teakristof teakristof komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro mě je více než jen kniha. Je to, jako kdybych s knihou žila. Děj je úplně jiný, nezvyklý, ale poutavý a má své kouzlo. Smrt jako vypravěč je zajímavá, vidíte děj z úplně jiného postavení. Celou knihu jsem doufala, že to skončí jinak, ale ve skrytu duše jsem vlastně věděla, že to musí skončit takto, protože takové knihy tak končí. Přesto jsem konec prožívala snad nejvíce ze všech knih. U Zlodějky vám stačí jedna věta, jedno slovo, a když vám dojde význam, zůstanete jenom sedět s otevřenou pusou. Úžasná kniha!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Neuvěřitelně vtipná a poutavé kniha :) A film je také skvělý!

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásná kniha, milá a příjemná.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Moje snad nejoblíbenější pohádky! Vtipné, poučné a trochu morbidní :)

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jedna z nejlepších knih, děj má neuvěřitelný spád, řekla bych, že je to na pomezí hororu, odebírání duší je drastické. Kniha je vážně skvělá, jedinou výtkou je konec, který je zbytečně natahovaný a pro mě osobně trochu zklamáním.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl byl skvělý, ale tenhle? Je úžasný! Děj má neskutečný spád, je napínavý, prolínání s válkou v Londýně je poutavé. Krásná kniha!

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Také jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Setkání Willa a Halta je dojemné a myslím, že na to všichni už netrpělivě čekají. Moc povedený díl!

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Krásný díl, konečně nějaký tlustý :) Bylo krásné sledovat, jak se Halt musí připravit na odchod Willa, jak ví, že musí, ale jak nechce. Moc povedený díl!

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Můj srdcový díl! Halt je mi z postav nejblíž, takže jeho zápletka mě i nejvíce bavila. Tento díl dokáže perfektně vtáhnout do děje a ukázat pravou sílu přátelství.

05.01.2018 5 z 5

Ze začátku vtipné, ale postupem knihy jsem se do děje úplně zamotala, kapitoly byly dlouhé, ale protože se střídaly období, tak jsem během jedné kapitoly pomalu zapomněla, co se děje v druhé době, takže jsem potom musela listovat zpátky. Asi to nebude úplně můj styl.

06.01.2018 3 z 5

Začíná velice pozvolna, ale jakmile se blíže seznámíme se světem podivných, děj dostává rychlý spád. Pro mě sice nejslabší ze série, ale i tak skvělá knížka!

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Poutavý děj, kdy stále nevíte, na čí máte být straně. Pro mě jedno z nejzajímavějších dramat.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Myslím, že je to nejlepší první díl, jaký mohl být. Příběh malého Willa je poutavý a postupné ukazování pravé tváře Halta je je krásné :)

Ledová země Ledová země John Flanagan

Pro mě dost drsný díl, Will je opravdu v otroctví a to, jak propadá hřejivé trávě, je velmi smutné, ale tím, že se kapitoly střídají s cestou Halta a Horáce, se to odlehčí. Ale jinak je to trochu slabší díl.

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Na mě možná až moc "kouzel", ale Malcolma jsem si nakonec velmi oblíbila. Je to ale trochu nezvyk, když je Will najednou sám, mně osobně ze začátku chyběl Halt, ale ve finále jsem ho v knize vůbec nepostrádala.

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Patří k mým oblíbeným dílům. Příběh Halta je už možná trochu překombinovaný, ale stále je poutavý a ne směšný. A navíc je to návrat do starých kolejí - Halt, Will, Horác.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Čekala jsem triumfální zakončení a byla jsem zklamaná. Co mě nejvíce vadilo bylo to, že hlavní postavou byla dívka. Pro mě byl Hraničář vždycky příběh o mužích a o jejich přátelství a ženy se zde objevovaly jen okrajově. A navíc si opravdu nemyslím, že by někdo jako Horác mohl vychovat takového spratka (pardon :)).

05.01.2018 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Od prvního dílu je to velký pokrok, Will je bez Halta a Horác je hrdina. Trochu překvapivý, až neuvěřitelný, ale děj vás vtáhne hned.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Rychlý napínavý děj, který vás vtáhne.

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Pro mě jedna z nejlepších knih série. Jsem ráda, že to doplnilo volné roky, o kterých jsme nic nevěděli a zároveň pokračujeme v ději.