Nezkrotná říše

Nezkrotná říše https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520304/bmid_nezkrotna-rise-64ca7e801b0b9.jpg 4 345 96

Divoká říše série

Spalující přitažlivost v dystopické Budapešti. Druhý díl temné fantasy série. Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. Brzy však zjistí, že Killian není ten zlovolný vůdce, o němž slýchala. Čím víc času spolu tráví, tím víc se jejich vztah proměňuje. Když se ale ukáže starý známý, Brexley dostane šanci uniknout… a pak celý její svět exploduje. Mezi dobrem a zlem už není jasná hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Wild Lands , 2021

dianaxKJi
10.11.2023 3 z 5

Pokračovanie so sebou prinieslo opäť poriadnu dávku akcie, krvi a sexuálneho napätia. Jednotka ma totálne celú pohltila a ja som sa zamilovala, ako do hlavnej hrdinky Brexley, tak do deja a autorkinho štýlu písania.

Druhá časť plynule nadväzuje na tú prvú, čo je za mňa obrovské plus, pretože končila veľkým zvratom, z ktorého ma išlo poraziť. :D
Brexley si stále udržala moje sympatie, bola silná, múdra, neohrozená. Konečne začíname prichádzať na koreň tomu, čo je zač, keďže do škatuľky ľudí ani férov nezapadá. Bavilo ma, že autorka nevybalila hneď všetky karty na stôl, ale odkrýva nám po kúsočkoch ďalšie a ďalšie kľúčové informácie, vďaka čomu to totálne žeriem. Je jasné, že v Brexley drieme niečo veľmi silné a ja sa už teraz neviem dočkať pokračovania.

Dej sa odohráva tentokrát na viacerých miestach, avšak nikde sa nezdržíme pridlho, čo chválim. Avšak vie to byť aj nevýhoda z toho dôvodu, že ak sme sa nikde dlhšie nezdržali, tak sa logicky nemohlo nič väčšie udiať. Nové postavy sme spoznávali len zľahka a podobne.

Jedinú výhradu mám. Autorka v celej knihe buduje neskutočné sexuálne napätie na všetky strany. Od náhodných postáv až po tie známe. Všetci skôr či neskôr po Brexley vyštartujú, až si človek začne želať nech už sa konečne niečo stane. Hlavne, ak sú tam všetci extrémne príťažliví, ale vždy príde dobre známe zaklopanie na dvere alebo klasické vyrušenie alebo to proste autorka utne. Po pár razoch ma to už niekedy vedelo kvalitne rozladiť. Čiže pre všetkých milovníkov dobrého smut, ešte si zjavne počkáme. :D

sebemi
08.11.2023 4 z 5

Přidávám jednu hvězdu oproti prvnímu dílu, protože mě to při nočních šichtách s dvouměsíčním synem udrželo vzhůru :D

Je to hrozně čtivé, ale některé pasáže mi přišly nedodělané nebo jak to říct, např. Kilián, tam byl velký potenciál si myslím to rozvést. No hlavní hrdinové, furt po sobě slintají a prd z toho, navíc se mi nelíbí chování Warwicka k ní, deb...l :D

Ale jooo , bavila jsem se.

vandalindakova
08.11.2023 4 z 5

a začátku jsem byla hrozně nadšená, autorka nás okamžitě vrací tam, kde předchozí díl skončil, a rozjíždí další zápletky a akce. Jako čtenář jsem se ani na chviličku nenudila, protože to má toliko akce, že ani člověk nestíhá vstřebat, kdy jedna končí a další začíná. Celkově na směr zápletky, vsazení nových prvků a budování fantasy světa nemám jedinou výtku. Do toho prostředí Budapeště, který je stále celkem dosti originální,a dává tomu takový to lákadlo navíc. Vývoj hlavní postavy paráda, hrdinka nám pomalu roste dál, není zaseknutá na místě, a sice jsem v jednom momentu doufala, že si to nezkazí, protože se v tu jedinou chvíli začala chovat jak praštěná hysterka, ale to naštěstí rychle zase přešlo, a už se nevrátilo. Nové postavy, nová místa a nové strany bojující za lepší svět za mě skvělý. Díky tomu to není přímočarý, jednoduchý a vlastně i předvídatelný. Autorka taky nejenže umí zakončovat kapitoly, tak že chcete hltat dál, ale hlavně celou knihu! Teď si zase chci přečíst tu trojku prostě! No ale dostávám se k tomu, co mi trochu svlažilo nadšení, které ve výsledku skončilo čtyřhvězdičkovým hodnocením. A tím jsou pikantní scény a smut. Jakože takto, ten smut za mě není napsaný špatně, není to v tomhle ohledu žádný bizár, ale v některých momentech už to na mě osobně bylo to much. Neříkám, určitě se najdou čtenáři, kterým to sedne jak zadek na hrnec. Ale to, že tam ta přitažlivost hraje takovou roli, kdy se kolem sebe motá fakt snad každej, a hlavní hrdinka tu má potenciál na tolik jednotlivců, se kterými se může zapléstno nevím. Navíc z některých částí vanul vibe sexuálního podtextu na veřejnosti, před nevím kým (a klidně rodinnými příslušníky), a to už bylo fakt divný. Co mi ale vrtá hlavou nejvíc, jsou ty situace, ve kterých toto vzniká. Jakože pro začátek máme hlavní hrdinku, která ještě s nikým nic pořádně neměla, ale každou druhou chvíli je žhavější jak právě zapálený brikety. Chvíli potom, co málem umře, je schopná bůhví čeho jako. To jsou momenty, které mi nepřijdou moc reálné, a trochu ten dojem z knihy kazí. Ale i tak mám stále pozitivní pocity po dočtení.

kniho_terka
04.11.2023 5 z 5

Připravte se na pořádnou jízdu tímhle dílem. Říkám vám, že jakmile začnete, nebudete se moct odtrhnout. Nenachází se tam strana, která by byla bez akce.
Z pekla do pekla jsou slova, které přesně vystihují děj. Ten skákal z místa na místo společně s Brexley. Narozdíl od prvního dílu to nebylo klid, bum, klid a dokola. Ne, tady to bylo jedno velký BUM!

Děj mě sám o sobě překvapil, protože nic z toho jsem nečekala. Kolikrát jsem si říkala proč to tak je? No hlavně na konci. -Varování, nepočítejte s uzavřeným koncem, to prozradit mohu.-

Mimo akci dostame slušnou romantiku, která je o něco jiná než minule. I když není nijak zvlášť velká, stále se to vynahrazuje už jenom těmi chvílemi kdy je Brex s Warwickem. Opět tu nechybí ani nevyřešené otázky ale dočkáme se i vysvětlivek, které dokážou ohromit. Spíš jsem tím myslela, že se dozvíme něco víc o Brexley, Warwickovi, dalších postavách a o říši.

Ukázaly se nové postavy, ale i ty staré. Některé mé zklamaly, protože ne všechny vypadají, tak jak se zdálo. Cenu za nejlepší postavy získávají Opie a Mrňouska. Ostatní postavy jako Warwick, byly skvělé ale některé naopak ne.

Na rozdíl od prvního dílu byl druhý více čtivý hlavně dějem a napínavostí. V knize nechyběl humor, který od určitých postav dokáže rozesmát. Na konci jsem z toho byla úplně zmatená a prostě už nutně potřebuju další díl.

martineknatasa
03.11.2023 5 z 5

Já bych byla nejraději, kdyby už byl další díl. Kniha se mi moc líbila.

ElInWonderland
03.11.2023 4 z 5

Opět jsem nadšená, opět zhltnuto jako malina a opět potřebuju další díl.

lilites
02.11.2023 2 z 5

Druhý díl Divoké říše a já doufala že bude lepší...

A ono jako svým způsobem ano, co se týče rozvinutí děje, dramatických zvratů, aha momentů, ale to ostatní, to co mi na prvním dílu tak vadilo, toho je tam také pořád dost..

Já fakt nevím, potenciál tam je, autorka píše velmi čtivě, dokáže čtenáře vtáhnou a udržet jeho pozornost, člověk se prostě chce dozvědět co se stane dál, kdo vlastně hlavní hrdinka je a jak to všechno dopadne, ale strašně mě mrzí, že z toho autorka dělá ,,porno,,.

Je toho prostě příliš mnoho a pak mě také vadí přemíra sprostých slov. Díky těmto nedostatkům kniha bohužel působí jako lascivní brak..a mě to fakt mrzí, protože ten příběh, který se konečně začal nějak vyvíjet, je neotřelý, kreativní a zajímavý...

Pokud se dočkáme dalšího dílu, tak si ho hodlám přečíst, jelikož mě opravdu zajímá jak to celé skončí, ale obávám se, že opět zapláču nad vyjadřováním a přemírou až trapné erotičnosti...

Rebarborka
01.11.2023 2 z 5

Hrdinka je z Warwicka tak vlhká, že vyklouzne z každého nebezpečí.

kaja8529
29.10.2023 3 z 5

Vůbec nevím co si mám o této knize (a vlastně i sérii) myslet. Mám naprosto rozporuplné pocity a absolutně netuším, jak knihu hodnotit. Tak to aspoň zkusím co nejlépe popsat.
Začneme asi pozitivně. Autorka má naprosto neuvěřitelnou schopnost upoutat čtenáře. Ta kniha je opravdu velmi čtivá. A dokonce mám pocit, že i návyková. Když začnete, tak už nemůžete přestat a když uz je konec, tak nutně potřebujete další díl. Takže se obávám, že i přes mé výhrady k některým věcem (stejně jako u prvního dílu) si přečtu další díly.
Dobře a teď k té méně příjemné části recenze.
Co to jako bylo?! To je místy tak extrémně bizardní, že jsem obracela oči v sloup. Otravoval mě stále se opakující vzorec vrhnu se do nebezpečí a chill, sexy týpek na motorce mě zachrání. To se někdy neumí zachránit i sama? Když je tedy podle popisu tak zdatná v boji. Ta myšlenková spojení mezi Brexley a Warwickem byly hmm... ZAJÍMAVÉ. Musela jsem se smát jak je to podivné a trapné a myslím, že to u spicy scén asi nechcete. Nevím prostě jsem to úplně nepociťovala. Asi i proto, že tam toho bylo až příliš, ale abych nebyla úplně zlá, tak ta scéna na konci knihy byla fakt dobrá. A taky mi vadil nevybíravý slovníček postav. Jo chápu má to tak být s ohledem na typ knihy, ale prostě já nejsem fanda sprostých slov v knihách. Vlastně vůbec nejsem fanda sprostých slov. Ale to už je můj problém.

Do dalšího dílu se pustím a zajímalo by mě kdy bude? Je to opravdu návykové čtení.

Ještě jedna věc. Ta obálka?! Miluju obálky od @adela.stopka (což už asi víte, ale zopakuju to znovu ). Těším se na obálku třetího dílu a jsem zvědavá jestli se tam malinko podepíše i to, že se odehrává v Praze.

Pořád se nemůžu rozhodnout, ale asi moc krásné 3,5/5

Za knihu moc děkuji @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri

KnihománieN
29.10.2023 4 z 5

První díl této fantasy série – Divoká říše – se pro mě stal nejlepší knihou podzimu. A světe div se, nyní je tomu opět stejně!
Už nikdy nebudu pochybovat o schopnostech této autorky (mé zbytečné obavy o to, že další díly se nemohou vyrovnat tomu prvnímu), zase předvedla to nejlepší. Minulým dílem nás „jen“ uvedla do prostředí, ukázala, že ví jak vystavět akční děj, a že neskutečná přitažlivost může fungovat i na neočekávaných místech. Byla to jízda, ale jen zkušební.
Nyní přišel přímo volný pád z toho nejstrmějšího útesu. Měla jsem pocit, že se při čtení nemůžu ani nadechnout, jak se neustále něco dělo. Takové množství zvratů by snad mělo být zakázáno, pro čtenářovo dobro. :D
A pak ještě ta nezvladatelná se*uální přitažlivost. Prakticky mi to drásalo nervy a byla jsem příjemně frustrovaná, protože mezi hlavními hrdiny nedojde ani k polibku a přesto je to dost žhavé. V tomto dystopickém světě jsou všichni mimořádně atraktivní a hlavní postava Brexley je tak zapojena do milostného pětiúhelníku, možná i více, jen už jsem to nestihla počítat. Pro čtenáře je to dost ošemetná situace, kdo bude favoritem? Já se jednoznačně hlásím k týmu Warwick.
Nadšení z této knihy pak přispělo také setkání s autorkou na Humbookfestu, kde působila opravdu sympaticky a na besedě prozradila, že další díl se bude odehrávat v Praze (a jedna žhavá scéna v Kostnici)! Vždycky mě potěší zmínka o naší zemi.
Říkám tedy, že tato kniha nesmí minout milovníky fantasy a bude se líbit čtenářům, co nehledají nic odpočinkového a nevadí jim popsané například násilí, hrubosti a smrt. Osobně jsem hlavně duše romantická, ale tohle mě prostě strhlo.
4,5*

ketkavknizkach
29.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Tímto bych moc ráda poděkovala @humbook_blogeri za zaslání knihy k recenzi. Recenze obsahuje spoilery.

Příběh nás zavede tam, kde skončil předešlý díl, tedy vysvětluje, proč a kam Warwick Brexley prodal. Ta se tedy ocitá ve vězení a později v děsivých laboratořích, které ale nakonec vůbec nejsou tak nebezpečné, jak se jí mohly zdát. Následuje výbuch a Brexley utíká zpět domů, do svého milovaného paláce, ke své milované nevlastní rodině. Útočiště si však nenajde na dlouho, poněvadž na povrch vyjde hrůzné zjištění, se kterým má právě Brex co dočinění, a tak docela nechce, musí znovu prchnout. Následuje tedy další výbuch a Brex je zase na útěku. Tentokrát zpět do Divoké říše za pomoci ultimátně sexuálního Warwicka.

Na mě tam bylo nějak moc výbuchů a utíkaní, ale po příběhové straně mě kniha samozřejmě nezklamala. No a Warwick Farkas by to zachránil, i kdyby to bylo peklo. Já tuhle sérii zbožňuju. Čte se krásně, není tak docela předvídatelná a ty postavy si jednoduše zamilujete. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Hodnotím průměrem, tedy třemi z pěti. První díl se mi přeci líbil o něco víc, ale jsou to krásné tři z pěti.

cerna7151
28.10.2023 5 z 5

Je to úžasné! Čekání na další díly bude "peklo"

teri.nkaa
26.10.2023 5 z 5

mockrát děkuji @humbook_blogeri za zaslání knihy!<33

Musím říct, že toto bylo opět něco. Jakmile jsem dočetla první díl, musela jsem sáhnout po tomto! S porovnáním s prvním dílem byl i tento velmi čtivý, napínavý, lehce i romantický, takže za mě skvělé! Všechny postavy jsem si oblíbila a překvapivě jsem nenašla žádnou, kterou bych měla ráda méně. Určitě nebudete překvapeni, ldyz řeknu, že jsem našla svou nejoblíbenější sérii! Určitě mohu jen doporučit. A abych vás ještě více nalákala, další díl se bude odehrávat v Praze což je za mě úžasné.
P.S. díky Stacey, díky tobě jsou mé standarty na knihy o další level výše

nada3314
24.10.2023 5 z 5

Tohle je něco! Naprosto návyková záležitost a je jedno zda ti je náct nebo set! Na 99% sedne každému. Zbožňuji to a radši se ani nedívám, kolik už vyšlo v zahraničí dílů – doufám, že nekonečno, protože loučit se s touto sérií bude těžké a je mi jasné, že to obrečím. Miluji celý tento fantasy svět, miluji hlavní hrdiny a nenávidím konce těchto dílů. To čekání na další díl mě asi zabije! Znám i čtenáře, kteří to prostě nevydrželi a přečetli si zbytek série v angličtině. Tohle já bohužel udělat nemůžu, ale kdybych mohla – na 100% bych byla v tomto týmu nedočkavců.

Na čtení si vyhraď čas – protože je jisté, že nebudeš jíst, nebudeš spát a pokud si čtenář šnek jako já - tvá domácnost zpustne. Budeš tak ponořená v příběhu, že Tě nebude nic kromě děje zajímat! Každá kapitola je ukončená tak, že prostě musíš začít číst tu další Jinak to prostě nejde. Zaručuji, že knihu neodložíš – nenapadá mě žádná situace, kdy bys musela. :D Prostředí Budapeště si mě získalo a hlavní hrdinové jsou boží – nedivím se, že se série tak moc líbí a je tak moc doporučována. Jooo a ještě jsem Ti zapomněla říct, že až knihu dočteš, budeš mě nenávidět! Ten konec je zase na posr! Miluji! Doporučuji! 100% a těším se na trojku :-)

Boook-planet
23.10.2023 5 z 5

Jedním slovem, tohle byla neskutečná jízda. Děj byl od první do poslední stránky napěchovaný akcí a překvapivými zvraty. Autorka si se mnou pohrávala jako kočka s myší a já jí to s radostí baštila i s navijákem. Výborně napsané, skvostný svět v němž všechno klape na výbornou a hlavně šíleně sexy postavy. Jo, za mě opravdu bomba fantasy, které si na nic nehraje a od začátku vám dá to, co od něj očekáváte. Navíc hlavní hrdinka se s věcmi nemaže a tak v příběhu nenajdete žádná zbytečná hluchá místa. Za dva dny sloupnuto jako velká šťavnatá malina, už se těším na další díl, ten by konečně měl zacílit na Prahu, takže šum sem s ním, prosím! :-)

Wajny
23.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše je neuvěřitelně čtivá! Líbí se mi, že začala přesně tam, kde první díl skončil, autorka se ihned vrhá do nového příběhu a nepřibližuje minulé události. Autorčin styl psaní je skvělý, hodně mě baví dialogy, které jsou plné sarkasmu, vtipů a vůbec nenudí.

Děj hezky ubíhá a vlastně jedna akce střídá druhou.
Občas mi ale přišlo, že se trochu točí v kruhu, i když vtipy o výbuchách mě bavili. Taky mi vadilo, že autorka nedala postavám trochu oddechu, aby jsme se o nich dozvěděli více, hlavně u nových postav mi to vadilo, protože jich přibylo dost a o nikom nic pořádně nevíme.

V knize je velké množství nových informací, něco bylo zodpovězeno a na něco si musíme počkat do dalších dílů. Líbí se mi magické zapojení a že kniha sklouzává trochu více do fantasy.

Brex se začíná lehce měnit, už není tak poslušná a nesnaží se za každou cenu všem zavděčit. Musí se zamýšlet nad tím, kdo je vlastně ten dobrý a kdo zlý. Občas je ale dost ovlivnitelná, ale kdo by sakra odolal všem těm chlapům, vílakům a bůhví čemu

Warwick je pořád stejný bručoun, ale konečně se odhalují i jeho myšlenky a hlavně minulost, která ho utváří. A tím ochranářstvím na konci mě dostal .
Přibylo hodně nových postav, velká většina je zajímavá a i jejich zapojení do příběhu je důležité. Nejvíce diskutovanou postavou je Killian....a já jediné, co řeknu je, že ho tam bylo málo a nevím, co si o něm vlastně myslet

Nechybí ani "romantická" linka, jen občas jsem si říkala, že by na to měli konečně skočit I když Stacey říkala, že se už v 3 dočkáme!

Drsné prostředí Budapeště miluju! Hrozně mi sedí k celkovému příběhu a jména postav jsou už jen třešničkou.

Nezkrotná říše je skvěle promyšlený příběh s obrovským potenciálem a já jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat! Takže kdy bude třetí díl?

Instagram - Nikmakbooks

Tesset
23.10.2023 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Nechyběl akce, a zároveň bylo konečně trochu víc vysvětleno. I když další otázky vyvstaly, pronikáme více do tohoto světa. Za mě super. Už se těším na další díl. A hlavně Opie a Mrňouska jsou prostě nejlepší.

Ann1307
22.10.2023 5 z 5

Tahle série mě nesmírně baví a její autorka jakbysmet. Měla jsem možnost ji vidět na Humbookfestu a byla moc příjemná a zábavná :)

Co se týče druhého dílu, nechci vám toho moc spoilerovat, ale Brexley je zase až po krk v průšvihu.
Konec prvního dílu si myslím většinu z nás překvapil a chudák Brexley se teda musí vypořádat zase s dalším vězněním a mučením.
K tomu se o sobě i o svém okolí začne dozvídat zajímavé věci.

Opět skvělý děj bez hluchých míst a jiskření a napětí tolik, že by se dalo krájet.
Je obecně známo, že třetí díl se bude odehrávat v Praze a já se ho nemůžu dočkat! Protože i sama autorka říkala, že je její nejoblíbenější :)

No tak snad brzy!

Dela90
19.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl temné fantasy série z dystopické Budapešti. Kvůli zradě Warwicka se Brexley stane zajatkyní Killiána. Jenže, všechno je jinak a on není ten krutý vládce, jak ho všichni líčili. Po následné explozi, se její život znovu doslova převrátí vzhůru nohama a tam kde si myslela, že má domov, už se doma necítí. Co je dobré a co naopak ne?

Jestli jsem si o prvním dílu říkala, že to byla bomba, tak dvojka ji daleko předčila. Knížka má 365 stránek a na každé stránce bylo “wow! Před autorkou musím vyseknout poklonu, protože napsat něco tak fascinujícího, co Vás nutí číst pořád dál a dál a vy pořád jen koukáte s otevřenou pusou, bomba!

Brexley zjišťuje, že se změnila, a to doslova. Dozví se spoustu nových informací o sobě i o své rodině. Dávná tajemství vyplouvají na povrch. A pak je tu to zvláštní pouto co má s Warwickem.Musím uznat, že se mi to jejich pouto docela líbí.

Warwick v tomhle díle dostal větší prostor, poznáváme jeho minulost. Na scéně je taky Kilián vládce fae, který není až tak strašný, jak se na první pohled může zdát. Pak tu máme Scorpiona, Ashe, Andrise atd..- spousta nových postav, které zasáhnou do děje.

Mrňouska a Opie tyto dvě stvoření mě vždy rozesmějí. Jejich lumpárny jsou skvělé oživení pro tuto knihu nabytou akcí.

Brexley je silná žena, která se po pobytu v Halalhazu změnila. Pere se jako chlap. A jen tak něco ji neskolí. Špičkování mezi Warwickem a Brex naprosto dokonalé a přitom tak dost HOT Bohové!

“Lhaní ti přijde zbytečné. Jsi jako tsunami - všechno převálcuješ, selemeš a rozdrtíš. Ale nelžež.

S jistotou můžu říct, že tahle kniha je za mě zatím nejlepší knihou roku. A já už napjatě čekám na další díl. Protože, ten konec!!!!

A jestli vy s touhle sérií váháte? Děláte chybu, protože tohle je skvěle promyšlený svět plný tajemství okořeněný touhou, který chcete číst.

Dolikcek
19.10.2023 5 z 5

Druhý díl byl pro mě o5 neskutečná jízda :) za mě prostě PECKA ! :)

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky

2022  84%Divoká říše
2023  88%Nezkrotná říše