Tabby Tabby komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak před panem Olsenem smekám. Tohle byla skvělá a precizně vymyšlená detektivka.
Zajímavý hlavní vyšetřovatel Carl se svým asistentem Asadem, a nové oddělení Q, kde řeší nevyřešené staré případy.
Napínavé a postaru vedené vyšetřování a sbírání informací, starými dobrými výslechy bez moderní techniky. Humorné, sarkastické dialogy, u kterých jsem se výborně bavila.
U mě autor určitě na plné čáře uspěl a těším se na další díl. :)

08.03.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Celý Zaklínač dočten, a jsem ráda že jsem se do toho celého pustila a vydržela všech 7 knih.
U prvního dílu jsem byla trochu rozpačitá, a říkala si co na něm všichni tak vidí, vždyť to jsou upravené pohádky. Naštěstí jsem tomu dala šanci a u třetího dílu jsem si uvědomila, jak mě to celé dostalo, pohltil a jak mě to neskutečně baví.
Celý svět, intriky, politika, magie, nadpřirozené postavy, hlavní postavy, ale i ty vedlejší a i boj bylo dokonale a do detailu promyšlené. Méně zajímavé pasáže, i když důležité, byli vyvážené těmi akčnějšími.
Je tam velká rozmanitost postav a charakterů, ale zároveň to je tak skvěle napsané, že jsem s tím neměla problém a nestrácela jsem se v nich. Zároveň se vyvíjely přirozeně podle toho co zažily a podle situace.
Na konci závěrečného dílu mi dokonce bylo až líto, že jsem to celé přečetla a je čas se rozloučit. :)

21.02.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Prostě typický Brown, skvělý, strhující, zajímavý, nápaditý. Mě to neskutečně bavilo.
V tomhle díle se více dotýká moderní technologie, a její vývoj. Ale zároveň je tam i trochu historie, honičky a hádanky. Zajímavé jak z obyčejné knihy, obrazu nebo něčeho jiného dokáže Brown vše propojit a vymyslet takovouhle zápletku plnou intrik a spiknutí a podat to uvěřitelnou formou.
A opět jsem další informace hledala na internetu, což hrozně oceňuji, když vás někdo umí tak nadchnout, že si musím obraz, knihu nebo nějakou informaci dohledat na internetu. :)

02.02.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Příjemný a čtivý thriller, krátké kapitoly, děj celkem rychle ubíhá.
Manželé, kteří mají tajemství a vlastně se ani neznají, psychicky narušená sousedka, vražda, a konec byl překvapivý.
Jediné co mi vadilo byl manžel a jeho chování a omlouvání nevěry. :)

17.12.2019 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Pan Masterton si mě při minulých dílech tak rozmazlil, že tohle my přišlo asi nejslabší.
Pohřbená rodina, odveta a do toho únos a vydírání Katie, přišlo mi toho až moc na jeden díl. A osobní život Katie, která je nerozhodná koho chce a koho ne, mě vyloženě štval.
Druhá polovička knihy byla alespoň akčnější a děj ubíhal rychle. :)

17.12.2019 4 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Příběh se nám odvíjí na více místech a světech. A celé se nám to dobře postupně propojuje. I přesto, že jsou tam nějaká místa nudnější a docela popisné, tak tam pro vykreslení děje být musí.
Celkové se mi to líbí, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem se k tomu dostala až teď, ty myšlenky a ten styl popisu a možná i ten příběh samotný, by jsem v mladším věku neocenila.
No a ten konec, byl pro mě vražedný, pro mě to skončilo hrozně smutně, tady se nekonalo to ,,šťastně až na věky. ''

08.12.2019 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Další morbidní a zapeklitý případ, který musí komisařka Maguireová řešit.
Opět detailně popisovaný vraždy a to nejen u lidí, ale i u zvířat.
Aby to komisařka neměla tak jednoduché musí se vypořádávat nejen s hromadou případů, ale i s klacky co jí hažou pod nohy její nadřízení a s jejím osobním životem.
Musím uznat, že mi celkem už trošku překáží osobní život Katie, a to jak se do ní všichni zamilují a div se na ni nevrhnou.
Ale jinak si na nic víc nestěžuji, mělo to správný napětí, surovost a čtivost. :)

15.11.2019 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Chtěla jsem si spravit náladu od chybných přehmatů při výběrech detektivek a thrillerů, tak jsem si půjčila Deavera, u kterého jsem se nikdy nezklamala. A opět výborný, propracovaný, napínavý a akční. Navíc jsem se dozvěděla hodně věcí ze světa počítačů.
Postava hackera Wyatta, který se rozhodl pomoct policii při vyšetřování vražd, je zajímavá a zábavná.
Je tam tolik zvratů a obratů v pátrání a honbě za pachatelem, že mě to bavilo až do poslední stránky.
A s typem, kdo by mohl být pachatel, jsem byla totálně vedle. :)

28.10.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak teď mě asi hodně čtenářů téhle knížky nebude mít rádo, ale tohle bylo docela mizerné,nudné, podprůměrné.
Při čtení anotace jsem si řekla, že to bude určitě něco skvělého, no a nebylo. Začátek hrozně rozvleklý, hlavně o tom jak se chce jedna s hlavních vyšetřovatelek Mia zabít, až jsem si přála, ať to už konečně udělá. Řešilo se tam hodně moc věcí a linek, některé vážně zbytečné, až ta co měla být hlavní, smrt malých holčiček, úplně zanikla do pozadí. Nechci být morbidní a mít tam do detailu popsané místo činu, ale tam chybělo alspoň něco, dokonce ani výslech svědků, důkazní materiál, prostě ta detektivní práce chyběla. A ten konec, to urychlení, šup 10 stránek a je konec, vše je vyřešeno a žili šťastně až do smrti.
Kupodivu jsem si myslela, že mi bude líto těch holčiček, rodičů, že to bude hrozně smutný, jenže autor ty emoce, tam prostě dát neuměl. Říká se to divně, ale celý ten příběh mi byl úplně jedno.

04.09.2019 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé a dokonalé pokračování Naslouchače.
Já tuhle knížku prostě miluju.
Paní Stehlíková vytvořila úžasný svět, děj i postavy.
Po přečtení prvního dílu jsem musela prostě vědět jak to celé pokračuje a jestli se mi to stále bude líbit. A bylo to prostě skvělé. :)

27.08.2019 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Když jsem poprvé viděla film, tak jsem si ho hned oblíbila. Takže jsem si samozřejmě chtěla přečíst i celou sérii. No až teď jsem se k tomu dostala, a první díl se mi líbil.
Musím uznat, že se mi film líbil o trochu víc. Hlavně díky filmu jsem si mohla představit, jak co vypadalo, a to mě asi i dost ovlivnilo.
Ale díky knížce, jsem si zase doplnila to co nebylo ve filmu, dohromady se to hezky doplňuje. :)

27.08.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Českým autorům se vyhýbám velkým obloukem. A najednou jsem držela v ruce tuhle knihu, no přemýšlela jsem a nakonec jsem si ji pořídila. No a chybu jsem rozhodně neudělala.
Tohle je dokonalé, úžasné, skvělé, neotřelé a uvěřitelné. Hned od první stránky jsem se chytla a nemohla jsem přestat číst. Na začátku nahlídnete jenom pod povrch a tu pravdu co, jak a proč se stalo objevujeme postupně s dějem a spolu s hlavní hrdinkou. Svět, který je vážně skvěle vykreslen (až uvěřitelné, co by se mohlo stát).
Hlavní postavu Ilan jsem si zamilovala, a trpěla jsem s ní, ohledně jejího osudu a života. Je jí 13 let a tolik si už protrpěla, já jsem si hrozně přála, aby ji vše vyšlo a bylo už jen dobře. Nakonec si ji díky talentu, práce se sklenitem, vybere pětadvacítka bojovníků aby putovala s nimi. A při cestě prochází dalšími překážkami, boj nejen s nestvůrami, ale i s předsudky lidí.
Za mě ji určitě doporučuji a nemůžu se dočkat pokračování. :)

13.08.2019 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Zezačátku jsem měla strach, aby tenhle díl nebyl tak nudný a rozvleklý,jak druhý díl. Naštěstí nebyl, byl zajímavý, čtivý, konečně se tam zase něco dělo.
Zajímavě se nám vyvíjí děj a život hlavních postava a osud celého Impéria.
Celá série si drží takou tu pomyslnou laťku čtivosti, ale že by jsem to přečetla víckrát to asi ne. Ale stejně budu na ten poslední díl čekat, ať vím jak to dopadne. :)

09.08.2019 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl Jiskry v popelu je stále dobrý, ale na první prostě nemá.
Začátek druhého dílu skvěle pokračoval, ale jak knížka pokračovala, tak jsem se celkem nudila. Málo akce, ten milostný trojúhelník taky nic moc, nerozhodnost a sebelítost hlavních postav. Ale konec to zase napravil, byl napínavý, akční a zajímavý, skvěle zakončení druhého dilu.
Opět se kapitoly střídali, tentokrát se ke kapitolám Leily a Eliase přidali i kapitoly Heleny. Mě nejvíce bavili ty Eliasovi, Helenu už od prvního dílu nemusím, takže ty mě bavily nejméně. Zapojení Temnonoše a jiných nadpřirozených bytostí do příběhu bylo osvěžující a zajímavé.
No jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat dál. :)

31.07.2019 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Do knihy jsem šla s tím, že jsem docela věděla do čeho jdu, jelikož jsem četla reakce jak na knihu, tak na seriál. Ale jinak mě na knihu nalákalo to, že když přečtu první díl a nebudu chtít pokračovat, tak nebudu muset, že je dobře ukončená. A musím říct, že jsem si celkem knihy užila.
Myslela jsem si, že začátek bude zdlouhavý a nudný, ale spletla jsem se.
Zezačátku poznáváme postavu Clair a jejího manžela, ale asi už o 50 stránek dál nás, a hlavně Clair, v příběhu pošle spisovatelka už do 18. století. A začne se odvíjet příběh Clair a Jamieho, taková dobrá romanťárna. A tahle část se mi líbila moc.
Spisovatelka umí skvěle vystihnout charaktery postav, dobu a i krásnou a drsnou krajinu Skotska. Je tam romantika okořeněná erotikou, napětí, intriky, ale i ten rozpor jestli se vrátit do doby v které žila, nebo zůstat v téhle době.
A s postav vedl v oblíbenosti u mě teda Jamie, i když mi přišel takový jednodušší, ale se srdcem na pravém místě. U Clair mi vadilo občasná lhostejnost k varováním, které se jí dostávalo.
Mě se to líbilo a pokračují s druhým dílem. :)

21.07.2019 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

No tak tohle byla upřímně nuda.
Začátek dobrý, zajímavý vyšetřovatelé, vraždy na začátku, únos dětí. No a pak to začalo upadat, vyšetřování se tam moc neřešilo, pomalu jen soukromí život hlavního vyšetřovatele a jen tak mezi to dala spisovatelka pár vět o případu. Tak když se spisovatelka snažila dva roky případu nacpat do celkem tenké knížky, tak se nemůžu ani divit, že to bylo ochuzené, škoda že o tu vyšetřovací část.
Dočteno jen proto, aby jsem to vrátila včas do knihovny. Upřímně ani nevím jestli budu pokračovat se sérií. :)

21.07.2019 2 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu, je dobrá, taková dějově a popisově jednodušší, ale celkem čtivá fantasy.
Kapitoly se hezky střídali ze dvou pohledů, což se mi líbilo. Laia, Učenka, která pro záchranu bratra je ochotná udělat cokoli.
A Eliase, voják, kterému se jeho život zabijáka nelíbí. Postavy byli skvěle vykreslený a nechyběli tam ani správní zaporáci, kteří byli dokonale zlí.
Děj je zasazen do říše podobné Římské říše, tudíž působila reálnějším dojmem a obrázek světa, nebyl nějak překombinovaný. Zároveň tam byla ta správná krutost jakou bylo ovládáno celé Impérium.
No uvidím jak se to celé bude vyvíjet v dalších dílech. :)

17.07.2019 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Thriller, který zrovna není nejtenčí knížka a obsahově docela rozsáhlá. Ale přesto musím říct, že je to napsáno skvěle, napínavě a čtivě.
Sledujeme dvě roviny a to příběh Poutníka, a Saracéna. Oba příběhy a osudy hrdinů jsou zajímavé a já čekala, kdy se propojí. Konec se vyvedl a byl napínavý a akční.
Hodně mi vadilo přeskakování do minulosti a i mezi hlavními postavami, kdy pár kapitol čtete a bez jediného varování byla další kapitola o druhé postavě, no párkrát jsem se zasekla a koukala co to vlastně čtu a kde v příběhu jsem.
Ale celkově se mi to líbilo hodně a bylo to vážně skvěle napsáno. :)

13.07.2019 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Za mě trošičku pomalý rozjezd a trošičku nudy, ale pak se to rozvinulo do celkem napínavého čtení.
Zase tady mě bavilo to klasický vyšetřování bez vymožeností,psací stroje, sledovačky, nahrávací pásky. Prostě klasická stará dobrá detektivní práce.
Harry Bosch hlavní postava a detektiv mi zezačátku lezl na nervy, než jsem pochopila s čím vším se vlastně musí vypořádat a že to je fajn chlap.
Doma na mě už čeká další díl. :)

17.06.2019 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Tohle se povedlo, tahle knížka mě bavila.
Není to až tak jednotvárný příběh, hlavní postava je Sabastan Rudd, právník, který obhajuje většinou ty ,,zločince ". Takže se začíná příběh až u té části, kdy obviněný potřebuje právníka. Navíc se v knize nejedná jen o jeden příběh, ale o více právnických případů, které náš právník řeší.
Sabastan je přímí, sarkastický, občas hrubý a trochu sprostý, zocelený vším co už musel řešit, ale do celého prostředí se prostě skvěle hodí.
Skvěle se to četlo a u tohohle by jsem si i nějaké pokračování, klidně uměla představit. :)

27.05.2019 4 z 5