mě v průběhu neskutečně bavil stejně jako malý Jenda Neruda.
P. S. Tohle by měla být povinná maturitní četba! :)

14.05.2023 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Musím říct, že tentokrát půjdu proti proudu. Už delší dobu mě Hra o trůny lákala. Seriál jsem neviděla a tak jsem si říkala, že bude super začít knihou. A po dočtení jsem plná rozporuplných pocitů. Vyprávění bylo dost zdlouhavé a vyprávěné z pohledu velké spousty postav. Celkově postavy v této knize pro mě byly velkým problémem. Je jich tam až moc a mají podobná jména. Některé postavy mají zároveň i různé přezdívky takže se v tom člověk ztrácí ještě víc. Příběh mě úplně nevtáhl. Byly části, které mě bavily víc a části, které míň. Je mi jasné, proč má tato série tolik fanoušků. Příběh je propracovaný, komplexní a zajímavý. Pro mě to ale úplně není a do dalšího dílu se pouštět nebudu.

13.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Byla to síla. Atmosféra příběhu je tak tíživá, že ji v sobě mám ještě týden po dočtení. Mornštajnová je prostě paní spisovatelka a ukázala to i v této knize. Ale musím říct, že i když má kniha opravdu emočně silný příběh nezapůsobila na mě tolik, jako autorčiny předchozí knihy. Myslím si, že je to tím že jsem si pointu metafory lesu v domě vyspoilerovala kauzou, která kolem knihy koluje internetem. Kdybych knihu četla dřív, věřím, že by na mě kniha zapůsobila více. To nic nemění na tom, že je to skvělá kniha a poslední dva odstavce mě opravdu dostaly do kolen. Nemůžu ale dát pět hvězdiček, protože na moji milovanou Hanu nebo Slepou mapu to prostě kapičku ztrácí.

13.05.2023 4 z 5

Jelita - Ze života lůzrů Jelita - Ze života lůzrů Dan Černý

První komiks, u kterého jsem se opravdu bavila. Bylo to geniálně vtipné a naprosto trefné.

13.05.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Tak tohle mě mrzí. Těšila jsem se na prostředí Říma, které bylo sice fajn ale to je tak vše. Připadalo mi, jakoby Caplinová s výměnou za pseudonym úplně ztratila schopnost psát. Radši příště sáhnu po sérii romantické útěky, která je osvědčená.

03.05.2023 2 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Jestli má nějaká série vzestupnou tendenci tak je to tato. Případ byl drsný, mrazivý a napínavý. Bavilo mě to do poslední stránky a musím říct, že jsem během čtení neudržela slzy. Autorka mě emočně naprosto rozsekala. Smekám!

26.04.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Hned po Stvůře jsem se musela pustit do Vesnice. A bylo to mnohem lepší. Případ mě bavil mnohem víc, bylo to napínavé a ne tolik zdlouhavé. Opět mě bavila hlavní dvojka a jejich příběh. No, musím říct že jsem hned musela sáhnout po třetí knize této série. Tak uvidíme, kam se to vyvine.

24.04.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Na Stvůru jsem se chystala poměrně dlouho a konečně na ni přišla řada. Musím říct, že mi opravdu sedla vyšetřovatelská dvojka Laury a Adama. Případ byl ze začátku velmi napínavý, během vyšetřování se to ale motalo v kruhu a začalo to ztrácet svižnost. Rozuzlení jsem čekala, ale i tak to bylo fajn čtení.

24.04.2023 3 z 5