Nezkrotná říše

Nezkrotná říše https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520304/bmid_nezkrotna-rise-64ca7e801b0b9.jpg 4 345 96

Divoká říše série

Spalující přitažlivost v dystopické Budapešti. Druhý díl temné fantasy série. Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. Brzy však zjistí, že Killian není ten zlovolný vůdce, o němž slýchala. Čím víc času spolu tráví, tím víc se jejich vztah proměňuje. Když se ale ukáže starý známý, Brexley dostane šanci uniknout… a pak celý její svět exploduje. Mezi dobrem a zlem už není jasná hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Wild Lands , 2021

Pavla10
03.10.2023 5 z 5

Po nadšení z prvního dílu jsem prostě odložila zrovna rozečtenou knihu a vrhla jsem se na druhý díl. Prostě super. Stejně jako první díl, se kniha četla sama, jedním dechem. Těším se na další díl.

Literarytwins
01.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše...Já se rozhodně budu řadit do té části fanoušků, kteří jsou z této série naprosto a jednoznačně odvaření. Tento díl pouze potvrdil to, jak moc jsem tomuto příběhu propadla. V úvodní části rovnou vyseknu poklonu ilustrátorce @adela.stopka za tu neskutečnou obálku, je skvělá!

Ale pojďme si zhodnotit děj. Nezkrotná říše vás vtáhne do samotného víru tajemství, intrik a lží. Brexley se sotva stihla vzpamatovat z Warwickovy zrady, čas klidu je však luxusem, který jí nenáleží. Brzy zjišťuje, že nic není tak, jak se zdálo a celý její dosavadní život byla jedna velká lež. Třesničkou na dortu pak je zjištění, že vlastně ani netuší, kým ona sama je. Navíc se mi neskutečně líbil její posun osobnosti. Z naivní schovanky se stává žena s vlastním rozumem, která poznává svou sílu a jde si tvrdě za svým.

Warwick je přesně tím důvodem, proč by se tento příběh měl číst ideálně ve vaně plné ledu, protože to, jak to mezi ním a Brexley jiskří, je naprosto neskutečné a dodává to celé sérii na žhavosti. Kéž bych jen u čtení neprodělala několik infarktů, když jim samotnou vášnivou jízdu vždy něco překazilo. Ale já si počkám! (Snad ne další rok :D) Těším se až se oba vzpamatují a přiznají si spoustu věcí.

Co je u zatím každého dílu třešničkou na dortu je duo Opie&Mrňouska. Já je prostě miluju a vždy se hrozně směju u jejich scén. Nejen nad jeho outfity, jejími prostředníčky, ale i nad jejich konverzacemi ve stylu "to bylo nedorozumění".

Samotný závěr vás opět totálně dostane a donutí vás ihned hledat datum vydání dalšího pokračování série.

Za zaslání knihy v rámci spolupráce moc děkuji @humbook

Lutzinka
01.10.2023 5 z 5

Pecka. Zase je to našlapaná jízda bez hluchých míst.
Hlavní chybou téhle knihy je, že těch 368 stran hrozně rychle uteče a 3. díl v nedohlednu.
Klidně bych knize tak 100 stran přidala a pověnovala se víc vedlejším postávám, které byly parádní, ale prostoru moc nedostaly.
Vytknout musím asi jenom neustálé připomínky Farkasova nádobíčka na KAŽDÉ STRÁNCE, už mě to neskutečně štvalo.
To jiskření a chemie mezi nima je jasná sama o sobě, nemusím pořád doslova číst o tom, jak "Vlk vešel do místonosti a rýsoval se mu pták pod látkou kalhot."
JO a Mrňouska a Opie jsou čím dál lepší.

Fidibus
30.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Vow, už dlouho jsem nečetla takovou knihu, která by mě tak okamžitě vtáhla. A moc klidných scén tu nenajdete, jen pokud Brexley přemýšlí, co je vlastně zač. Vlastně je skoro pořád na útěku, od Kiliána, kde je podrobena testům, od Ištvána, kde zjistí, že už tam nepatří. Pak po útoku na odboj, kde ji čekalo překvapení. A když je konečně v klidu u Ashe, zraněná a pátrá po minulosti, je unesena. I když kým mi zas tak překvapivé už nepřišlo. Vždy je všude Warwick, se kterým ji pojí zvláštní pouto, ale nejen s ním. A chudák Ashe, který už to sexuální dusno nemůže vydržet...
Zároveň se všude objeví oba výstřední skřítci Opie a Mrňouskou, se svými super outfity a glosami.
Autorka píše dobře a snad nezklame ani ve 3. díle. Kdy že bude?!

blanka5960
30.09.2023 5 z 5

Páni tak tohle byla jízda od začátku až do konce. Druhé díly mají většinou nálepku tzv.vycpávkový, ale v této sérii to teda neplatí, žádný nudný vycpávkový díl se nekoná!! Tady nebyla snad stránka, kde by Brexley nešlo o život, akce střídala akci, boje o přežití, útěk, zrada, lži. Autorka dokázala perfektně popsat drsné prostředí Divoké říše, od vězení, přes nevěstinec až po temné uličky nebo nablýskané prostředí paláce.
Z Brexley se poté co přežila nejhorší vězení v zemi stala sebevědomá žena, která se vrhá do nebezpečí aby zachránila ty na kterých jí záleží. Drsný, tajemný a věčně nabručený Wawrick nám ukazuje i jinou tvář než na jakou jsme u něj zvyklí. A ta chemie mezi Brexley&Wawrickem, to bylo pořádně žhavé.
V ději přibyly nové informace, nové postavy, které bohužel nedostaly až tak moc prostoru, abychom je víc poznali, což bych já osobně uvítala a klidně si přečetla o sto stránek víc. Nicméně předpokládám, že to všechno má pro nás čtenáře autorka naplánováno do dalších dílů, na které se neskutečně moc těším. Doufám, že se jich dočkáme velmi brzy.
Tato série je akční, plná bojů, napětí, jiskření, ale také velmi vtipná. Opět je zde skřítek Opie s Mrňouskou a svými neskutečně kreativními oblečky :-D Skvěle jsem se při čtení bavila.
Těším se moc na pokračování.

Pokud vás to doposud nenalákalo tak zpozorněte, třetí díl se má odehrávat v Praze!
Jo a taky autorka bude na letošním podzimním Humbookfestu.

lena.o.knihach
30.09.2023 4 z 5

Pokračování Divoké říše byla neskutečná jízda. Stejně jako první díl, i tento strašně rychle utekl, ale k Nezkrotné říši už najdu pár těch připomínek.

Kdekoli Brexley byla, ozval se výbuch a hlavní hrdinka mohla utéct. Takhle se situace opakovaly hned několikrát. Copak nejde odněkud utéct, aniž by muselo něco vybouchnout?

Když jsme narazili na nové postavy (a že jich v jednom momentě bylo požehnaně), vůbec by nebylo na škodu, kdybychom měli trochu víc času se seznámit. V tomhle případě došlo sotva na představení jmen a pak už víte, co následovalo. Bum!

Na druhou stranu v knize nenajdu jedinou stranu, u které bych se nudila. Bylo to plné akce a bojů (hlavně zdrhání), pikantních scén a Opie s Mrňouskou ručí za to, že se budete smát.

#spoluprace @albatrosmedia

dam.si.knihu
29.09.2023 4 z 5

Jestli někdo dokáže narvat do 365 stránek 365 stránek akce, tak je to Stacey Marie Brown. Nebudete mít ani chvilku na to, abyste se nadechli, protože tenhle díl je jedna akce za druhou. Překvapivě musím říct, že mi to zvlášť nevadilo, i když bych možná trochu uvítala posečkat na jednom místě déle a dát tak novým hlavním postavám více prostoru a děje. Protože jak jsme si možná zvykli na první díl, kde se vše děje pomalu na jedno místě, tak v tomto pokračování je to každou chvílí jinde, nicméně trochu chápu tu spoustu nových zápletek a postav. Věřím, že sami v dalších dílech nebudeme vědět, komu věřit.

Autorka nám ještě více přibližuje a krásně vykresluje její dystopický svět, který je za mě dokonalý. Bavil mě i další vývoj hlavních postav a dozvídáme se spoustu nových informací, které budou pro další díly důležité.
Opět nás neochudila o její pikantní scény, u kterých už pomalu čtenář začne přicházet o rozum, protože je možný, aby to bylo tak pikantní, aniž by se ti dva jen políbili? Ano, je. Kdo četl, bude vědět. Jo a jestli tady bude nějaký milostný čtyřúhelník, nebo pětiúhelník, I am in!

Takže tohle bylo skvělé pokračování, které mělo pořádný drive a skvělou zápletku. Pro všechny milovníky dystopických fantasy příběhů, kteří v nich mají rádi erotickou zápletku a trochu brutálnější děj je tohle must have!
A teď mi sakra někdo řekněte, kdy bude další díl!

PS: tento říjen bude autorka na humbookfestu a já se nemůžu dočkat, až si knihy nechám podepsat! Vidíme se 16. října!

Mockrát děkuji @humbook_blogeri _blogeri za poskytnutí knihy k recenzi! #spoluprace

klarunas
28.09.2023 5 z 5

Už od první stránky to je jízda. A nezastaví se to až do konce knihy. Rozhodně druhý díl je lepší než první. Možná to je tím, že jsme se toho v první knize moc nedověděli a děj se odehrával pouze ve vězení. Avšak teď to bojem jenom hýří. Kniha se mi moc líbila. Je velmi čtivá a zcela vás pohltí.
Vždy jsem se řehtala na celé kolo, když se na scéně objevili Opie s Mrňouskou. Ano, ti dva jsou opravdu k popukání. Co se týká Warwicka a Brexley, stále mezi s sebou mají sexuální napětí, ale Brexley takto působí na všechny. Nicméně nečekejte, že se ten vztah po fyzické stránce nějak rozvine. I tady to skončí pouze u imaginárních rukou šmátralek. Jediné z čeho jsem tak trochu na vážkách, je to pouto mezi nimi. Pouto, o kterém se dovídáme nejvíc na konci knihy. Možná je to na mě až moc mysteriózní, ale nechám se překvapit v dalším díle, jak to autorka vymyslí. Na kladném hodnocení se nic nemění. Tu knihu jsem si moc užila. Doporučuji.

Iva095
28.09.2023 5 z 5

Z jednoho vězení se dostala a v dalším skončila.

Na začátku jsem chvilku bojovala s tím abych se začetla, ale jak se mi to podařilo tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Brexley je tak trošku superhrdinka a Farkas je prostě dokonalost sama. Bez koho by to nebylo ono je Mrňouska a Opie, nejvíce vtipných situací tak bylo s nimi.

Těším se na pokračování doufám, že na něj nebudeme čekat zase celý rok.

Mona-Lisa
28.09.2023 5 z 5

Je to plné klišé a nelze se vyhnout slovům prvoplánové, předvídatelné atd.
Ale mně je to fakt jedno v případě, ze je mi sympatická hlavní hrdinka, fandím ji a nedělá extra stupidní rozhodnutí.
První díl této YA fantasy série to splnil. I toto pokračování?
Normálně jo! A musím říct, že se mi to líbilo víc, než první díl! Brexley rozhodně není křehká holčina, ale ani přehnaná superhrdinka.
Trošku ti zvedá koutky ta její schopnost každého chlapa v jejím okolí přivádět k šílenství. A to jak je musí doslova odhánět.
Ale vem to ďas.
Kde by pak byly scény typu- “Pootevřela jsem ústa v tichém vzdechu a honem jsem zase stiskla rty k sobě, aby mi neuniklo i hlasité zasténání.?
Je to tak od 15+ , je to slaďárna, plná magie, války, akce, je to guilty pleasure a neskutečně se těším na pokračovaní.

Loriss
27.09.2023 4 z 5

“Prý že se tě zbavím. To už ti chybím, princezno? -
“Ne, jen si na tebe vždycky vzpomenu, když jdu na hajzly.”

Neříkám, že je to dokonalý. Má to svoje mouchy. Trošku se tam opakuje schéma únos - věznění - akce - útěk na motorce. Brex je super drsná hrdinka a trochu mě štvalo, že jí Vlk vždycky musel zachraňovat, přitom to není žádná dáma v nesnázích a zvládla by to sama. Žhavý to mezi nima bylo neskutečně, jen jsem si spolu s Ashem říkala: Tak už si to konečně rozdejte, ať je od vás pokoj..
Ale slupla jsem to za dva dny jako malinu, Brown má neskutečně čtivý styl, akce je boží, sarkastický hlášky a ta postapo Budapešť je prostě láska na první přečtení.
Zmínky o Praze a ČR potěší, tajně doufám, že se tam třeba i podíváme v dalších dílech.
Doporučuje 6 sjetých rarašek z 5.

virgo_books
26.09.2023 5 z 5

Asi není tajemství, že tuhle sérii absolutně miluju a to platí i o tomto díle.

Brexley je skvělá hlavní hrdinka, která je znovu uvězněná a čeká ji plno překážet.

To jiskření mezi ní a Warwickem je prostě boží. Celkově tahle romantika enemies to lovers mě neskutečně baví.

Máme tu další akci, překážky, intriky a je to stejně drsné jako předchozí díl.

Navíc zjišťujeme mnohem víc jak o magii, tak o Brexley samotné a rozhodně nejsme na konci.

Po celou dobu nás navíc doprovázejí Brexleyini malí kamarádi, takže jsem se v některých případech nemohla přestat smát. Opie s Mrňouskou prostě vedou.

Závěr byl dost otevřený a plný zvratů, z čehož plyne, že už se moc těším na pokračování. Tentokrát už bychom se měli vypravit do Prahy.

Prostě a jednoduše je tohle romantasy, které vám jen a jen doporučuju.

Navíc ty české obálky od @adela.stopka jsou úplně nádherné a já už se nemůžu dočkat, co si pro nás vymyslí příště.

Za zaslání recenzního výtisku moc děkuji @albatrosmedia

Knihomol_ka
26.09.2023 3 z 5

První díl mě upřímně až tak nezaujal, takže jsem byla na vážkách, jestli se chci pustit do dalšího.
Jsem ráda, že jsem nad sérií nezanevřela a dala jsem jí přeci jen šanci. Začátek děje se celkem táhl a byl nudný pro mě.
No, ale pak se to teda rozjelo extrémně a akce tam bylo požehnaně. Nakonec tam bylo možná až moc akce.

Hlavní postava Brex se mi nakonec začala líbit. Není to žádná křehká dívenka a jde si rozhodně za svým.
Co se týče našeho alfa samce  Warwicka, tak mi pořád nepřišel na chuť úplně, ale pomalinku si na něho zvykám.

Jinak příběh byl zajímavý. Bylo tu plno humoru, u kterého jsem se pořádně nasmála. Chemie u hlavních postav byla doslova výbušná, ale zároveň mě opravdu mátlo, jestli se mají rádi nebo se opravdu tak strašně nenávidí.
Nejvíce mě štve, že tohle je teda pořádný slow burn. Pořád čekám a čekám napnutá jak kšandy a ono nikde nic! Jsme už z druhého dílu a prostě nic.

V příběhu se konečně dozvídáme plno zajímavých věcí. A také se tu objevilo docela dost nových postav, takže jsme v tom začala mít guláš.

Příběh byl fajn, ale za mě nic originálního ani promyšleného. Tak to vnímám já. Věřím, že své fanoušky to má.

SilvieB
25.09.2023 5 z 5

Tak druhý díl byl teda.... uf. Stejně jako u prvního dílu bylo těžké přestat číst. Konečně některé věci začínají dávat smysl ale pořád zůstává spoustu otazníků. Jsem ráda, že se objevily nové postavy, ale ještě radši jsem, že se vrátily na scénu některé staré postavy. Je to napínavé, je to sexy a bude to určitě jedna z těch top top top sérii. Těším se na další díl, protože zase ten konec....!!!

Akorát to: bohové... bohové.. ach bohové ...

Bryel
25.09.2023 5 z 5

"Taková spousta obdivovatelů, Kovácsová... Ale zdá se mi po pravdě zvláštní, že kdykoli někoho z nich líbáš, myslíš na mě. A to jsem tě ještě ani nepolíbil, princezno."

Divoká jízda nadupaná akčními zvraty a bojem o přežití od začátku do konce!
Pokračování série z dystopické Budapešti obsahuje spoustu násilných a krutých scén, poznání, že politických a intrikujících aktérů je mnohem víc, a dilema, která strana je vlastně ta správná.
Hlavní hrdince jsem fandila po celou dobu. Brexley Kovácsová - dívka, která popírá zákony přírody. Síla, která všechny ve svém okolí přitahuje.
Vztah Brex a Warwicka se neposouvá nějak zvlášť romantickým směrem, ale jejich vzájemná živočišná agrese a ostré dialogy dodávají příběhu tu správnou energii. Nejen hlavní dvojice mě moc baví, ale i spousta skvělých vedlejších postav. Opie a Mrňouska jsou nejvíc!!
Příběh opět končí ve velmi zajímavém momentu a nezbývá, než se moc těšit, co přinese pokračování.. :)
Doporučuju!

"Jste skutečnou záhadou. Něco jako tsunami, ženete se kolem, ničíte, rozbíjíte a převracíte všechno vzhůru nohama."

Matri
25.09.2023 5 z 5

(SPOILER) "Nevím víc než ty. Vím jen to, že jsi všechno zničila už v okamžiku, kdy jsi to ráno vešla v Halálházu do jídelny. Jako nějaká podělaná sukuba jsi přitáhla mou pozornost, vysávala ji ze mě, kroužila kolem mě jako planeta po oběžné dráze.“

Tak podľa mňa lbol druhý diel presne tak skvelý ako ten prvý!
Objavuje sa množstvo nových, veľmi veľmi zaujímavých postáv. Za všetkých ma zaujal samozjeme hlavne Scorpion a Birdie.
Z priateľov sú nepriatelia, z nepriateľov... zatiaľ nevieme?!?
Dej bol neskutočne svižný, nejaké tajomstvá sa konečne odkrývajú a iné sa objavujú. Páči sa mi to tajomno a kam sa príbeh ešte môže v ďalších dieloch posunúť! Veľmi sa teším!!!
Prostredie dystopickej Budapešti v kombinácii s fae a inými fantasy bytosťami je za mňa neskutočne originálne!
Až na pár momentov Brexley, kedy sa zasa chovala trošku nezmyselne, nemám knihe absolútne čo vytknúť. Užila som si ju doslova od prvej stánky!
Drsnosť knihy (a predpokladám celej série) krásne dopĺňajú Opie a Mrňouska... Bože, ja ich tak žeriem!! Veľmi osviežujú dej a zabezpečia v príbehu milé a VTIPNÉ momenty ;-)
Dúfam na ďalší diel nebudeme musieť čakať ďalší takmer rok! :((
OPÄŤ ODPORÚČAM!

"Zase jsem si vybral krátkou sirku a poslali mě dolů uklízet basu.“
Přimhouřila jsem oči. „Čistě pro zajímavost, jak často se ti stává, že si vytáhneš krátkou sirku?“
„Úplně furt! Divný, co?“ Dramaticky rozhodil ruce. „Pan Finn říká, že na skřítka si nosím dost smůlu.“

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky

2022  84%Divoká říše
2023  88%Nezkrotná říše