Tabby Tabby komentáře u knih

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Tak já půjdu momentálně proti proudu. Ale mě kniha neoslovila.
Příběh byl vyprávěn, tak že mě vůbec nezaujal a přišlo mi to, jako pubertální projev nějaké hloupé holky, která sebou nechala zametat.
Na to že to bylo, tak závážné téma, které se nám autorka snažila podat, tak mě to nedostalo a bylo to podáno velmi plytce a bez emocí pro mě jako čtenářku.
Ale vidím, že si kniha své čtenáře našla, já se bohužel do toho řadit nemůžu. :)

18.12.2022 1 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

No já moc ve sci-fi žánru zběhlá nejsem, a moc ho ani nevyhledávám, ale i já jsem velká fanynka Eragorna, takže mi tato kniha nemohla uniknout.
Pauliniho Spát v moři hvězd, je zajímavá a čtivá kniha, plnná překvapivých momentů a odhalení.
Je pravda, že v některých částech jsem se ztrácela, jak v místech, tak lidech a mimozemských odvětví. Občas jsem se musela moc snažit, abych z toho nějak vybruslila a dopídila se kdo je kdo a na jaké straně bojuje.
A upřímně, ty popisy těch vymožeností a cestování, byly tak dokonale popsány a vysvětleny, a i kdyby to byl nereálný nesmysl, tak já mu to sežrala.
Zajímavé bylo i sledování Kiri a Měkkého ostří, jejich vývoj a dorozumívání. Posádku Šneka jsem si také oblíbila, jak většina ostatních čtenářů.
2. díl nezaostával za 1. dílem, a byl akční, zajímavý a působivý čtenárský zážitek.
Takže jsem byla s celou sérií mile překvapena a spokojena. :)

18.12.2022 4 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Fantasy se zajímavým námětem, vidět u lidí jejich strážce duší, tzv. Lelky.
Bohužel mi už nepřišlo moc dobré zpracování. Magie tohoto světa, kdy se cestuje mezi Alternativní světy, připomínala Sirotčinec slečny Peregrinové, možná i tím, že jsem to četla celkem po sobě.
Hlavní hrdinka Alice dost otravná a střídala svoje názory a strany, podle nálady a na to, že přišla do nového světa, věděla vše nejlíp. Zajímavější mi přišel Crowley, jeho život, který se postupem knihy odhaluje a svým chováním ,, záhadného".
Magie celkem nevysvětlena a tím pro mě nedotažená, možná za to může i málo prostoru, který mu autorka věnovala.
Konec byl celkem otevřený a nalákal na čtení pokračování, tak snad někdy bude, ale i kdyby nebyl svět se mi kvůli tomu nezhroutí. :)

18.12.2022 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak, jak mám oblíbené ty předešlé díly HP, tak ani mě nemohl minout ani tento díl.
Pamatuji si to velké šílení, když vycházeli nové knihy a filmy. A ten velký boom,
a čekání každé malé duše, jestli náhodou i jemu nepřiletí sova s dopisem z
Bradavic. Byla jsem jiná?? Neee. Také jsem čekala a stále čekám. :D
Baví mě promyšlenost světa, postav a celý příběh, který je originální a kouzelný.
Postavy to, jak se vyvíjejí, stárnou a postupně s nimi prožíváme jejich velkolepé dobrodružství.
Pokaždé když to čtu jsem nadšená, a je to jako kdybych se vrátila domů. Tahle kouzelná série mě asi nikdy neomrzí a budu se k ní vracet stále, jak k filmům tak
ke knihám. :)

17.12.2022 5 z 5

Tajné společenství Tajné společenství Philip Pullman

Když jsem dočetla poslední díl Jeho temné esence, byla jsem smutná, že jsem se musela s Lyrou a jejím světem rozloučit.
Pak ovšem vydal pan Pullman pokračování. Nejdříve jsme se seznámili ještě s miminkem Lyry, a zažily další dobrodružství. A v tomhle díle jsme 20 let po té.
Setkáváme se nejen s Lyrou a Pantem, ale i s Malcolmem a s dalšími mnou oblíbenými postavami.
Děj je rozdělen na několik částí. Sledujeme jak cestu Lyry, Pantíka, Malcolmovu ale i to co se odehrává u nich doma.
Děj skvěle ubíhá a je opět čtivě podaný, postupně se vše odhaluje, ale hodně toho zůstává skryto. Každou stránkou čekáte kam vás děj zavede a co nového nám pan Pulmann odhalí, ve světě který vytvořil.
Můžeme sledovat skvělý posun charakterů postav, a to jak je ovlivňuje prožité dobrodružství z předešlých knih. A jak nadále bojují se svými myšlenkami, obavami a pocity a snaží se najít pravdu, každý svoji cestou.
Pan Pulmann rozumí svému řemeslu a bravurně svoje představy přenáší na stránky knih. :)

03.03.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Zajímavý pohled na dobu ve Španělsku za doby Franca a tvrdé diktatury, která se tam odehrávala. Španělská atmosféra, temperament a bezpráví na vás doslova dýchá z každé stránky knihy.
V několika dějových linkách se dozvídáme dost informací ze života postav a jejich život v této době. Na konci nám to dá dost komplexní náhled a vysvětlení některých situaci, skvěle se vše to propojí a vysvětlí.
Zároveň sledujeme porovnání života s Danielem, který do Španělska přijíždí, nic o situaci ve Španělsku neví a pomalu si zjišťuje všechny informace. Daniel má své problémy a starosti a také se s tim snaží vypořádat.
Měla jsem problém s romantickou složkou knihy, nějak jsem ji nevěřila, tak jak byla popsána.
Kniha byla dobrá, nebyla jsem zklamaná ale ani mě neohromila. Určitě vyzkouším i jiné knihy od autorky. :)

17.02.2022 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Pilíře země zatím přečtené nemám, naštěstí kniha, Večer a Jitro, na ostatní dějově nijak nenavazuje. A odehrává se v době ještě před celou ságou.
Ken Follett ukázal jak mistrně umí popisovat dobu a rozvíjet osudy postav.
Popis Středověké Anglie, plné násilí, boje o moc, intrikaření se střídají s romantickou linkou. Dokonale popsal i oblast křesťanske víry a intriky v ní.
Hlavní postavy si museli projít všemi nástrahami a chybami v životě, aby nakonec našli svůj osud a poučily se.
Kniha na mě hodně zapůsobila a já jsem si užila každou stránku. :)

25.12.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

(SPOILER) Takový návrat do mé minulosti, kdy jsem filmy i knihy žrala. A přála si být na místě Belly v objetí krásného upíra.
No a po přečtení jeho pohledu mě odradil, nebo jsem za ta léta změnila vkus.
Celé se mi to zdálo až zbytečně naivní a jednoduché. Edward byl ukňouraný na to že měl být ,,nebezpečný '' upír. Pořád opakované myšlenky, jak je Bella krásná, křehká, chytrá a jakou má asi krevní skupinu, tohle se opakovalo snad asi v každé kapitole, a mě to neskutečně vadilo.
Kde to autorka mohla napravit a mohli jsme se dozvědět více o rodině Cullenu a zajímavosti z jejich stylu života, se mi zdá že z nich naopak udělala povrchní idioty myslící jen na sebe.
Takže jsem to vzala jako vzpomínku na mé mladší já. A jak se říká ,, jednou a dost'' tohle si asi už nikdy více nepřečtu. :)

24.07.2021 2 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

To že se někdo mohl stát Pojídačkou hříchu, a tím vzal na sebe hříchy umirajicich, jsem dosud neslyšela.
Čtrnáctiletá May je za krádež chleba odsouzena stát se Pojídačkou hříchu, a tím se ocitá na okraji společnosti, nikdo nechce mít s těmito osobami nic společného.
Vraždy královniných komorných, a následné odhalování samotnou May, kdo za tím vším stojí, je takové nijaké a idfláknuté. Zdálo se, že do knihy to je jen dané, aby se něco dělo a kniha byla zajímavější. Na to, že je May vykreslená, jako bojovná a relativně chytrá osoba se lehko vzdá a přijme svoje odsouzení.
Ale abych jen nekritizovala popis Anglie, společnosti a dokonce i intrik na královském dvoře byl zajímavý. :)

17.05.2021 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tenhle díl mě bavil vice než předchozí. Od začátku byl akčnější, poutavější se spousty zvratů a nástrahami a s temnější atmosférou.
Naše známá partička podivných dětí putuje, aby zachránili slečnu Peregrinovou a vlastně i sami sebe. Cestou poznávají a objevují další časové smyčky a jejich podivné obyvatele.
A to mě bavilo, takové to moje až dětské očekávání, jakého dalšího ,,podivného" nám autorka představí. A zároveň sledovat putování Jacoba a jeho přátel, které poznáváme o maličko víc a zase nám o trošku přirostou k srdci.
Opět ani nechybí zajímavé fotky, které tomu příběhu zase dodají autentičnost, i když je smýšlený.
A ten konec mě určitě přesvědčil k pokračování v sérii. :)

02.05.2021 4 z 5

Pro moji nedočkavost, než mi knihy dorazí, jsem nejdříve shlédla film (dle mého názoru výborný). Kniha mi ovšem ze začátku přišla lehce nudná, než se to rozjelo a my jsme se konečně dostali na ostrov. Po té to začalo být zajímavější a my konečně poznáváme tajemství sirotčince a jeho obyvatel.
Nápad obzvlášťnit příběh fotografiemi, byl úžasný tah a dodává příběhu autentičnost a mystičnost.
Každopádně další díl určitě přečtu,jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

16.03.2021 3 z 5

Další školní rok Harryho a jeho přátel a, opět i po těch několika přečtení, dokonalý zážitek.
Tenhle díl je, jak filmově tak knižně, můj nejoblíbenější. Objevují se tam hned dvě nejoblíbenější postavy z celé série a to profesor Lupin, který nastupuje na školu jako nový profesor. A samozřejmě další nová postava Sirius. A navíc celý děj, vybočuje svým tématem a příběhem z celé série, možná i pro to se mi líbí tento díl nejvíc.
Tenhle svět budu už navždy mít ráda. :)

08.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další rok strávený na Škole čar a kouzel v Bradavicích a další dobrodružství Harryho a jeho přátel.
Pro mě to je dokonalý svět plný fantazie, tvorů a hlavně o přátelství. A samozřejmě je tam i to napětí a nebezpečí.
Tuhle sérii můžu číst stále dokola a filmy také sleduji často.
Co víc napsat, prostě úžasné. :)

23.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dodnes si pamatuji, když se knihy objevily u knihkupců. Sestra donesla první díl a já jsem si ho od ní půjčila a propadla jsem kouzlu malého kluka, který byl přijat na školu v Bradavicích a objevoval svět kouzel a čar. Skvěle a zajímavě vymyšlený příběh a originální svět plný tvorů, nebezpečí, přátelství a kouzel.
I já se zařadila mezi fanoušky a potajmu jsem čekala jestli i mě sova nedonese poštu. Knihy jsem četla už několikrát a na filmy se koukám pravidelně. :)

20.02.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasná nadčasová kniha, příběh až děsivě reálný a uvěřitelný. Velmi čtivá a napínavá.
V knize nám autor předvedl, co by stačilo aby jsme přestali být ,,pánem tvorstva".
Jednoho dne se probudit a většina planety přijde o zrak, a další myslící tvor (v této knize rostliny), nám ukáže svou sílu a moc.
Je zde taktéž vyobrazeno, jak se různé skupiny dokáží semknout a využít slabosti i násilí k přežití.
Kniha dá hodně podnětů k zamyšlení. :)

31.12.2020 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Originální a skvěle propracovaný magický svět i charakter a život hlavní postavy Kvotheho.
Děj ubíhá hladce, klidné scény se střídají s těmi akčnějšími. Knihu jsem nemohla odložit, jelikož mě to bavilo a zajímalo mě jak to bude pokračovat a kam Kvotheho zanese jeho příběh.
Příběh vypráví sám Kvothe, jak se stal sirotkem, jeho cesta na Univerzitu, sny, jeho láska a i bitvy.
Druhý díl pokračoval ve skvělém a stejně čtivém tempu. Teď už jen počkat na pokračování. :)

31.12.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak o tomhle se asi nic moc hezkého říct nedá. Děj nulový a nereálný, konec a celé to vyústění je jeden naprostý a totální blábol.
Hlavní hrdinka mi lezla svým chováním na nervy a zdála se mi hrozně blbá. Mužská postava arogantní a nesnesitelný.
Erotické (pornografické) scény, se mnou nic nedělali, maximálně mě rozesmály.
Na pokračování se ani nechystám. :)

31.12.2020 1 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Letos jsem si řekla že by to chtělo v tuhle dobu nějakou tématickou knížku. Tak jsem si vybrala tuhle klasiku, neznám ani film a už dlouho jsem si ji chtěla přečíst.
Velmi útlá kniha, ale obsahově nádherný příběh o skutečné podstatě Vánoc. O lásce, dobru, naději, rodině a to že se každý může změnit, stačí jen chtít.
Film jsem si už také pořídila a knihu jsem v rukou naposledy určitě nedržela. :)

26.12.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Co ještě napsat o téhle sérii, aby jsem se opět neopakovala.
Začátek zdlouhavý, ale konec skvělý.
Asad, Carl a Rose opět nezklamali a je to zábavná parta, která nějakým zázrakem vyvázne z každé situace a ještě vyřeší případ starý několik desítek let.
A můžu s klidem říct, že se těším i na další díl. :)

26.12.2020 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Jak já sérii Lincolna Rhyma a Sachsové zbozňuji je skvělá, bravurní a dokonalá.
Pán Dever nás vodí za nos a háže nám jednu návnadu za druhou a nokonec udělá obrat a je vše jinak, ale úžasně do sebe západne každý díl skládačky.
Baví mě jak sledujeme postupně celou sérií vztah Amélie a Lincolna. Autor nám zbytečně necpe jejich zamilovaný vztah, pouze několika odstavci a větami vidíme jak se v soukromí vyvíjí.
Tenhle díl mě opět nezklamal a já jsem si přišla na své. :)

08.12.2020 5 z 5