Nezkrotná říše

Nezkrotná říše https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520304/bmid_nezkrotna-rise-64ca7e801b0b9.jpg 4 345 96

Divoká říše série

Spalující přitažlivost v dystopické Budapešti. Druhý díl temné fantasy série. Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. Brzy však zjistí, že Killian není ten zlovolný vůdce, o němž slýchala. Čím víc času spolu tráví, tím víc se jejich vztah proměňuje. Když se ale ukáže starý známý, Brexley dostane šanci uniknout… a pak celý její svět exploduje. Mezi dobrem a zlem už není jasná hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Wild Lands , 2021

Libris_Na_Ex
18.01.2024 2 z 5

Ehm, NE?
Jednička mě i celkem bavila. Nebyla to kniha roku, ale jako něco na vypnutí to bylo fajn. Ale tohle prosím fakt ne.
Hlavní hrdinka je tak úžasná, že jí chtějí ne dva, ale pro jistotu tři chlapi! Kromě Warwicka se nám tu vrací jeden chlap z předchozí knihy a přichází jeden nový, samotný vládce fae Kilián, úhlavní nepřítel hlavní hrdinky. Což jí ale nezabrání se s ním po 50 stránkách líbat, aniž by nám autorka ukázala budování jejich vztahu. Ne, díky.
Navíc když se hlavní hrdinka líbá s Kiliánem, začne na ní telepaticky mluvit Warwick. What?
Warwick rozhodně není můj ty. Ani jeho motorka, která se tam objevovala až moc často v přestřelených akčních scénách.
Prostředí Budapeště je fajn. A obálka je naprosto úchvatná. Ale to mě bohužel nepřesvědčí v sérii pokračovat.

Hanousa
17.01.2024 5 z 5

Přidávám se ke všem čtenářům, kteří knihu opěvují. Ze všech knih, které jsem přečetla jsou Divoká říše a Nezkrotná říše jednoznačně na vrcholu mého seznamu. Od začátku do konce knihy oči přilepené na stránky, nevnímaje okolí. Četlo se samo a já se už nemůžu dočkat dalšiho dílu. Napínavé, akční, originální, překvapující, bombastické...mohla bych pokračovat. Takže jednoznačně stojí za přečtení!

bárbra13
16.01.2024 5 z 5

Boží! To napětí z knihy úplně srší. A čeká nás Praha.. nemůžu se dočkat.

BellaBernasconi
07.01.2024 5 z 5

Po prvním dílu jsem chtěla aspoň týden počkat na ten druhý. No, úplně to nevyšlo. Mnohem lepší než první díl, trochu se až bojím jaký bude ten další.

Vampucha
03.01.2024 4 z 5

Vybavuji si, jak ve mě konec prvního dílu zanechal mnoho otázek a teorií.
Druhý díl mi moc odpovědí nedal a spíše vše zůstává otevřené. Není se čemu divit, tato série má 6 dílů, je tedy jasné, že nám autorka jen tak něco hned z kraje neprozradí. Určité náznaky, ale jsou. Každý vůdce má své vlastní plány a Brexley je u mnohých z nich pouhou figurkou ve hře, kterou klidně obětují, aby dosáhli svého. Politikaření, lži, magie, ale na čí straně je pravda?

Nezkrotná říše navazuje tam kde první díl končí, opět je tu v hlavní roli Brexley, Warwick a další známé postavy. Tentokrát poznáme i více fae, jelikož se děj této knihy z větší části odehrává právě na jejich území.
Kniha je doslova nabitá akcí a nenudila jsem se snad ani na jedné stránce. Je tu celkem velké množství zvratů, přičemž minimálně jeden se dal dost čekat.
Chemie mezi Brexley a Warwickem, co k tomu říct? Jiskří to mezi nimi, oba jsou tvrdohlaví paličáci, co si nechtějí přiznat, že je to k sobě přitahuje. Navíc autorka zde jejich osud hodně propojuje nebo možná ještě víc zamotává, hmm? Také se přidávám k některým dalším recenzím - ať už si spolu proboha vrznou!!

Druhý díl pro mě byl stejně čtivý a plný akce, drsný a místy až krutý, jako ten první a dlouho před koncem jsem věděla, že potřebuji pokračování. A vzhledem ke konci, ano potřebuji!

Nicméně, některé akční scény jsou lehce přitažené za vlasy (ano mluvím o té motorce) to mi celkový děj trochu pokazilo. Je to sice fantasy s vlastním magickým světem, ale pořád je to zasazené i do našeho světa, kde fungují nějaké fyzikální zákony a některé věci prostě ani magie neovlivní.
Knihu jsem četla v rámci spolupráce s Albatrosmedia.

nonameperson04
22.12.2023 5 z 5

Tohle bylo top top top, zhltla jsem to za skoro jenom dva dny. Každopádně, já jsem jasnej tým Warwick. Ale stejně víc miluju Mrňousku s Opiem. Ty jsou fakt neskutečný

isabokmal
20.12.2023 5 z 5

Už jsem vám říkala, že je Stacey Marie Brown naprosto neskutečně úžasná autorka? Jestli ne, říkám vám to tedy teď! Já totiž na další díl ze série Divoké říše nemám slov. Byla to tak skvělá kniha, že mi naprosto vyrazila dech.

Prvních několik vět a mne bylo hned jasné, že to bude pecka. Hltala jsem každé slovo, nechala se vtáhnout do příběhu plného napětí a akce, a těšila na každý jediný moment s Opiem a Mrňouskou. Což je za mne rozhodně úžasná dvojka, kterou prostě potřebujeme

O Brexley se moc vypisovat nebudu, snad jen - vážně tu holku miluju a to, kým se stala. A Warwick, bože, lidi - prostě samec, který konečně pochopil, že musí být trochu sdílnější (Konečně!)

Ale teď k samotné knize, která se četla naprosto sama. Vážně jak po másle. A já vám jí chci doporučit, vlastně celou tuto sérii. Je to brilantní fantasy, které si mne hned získalo. Je to drzé, hot, plné úžasné chemie mezi postavami a já věřím, že to budete milovat

slepÝVoko
19.12.2023 5 z 5

Druhý díl hodnotím ještě o stupeň lepší než jedničku. Ponořili jsme se celkem do minulosti a spletitosti politických sporů. Momentálně každá postava má nějaký díl skládačky, a já si začínám hlídat kdo se tam jen tak mihne, protože to má vždy význam. Děj je propracovaný a zatím vše dává smysl a to tajemno co visí nad hlavní hrdinkou je vzrušující... to jsou ovšem ale i ty erotické scény, které rychle narůstají i ve scénách, kdy mě trošku rušily.
Nemám tomu co vytknout, první díl byl čtivý ale nepřicházelo se tam s ničím novým a to ve druhém díle už tak necítím. Naopak se mi líbí spletitost problému a kolik je tam vlastních stran, které mají své zájmy.
Knížka se hltala sama a jdu s bolestivým srdcem čekat na další díl!

ydnac
17.12.2023 5 z 5

TOHLE BYLA JÍZDA !!!
.....................................

Brexley se konečně dostala domů, ale...
Nic není tak jak má být. Má pocit, že už sem nepatří.
Něco se změnilo.
Nebo se změnila Brexley?
Nebo je vlastně všechno úplně jinak?
Z přátel se lehce stávají nepřátelé!!!
Do děje vstupují nečekané postavy. Brexley se ocitla mezi lidmi, kteří ji všichni znají, ale ona o nich neví nic.
Neví ani kým je...
Sama jsem zvědavá :-).
Její spojení s Warwickem je stále záhadou a oba tvrdí, že ho chtějí zrušit, ale na to si ho Brexley celkem užívá :-) a rozhodně se může hodit, když je někdo z nich v nebezpečí.
A to je celkem často!
Opie a Mrňouska jsou fantastičtí :-)

Nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!

"Páni, jestli nakonec nehalucinuju já."
"Ty halucinuješ?" uchechtl se Ash. "To já mám v obýváku skřítka transvestitu, zfetovaného raracha, lidovou legendu v příliš těsných kalhotách a na jídelním stole nahou ženskou, která má být dávno po smrti."

AnnaZeSvetaKnih
12.12.2023 4 z 5

Divoká říše se mi fakt hoodně líbila a těšila jsem se na pokračování. Nezkrotná říše byla taky moc fajn, ale přišlo mi, že se tam některé části trošičku opalovaly a měly stejný nádech jako v prvním díle. Už první díl byl drsný a docela tvrdý a to se zachovalo i v druhém díle. Taky tady máme docela dost nových postav a snad v dalším díle se budou objevovat taky a zároveň v druhém díle jsou zpět i některé postavy z prvního dílu. Milostná linka, byla taková dost rozmanitá a nevím, jestli se mi úplně líbila, ale naštěstí děj a prostředí to zachraňují.
Hodnocení: 4,5/5
Za knížku moc děkuji Albatros media.

AliceTief
09.12.2023 5 z 5

No myslím, že se na tom všichni shodneme, že se nám to pěkně zamotává. Doufám, že se nám to nezamotá až moc, třeba že by našla ještě matku a otce...Každopádně je to skvělý neokoukaný příběh. Už se těším na pokračování.

Luccinda
27.11.2023 4 z 5

Divokou říši jsem četla na začátku roku a hned po dočtení jsem začala netrpělivě vyhlížet pokračování, protože byla prostě skvělá! Nezkrotná říše na první díl krásně navázala a jediné, co bych jí vytkla, byla pomalejší první polovina, pak se to ale rozjelo a já jsem jí zase nedokázala odložit.

Ve druhém díle se opět setkáváme s Brexley, která je snad ještě větší drsňačka než dřív, a s Warwickem, který je snad ještě víc sexy. Pak tu máme ale ještě Killiana, vládce fae, který Brexley vězní ve svém paláci. To už je dost slušná zápletka! Autorka si také pro tento díl pošetřila pár dost nečekaných zvratů, takže půda pro třetí díl, který se bude částečně odehrávat v Praze, je připravená perfektně.

Tohle rozhodně nebyl jeden z těch vycpávkových druhých dílů, i díky skvělým postavám jsem se bavila od začátku až do konce. Moc vám tuhle sérii doporučuju! A já jdu zas čekat na pokračování...

Thalin
24.11.2023 3 z 5

U téhle knihy jsem opravdu dost váhala s hodnocením a fakt mi tu chybí možnost dávat půl hvězdy. Protože potom bych dala 3,5.

Když jsem četla první díl, zaujal mě styl psaní i prostředí, kde se kniha odehrávala. I "vztah" mezi hlavními protagonisty mě vážně bavil, až na nějaké detaily a proto jsem se těšila na další díl.

Ale jsem rozpačitá. Ze začátku mě to vážně chytlo a byla jsem přesvědčená, že dám klidně i pět hvězd. Jenže jak děj postupoval, moje nadšení opadalo. Nemůžu autorce upřít čtivý styl.
Čte se to samo, stránky ubíhaly jako nic. Ale jak se mi líbil svět v první knize a pochvalovala jsem si, že tam nenacpala všechna ta klišé, tak tady jí solidně ujela ruka.
Už to tu padlo několikrát, ale fakt by tu neuškodilo ubrat nebo to alespoň zarovnat na uvěřitelnou hranici, pokud jde o všechny ty sexy postavy, narážky a sexuální scény. Je tu toho prostě hrozně moc. Všichni jsou dokonalí, nádherní, všem hned tvrdne a všechny hned vlhnou.
Za Brex tu větří snad každý chlap a Warwrick je tak dokonalý samec, že prostitutky pomalu platí za sex jemu. Jestli se autorka hodlá v budoucnu věnovat vílímu pornu, tak má slušně nakročeno.

Už tak v polovině mě hrozně otravovalo, jak si ti dva neustále vrčeli do xichtu, jak se hrozně nesnáší, určitě se nechtějí, nepřitahují se, ale přitom jeden druhému rejdili rukou v kalhotách.
Tam snad nebyla scéna, kdy by se spolu bavili normálně, aniž by tam nebyl popis, co dělají Warwrickovi svaly nebo aby z toho Brex nevlhla. Se divím, že nepošla na dehydrataci. To jejich kočkování mě hrozně bavilo v prvním díle, ale tady to bylo tak časté, že jsem u čtvrté takové scény protáčela oči.

Další věc bylo to časté a velice příhodné zachraňovaní. Holka je v nesnázích, tak se najednou objeví fešák na motorce. Jedno klišé střídalo druhé a mě to vážně mrzelo, protože první díl nebyl plný takových hloupostí.
Ale četla jsem to pořád dál, protože mě prostě zajímalo, co se stane. Nejen mezi těma dvěma, protože už tak po dvě stě stranách jsem si přála, ať se kruci už konečně ojedou nebo zabijí, ale to neustálé kroužení kolem sebe začalo být otrava. Kdyby neměla autorka potřebu pořád ty sexuální myšlenky vytahovat a pak náhle utínat, tak by to možná nepůsobilo tak unaveně. Ale stokrát ohraná písnička prostě nudí.

Na jednu stranu s tu děj posouvá mnohem dále a rychle, protože v prostředí věznice to zase tolik nešlo, ale na stranu druhou tu autorka pořád krouží na jednom bodě.
Když ale pominu ty sexuální nešvary, tak mě bavilo to číst. Samostatně mě bavila jak Brex, tak i Warwrick. To jen spolu se chovali jako dva nadržení, hloupí puberťáci, kteří neumí udělat ten jasný a rázný krok a lžou si do tváře. Dalšímu dílu šanci dám, zkrátka mě zajímá, co bude dál.

sabi_z_knihy
19.11.2023 5 z 5

Tohle dílu jsem se už nemohla dočkat! První díl byl úplně skvělý a svou originalitou mě úplně ohromil. Ovšem po tom konci jsem nutně potřebovala pokračování. A proto když mi tahle kráska dorazila domů, nezůstala dlouho nepřečtená.
Ovšem musím přiznat, že po prvních cca 70 stranách jsem byla lehce zklamaná. Přišlo mi, jakoby to chtěla mít autorka rychle za sebou a tak to bylo celé... ja nevím, tak nějak málo rozepsané. Ovšem pak se to rozjelo a až do konce nezpomalilo.
Brex mám ráda, obdivuju ji za všechno, co zvládá, ale přiznávám, místy mě lehce štvala. Zato Warwick... bože, jak já miluju to tajemno, které ho stále obklopuje. Myslím, že se to k jeho postavě úplně skvěle hodí. A zároveň úplně miluju chemii mezi nimi. To, jak se neustále nenávidí, ale zároveň je tu něco mezi nimi, co je nenechá chladnými... úplně žeru to jejich pouto.
Děj až na ten začátek byl opět naprostá pecka! Miluju, jak tu má autorka všechno promyšlené! A konec... hej jako, umiram! Potřebuju NUTNĚ další díl!

Doporučuju všem milovníkům vílích fantasy.

4,8/5

Belgarion
17.11.2023 2 z 5

No asi takhle: božsky obdařený supersexyhrdina, před kterým vlhnou všechny kalhotky v říši, neustále dokola zachraňuje - hlavně na motorce - jinou superkůlhrdinku, ze které pro změnu tvrdne ta druhá část populace. Tihle dva se tak strašně moc chtějí i nechtějí, až si na konci přejete, aby si konečně štrejchli, a dali pokoj. Všichni jsou v tomhle Úžasňákově překrásní, přitažliví a sexi, nebo aspoň eldžíbítý... I když jsem náruživou čtenářkou pokleslé červené literatury, strhávám oproti předchozímu dílu dvě hvězdy a peníze za třetí díl pošlu raději na opuštěná zvířátka.

Local_Bunny
14.11.2023 4 z 5

3.5
Divoká říše nasadila laťku neskutečně vysoko. Nechci vyloženě říct, že v pokračování jí autorka nedokázala udržet, ale už to pro mě nebyl takový zážitek. Přijde mi, že zde máme zbytečně opakující se scénáře a až moc velkou snahu čtenáře šokovat nekonečným množstvím zvratů. Tím ale neříkám, že by mě Nezkrotná říše zklamala, jen ji miluju o kapku méně. Další řádky mohou obsahovat recenze na předchozí díl!
Brex se zde ocitá v dalším vězení - tentokrát v pozlacené kleci krále fae Killiana. Ten je instantně další love interest (můj i hlavní hrdinky), ale přinese zároveň první velmi zajímavý zvrat, se kterým bych se bohatě spokojila a kniha se mohla do konce věnovat téhle pecce. Zjistíme, že Brexley vlastně celý život žije ve lži, kterou do ní odmalička vtloukali a sama se rozhodne najít pravdu. Tenhle nápad dát jí do hlavy pořádného brouka a pochybovat o všem, co do té doby znala, se mi moc líbil. Prostě této hlavní hrdince nic nespadne do klína a to je super změna. Navíc zde dostaneme hromadu nových postav a já je všechny žeru! Jsem ráda, že se autorka soustředí i na ně, dává jim v příběhu prostor a zapojuje je do děje, aby je čtenář mohl víc poznat a najít si k nim cestu. Navíc ten malinký detail, kdy nám odhalí i něco z backstory, to na knihách miluju.
Krom toho se ale moc dalšího nestane. Přijde problém, Warwick ho vyřeší, vzájemně na sebe budou vrčet a vyčítat si hromadu věcí. Každopádně tyhle jejich vzájemné přestřelky mě prostě baví a neumím si bez nich knihu představit. Je to sarkastické, zábavné a hlavně to pořádně sexuálně jiskři. Co mi přijde jako velmi zbytečný fakt v ději, pak to, jak Brexley musí přitahovat každou mužskou postavu v okruhu třiceti metrů. Ten trojúhelník bych ještě snesla, ale autorka tady vymyslela snad šestiúhelník?
Druhá věc, která mě u pokračování zklamala je to, že posledních asi 60 stránek bylo neskutečně překombinovaných. Z počátku jsem k Brex měla velké sympatie, jelikož nic nedostala zadarmo, ale trošku se bojím, aby se postupem času nestala nepřemožitelnou. Stejně tak bylo až moc šokujících momentů, u kterých za mě platí čím méně, tím lépe. Doufám, že třetí díl bude zase trošku klidnější v těchto částech a bude mít spíš podobný vibe, jako měl právě začátek série.
za knihu děkuji Albatros Media

Sabča92
13.11.2023 4 z 5

Nezkrotná říše navazuje na první díl, který končil velmi nečekaně a otevřeně, takže jsem pokračování v příběhu hodně uvítala. Tato série je jiná a zároveň obsahuje všechno, co mám na podobné literatuře ráda. Máme tu sexy týpka, který je tajemný, urostlý, hrubý, a hlavně hodně hot. Pak tu máme hrdinku, která je odvážná, ano zabije několik lidí, dokonce i své známé, a jde prostě dál. A tito dva jsou nějakým způsobem spojeni. Ač si lezou nesmírně na nervy, tak by ze sebe nejraději strhali všechno oblečení a vlítli na to.
Brex nenávidí Warvicka za to, co jí na konci prvního dílu provedl (a kdo by se jí divil), ocitá se pod zámkem lorda Kiliána a poznává další zákoutí světa, ve kterém žije. Tváří v tvář nové pravdě a okolnostem začíná odhalovat další střípky o kterých neměla doposud sebemenší ponětí. Část, kdy se Brex znovu setkává s Cadenem ve mně opět vyvolala feeling Hunger games (já si zkrátka nemůžu pomoct). Caden mi je na jednu stranu sympatický, na stranu druhou je to jen pěšák bez nějaké silné vůle. Ale věřím, že se ještě změní a vybarví, časem.
Líbí se mi jak jsou na sebe Brex a Warvick kousaví, sarkastičtí a jak to mezi nimi jiskří. Není mezi nimi žádný stud, a přesto k sobě nejsou upřímní. Oni k sobě nikdy nebudou ochranitelští jako hrdinové, které mám radši, přesto je vítám s otevřenou náručí.
Dvojka je znovu napínavá, Brex se ocitá na jiném místě, dozvídá se další informace o světě ve kterém žije, a o kterém toho zas tolik nevěděla. Přesto se mi dvojka líbila o něco málo méně. Možná za to mohlo to, že mezi hlavními hrdiny nedošlo k velkému posunu. Jejich hra na kočku a myš je od jedničky stále stejná.
Zkrátka a dobře, dvojka se povedla, nejednalo se o žádnou vycpávku - a to ani s faktem, že se jedná teprve o druhý díl ze šesti. Doufejme, že si série udrží laťku, která je postavena velmi vysoko. Závěr je opět otevřený, a já se ho nemůžu dočkat.

barcasknihou
13.11.2023 5 z 5

„Miluju tě, ale sebe miluju taky.
A zasloužím si něco lepšího."

Tohle byla neskutečná jízda. Tolik akce, zvratů a napětí. Bylo to stejně skvělé jako první díl. Musela jsem si knihu dávkovat každý den, abych ji nepřečetla najednou. Kdo ví, kdy vyjde další díl a já nesnáším čekání.

Příběh se posunul zase někam dál a naše hlavní hrdinka Brexley byla ještě větší drsňačka. Přijde mi, že dost dospěla a byla víc sebejistější. Více se tu probírá minulost a co je vlastně Brexley zač, protože člověk určitě ne. Záhadné pouto, které je mezi ní a Warwickem se ještě více prohlubuje a je to vážně hodně zajímavé. Sexuální napětí je vážně někdy až nesnesitelné, prostě už na to skočte! Ne, dělám si srandu. Mám ráda pomalou romantiku a tady to funguje vážně moc dobře. Uvědomují si, že k sobě začínají chovat i nějaké hlubší city.

Vrací se sem i dost postav, které známe z prvního dílu. Hlavně Opie a Mrňouska mě zase moc bavili. Ale taky se seznamujeme s novými charaktery, kteří zamíchají kartami. Akční scény jsou skvěle popsané a je to zase jedna z těch knih, do které se tak moc ponořím, že se cítím jako bych tam byla. Celý svět je úžasně vymyšlený, jak kouzelné bytosti, magie, tak i minulost kdy padla zeď.

Miluju tuhle sérii a moc ji doporučuji.

1259
13.11.2023 5 z 5

Já nevím, asi jsem divná, ale mě se celý ten příběh a dej prostě líbí od začátku do konce narozdíl tady od ostatních, jak sem si mohla něco málo přečíst. Prostě já sem těším na další díl.

HarTes
11.11.2023 odpad!

Autorka to přesně vystihla ve svém úvodním věnování - pokud jste nesnášeli první díl, tak ten druhý váš názor rozhodně nezmění. Neskutečný literární odpad, který se může líbit jen náruživým čtenářkám pokleslé červené literatury, jenž postrádají jakékoliv nároky na kvalitu děje a především kvality hlavní hrdinky. Otřesný.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky

2022  84%Divoká říše
2023  88%Nezkrotná říše