Dcera ztracených bohů

Vítěz ocenění Humbook Start za nejlepší text roku 2020 Arisbé nikdy nepoznala jiné místo než maličký ostrůvek uprostřed Archájského moře, kde se narodila. Její touha vidět svět je tak silná, že se rozhodne porušit rodinné tabu a vstoupit do Labyrintu. Jen ti, kteří jím projdou a uniknou děsivé nestvůře v něm, mají možnost nastoupit na císařskou loď a ostrov opustit. Čeká na Arisbé úžasná budoucnost v císařském městě Solu, nebo smrt ve zdech Labyrintu, kde zemřela i její vlastní matka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448795/dcera-ztracenych-bohu-gh7-448795.jpg 4.285
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Dcera ztracených bohů

Ronnie68

Kniha mě zaujala hnedka od začátku ... prostě fantasy příběhy zbožňuji úplně nejvíc ... a k tomu, že tento příběh napsala česká autorka ... za mě super ...

januska82

Myslím, že je to prvá kniha tohto žánru, ktorú som čítala. Je síce určená mladšej vekovej kategórii, ale myslím, že aj dospelí ju bez problémov prečítajú. Ani som nedufala, že ju tak rýchlo prečítam. Aj som mala obavy, či vôbec ju prečítam, ci to niekde v polke nevzdám. No nestalo sa tak. ???? Zhltla som ju skoro jedným dúškom ???? určite odporúčam prečítať si túto knihu. A asi budem častejšie siahať po tomto žánre ????

LilianaFalcon

Nenáročné fantasy, je teda škoda, že se autorka trošku víc nezabývala mytologií. Teda ke konci už jo, ale prostě jsem toho čekala víc.
Příběh bych opravdu doporučila spíše mladším čtenářům, protože místy se děj vzhledem k žánru vyvíjel opravdu dost jednoduše.
Jinak nemám výhrady. Četlo se to samo. Mile mě překvapilo, že to nebyla jen další variace na Hunger Games.

Fortuna7

Kniha se mi na prvotinu docela líbila. Nebylo to úplně dokonalé, hlavně konec hodně uspěchaný. Moc se mi líbilo jak se v příběhu řešila minulost.

ydnac

Podle anotace jsem očekávala, že hlavní dějovou linkou bude průchod labyrintem a byla jsem strašně překvapená co všechno se v knize o 272 stranách stihne stát :-)
Autorka napsala krásný příběh, který se čte sám, na začátku se zdá všechno moc rychlé a jak si na to člověk zvykne, najednou kouká a je na konci.
Přečetla jsem za pár hodin :-) takže podle mě je paní Komrsková další velký talent :-)
Pro mě hezká pohádka a budu se těšit na další:-)

DreamerX9

Moc hezké téma knihy (Řecké báje a pověsti) a na začínající autorka to nebylo vůbec špatné. Ale přišlo mi to takové všechno moc rychlé a snadné ale pokud by to bylo jinak možná by děj byl táhlý...těžko říct. Za mě milé a oddechové počtení :)

lvice_elaa

Knížka byla občas trochu nudná, ale moc se mi líbil styl psaní a způsob zpracování antické mytologie. A taky výběr jména pro hlavní hrdinku. Tím, že byla vyvolená, Arisbé mě osobně neštvala ani zdaleka tolik jako třeba hrdinky u Maasové. Většinou jsem z českých autorek spíš zklamaná, ale tahle má podle mě opravdu talent.

A.H.Benett

Dcera ztracených bohů je příběh, který vás svou hezky vykreslenou atmosférou a příjemným stylem psaní přenese do starověkého Řecka, abyste sledovali osud mladé dívky Arisbé. Nenechte se ovšem zmást anotací - v samotném příběhu hraje labyrint jen menší roli. Zato vás čeká cesta plná zvratů, která se rozhodně netáhne pomalým tempem, až je to někdy spíše na škodu. Pokud máte rádi, když jde autor do hloubky, pravděpodobně budete zklamaní, protože je vidět, že Alžbět nemá ještě dostatek zkušeností a její příběh je takříkajíc nevypsaný a mělký, ačkoli se v něm skrývá dosti velký potenciál. Některá místa a nápady přímo volají po tom, aby byly více rozvedeny, stejně tak charaktery jednotlivých postav. Zejména Arisbé je prezentována jako dokonalá hrdinka se spoustou úžasných schopností, která dokáže, cokoli si zamane. To je zřejmě největší mínus celého příběhu. Na druhou stranu se dočkáte několika skvělých nápadů a překvapení, jemňoučké romantické linky, která celý děj decentně doplňuje, a krásně vykreslené atmosféry. Budete ovšem muset přimhouřit oko, a někdy i obě, nad naivitou postav, dírami v ději, klišé situacemi či věcmi, které nedávají tak úplně smysl. Nuda vás tedy rozhodně nečeká, místy ale příběh hlasitě skřípe a Arisbé působí spíš přímo jako ztracený bůh než jejich dcera. Osobně mě také hodně zklamal konec, který měl potenciál být překvapivý a skvělý, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Určitě ale můžu prohlásit, že už jsem četla i o moc horší české knihy.