Nezkrotná říše

Nezkrotná říše
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520304/bmid_nezkrotna-rise-64ca7e801b0b9.jpg 4 405 405

Divoká říše série

< 2. díl >

Spalující přitažlivost v dystopické Budapešti. Druhý díl temné fantasy série. Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. Brzy však zjistí, že Killian není ten zlovolný vůdce, o němž slýchala. Čím víc času spolu tráví, tím víc se jejich vztah proměňuje. Když se ale ukáže starý známý, Brexley dostane šanci uniknout… a pak celý její svět exploduje. Mezi dobrem a zlem už není jasná hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Wild Lands , 2021

Answera
dnes 4 z 5

Jak jednička i tato nezkrotná říše mě velmi bavila. Možná o trošičku víc než první díl. Ve dvojce se porad něco dělo a tak mě nutilo se vrátit ke čtení co nejdřív. Tuto sérii jsem si vážně zamilovala.

AryaQueen
07.07.2024 5 z 5

Já prostě tuhle sérii miluju, úplně jsem jí propadla. Je to přesně můj styl. Žádné nudné popisy, akce střídá akci, vtipné dialogy, miluju charaktery postav, celý příběh...prostě moje top ever!

annes
03.07.2024 4 z 5

Přibylo trochu více pozadí a pohledů na příběh, nicméně byl stále atraktivní a svižné tempo mě nutilo číst a číst a číst. Už jsem si trochu víc zvykla na ta jména a nepřijdou mi tak kostrbatá jako v jedničce. Doufám, že si autorka zachová čtivost i v dalších dílech.

Pain
19.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Uf, to byla jízda! Akce střídá akci.
Brex je neustále osvobozována a putuje z místa na místo. Na krátkou chvíli se podívá do domů. Vyrojila se nám spousta nových postav, potkáme i staré známé. Líbil se mi Killian - škoda, že u něj nezůstala déle a skvělý byl Ash.
„Ty halucinuješ?“ uchechtl se Ash. „To já mám v obýváku skřítka transvestitu,
zfetovaného raracha, lidovou legendu v příliš těsných kalhotách a na jídelním stole nahou ženskou, která má být dávno po smrti.“

Opie s Mrňouskou jsou k popukání.
„Ó, jde se na to?“ Opie vystřelil zpoza sklenic, které zrovna urovnával, oděný do
spousty vaty a obvazů. „Měl bysem na to vzbudit Mrňousku. Potřebujete vysavač?“

Kapitola Caden uzavřena, i když počítám, že se s ním ještě potkáme.
Ištván vybarvuje na Hitlera.
Pouto mezi Brex a Warwickem se prohlubuje.
Jen doufám je únosy se nestanou tradicí.
Celkově jsem z knihy nadšená. Posledních pár stran bylo slabších, ale věřím, že se v dalším díle dozvíme více.
Směle na třetí díl.

Nikidree
18.06.2024 5 z 5

Druhý díl jsem vnímala jako první - naprostá pecka! Tento příběh mi prostě sedl jak prdel na hrnec. Hrozně mě baví popichování mezi postavami, drzé až sprosté hlášky, kousavé odpovědi, fakt že hl. hrdinka je sice silná ale schytá nejednu pořádnou ránu,.. Je toho spousta.
Ačkoliv první díl byl zajímavější, díky pobytu ve vězení, druhý díl mě překvapil novými postavami a taky konečně řádně nakousl zvláštnosti kolem Brex.
Sečteno podtrženo, díl jsem si užila a moc se těším, až se mi do rukou dostane další díl.

Kiwicatko
16.06.2024 5 z 5

Vice me to teda bavilo v Halalhazu. Tady uz to chvilkama pokulhavalo. A Farkas mi obcas lezl krkem. Jako chemii mezi sebou meli, ale je to zkratka hajzlik.
Killian - nevim co si o nem myslet.
Caden - to je zkratka zoufalec a tatinkova vlezprdelka. Jinak ho ani nazvat nemuzu.

andrejci
14.06.2024 5 z 5

Já se moc těšila a jsem ráda, že mě to nezklamalo. Děj mě hned vtáhl a já jsem nemohla knížku odložit.
Spojení mezi Brexley a Warwickem mě neuvěřitelně bavilo. Ti dva jsou prostě skvělé duo a chemie mezi nimi funguje skvěle. Myslela jsem si, že ty dva nic nepřekoná, ale opak je pravdou a když se na scéně objevila Mrňouska s Opiem tak měli najednou silného konkurenta. Ti dva jsou naprosto skvělám kombinace. Hlavně teda sjetá Mrňouska. Možná jsem čekala trošku víc Killiana, ale i tak to bylo skvělé.
No a po tom konci rozhodně vím,že další díl nutně potřebuji. To co se tam děje je naprosto šílené. Nejdřív malý šok a potom velký šok. Moc mě to baví a doufám, že si další díl udrží laťku.
Navíc musím ještě zmínit krásnoou obálku. Já se do ní prostě zamilovala.

Knihomolkapaja4
03.06.2024 5 z 5

Za mě neodložitelná kniha! Skvělé, poutavé čtení, neustálé akce. Moc mě to bavilo. Jen mi chvílemi přišlo, že si Brexley všichni předávají jak horký brambor. Miluju Mrňousku a Opie, jsou to skvělé postavy.

Anett003
31.05.2024 4 z 5

Druhý díl se opět četl jedna báseň, už jsem se vrhla i na třetí
Zase to krásně utíkalo, jen už mi občas vadilo, jak Brexley okamžitě k někomu cítí náklonnost, chtíč a to ho vidí poprvé. O něco slabší než jednička, ale stejně to byla rychlovka čtení

JustVea
30.05.2024 5 z 5

Druhý díl jsem prostě nemohla vynechat. Tato série vás prostě nenechá ani na moment vydechnout. Sotva se zdá, že se vše uklidnilo, přijde další exploze a hned na to další a další. Nutí vás to číst stále dál, protože prostě potřebujete vědět, co se stane. A sotva se dostanete na konec knihy, víte, že nutně potřebujete tu následující.
Jen těžko bych dovedla říct, která kniha se mi líbila více. Nebo která byla lepší. První i druhý díl byl našlapaný akcí od začátku až do konce. A teď už nutně potřebuju další díl.

mnohoknih
24.05.2024 4 z 5

Tentokrát jsme se více seznámili s vílami, tedy nejen s jejich králem Kiliánem. Jinak dost podobné jako jednička. Brexley se stále s někým pere, odněkud utíká, je několikrát skoro zabitá a nechápe pouto, které má s Warwickem. Ištván se ukazuje jako čím dál větší hajzl. A všechno bude nejspíš úplně jinak než jsme si mysleli v první díle. Objeví se tu nové postavy a stanou se důležitými. Naštěstí se objeví i staré postavy, hlavně Opie a Mrňouska. Dostanou do knihy trochu humoru, což je příjemná změna od toho věčného sexuálního napětí, které na většině stránek panuje. Jak trefně poznamenal vílák Ash:"kdybyste se spolu vyspali, byl by klid!" Poslední 4 stránky se fakt nepovedli. Jako jak věděli, že zrovna tam mají být? Neřeknu kdo, ale rozčílilo mě to. Shrnuto, podtrženo, je to čtivé, výbušné, občas nelogické, ale dobré čtení.

hlupec
23.05.2024 3 z 5

Dle mého slabší než jednička, ale opět jsem to přečetla během dvou dnů, takže jsem vlastně spokojená. Akce je o něco méně, ta sexuální frustrace už začíná být mírně obtěžující a opět mi vadilo, jak spisovatelka opakovala některá fakta nebo fráze až moc nápadně (často). Jako kdyby vždy zapoměla, že to samé psala 10 stránek nazpět :)

aquaver
19.05.2024 4 z 5

(SPOILER) Po prvním díle, který si mě získal, jsem se moc těšila na druhý díl. S pokračováním jsem i celkem spokojená, tedy až na jednu "malou" výhradu. Nemůžu si prostě pomoct, ale přišlo mi to nějaký uspěchaný nebo moc rychlý. Prostě jednu chvíli byla hlavní postava tam a za pár stran zase jinde.. a než jsem se stačila vzpamatovat bum... A byla zase jinde. To stejný s postavama... těch nových postav co se tam objevilo... A některý mě fakt zaujali, jenže sotva je potkáte, stane se to stejný jak s místem... Ani je pořádně nemáte šanci poznat, protože najednou bum a ty postavy jsou fuč, a na to se objevíte jinde kde potkáte zase jiné postavy. Takže knížka vám prostě utíká rychle, a stane se tam toho docela za těch 400 stran dost, ale zároveň i skoro nic... Protože prostě.. jak tady psal někdo níže... To připomíná jako nějakou reklamu či upoutávku nebo prostě něco takového... vy najednou dočtete poslední stranu, zavřete knihu a vám dojde že se tam nakonec toho stalo sice hodně, ale vy jste z toho úplně zmatený, protože to bylo tak rychlý a bylo to jako by si hlavní postava hrála s nějakým vypínačem a skákala sem a tam, že se vám zdá jako kdyby jste snad ani celou knihu nečetli a je to jen část knihy. Omlouvám se za tak dlouhé vyjádření, které nejspíš nedává ani žádný smysl, ale přesně takový mám pocit z této knížky. Každopádně do dalšího dílu se pustím a doufám že z toho tak zmatená už nebudu a že se Brexley konečně někde zastaví a zůstane na tom místě aspoň chvilku.

petitsoleill
09.05.2024 4 z 5

Stále dobré, ale slabší, než předchozí díl. Trochu mi to připomínalo reklamu na Old Spice. Sotva odvrátíte zrak, Brexley už je na jiné hlavní lokaci. A 4 takové změny (+1 extra zastávka) během jedné krátké knihy už jsou na mě moc. Plus ten rádoby románek s Kilianem? To mělo být co jako? :D
Kdyby děj skončil o 4 strany dříve, vůbec bych se nezlobila.

Hatshepsut
06.05.2024 5 z 5

Druhý díl si stále drží laťku. Brexley stále neví, co je zač a tajemství jejího původu nám stále není známo. Najdete zde vše, co ve správném příběhu má být, abyste nebyli schopni se od knihy vzdálit. Není to jen o hlavních postavách, je zde mnoho vedlejších, které vyprávění dělají velmi zajímavým a poutavým. Opie a mrňavka tomu dodávají i lehce humornou stopu. :-)

ivka7708
04.05.2024 4 z 5

Podarené pokračovanie Divokej ríše s kopou akcie. Príbeh sa posúva celkom dobrým tempom, ale trochu mi vadil spôsob ako sa to dialo. Prišlo mi, že keď chce autorka posunúť dej ďalej, jednoducho nechá svoju hrdinku niekym uniesť. A keď sa to stane 4 krát v jednej knihe, tak je to trochu príliš. Dobrým osviežením sú pasáže, kde sa objaví Opie a Mrňouska. Za mňa trochu slabší diel ako jednotka ale ako bonus sa naučíte dosť maďarských nadávok.

LenaWirus
04.05.2024 2 z 5

Původně jsem druhý díl číst nechtěla, první kniha byla pořádná blbost a neustále pouze někdo po někom vzdychal. Nechala jsem se ale zlákat a druhý díl přečetla a...ano, i druhý díl je blbost. Sexuální "scény", nálady nebo jak to nazvat, byly špatné už dříve a teď jsou pouze repetitivní. Takže doufám, že mě třetí díl už neuchlácholí ke koupi, jelikož je to ztráta peněz.

Vjeerus
23.04.2024 3 z 5

Při čtení této knihy jsem si připadala jako strašně prudérní a úzkoprsý člověk, protože já tam prostě ten žhavý náboj, jako spousta jiných, nevidím. Naopak mě ty rádoby sexem nabité scény obtěžují a nevidím v nich valný smysl, spíš jen natahování příběhu.
Děj je sám o sobě vlastně hodně dobrý a promyšlený. Užívám si postupné odkrývání charakterů jednotlivých postav, obzvláště pak mezi lidmi, protože ti jsou od začátku představováni jako ti dobří, ale není zlato všechno, co se třpití, že? Většina víl pak vypadá jako naprosto průměrní jedinci, kteří nemají levotu za potřebí.
Trošku mě mrzí, do jakého postavení autorka dostala hlavní hrdinku. Protože v tomto díle z ní byla jen princezna, co musí být neustále někam eskortována. Jediná její síla de fakto plynula z přežití prvního dílu a to za mě k udržení sympatií nestačí.
Korunou na zklamání pro mě je prvek jakéhosi cestování časem, nebo jak to nazvat. Čekala jsem trošku víc od toho tajemného a magického pouta, ale vlastně mě docela zajímá, jak logicky tohle autorka vysvětlí, protože já bych do téhle problematiky rozhodně nešťourala. Na zájem o další díl má samozřejmě i fakt, kam se hrdinka právě přesouvá. Jen doufám, že se bude příběh míň točit kolem sexuálního nabití a víc kolem postav a jejich role v příběhu.

NessaLuna
30.03.2024 1 z 5

(SPOILER) Včera dočteno a musím říct, že tohle hodnocení se mi v hlavně formuje už tak od strany 50. Možná jsem měla velká očekávání kvůli prvnímu dílu, který se mi líbil moc, ale to se každopádně nenaplnilo, i když tam byl velký potenciál.
Kromě čtivého stylu psaní se mi nelíbilo snad nic. Hlavní hrdinka se projevila mnohem víc jako ta, co "není jako ostatní holky, je prostě jiná, nezapadá" (a má potřebu to zmiňovat na každé druhé straně), každá mužská postava se do ní během pár minut zamiluje a všichni v ní z nějakého důvodu vidí něco víc, ačkoliv ona sama něco víc absolutně neukáže. Pořád ji někdo zachraňuje, ona s ničím nepřijde, nikdy. Celý díl je jenom o tom, že ji stěhují z místa na místo, ona sama se sebou nechá mávat jak s hadrovým panákem a je jí to vlastně docela jedno, hlavně že je u toho Warwick.
Ano, hlavní alfasamec, to je další bizár. Dvě absolutně nesympatické postavy kolem sebe už druhý díl krouží a začínají k sobě mít blíž, nikdo neví proč ani jak. On se celou dobu chová jako arogantní idiot, není tam žádná světlá chvilka, kdy jsem si mohla říct "ale jo, není to jenom o těch svalech". Ale bylo. Autorka měla zřejmě pocit, že když do příběhu zasadí dvoumetrového chlapa s motorkou, bude to stačit. Pro mě celá ta "romantická" linka absolutně postrádala hloubku.
Nijak zvlášť mi vycpávkové díly nevadí, i kdyby se tam nemělo nic moc stát, jsem s tím v pohodě. Autorka se evidentně té vycpávky bála, tak se snažila pořád dělat nějaké změny, aby to působilo akčně, což na mě mělo opačný účinek. Pak se z toho stalo jenom opakování toho samého - bomby, únosy, Warwick, boj - a nesmíme zapomenout, že Brexley přežila nejhorší vězení v zemi, ale ono se na to zapomíná těžko, když to protagonistka zmiňuje, kdykoliv má příležitost.
Upřímně mi ani ta zápaletka ve finále nepřišla nijak zvlášť originální ani promyšlená, takže bohužel vůbec nemám chuť sérii dokončit. A fakt mě to mrzí, vzhledem k tomu, jak se mi líbil první díl.

*-*Kleny*-*
26.03.2024 1 z 5

Vždyť se tam nic nedělo!? A abych po 350 stranách zjistila, že hlavní postava asi není člověk, ale neví se, co teda je, nebo někdo to ví, ale neřekne to, nebo netuším a že se víly léčí s*x*m!? Pardon, ale asi jsem si spletla poličku, tohle má být pro náctky!? Neustálé sexuální popisy a fantasy svět takřka nula?? Neříkám, že je to špatně, jen mi to teda moc nesedí k tomu, komu je kniha určena. Nesedí mi postavy, to jak je hrdinka nejlepší a všechno zvládne. Nesedí mi to, že i když někoho rozčtvrtí na deset kusů nevadí, stejně obživneš:* Nesedí mi styl psaní, přijde mi to hrozně povrchní až absurdní, a ten konec, to už jsem se musela jen zoufale smát.
No možná ještě, čistě z recese, zkusím třetí díl.

Štítky knihy

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky romantasy

Autorovy další knížky

2022  84%Divoká říše