Tabby Tabby komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha o tom co by se mohlo stát, kdyby svět ovládla technologie, o strachu z kultury a o ovládnutí lidských životů a emocí.
Hlavní hrdina knihy Montag, člověk, který o svém životě začal přemýšlet a vzepřel se systému. A proto je na něj uspořádána štvanice a honička.
Strach z knih, jejich ničení a pálení. Úplně jsem si představovala, jak by jsem byla jedna z těch co je schovává. :)

22.11.2020 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Další nálož jedné akce za druhou. Autor postavy ani na chvíli nenechá vydechnout a ani čtenáře. Kniha je napsaná hrozně čtivým a napínavým stylem.
Tahle série určitě stojí za přečtení, je skvělá. Doufám, že na další počin autora nebudeme dlouho čekat. :)

01.11.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl je opět skvělý a čtivý a mě moc bavil.
Autor nás nenechá ani chvíli vydechnout a kniha je plná zvratů, odhalení, pletichaření a intrik. Zjišťujeme, že ne jen Babylon má své plány, ale i národ Imago má své vlastní plány, intriky a tajemství. A konec byla jedna velká akce ne jen na planetě Eden, ale i na vesmírné lodi.
Postavy z Genesis nám více odhalí ze svých charakterů. V tomhle díle jsem si oblíbila i Longweje. A bohužel ne všichni přežijí.
Je to prostě úžasný, skvělý, dokonalý a já jsem z toho nadšená. Doporučuji. :)

18.10.2020 5 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Psychopat děsivější než Hannibal Lecter.
Tahle věta na obálce mě docela dost navnadila, a nedostala jsem to co jsem čekala.
Víc jak polovinu knihy jsem se nudila a přemýšlela jestli to mám vůbec dočíst. Přeskočila jsem pár desítek stránek (což nedělám) a dočetla jsem to.
Nudné scény, únos, vyšetřování, nudné scény a trošku akčnější konec, tak bych asi shrnula celou knihu. :)

17.10.2020 2 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Tak tahle kniha je takový dobrý paradox.
Začátek naprosto skvělý, strašidelný a temný. Parta čtyř dospělých kamarádů si chtějí zkrátit cestu a vezmou to hustým lesem, a jak to tak bývá, tak se ztratí a les je jen tak nechce pustit. A nejsou tam sami.
No a pak v druhé polovině knihy, jsem jen nevěřícně koukala, kam to autor posunul v ději. To bylo hrozný, v tom smyslu, že se to nedalo číst. Děj byl nesmyslný, dialogy o ničem.
Druhá polovina mě hrozně zklamala. :)

08.10.2020 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Autor nás hned bez žádných průtahů hodí do děje, kdy se ocitáme na vesmírné lodi Genesis 11, při cestě na planetu Eden. Máme tu 10 lidi z celého světa, kteří po přistání jako jediní mohou vstoupit na planetu, jít mezi jejich obyvatele a stát bohatými.
Ovšem ouha nakonec se tam dostane jen 8 lidí. A začíná výcvik přežití a boj o 8 míst na planetu Eden.
A samozřejmě je tam plno zvratů, které nikdo nečeká a tajemství, které se ne všechny odkryjí v tomhle díle.
Bylo to zajímavé, čtivé, s napětím jsem sledovala celý výcvik a čekala, kdo se nakonec dostane na Eden.
Moc mě zajímá pokračování, a jak to nakonec celé bude. :)

09.09.2020 5 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Jak já se ráda vrátila zpět do úžasného světa Lyry, deamonů, Romunů a všech známých i nových postav.
Tenhle příběh se odehrává, když je Lyra ještě malá a dostane se k sestrám, které se o ní mají starat. Malcolm, kluk z hostince, ji při potopě zachrání a bude chtít odvézt za jejím otcem lordem Asrielem, aby ji ochránil. Cestou zažijí plno nebezpečí a dobrodružství.
Autor nezklamal a udržel si tu čtivost a fantasii, jako v jeho trilogii Jeho temné esence.
Já jsem spokojená a nedočkavě vyhlížím další díl. :)

17.08.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, smutný, skvěle napsaný příběh Gumpa a jeho cestě.
Doplněna krásnými ilustracemi a na konci i fotkami a příběhy lidí a psů, které jsou zmíněny v knize.
I mně slzičky ukáply. :)

17.08.2020 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Ach ta obálka, ta je luxusní. Vždy když jsem si ji vzala do ruky, tak jsem ji různě natáčela a chvíli ji obdivovala, než jsem se dala do čtení.
Ta hlavní část příběhu se mi líbila, bylo to originální, dobře napsané, napínavé.
Hlavní postavy byly zajímavé a charakterově různorodé. Některé více oblíbené, jiné méně.
Magie, která ani tady nechybí, je dobře vysvětlena. Kdo, kdy a jak ji ovládá a není to jen o naučení slov a mávnutí hůlkou.
Další plus dávám krásné mapce, ve které jsem mohla sledovat cesty hrdinů.
Ovšem některé části tam byli zbytečné, asi jak se paní spisovatelka snažila vysvětlit historii celého toho světa a vtáhnout nás do něj, tak to vzala až moc podrobně, že jsem se v tom ztrácela. A teď by jsem z té historie, nic nedokázala zopakovat.
Jak už tu bylo v komentářích zmíněno, draci tu jsou pojati jinak, a existovali různé poddruhy, podle toho s kým se spářili (moje představa jak se drak páří například se sýkorkou bude dlouho vypalená v mé hlavě (to v knize nebylo, mám asi moc bujnou fantazii)).
A konec vzala na mě až moc hopem, hlavně ať je konec. A to si mohla se závěrečnou bitvou trochu pohrát.
V doslovu píše, kde všude vzala inspiraci na vytvoření příběhu a celého světa, a to mi přišlo zajímavé, jak to dokázala všechno vzít a přetvořit a jakou práci si s tím musela dát. :)

08.08.2020 3 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Běžně knihy s tématem 2.sv války nečtu, ale tahle kniha mne hned po vydání zaujala anotací.
Příběh se odehrává po válce, kdy hlavní hrdinka Eva přijme práci jako tlumočnice v Osvětimském procesu. A až tam se vlastně dozvídá, z výpovědí svědků, co za hrůzné a bestiální chování se v Osvětimi odehrávalo.
Sledujeme její chování, co to s ní udělá a jak ji to poznamená, v jejím dalším životě. A jak se snaží vyrovnat s vinou, kterou cítí i přes to, že s tím neměla nic společného.
Kniha útlá, ale čtivá a stojí za přečtení. :)

20.07.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Přečetla jsem všechny tři knihy od této autorky (Zimní lidé, Vermontské psycho i Pozvaní). Mohla jsem si je porovnat a i ohodnotit podle toho jak se mi, která kniha líbila.
A tahle se mi líbila nejméně.
Děj se šíleně vlekl a celé to bylo takové nudné až mdlé. Velká pozornost se tam strhává na stavění domu.
Navíc jak v Zimních lidech, tak ve Vermontském psychu střídala autorka minulost a přítomnost, tady to úplně, až na malé střípky, vynechala a o Hattie a jejím života nevíme pomalu vůbec nic.
Za co knížku chválím je rozuzlení (i když předvídatelný) a posledních cca100 stran, kdy byl konec konečně akční a něco se v knize dělo. :)

29.06.2020 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

A musím říct že mě tahle bavila asi nejvíc. Tím že se tam střídali tři roviny a doby příběhu, nebylo moc prostoru na nějaké nudné pasáže a děj hezky a svižně plynul.
Tajemný motel, záhada, zmizení, tajemné vzkazy a vražda, já jsem tam měla vše.
Rozuzlení celého příběhu bylo skvělé, ale s konecem jsem měla problémy, byl takový nudný až nedotažený.
,,Věříte na monstra??? " já asi ne. :)

29.06.2020 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Zimní lidé není špatná kniha, je zajímavá, skvělé téma a zpracování. Je to čtivé, kdy se střídá linka minulosti a přítomnosti a rozplétají se záhady, které se staly. Kapitoly se střídají a drží vás v napětí, jak obě linky příběhu skončí a v závěru se rozpletou a propojí a vše vysvětlí.
Konec byl krásný až pohádkový, má své kouzlo. Prostě Gertií je takové roztomilé zlatíčko, pro mně.
Akorát to mrazení se u mně nedostavilo, po tmě chodím v pohodě a ani skříní se nebojím. :)

22.06.2020 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další zajímavý případ oddělení Q, které sahá až do politiky a fanatismu a moci některých lidí.
Mé oblíbené postavy se vyvíjejí a ukazují další své stránky, hlavně Asad.
Střídání kapitol minulosti a ,,přítomnosti " mě baví a vše se odkrývá v pravý čas a to udržuje moji pozornost.
Trošku mi už vadí stereotypní konec, kdy je někdo z jednotky v ohrožení života, ale to neovlivní můj zážitek z knihy, protože konečné rozuzlení je nepředvídatelné a překvapivé. :)

06.06.2020 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tady asi nejsem cílová skupina, nebo to není série pro mě.
První díl mě i zaujal, ale ty další díly byly utrpení, i když jsem je přečetla jen aby jsem věděla, jak to skončí. A kupodivu, ten konec a celý poslední díl je až hloupý. A druhý a třetí díl spíše takový vycpávkoví a zbytečně natahovaný.
Luce mi přišla naivní, hloupá a postupně mi začal vadit i Daniel.
A hlavně to jejich stále omílané ,, nic ti nesmím říct, na všechno musíš přijít sama, " lezlo na nervy. :)

25.05.2020 2 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Přes tu reklamu, co tato kniha měla a i ohlasy čtenářů, jsem na ni měla asi moc velká očekávání, které prostě nesplnila.
Detektiv i jeho pomocníci skvělý, hlavně Tilly i Poe mě bavili. Styl psaní i samotný případ také. I když vraha jsme mohli uhádnout celkem brzy.
Bohužel mě přišly rušivé poznámky. A odkazy na minulý případ Poa, jako by mi chyběl určitý díl. :)

25.05.2020 3 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Tahle kniha nemohla uniknout mé pozornosti, jelikož ji napsal můj oblíbený spisovatel. Taky nemohla uniknout ani srovnáním s jeho sérii s Lincolnem Rhymem (i když by jsem to asi neměla srovnávat).
Colter má dobře našlápnuto, je sympatický, vynalézavý se zajímavou minulostí.
Ale přišlo mi to místy časově rozházené, v první kapitole jsme na lodi, pak o dva dny dříve, zase to přeskočilo k části s lodí a vše doplněno poznatky z jeho minulosti. Asi si chtěl pan Deaver připravit podklady na další díly, bohužel na mě přeskakovat až moc.
Zápletka dobrá, Colter zajímavý, takže to ještě nevzdávám a budu se těšit na další díl tohoto lovce odměn. :)

07.04.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další pokračování a staronový případ pro oddělení Q.
Tentokrát dostane oddělení jen velmi málo k případu, a to nalezenou jednu láhev se vzkazem. Navíc se ještě řeší případy žhářstvý, které řeší Carlovo bývalé oddělení.
Ze začátku trochu natahovaný děj, ale pak se to rozjelo, a nemohla jsem přestat číst.
Carl, Asad a Rose jsou prostě zábavné, pracovité a dokonalé trio. :)

02.04.2020 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Film si až tak moc nepamatuji, tudíž jsem si mohla knihu vychutnat.
Bylo to napínavé, tajemné a plné akce a tím se skvěle a rychle četla.
Dvě dějové linky, které se v závěru knihy brilantně spojili dohromady. Charismatický hlavní vyšetřovatelé.
A už si jen na porovnání znovu pustit film. :)

28.03.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Autor skvěle pokračuje dalším případem v oddělení Q. Opět se setkáváme už se známým komisařem a jeho pomocníkem, nově k nim přibyla pomocnice Rose, která svými způsoby západne to týmu.
Nově se jim na stole záhadně objeví případ, za který je už někdo odsouzený. Při pátrání, jak se k nim tento případ dostal zjistí, že případ však neni úplně vyřešený a jsou tam další podezřelí. Jenže jsou i docela vlivní a dokáží našemu týmu házet klacky pod nohy a vyšetřování stěžovat.
V tomto díle už pomalu od začátku víte, kdo jsou ty zlí a je zábavné sledovat jejich dopadení a odkrývat další zločiny.
A to vše odlehčeno zábavnými dialogy. Skvělé a čtivé pokračování. :)

22.03.2020 5 z 5