Dcera zimy přehled

Dcera zimy
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475487/bmid_dcera-zimy-IO8-475487.png 4 348 348

Věčný život jako prokletí. Moderní fantasy, ve které ožívají slovanští bohové i bestie. Moranu a její sestru Vesnu černá magie navždy uvěznila ve světě živých. Před Moraninou krutostí se smrtelníci třesou, ale ona jen touží zachránit laskavou Vesnu, uvrženou do nekončícího koloběhu znovuzrození. Ve snaze zlomit prokletí a získat alespoň jeden normální život protrpěly sestry celá staletí. Pokud chtějí tentokrát uspět, musí čelit démonům ze samotného podsvětí i své minulosti. Vymaní se zpod kletby, nebo s nimi bohové rozehrají jinou hru?... celý text

Literatura slovenská Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dcéra zimy , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcera zimy. Přihlašte se a napište ho.

Máchy666
25.06.2024 5 z 5

Tahle kniha se jednoznačně řadí mezi největší překvapení tohoto roku. Očekával jsem oddechový příběh, ale tohle byla prostě jízda. Autorka umí psát nejen čtivě, ale všechno má promyšlené, takže to má hlavu a patu.
Promyšlené postavy, propracovaný děj a příběh prosycený slovanskou mytologií byl něco, co jsem potřeboval.
Tohle je za mě kniha, která si zaslouží dostat se do zahraničí a určitě se vrhnu i na další knihy od autorky.

Patrochilles
10.05.2024 2 z 5

Kniha mi přišla celkově dost chaotická. Velmi mě bavily retrospektivní kapitoly a slovanská mytologie, ale knížka měla jednu chybu. Stalo se tam (zjistilo) až moc věcí najednou. Když už to vypadalo, že se to objasní, objevil se tam navíc nějaký *kouzelný předmět, po kterém všichni touží*, o kterém předtím nebyla ani zmínka.
K postavám jsem moc neulpěla. Jediná postava, které které mi bylo líto, byl Milton.
Knize dávám 3,5 *, a jestli se o slovanskou mytologii zajímáte, můžete knihu zkusit :) .

Etule
05.03.2024 4 z 5

Tak tohle mě dost bavilo. :-) Slovanská mytologie je po té severské má druhá nejoblíbenější, takže tohle bylo přesně pro mě. Musím říct, že mi knihu dost táhla Morana. Trochu jsem se bála toho, jak to skončí, ale nakonec mě autorka překvapila, páč se mi konec zamlouval. Určitě se pustím i do dalšího dílu, ačkoliv jsem netušila, že je to součást série. Doufám, že i třetí díl v češtině nakonec vyjde také.

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021

Člověk by neměl zvát Smrtku na čaj, pokud si sám nechce usrknout.

Kniha Dcera zimy v seznamech

v Právě čtených13x