Dcera zimy přehled

Dcera zimy
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475487/bmid_dcera-zimy-IO8-475487.png 4 342 342

Věčný život jako prokletí. Moderní fantasy, ve které ožívají slovanští bohové i bestie. Moranu a její sestru Vesnu černá magie navždy uvěznila ve světě živých. Před Moraninou krutostí se smrtelníci třesou, ale ona jen touží zachránit laskavou Vesnu, uvrženou do nekončícího koloběhu znovuzrození. Ve snaze zlomit prokletí a získat alespoň jeden normální život protrpěly sestry celá staletí. Pokud chtějí tentokrát uspět, musí čelit démonům ze samotného podsvětí i své minulosti. Vymaní se zpod kletby, nebo s nimi bohové rozehrají jinou hru?... celý text

Literatura slovenská Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Dcéra zimy , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcera zimy. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (100)

Betulefetule
10.05.2024 2 z 5

Kniha mi přišla celkově dost chaotická. Velmi mě bavily retrospektivní kapitoly a slovanská mytologie, ale knížka měla jednu chybu. Stalo se tam (zjistilo) až moc věcí najednou. Když už to vypadalo, že se to objasní, objevil se tam navíc nějaký *kouzelný předmět, po kterém všichni touží*, o kterém předtím nebyla ani zmínka.
K postavám jsem moc neulpěla. Jediná postava, které které mi bylo líto, byl Milton.
Knize dávám 3,5 *, a jestli se o slovanskou mytologii zajímáte, můžete knihu zkusit :) .

Etule
05.03.2024 4 z 5

Tak tohle mě dost bavilo. :-) Slovanská mytologie je po té severské má druhá nejoblíbenější, takže tohle bylo přesně pro mě. Musím říct, že mi knihu dost táhla Morana. Trochu jsem se bála toho, jak to skončí, ale nakonec mě autorka překvapila, páč se mi konec zamlouval. Určitě se pustím i do dalšího dílu, ačkoliv jsem netušila, že je to součást série. Doufám, že i třetí díl v češtině nakonec vyjde také.


Shaxx
22.02.2024 3 z 5

3,5*
Téma slovanské mytologie mě vždy potěší. Navíc jsem viděla, že obálku vytvořila jedna z mých oblíbených ilustrátorek, Lenka Šimečková, nešlo odolat.
Zatímco mě bavily prvky mytologie, postavy mi k srdci moc nepřirostly. Moraně je dáván větší prostor, Vesna je líčena jako taková hloupounká, pasivní postavička na okraji, kterou se Morana snaží pořád nacházet a zachraňovat. Co mi vadilo nejvíc, je přeskakování do dvou časových linek, které ač dělilo šest století, nebylo to poznat. Nijak výrazně se nezměnilo chování postav, ani prostředí, způsob života... A že 600 let je sakra dlouhá doba. Občas mi nějaké dialogy přišly trochu křečovité a druhá polovina se mi už vyloženě táhla, což je v rozporu s tím, že na konci bylo nejvíce akce, až to působilo trochu uspěchaně oproti nastavenému tempu. A jeden malý plus - naštěstí v knize nebyla vyloženě romantická linka, pokud se tam něco mihlo, tak jen na chvíli. Nicméně druhý díl asi zkusím.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021


Citáty z knihy (1)

Člověk by neměl zvát Smrtku na čaj, pokud si sám nechce usrknout.


Kniha Dcera zimy v seznamech

v Právě čtených15x
v Přečtených399x
ve Čtenářské výzvě58x
v Doporučených40x
v Knihotéce247x
v Chystám se číst334x
v Chci si koupit94x
v dalších seznamech6x