Tereziee Online Tereziee komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Na nového Hartla jsem se těšila, protože jsem věděla, že dostanu parádní oddechovku. A tak se taky stalo. U Gazel se člověk zasměje, ale zároveň kniha opět řeší vztahy, jak už to má autor ve zvyku. Všechny tři hlavní hrdinky vypráví svůj příběh postupně a všechny linky se časově prolínají. Bavily mě narážky na životy hrdinů z knihy Prvok, Šampon, Tečka a Karel. A celé to prostě tak nějak sedlo. Za mě je tohle určitě jedna z těch lepších autorových knih.

18.11.2023 4 z 5

Touhle knihou jsem se prokousávala velmi dlouho, ale není to tím že by kniha nebyla čtivá, ale spíš tím, že já ty životopisy mám vždy na dlouhý lokte a musím si je dávkovat. Jsem fanynka Harryho Pottera a samozřejmě z tohoto důvodu jsem po knize sáhla. O Tomu Feltonovi jsem toho moc nevěděla, protože Draco nikdy nebyl úplně mojí oblíbenou postavou. Celá kniha mě ale bavila. Bavilo mě číst historky z natáčení nejen Harryho Pottera, ale i jiných filmů. Poznat zákoutí tohoto úplně jiného světa. To, jak Tom vnímal postavu Draca mi dalo na celou ságu zase trošku jiný úhel pohledu. Poslední část knihy je věnována nelehké části Tomova života, o které jsem neměla ani páru. Je strašně lehké spadnout do problémů, ale strašně těžké se z nich vymotat. Moc Tomovi fandím a doufám, že se na té správné cestě udrží už napořád.

Kniha je krásně graficky zpracovaná a doplněná fotkami, což za mě je velké plus a prakticky i nezbytnost v životopise. Tahle kniha je rozhodně must read, nejen pro fanoušky Harryho Pottera.

18.11.2023 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Kniha Soumrak Edenu mě zaujala svoji obálkou i anotací. Kniha vybočuje z fantasy žánru svým originálním námětem. Rozpolcená společnost, zapovězená magie a náboženské motivy. Hlavní hrdinka Ada žije mezi společností Pravověrných, která dělá vše "správně". Dodržují přísná pravidla, žena v této společnosti nemá skoro žádná práva apod. Svoje kořeny má ale mezi Heretiky a na to se snaží zapomenout, protože by ji to její dosavadní život ani trochu neulehčilo. Slet událostí ji ale přiměje jednat a v tento moment kniha začíná nabírat na obrátkách. Napětí mezi oběma stranami začne stoupat. Eden, který je domovem obou skupin, upadá. A Ada bude mít v rukou řešení celé této situace.

Musím ocenit, jak bravurně zvládla autorka vystavět celý nový svět. Vše má jasně daná pravidla a dává to smysl. Každá kapitola začíná úryvky z posvátných textů, novinových článků apod., které nám přibližují celou společnost, historii Edenu nebo samotné božstvo. Zároveň musím vyzdvihnout i charaktery jednotlivých postav. Žádný charakter není černobílý. Ada je občas pěkně na facku, ale která fantasy hrdinka není :D Raymond - panebože až se v příběhu objeví, tak garantuju, že ho budete milovat! Další výraznou postavou je Zach. Nevím co k němu napsat, protože by cokoliv mohl být spoiler, ale jeho charakter se mnou rozhodně zamával.

Některé scény v knize jsou opravdu silné, bolestivé...až mi z toho běhal mráz po zádech. Zároveň i dojemné (slzička ukápla). Do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to celé dopadne a nebyla jsem zklamaná. Možná jen malilinko v rámci milostné linky, ale jen maličko.

Za mě má tahle kniha velké doporučení. Je to jiné, originální, čtivé a autorka se nebojí otevírat vážnější témata. Pro mě je Lucie Ortega další autorkou české fantastiky, jejíž knihy se budou řadit do kolonky: to chceš číst.

Za poskytnutí knihy moc děkuji @humbook a @humbookblogeri #spolupráce

25.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) Panebože! Já u této série vůbec nevím, jak hodnotit. První díl série pro mě byl takovým průměrem, ale chtěla jsem zkusit ještě pokračování. Nezkrotná říše se mi líbila o chlup víc, než první díl. Autorka píše neuvěřitelně čtivě, to se jí nemůže zapřít, takže jsem knihou prakticky prosvištěla. K celé sérii mám ale pár výtek.

Za první - Vůbec mi nesedí hlavní milostná linka mezi hlavními hrdiny, to mě jako fakt nebaví. A to se mi málokdy stane, ale Warwick prostě není můj typ toho "bad boye", který by mě bavil.
Za druhý - Z Brexley jsou zase všichni úplně paf, ale to očekávám že autorka vysvětlí až se víc dozvíme něco o jejím původu.
Za třetí - Přijde mi, že se děj a nějaké zápletky točí v jednom kruhu. Brexley je v nebezpečí, ale vždy se tento problém vyřeší prakticky stejně. BUM! Objeví se Warwick na motorce a je vystaráno :D
Za čtvrtý: To imaginární erotický osahávání je už trapný! Ať na to kruciš už vlítnou, nebo nevím.

Takže já teď vůbec nevím, jestli vlastně chci v sérii pokračovat. Říkala jsem si, že u druhého dílu se rozhodnu a nejsem rozhodnutná. I když jsou na sérii věci, které mě fakt rozčilují, zároveň jsou zde věci, které mě baví. Prostředí Budapešti, válka mezi lidmi a fae, dvojka skřítka a raracha...nemůžu ale hodnotit víc než třemi hvězdami, protože jsem četla mnohem lepší fantasy, které jsem tak hodnotila a nebylo by to fér. Takže tak. Shrnutí nakonec: Pro mě je zatím série průměr, ale čtivost autorčina psaní mě u ní stalé nějakým způsobem drží.

15.10.2023 3 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Od autorky jsem četla jen Chůvu, ale ta mě moc bavila. Prodloužený víkend mě nalákal svojí anotací, ale musím říct že pro mě kniha byla hrozně zmatečná. Časté střídání postav a pohledů mě při čtení dost rušilo. Příběh byl napínavý, ale už hned někdy v první polovině jsem odhadla zápletku. Nebo alespoň její větší část. Takže škoda. Za mě takový průměrný thriller.

15.10.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Wow! Musím říct, že Hlas kukačky konkuruje Heřmánkovému údolí a možná byl ještě o chloupek lepší. Bavilo mě jak vyprávění Edity, tak Irmy...před kterou teda klobouk dolů. Nechci ke knize asi nic víc prozrazovat. Sama jsem do ní šla, aniž bych si přečetla anotaci a o to víc jsem si celý příběh užila. Smekám před autorkou, která do knihy dokáže vnést naprosto všechno.

26.09.2023 5 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Po knize Balada mrtvého světa jsem šla na jisto, protože jsem chtěla vyzkoušet další českou fantasy autorku. A musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena. Co musím vyzdvihnout je velmi dobře propracovaný svět. Svět, který je rozdělený Hranicí, a který je na každé straně naprosto odlišný. Celý příběh je jedno velké putovní dobrodružství, kde na hlavní hrdiny Robin a Kaie čekají různé nástrahy. Samozřejmě se mezi hlavními postavami krystalizuje i nějaký ten romantický vztah, který funguje, jiskří a není vůbec na sílu. Celý příběh vyvolal spoustu otazníků - hlavně na konci a doufám, že autorka brzy napíše pokračování. Nutně potřebuju vědět, co bude dál.

26.09.2023 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Musím říct, že Šepotem z lesa si autorka nastavila laťku dost vysoko a tak jsem měla velká očekávání i od její novinky. Hlavně, když se celý děj odehrává tady na Moravě v místech, které dobře znám. Musím říct, že jsem byla zklamaná. I když jsou v knize popisovány záplavy a ničivé tornádo, kniha se mě nedotkla tolik jako kniha předchozí. Často jsem se ztrácela v časových rovinách, popisech apod. Příběh se vlekl a celá zápletka pro mě nebyla tolik wow. To nic nemění na tom, že autorka umí skvěle psát...ale tento příběh ve mně nezanechal tolik jako Šepot. Možná bych knihu neřadila do hororu, spíš do thrilleru s prvky nadpřirozena...

18.09.2023 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Na knihu od mé oblíbené autorky jsem se těšila hlavně kvůli anotaci, která mě na celý příběh nalákala. Dvě lásky, obě pravé a každá jiná. Musím říct, že jsem celý příběh byla napjatá koho si Emma zvolí a měla jsem od začátku skoro jasného favorita a byla jsem ráda, jak nakonec celý příběh dopadl. Knížka byla o trošku slabší, než autorčiny ostatní knihy, ale to bylo i tím, že byla trošku jiná. Rozhodně ale byla moc dobrá.

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Sérii Bridgertonů jsem nechala skoro rok u ledu, než jsem se pustila do dalšího dílu a pauza prospěla. Konečně jsem se pustila do příběhu Benedicta, který neznám ze seriálového zpracování. Je cítit, že je příběh inspirovaný Popelkou, ale jen ze začátku. Bavilo mě to. Postava Sophie se mi moc líbila a fandila jsem jim.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Když jsem se do knihy pouštěla, říkala jsem si - bude opravdu tak skvělá jak všichni říkají? A byla opravdu skvělá. Autorka mě držela v napětí celou dobu, i když se zde objevoval thrillerový vzorec, který není zas tak originální, strašně mě to bavilo. Konec nechává hezky otevřené vrátka na volné pokračování. Těším se!

18.09.2023 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Dcera zimy pro mě byla příjemným překvapením. Autorka si skvěle pohrála se slovanskou mytologií a celý příběh jsem byla v napětí, jak to s Moranou a Vesnou nakonec dopadne. A proč se vlastně jejich životy točí v neustálémm koloběhu. Nakonec do sebe vše krásně zapadlo.

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Parádní oddechovka, u které jsem se zasmála a pobavila. Humor Lucky mi sedl, takže si určitě ráda přečtu i něco dalšího.

15.08.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Co psát? Jen to, že autorka stále neztrácí páru a celá série je skvělá a nabitá akcí. Vždy nedočkavě vyhlížím další díl a vím, že nebudu zklamaná. Zápletka v knize je opět zajímavá, neokoukaná a tentokrát jsou samotné vraždy dost drsné. Ale je to pecka.

08.08.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Tahle kniha od Darcy byla zvláštní, jiná. Hned ze startu mi běhal mráz po zádech, pak jsem se ale začala ztrácet a nechápala jsem vůbec nic. Až kolem strany 100 se začalo vše vysvětlovat a pak už knihu nešlo odložit. Chápu, že někteří knihu odložili, protože překonat ten start nebylo lehké ani pro mě. Pak už ale čtení stálo za to a musím říct, že to bylo super a vyústění dávalo smysl. Škoda těch hluchých míst, které kniha měla a které jí ubíraly drive.

03.08.2023 3 z 5

Krásná a čtivá kniha o vztahu babičky a vnučky a o rodinných tajemstvích. Baví mě knihy, které mají silné hlavní hrdinky a střídá se v nich více časových rovin. Stejně tomu bylo i v této knize. Jediné, co mě trochu mrzelo bylo, že jsme se nedozvěděli víc o Nině a o jejím životě. Po další knize autorky ale rozhodně sáhnu zase brzy.

02.08.2023 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Griša byla na mém TBR velmi dlouho. Vím, že má velkou fanouškovskou základnu nejen tento svět, ale i autorka samotná. A tak na ni konečně došlo a musím říct, že pociťuju lehké zklamání. Začátek byl slibný, ale kniha se potom neuvěřitelně dlouho táhla. Děj mě vůbec nenutil číst dál a Alina si jako hlavní hrdinka moje srdce nezískala. Konec byl takový jaký jsem předpokládala a sama teď nevím, jestli mě navnadil číst dál. Nechci to s autorkou vzdát, ale asi bude chvilku trvat než se pustím do pokračování.

31.07.2023 3 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Pohodové letní čtení s kapkou nadpřirozena. Autorka mě dokázala dokonale přenést do malebného prostředí italského Positana. Hned bych tam vyrazila. Děj byl ze začátku pomalejší a hodně mi trvalo než jsem se překlenula za půlku. Posledních 50 stran knihy bylo ale skvělých! Pohodová letní oddechovka.

Na závěr se mi moc líbila mailová korespondence autorky s hotelem Poseidon :)

27.07.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Drahá Evelyn, po dočtení ses zařadila mezi jednu z nejlepších knih, co jsem letos přečetla.

Když jsem dva roky zpět četla Daisy Jones okamžitě jsem si zamilovala autorčin styl psaní a doufala jsem, že opěvovaná Evelyn Hugo bude stejně skvělá. A byla ještě lepší. Autorka má ten dar postavy vykreslit tak reálně, že budete věřit že opravdu existují. Hltala jsem celý příběh od začátku do konce. Usmívala jsem se, dojímala se, násavala jsem atmosféru zlaté éry Hollywoodu a celou knihu jsem si užila. Nešla totiž odložit. Doporučuji!

01.07.2023 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Zvonkohra je krásně zpracovaná knížka, kterou autorka promyslela od A do Z. Možná jsem trochu barbar, ale poetický styl psaní mi úplně nesedl . Líbilo se mi ale, jak do sebe na konci vše zapadlo.

29.06.2023 3 z 5