Nezkrotná říše

Nezkrotná říše https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520304/bmid_nezkrotna-rise-64ca7e801b0b9.jpg 4 345 96

Divoká říše série

Spalující přitažlivost v dystopické Budapešti. Druhý díl temné fantasy série. Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. Brzy však zjistí, že Killian není ten zlovolný vůdce, o němž slýchala. Čím víc času spolu tráví, tím víc se jejich vztah proměňuje. Když se ale ukáže starý známý, Brexley dostane šanci uniknout… a pak celý její svět exploduje. Mezi dobrem a zlem už není jasná hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Wild Lands , 2021

MaláKnihomolka
18.10.2023 5 z 5

*Miluju tě, ale sebe miluju taky. A zasloužím si něco lepšího. Prožila jsem si toho moc na to, abych se spokojila s tím, že pro někoho nebudu první volbou.*

Ti co mě sledují už nějakou chvíli asi ví, že tuhle sérii začínám milovat čím dál tím víc. Trochu jsem se bála, aby druhý díl neklesnul, jak to občas u jiných sérií bývá. Ale ne, Nezkrotná říše mě chytla hned od začátku a až do konce nepustila. Neustále se něco děje, což vás nutí pokračovat ve čtení, protože Brexley ty výbuchy snad sama přitahuje.

Rozplétají a zároveň se objevují nová tajemství, která se neměla dostat na povrch. Opět se setkáváme s Warwickem, který zde dostal více prostoru a tudíž ho tak i čtenář může lépe poznat. Brexley se klasicky dostává z jedné prekérné situace do druhé, tudíž o akci a napětí není po celou knihu žádná nouze. Mám ji ráda, protože je to přesně hlavní ženská postava, jakou mám ráda. Žádná křehká květinka, nýbrž holka co se umí prát a jen tak něčeho se nezalekne.
Pokud jste si v prvním dílu stejně jako já oblíbili Opieho s Mrňouskou, pak se v Nezkrotné říši máte na co těšit. Tihle dva provedou nejednu lumpárnu, jímž se nejde nesmát.
Jediné, co mě tu už dost deptalo bylo to sexuální napětí na každém rohu. Bohové! Na akci si počkáte ještě pomalu celý druhý díl.

Na závěr bych chtěla pochválit krásnou obálku, stejně jako u Divoké říše. Plus mám otázku jak dlouho budu muset čekat na třetí díl? Nutně ho potřebuju, jinak už se vážně nejspíš hecnu a začnu číst v angličtině. Dead lands (Mrtvá říše?) se navíc hodně odehrává v Praze. O to víc se už teď těším.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuju @humbook_blogeri, @humbook a @endlessbibliophile.

Marry123
16.10.2023 5 z 5

Jednoduše, skvělý. Stejně jako u prvního dílu, bych se klidně obešla bez informací o Brexyně vlhkosti, a velkého počtu ztvrdlých kokotů, :D ale všechno ostatní to značně vyvažuje. Uzly záhad se pomalu rozplétají a všechno začíná dávat vetší smysl. I Warwick dostává víc prostoru, a tak ho můžeme i víc pochopit. Vrací se nám Opie s Mrňouskou, a co si budeme ty jejich pasáže fakt stojí za to. :D Napětí a akce taky nebylo málo, prostě a jednoznačně, SKVĚLÝ. Takže mám jeden nevinný dotaz... Kdy bude další díl, protože na konci se nám nabízí další otázky a další zvraty k vysvětlení. A nevyřešená situace mezi Brex a Wewrickem mě už taky trochu štve, ale ta chemie mě děsně baví... :)

DreamerX9
15.10.2023 4 z 5

2 díl mě bavil daleko víc než ten první ani jsem to nečekala. Opět samozřejmě krásná obálka a originální děj. Jde teprve o druhou knihu proto jsem nečekala že to nějak dopadne jelikož autorka zmínila že tato série nebude Pouze trilogii ale několika dílnou sérií. Co se týče děje, tak kniha má velké plus v tom že se pořád něco dělo čímž byla kniha velice čtivá na druhou stranu musím říct že děj jako takový byl a je hodně rozvětvený do různých rozměrů a zdá se mi že čas od času i do nedotažených myšlenek. Co mě osobně příjemně sedlo tak jsou hlavní postavy Brexley mi tam hezky sedí Není to žádná křehoučká princezna a líbí se mi i rozvoj její postavy a co se týče Warwica ten byl spíše takovou zpestřující kulisou. Ačkoliv se děj neposunul nikam v milostné lince skvěle se posunul v té dějové lince.

Uvidíme co nás bude čekat dál snad stejná dávka napětí a akce. Na třetí díl se rozhodne těším protože se má odehrávat v Praze a věřím že bude stejně nadupaný jako tento

pogmanka
15.10.2023 5 z 5

I dvojka je za mě super, i když už mi přijde, že se něco opakuje, že to má stejný průběh a řešení, že Brexi se dostane do nebezpečí a objeví se Warrick na motorce, ale i přesto čtivost a sympatické postavy mě u toho pořád drží, i když už čekám, kdy se mezi těmi dvěma stane konečně něco víc. Každopádně na třetí díl bude dlouhé.

books.monca
15.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše - Stacey Marie Brown

Moje recenze:
Toto je pokračování mé oblíbené Divoké říše a zároveň to pro mne byla jedna z nejočekávanějších knih tohoto podzimu.

Objevuje se tu spoustu nových zvratů, intriků, napínavého děje a pokračování enemies to lovers romantiky.
Kniha se četla neuvěřitelně rychle a příběh mě moc bavil. V prvním díle se děj odehrával především na jednom místě, ale takhle to rozhodně v druhém dílu není, protože tento díl je opravdu nabitý dějem a postavy se na dlouho nezastaví.

Brexley přežila uvěznění ve věznici odkud nikdy žádný člověk neodejde živý. Kvůli Warwickovi Farkasovi se ale dostane do dalšího zajetí. A to do zajetí vládce budapešťských fae. Objeví se ale někdo, kdo ji pomůže uniknout a pak se vše změní. Vše se obrátí vzhůru nohama a mezi dobrem a zlem už není taková hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.

První díl jsem řadila mezi nejlepší knihy roku a u této knihy to vidím úplně stejně. Pokud se vám líbila první kniha z této série, tak určitě pokračujte dalším dílem!

Za knihu moc děkuji @albatrosmedia #spoluprace

Tereziee
15.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Panebože! Já u této série vůbec nevím, jak hodnotit. První díl série pro mě byl takovým průměrem, ale chtěla jsem zkusit ještě pokračování. Nezkrotná říše se mi líbila o chlup víc, než první díl. Autorka píše neuvěřitelně čtivě, to se jí nemůže zapřít, takže jsem knihou prakticky prosvištěla. K celé sérii mám ale pár výtek.

Za první - Vůbec mi nesedí hlavní milostná linka mezi hlavními hrdiny, to mě jako fakt nebaví. A to se mi málokdy stane, ale Warwick prostě není můj typ toho "bad boye", který by mě bavil.
Za druhý - Z Brexley jsou zase všichni úplně paf, ale to očekávám že autorka vysvětlí až se víc dozvíme něco o jejím původu.
Za třetí - Přijde mi, že se děj a nějaké zápletky točí v jednom kruhu. Brexley je v nebezpečí, ale vždy se tento problém vyřeší prakticky stejně. BUM! Objeví se Warwick na motorce a je vystaráno :D
Za čtvrtý: To imaginární erotický osahávání je už trapný! Ať na to kruciš už vlítnou, nebo nevím.

Takže já teď vůbec nevím, jestli vlastně chci v sérii pokračovat. Říkala jsem si, že u druhého dílu se rozhodnu a nejsem rozhodnutná. I když jsou na sérii věci, které mě fakt rozčilují, zároveň jsou zde věci, které mě baví. Prostředí Budapešti, válka mezi lidmi a fae, dvojka skřítka a raracha...nemůžu ale hodnotit víc než třemi hvězdami, protože jsem četla mnohem lepší fantasy, které jsem tak hodnotila a nebylo by to fér. Takže tak. Shrnutí nakonec: Pro mě je zatím série průměr, ale čtivost autorčina psaní mě u ní stalé nějakým způsobem drží.

Pitbullka
13.10.2023 4 z 5

O fous lepší než první díl, takže dávám 4,5*. Do plného počtu mi ještě trošku chybělo. Nicméně druhý díl mě bavil ještě víc, plno akce, skvělé zvraty. Jsem zvědavá na třetí díl. I když je v příběhu stále více postav, dobře se pamatují a jsou originální a sympatické. Naprosto chápu, proč se série těší takové oblibě.

Books_by_Dee
12.10.2023 5 z 5

IG: @books_by_dee

Když jsem v září přečetla Divokou říší, naprosto jsem se nadchla pro fantasy svět Divoké říše. Měla jsem možná větší problém se začíst než u prvního dílu, ale přesto mě čekala naprosto dokonalá jízda, plná překvapeních.
Brexley utekla za pomocí legendárního Warwicka Farkase z vězení Halalházu, ale zřejmě jen proto, aby ji po útěku naservíroval králi fae Kiliánovi. Po týdnech pod jeho mocí Brexley zjišťuje, že Kilián vlastně není vůbec takový, za jakého ho měla. Začíná se mezi nimi budovat určitý vztah, ale když dostane šanci utéct, využije ji. Je však navrácena do světa lidí a začíná mít problém s tím, že už vlastně neví, komu má věřit a hlavně cítí, že je jiná, než když zámek opouštěla.

Celkově mě baví postava Brexley, která už vlastně vůbec neví, co je zač. A mě teda děsně zajímá, jak to s ní nakonec bude. Protože přece není úplně normální, že před ni každý chlap padá na kolena?
Miluju Opie a Mrňouska, vždycky se zjeví a obohatí děj a obzvlášť u jejich „houbičkových“ scén jsem se děsně bavila. Také samozřejmě miluju sexy a tajemného Warvicka a jejich „magickou“ přitažlivost s Brexley. U nich opravdu člověk neví, zda se dřív pomilují nebo pozabíjíjá tedy doufám v to první. Jejich erotikou nabité scény jsou naprosto luxusní.

Já tuhle sérii naprosto miluju a už vím 100% že na další díl s češtinou čekat nebudu a přeju k angličtině.

Anniee
11.10.2023 4 z 5

Nečekala jsem to, ale fakt mě to baví.
Má to svoje chyby, ale originální a kouzelný prostředí Budapešti a čtivost to vyzdvihnou na úplně jiný level oddechovky (tak, že to vlastně ani oddechovka není, takže jen otáčím stránky a ve stresu čekám co se ještě posere).
Jsem velkej fanda slow burn romantiky, ale teď už opravdu netrpělivě čekám na nějaký vývoj mezi Brexley a Warwickem, protože sakra, to napětí je neskutečný.
Každopádně, i když to bylo skvělý, tak mám na nějakou dobu víl asi dost.

Veju007
11.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše, druhý díl fantasy dystopie, který rozhodně stojí za přečtení .

Brexley přežila hrůzostrašné vězení, jen aby skončila znovu uvězněná, tentokrát Killiánem, vládcem budapešťských fae. Jenže její svět se má brzy komplet zhroutit, a to, čemu celý život věřila možná není takové, jaké se zda být. A co Warwick? Jak je do všeho namočená smrtící legenda?

Tak poslouchejte - druhý díl je ještě lepší, než první! Brexley má opět pěkně nevymáchanou pusu, příběh je plný akce a Warwick jeno prostě typický alfablbec (jak by řekla Bryce Quinlanová) a stále nepatří mezi mé oblíbence .
Na druhou stranu Killián. Takhlemohl se u mě, potažmo teda hlavně u Brexley, během pár stránek vyvinout Stockholmský syndrom, ale tak co už . Vrací se také Opie a Mrňouska, postavičky, které jsou sice převážně pro zasmání, ale jsou prostě boží!
A není nouze ani o nové postavy, které jsou neméně zajímavé.

Kniha je čtivá, naprosto vás pohltí, nebudete jí chtít odlozit a troufnu si tvrdit, že i pěkně zamotá hlavu. Minimálně já jsem po přečtení úplně ztracená, a nutně potřebuji další díl!!
Jediné, s čím jsem měla malinko problém, byl opakující se vzorec zachraňovaní Brexley ze svízelné situace, ale budiž.
Celkově jsem knihu slupla jak malinu, až je mi líto, že teď musím zase čekat! Naprostou třešničkou na dortu je pak úchvatná obálka od @adela.stopka , prostě dokonalost!

Pokud se chystáte v sobotu na Humbookfest, určitě si nenechte ujít besedu s autorkou této skvělé série!

Za poskytnutí Nezkrotné říše v rámci #spoluprace děkuji @my_l.m.v.e a @albatrosmedia

Kate3003
11.10.2023 3 z 5

"Taková spousta obdivovatelů, Kovácsová... Ale zdá se mi po pravdě zvláštní, že kdykoli někoho z nich líbáš, myslíš na mě. A to jsem tě ještě ani nepolíbil, princezno."

Musím říct, že tenhle díl mě nebavil tolik jako první díl. Možná protože se určité části trochu opakují. Ano koukám na vás Brexley a Warwicku a na vaše neustálé imaginární ošahávání a narážky. V prvním díle to bylo fajn, ale u druhého jsem čekala nějaký posun, kterého jsem se bohužel nedočkala.
V první půlce mě moc nezaujalo ani doplnění o vtipné scénky Opie a Mrňousky, kteří zde dostali o něco víc prostoru než v prvním díle. V druhé půlce mi to, ale vynahradily a jejich výstupy pobavily.
Musím říct, že kniha byla akční a po této stránce jí nemůžu nic vytknout. Neustále se něco dělo a na žádném místě se hrdinové nezdržovali moc dlouho. Přibylo několik zajímavých postav a jsem zvědavá jestli v dalších dílech dostanou více prostoru, protože takový Kilian, kterému na konci prvního dílu Warwick prodal Brexley byl dost zajímavý. Doufám že bude další zmínka také o lesním fae, který zkříží hlavním hrdinům cestu a je velmi sympatický.
Autorka je navíc opravdu mistr v ukončení knih cliffhangerem, protože ano i druhý díl končí naprosto nečekanou situací. Jsem opravdu zvědavá jakým směrem se další díl vyvine a doufám, že na něj nebudeme dlouho čekat.

Za poskytnutí knihy na recenzi děkuji Albatrosmedia.

sd1992
09.10.2023 5 z 5

Za knihy díky @humbook a @humbookblogeri v rámci #spoluprace <3

Prezit v Halalhazu byl pro Brexley kruty orisek.. nikdo se z nej jeste zivy nedostal. Mozna ani ona by to nedokazala, nebyt pomoci od legendarniho Warwicka Farkase.. proto nechape jeho zradu i hned po uteku.. zaproda ji Kilianovi - krali vsech fae.. je vladce fae kruty a prahnouci po moci? Proc tedy Brex pripada laskavy a okouzlujici? Pres vsechno zlo, ktere pacha se k ni chova velice laskave, prestoze ji stale drzi v zajeti. A Brex musi zjistit proc.. ceho chce docilit a kde vezi skutecne zlo, ktere zapricinilo smrtici nenavist mezi lidmi a fae.. hledani pravdy je plne nebezpecnych nastrah a Brex brzy zjistuje, ze Halalhaz byl jen zacatkem.. a taky mozna slaby odvar toho, co ji teprve ceka :-O

..jooo, bylo to o chloupek slabsi nez Divoka rise, ale i tak jsem si to opet zamilovala <3 Halalhaz byl skvelej, ale ani mimo nej rozhodne neni nouze o napeti!! Uz jen to prostredi dystopickeho fantasy sveta dela strasne moc a ja to diky tomu zeru.. kdyz si k tomu primyslite skvele postavy (jakoze zde je spousta novych a ja se fakt tesim na dalsi jejich interakci), tak to musite milovat :)) Navic autorka je mistryne na ukonceni dilu ooobr cliffhangerem (ano, opet :D), takze dalsi dil neee ze budete chtit.. budete po nem prahnout proste :-O Navic chci sakra vedet Farkasova tajemstvi a Kilianova jakbysmet :P Jooo, zvedavost je svina vec a ja ted zase budu peknych par mesicu vyhlizet pokracovani!! Prosim vydavejte rychleji :DD

4,5* <3

Knihomolka97
09.10.2023 5 z 5

Po Divoké říši tu máme říši Nezkrotnou, konečně! Stejně jako první díl, i tento žeru, ale je pár věcí, které mi přijdou takové jaksi překombinované a nutně potřebuju odpovědi, PROČ to tak je? V angličtině zkrátka číst neumím, tak si hezky počkám na překlad dalšího dílu.
Opět nechybí plno akce, útěků, krve, samozřejmě nějaké ty zvraty i nové postavy.
Brexley je skvělá badass hrdinka, které fandím, protože dostává docela pěkně naloženo ze všech stran. Au, au. Warwick Farkas je... prostě Farkas. Killian je též postava, která si zaslouží pozornost. Zatím úplně nevím, co si o něm myslet. Opie a Mrňouska jsou naprosto super a takové příjemné zpestření příběhu!
Z knihy vyzařuje neuvěřitelné sex*uální napětí a energie. Jakože fakt. Je to jako droga, kdy člověk potřebuje VÍC, VÍC!
Vždycky mě i potěší, když je v zahraniční knize zmíněná nebo nějak zapojená naše země. A tady je. :)
Ze závěru jsem tentokrát nedostala málem infarkt, ale stejně nutně potřebuju další díl !!
Hodnotím 4,5*/5*

Katebe
08.10.2023 4 z 5

Z druhého dílu nejsem tak nadšená jak z předešlého. Četlo se to parádně, co list to akce. Dozvěděli jsme se spoustu podstatných informací. Přesto mi něco chybělo.
Naše hlavní hrdinka prošla určitým vývojem, což je pochopitelné, když přežila obávané vězení. Jiskření mezi Brexly a Warwickem bylo i na dálku téměř hmatatelné, jak několik osob v knize podotklo. A přesto se naše hrdinka líbala hned s několika muži, ale s tím kterým měla ne. Jejich imaginární osahavaní mě neuvěřitelně štvalo. To si za celé dva díly nemohli aspoň dát pusu, a ne se jen jako ohmatávat? A to jsem si myslela, že mě pomalý vývoj vztahu v jedničce frustroval. Dvojka tomu fakt nepomohla.
Ačkoli byla kniha natřískaná akcí a novými informacemi a postavami, přišlo mi, že tak nějak šlapou na místě. Nové informace, bum, útěk, info, bum, útěk a znovu.
Doufám, že třetí díl bude zase pecka.

Damonka18
08.10.2023 5 z 5

(SPOILER) "A to si vezmi... že jsem se tě ani nedotkl"
Pane bože! Tohle byla zase jízda, která mi připomněla jízdu na horské dráze. Upřímně mě bavil teda o chlupek víc první díl, ale i tenhle si mě získal.
Tolik akce, ani se nestihnete rozkoukat a už se zase něco po*ere :D
Jen mě teda štvalo, že se naše hlavní hrdinka líbá se všemi KROMĚ našeho oblíbence!
Asi se máme na co těšit když série má 6 dílů. Doufám, že nakladatelství už pracuje na Dead lands, protože nutně potřebuji číst dál.

katasokolov

4,5/5*

Opět jsem nadšená. Ten svět je tak geniální, brutální a stále skrývající tolik nepoznaného.

Konec je otevřený a já jen doufám, že nebudeme muset čekat zase další rok - dílů je šest, bylo by fajn, kdyby vyšly za rok alespoň dva - tohle dobrodružství si chci vychutnat v rodném jazyce.

Postavy jsou geniální. Poznáváme zde i nové tváře - Kiliána, který je sice zajímavý, ale Warwick je prostě jen jeden - jeho dějová linka se nám zde trochu více otevřela a můžeme nahlédnout blíže do motivů, pro které zradil Brex v minulém díle. Také trochu víc poznáme revoluční hnutí a jeho členy a prozkoumáme víc dopodrobna náklad, jenž Brex ukradla z vlaku, pročež v minulé části skončila v nechvalně známé věznici.

Pouto mezi ústřední dvojicí je zas a znovu napjaté a nabité energií, ale už se celkem těším až to ve třetím díle přejde z roviny imaginární do té tělesné, protože tohle je vážně utrpení :D.

Celý druhý díl prostupuje akce, která ani na chvíli nepoleví. V mezerách mezi boji se můžeme pobavit s Opiem a Mrňouskou, kteří jsou k popukání :D. Opie a jeho převleky a historky s vysavačem a Mrňouska a její výlety do houbičkového království jsou legendární :D.

Jestli příští rok vyjde zase jen jedno pokračování, tak už na to asi kašlu a půjdu do anglické verze . Vždyť už jsou venku všechny díly a nemají jako Maas tisíce stránek ne . Tak by ten překlad mohl jít rychleji..a zvláště teď, když autorka navštíví ČR v rámci HumbookFestu .

Paja.92
08.10.2023 5 z 5

Ačkoliv jsme v tomto dílu byli zacyklení v kruhu výbuch- záchrana, vůbec to tomu neubíralo na čtivosti. Díky stylu psaní se to četlo samo, takže mi nevadilo přivřít oči nad opakujícím se schématem a faktem, že úplně každý byl z Brexley paf. Kam přišla, tam do ní byli muži pomalu hned zamilovaní což si myslím, že bude tím, kdo vlastně je(zatím to ještě nevíme, i když asi každý máme svůj typ)- takže budiž autorce odpuštěno.

Dozvídáme se tu spoustu nových informací, které nás navnadí na pokročování. Doufám, že bude, co nejdřív.

Celkově tuto sérii hodnotím jako nadprůměr v tomto žánru. Pokud máte rádi YA fantasy nenechte si knihu ujít. Cítím v ní trochu S.J. Maas- zejména díky popisu chemie mezi hlavními postavami.

@knihozroutka_eleanorcorvin

Red-haired
07.10.2023 4 z 5

Stále přemýšlím, proč nejsem z knihy tak nadšená, jak tomu bylo u prvnímu dílu. Protože objektivně je tento díl stejně akční, na žádném místě nezůstaneme příliš dlouho, je nabitý převratnými informacemi o daném světě a nechybí ani velké množství nových a opravdu zajímavých postav. Pravdou je, že už mě začal iritovat Farkas, který je bohužel ústřední postavou celého příběhu. Ovšem zatímco dějové lince dynamika nechybí, mezi Brexley a Farkasem to stagnuje u neustálých imaginárních ochmatávaček, které mě už vážně nebaví. Buď se aspoň polibte, nebo na sebe nesahejte vůbec, a tím myslím ty vaše „imaginární“ ruce. Ovšem abych Warwickovi úplně nekřivdila, tím ochranářstvím na konci si u mě dost stoupl.

Co mě mile potěšilo je postava Kiliána, který mě docela okouzlil a doufám, že se s ním brzy znovu setkáme. Stejně tak doufám i v návrat Birdie, která byla správně badass a lesního fae Ashe, od kterého taky očekávám nějaké zajímavé zvraty.
Kdo rozhodně nezklamal, jsou Opie s Mrňouskou, ty jejich komediální výstřelky jsou nejvíc!

Hodnotím pozitivně, takových 4/5* si kniha rozhodně zaslouží, ale doufám, že další díl bude zase něco extra!

TynaBehuncikova
06.10.2023 4 z 5

Tohle se mi fakt špatně hodnotí kurňajs! Četlo se mi to ještě líp než první díl, měla jsem přečteno rychlostí blesku, líbilo se mi i to že to bylo o něco méně tajemné a temné a o dost víc akční. Ale zas mi přišlo, že se tam některé věci stále opakovaly (během jedné knihy 3 útěky?) a stejně tak i věty. Mám trošku pocit, že kdybych vyškrtla pasáže o tom jak Brex zaplavuje horko, tvrdou jí bradavky nebo se jí derou do krku zvratky, byla by kniha o 100 stran tenčí. To samozřejmě zjednodušuju, ale občas už to bylo prostě trochu moc. Jinak ale zábavné čtení a jelikož jsme sice dostali alespoň pár odpovědí, ale rozhodně ne dostatek, tak už vyhlížím další díl!

helg_abooks
05.10.2023 5 z 5

Co. To. Sakra. Zase. Bylo? Myslím, že bych chtěla autorce zulíbat ruce a mysl.

Zatímco první díl se odehrává skoro celý v Halalházu alias Domě smrti, druhý díl naopak skáče všude kde se dá. Jsou neustále na útěku a Brexley netuší komu může věřit. Kniha je plná intrik, lží a tajemství. Měla jsem pocit, že se nemůžu ani nadechnout , jak napínavé to bylo. Hltala jsem každé slovo a dialogy mezi Brexley a Warwickem , Opií a Mrňouskou zbožňuju.

Brexley je prostě badass hrdinka jak má být. Stále podceňovaná princezna, která se rve o život s vládci. Chce ji ve svých spárech vílí král Killian, vůdce , který vede milici Povstat a Ištván, který jí byl poslední roky otcem. Rodinou.

Samozřejmě už z prvního dílu víme, že je tu také Warvick. Samotářský vlk a legenda. Toho budete milovat do skonání světa, jelikož je prostě dokonalý. Tajemný, krásný, silný, vtipný a .... no mohla bych pokračovat. Bude vám stačit, když řeknu, že podle popisu vypadá jako Jason Momoa? Yeeeah,yeeeaah. Jackpot

Záporáci tu odvedli svou úlohu skvěle. Nesnáším je A je jich víc než dost. Pokud ale chcete vědět jací to jsou, musíte si to přečíst,protože vám to neprozradím

Doporučuju, doporučuju, doporučuju, doporučuju !!!

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky

2022  84%Divoká říše
2023  88%Nezkrotná říše