A pavouk přichází

Vždycky si přál být slavný. Když unesl dvě děti bohatých, světově proslulých rodičů, psalo se o něm na všech titulních stránkách. Jedno z dětí bylo nalezeno mrtvé a společnost začala šílet. Takový výjimečný případ si vyžadoval lidi nejlepších kvalit - Alexe Crosse, policejního detektiva černé pleti a zároveň doktora psychologie, a Jezzie Flanaganovou, ambiciózní, krásnou agentku tajné služby. I oni ale museli těžce zápasit s monstrem, schopným proměnit se v mžiku z vraždícího šílence v absolutního svatouška. Jde v jeho případě o oběť rozštěpené osobnosti, nebo o geniálního manipulátora? Když sleduje, jak Flanaganová a Cross padají do každé léčky, kterou jim nastražil, je přesvědčen, že to dokázal - má celou hru pod kontrolou a může se rozpřánout k nejhoršímu, zničujícímu úderu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84402/a-pavouk-prichazi-84402.jpg 4.2280

Alex Cross (1.)

Along came a spider (1993)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia

Kniha A pavouk přichází

items
18.12.2018odpad!

Na takéto niečo už zrejme musí existovať nejaký generátor, kde si "autori" vyklikajú, čo sa má v knihe, schválne nechcem napísať "v príbehu", nachádzať. Tento si zaklikol položky: policajt - vdovec; tajná služba; psychopat; únos detí; FBI; hnusný šéf; mŕtve deti; sériové vraždy; krásna milenka; sám proti všetkým; geniálny; zrada; možné pokračovanie; počet strán menší 300...stlačil "generovať" a vyšlo mu toto.
Dočítal som to len preto, že som dúfal, že to nebude až do konca tak nablblé a že Alex začne predvádzať nejakú policajnú prácu. Nesplnilo sa.

mi-380
04.12.2018

Spotřební zboží s očekávanou hodnotou: jedinečný policista, odporný padouch, rychlý spád děje, kvalitní peripetie, napětí podněcující rychločetbu, vynalézavé řešení: 75% (266 hodnotících je na průměru 83%).

Costanzo
29.08.2018

Mám ráda psychopaty a fascinuje mne jejich chování (čistě studijní hledisko). Sonji vykreslen bravurně, fakt mě to bavilo. Na Alexe si zkouším zvyknout, v této knížce mě více bavil záporák. Zajímavý děj s rozuzlením, které jsem nečekala, dokonce i s trestem smrti. Určitě přečtu i další příběh.

bekule
20.07.2018

Zvládla jsem prvních 100 stran, četlo se mi hodně těžce , nechytlo mě to. Nerada vzdávám nedočtenou knihu, ale nač si kazit konec dovolené nudnou četbou.

veveronka
10.03.2018

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Veronika33
08.11.2017

Kniha sa veľmi dobre čítala najmä vďaka ultra krátkym kapitolám. Zo začiatku a ku koncu knihy ma rušil chaoticky dej príbehu, trochu spisovateľ skákal z udalosti na udalosť, dej nebol plynulý. Čo sa týka námetu knihy bol veľmi zaujímavý a pútavý. Som zvedavá na autorové ďalšie diela a ich spracovanie, pevne verím, že už budú pre mňa menej rušivé a dovolia mi viac si vychutnať dej knihy.

TomK
06.11.2017

Dobře napsaná detektivka, děj mne bavil, zvláště posouvání se v případu a dění v soudní síni stálo za to, ale bohužel jsem se s hlavní postavou moc nezžil a přišla mi nezajímavá, celkem mne i nudila, ale naopak jsem fandil záporné postavě, která mne opravdu nadchla a autor asi ví o psychopatech více než je zdrávo. Díky Sonjimu dávám hvězdu navíc.

čef
23.09.2017

Souboj pohádkového rytíře Alexe Crosse, který se snaží ze všech sil jako Spinoza "nesmát se lidským činům, neprolévat nad nimi slzy, necítit k nim odpor, ale porozumět jim", se systematickým, sadistickým, metodickým, lehce manickým a téměř geniálním vrahem a únoscem, zůstal lehce otevřený. Takže se můžeme zase hodně těšit na další jeho skvělé příběhy.

Shanib
22.09.2017

Asi jsem už příliš zblblá z kriminálních seriálů jako jsou mé oblíbené Myšlenky zločince, ale Alex mi moc jako soudní psycholog nepřišel...jasně, bylo tam hodně úvah, ale vlastně pořádný psychologický závěr, než se samo všechno vyvrbilo, tam nebyl. A když říkám samo vyvrbilo, tak to vlastně i tak bylo. Bez informací od FBI by s tím nepohnul a najednou šlo všechno strašně rychle.

joslin
26.08.2017

Četla jsem serii s Alexem už před mnoha lety. Tak jsem se o prázdninách hecla a šla do toho znovu. A zase jsem nadšená, prostě top. Severské detektivky jsou sice sexy, ale Patterson je ve své sérii mistrem. Zajímalo by mě, kam na ty nápady chodí!

ivoiro
25.08.2017

Skvělý Patterson opět nezklamal. Teším se na další části této série.

veskr
18.08.2017

Tuhle knihu jsem chtěla odložit hned po přečtení první kapitoly, a potom ještě dvakrát v průběhu čtení. Říkala jsem si, že tohle nedám, že je to na mě moc. Nicméně, díky mistrovskému umění autora, vtáhnout čtenáře do děje a už nepustit, jsem knihu dočetla a musím uznat, že je dobrá. Konec byl sice až moc americký, ale jak jinak, když to napsal američan. Jestli se k tomuto autorovi ještě vrátím, to nevím, protože mám raději anglické detektivky a nejraději D. Francise, ale knihu rozhodně doporučuji. Svět není jen růžový.

dom.ini
27.07.2017

Příjemné, odočinkové čtení o šíleném psychopatovi, pokud se to dá takto říci. Knížka mě bavila, příjemně se četla a byla jsem strašně zvědavá jak to všechno dopadne, i když nějaké mírné tušení jsem měla. Jenom trochu škoda, že konec byl takový pozvolný a nijak mě tedy ve výsledku nešokoval. Ale určitě to není špatné čtení a jako odpočinkovou knihu určitě doporučuji.

Kerberos
20.06.2017

Můj první Alex Cross dobrá psychologická detektivka,pěkný film.

VerčaFF
01.03.2017

Dobrá a docela originální detektivka. Jen mi trochu vadilo (už to tady někdo psal), že hlavní hrdina neustále zdůrazňuje, že je černoch a jak to má v životě těžké. A že vztah černocha a bělošky některé lidi šokuje a provokuje. Netvrdím, že to nemůže být pravda, ale vážně byla Amerika v 90. letech tak divná? Osobní život toho detektiva mě až tak moc nezajímal, ale příběh záporáka byl fakt dobrý.

Liduka
27.02.2017

Skvělá kniha, ze které mě mrazilo. Nic nevypadalo, tak jak se to jevilo a konec mě překvapil. Každopádně Gary byl fakt magor. SPOILER: Jenom mě udivuje, že sám nedostal trest smrti jako ...... , zabil přece daleko víc lidí.

Wargo
10.02.2017

Vynikajúci thriller s dokonale vybudovanými charaktermi postáv, napätie počas celej doby čítania. Podrobne opisované psychologické pochody hlavných postáv, ktoré skvele zapadajú do dokonalej knižnej mozaiky. Kto sa bojí hmyzu, tomuto "pavúkovi" by mal dať v každom prípade šancu. Svoje siete splieta dokonale !!!

Voliarty
29.01.2017

Tak prečítať túto knihu mi zabralo dosť veľa času. Neviem, prišla mi miestami nudná, nezáživná.
Čo ma na tejto knihe ale zase veľmi bavilo, tak to sú vykreslenia postáv.
A to hlavne hlavného hrdinu Alexa Crossa, ktorý mi prirástol k srdiečku spolu so svojou rodinou.
A druhá skvelo vykreslená postava je Garry Soneji/Murphy, ktorý je dôkazom, že Patterson vie tvoriť zvrátených a geniálnych psychopatov. Vlastne, sympatický hlavný hrdina a schopnosť vykresliť psychopatických záporákov sú to jediné, čo ma motivuje v prečítaní ďalšej nejakej Crossovky (asi niekde zoženiem Kočku a myš, vzhľadom k tomu, že Garry sa tam vracia opäť na scénu)

moudivlacek
29.01.2017

První setkání s autorem - i dobrou půl hodiny po čtení stále husí kůže. Jakmile se stane něco dětem, většina z nás má vybuzené city na maximum. A ještě horší je, jak si někdo myslí, že mu to může projít. A kolik hloupých lidí mu uvěří a kolik zlých lidí se chce přiživit.
Já se jen modlím, že hlavní hrdina Alex se už s hlavním mostrem Garym nikdy v žádném dalším díle nepotká.
No - každopádně si u mne tento autor vydobyl poctu za skvěle napsaný příběh. Určitě ho zařadím do oblíbených autorů a jistě sáhnu zas někdy v krátké budoucnosti po dalším díle.

Terry11
26.01.2017

"Bylo mi 38 let. Kdybych ovšem tušil předem, že se dožiju tak vysokého věku, staral bych se o své tělo líp."

Tak to byla ukázka toho, proč jsem tu knihu začala číst. Že budou vtipné formulace, napínavá detektivka a pokračování. Mám ráda série.
No. Stylistika mi začala brzy lézt na nervy svou jakousi žoviálností. Detektivní linie šla po povrchu, jsouc zvyklá na dynamiku a naprostou preciznost kriminálního vyšetřování v Dallas sérii, byla jsem překvapena, že tady se celé dny nic nedělo, práce detektivů se tak nějak vlekla, konkrétně nepopisovala, chodili do práce na určitou hodinu, žádné nocovky, nic naléhavého, dokonce si uprostřed vyšetřování sériových vražd vzali volno. No to mě podrž. Taky mi vadilo, jak autor podle mne naprosto zbytečně zdůrazňuje, že je hlavní hrdina černoch. No a co? Tak je černoch. To snad v dnešní době není důležité a nemá to vliv na funkci. Takže jsem skončila na 48%.

Živa23
24.09.2016

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Okamžitě mě vtáhla do děje. Je to druhá knížka od J. Pattersona, kterou jsem přečetla. Jsem nadšená. Líbila se mi ještě víc než Sběratel polibků. Všem vřele doporučuji.

aluskacz
22.07.2016

Trvalo mi než jsem se začetla a než mě vtáhla kniha do děje. Je to dobrá kniha, pak se i dobře četla, Soneji byl hodně dobrý psychopat, dobře autorem vykreslený. Nicméně musím říct, že jsem četla už lepší, na konci knihy jsem si neřekla "WAU to bylo super" a to mi chybělo. I přesto mám doma půjčené další dvě z této série. :) Dala bych 3 a 1/2 hvězdy ale jelikož to nejde tak dávám 4.

vangog
15.06.2016

Tak trochu jsem čekal jiný konec,ale tenhle taky není špatný.
Dobrá kniha

konicekbily
25.04.2016

Podařilo se mu vytvořit moc pěknou zápletku a povedlo se mu nenásilně nás seznámit s hlavním hrdinou celé řady. Skvělý a nečekaný závěr!

DickBach
20.04.2016

Dobré, místy velice dobré, kupodivu se děj občas vymykal klasickému scénáři Alexe Crosse. Jen ta Jezzie mi moc "neseděla", osobně mám Crosse zaškatulkovaného jako singla...

zd0981
09.03.2016

Naprosto nevěrohodné, místy až hloupé

postrach
06.03.2016

Začala jsem číst sérii Alex Cross před týdnem.Kniha je hodně napínavá a děsivá.Kniha mě opravdu hodně zaujala.Proto jsem se rozhodla,že přidám tohohle autora do oblíbených.

Kuliš42
03.03.2016

Sérii Alexe Crosse mám přečtenou úplně celou,tedy která zatím vyšla v češtině,což je 19 či 20 knih.Všechny díly byly super,některé samozřejmě trochu převyšovaly jiné,ale rozhodně celkově skvěle vyprávěné,žádná nuda,hluchá místa.Hodně napětí,zvratů. Strašně moc se mi líbí Pattersonův styl krátkých kapitol,střídání osob ve vyprávění,a tím i dějových linií a různých pohledů na věci,situace.Tento zásadní dramatický a megapoutavý prvek plus mluva jednoho,většinou hlavního, hrdiny v první osobě, provází všechny autorovy thrillery a detektivky(kromě Crosse jsem přečetla hodně skvělých samostatných děl,takže vím).Tím je autor zcela jedinečný,přitažlivý,nutí čtenáře být jako na droze a neodcházet od knih,je to jako silný magnet.A z komentářů různých knih tady vidím,že má podobný názor dost lidí,takže paráda!Samozřejmě se nesmí brát vše moc vážně,opravdově,doslova,mnohé situace a "nesmrtelnost"hlavních hrdinů je třeba brát s nadhledem,rezervou,vždyť je to podle autorovy fantazie a schopnosti tvorby,vyprávění,a ne pravdy.Komu se to nelíbí a nepřekoná to,ať ho nečte,ne?A my ostatní můžeme jásat a být nadšeni! No a co se týká zfilmování dvou dílů,já viděla zatím jen Sběratele polibků a musím říci,že to knize bohužel nesahá ani po kotníky.Kniha je naprosto úžasná až geniální a ve filmu mi nejvíce vadilo,že byl hodně dějově odbyt-v podstatě vynechali druhou hlavní postavu vraha a vztah Alexe s doktorkou Kate,ten je v knize propracovaný,lehce milostný a hodně důvěrný,kdežto ve filmu jsou k sobě neosobní a vykají si.Ani Morgan Freeman to nezachránil,je na Alexe moc strarý a celkový výkon nepřesvědčil.Alexe v knížce čtenář musí milovat! Knížky prostě nemají chybu,budu hledat neustále nová díla,Crosse i samostatné romány.A pustím se nově i do série Ženského klubu.

hledaseniki
04.12.2015

Série Alexe Crosse mě nějak minula, viděla jsem sice film, který vznikl na motivy této knihy, ale díky filmu jsem neměla chuť knihu číst, a víte co? Byla to chyba, protože ta kniha je stokrát lepší, protože je v ní skoro všechno jinak.
Soneji je vynikající záporák a dodával tomu příběhu tu správnou špetku šílenství. Kniha má vhodný počet stránek, takže se nemůžete nudit a ani to není nijak zdlouhavé, což potěší nejednoho čtenáře.
Thriller jak má být, plný zvratů, i když na můj vkus tam bylo hrozně moc postav, které vlastně v příběhu neměli žádnou zvláštní úlohu. Nemusím dodávat, že se chystám na druhé volné pokračování s Alexem Crossem.

Endy17
29.10.2015

Trochu netradiční detektivka. Mé první, ale určitě ne poslední setkání s detektivem doktorem Alexem Crossem.

thrillery

James Patterson