Tabby Tabby komentáře u knih

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

Lehce průměrný thriller, který mě moc nenadchnul.
Autor začal slibně, únosem vojáka v Iráku, bohužel ta cca po 30 stranách končí a hop začíná nudnějši část o pár týdnů dál. V této části se nic moc neděje a vrah se tam ukáže jen velmi sporadicky. Kniha se opět trošku víc rozjede až za polovinou a ke konci autor, už zase neví kde má brzdu, nebo už ho to nebaví, a tak nám to rychle ukončí. Bohužel už pár věcí nedořeší a nevysvětlí.
V knize jsem si nikoho neoblíbila, charakterově nebylo koho.
Škoda, námět vypadal totiž zajimavě. :)

14.09.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro mě jedna s nejemotivnějších knížek, kterou jsem po dlouhé době četla.
Je psaná s pohledu německé rodina a jejich přátel a co si v té době prožili, jak to dobré tak i to smutné. Příběh vypráví smrtka, která nám říká i dopředu jak to dopadne a tím to je asi i horší, když čtěte o někom, a víte že zemře, jen čekáte kdy a co stihne ještě prožít. Zároveň ukazuje smrtku i v jiném světle než jen něco co nemá žádné city , protože to co dělá je vlastně pro ni práce.
,,Lidi mě děsí"

Moc se mi líbily příběhy Maxe co napsal pro Liesel a jejich kreslené zpracování a jak byly do příběhu zakomponovány.

Moc krásná kniha :)

06.09.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Tak hrdě se hlásím k těm co knihu nepochopili a nelíbila se jim. Nepochopila jsem dobu kterou to má ukazovat, smysl cokoli.
Některé věci byli nakousnuty ale už nevysvětleny. Na jednom řádku Namimu bylo pět a hopla najednou deset. Navíc nejsem žádná puritánka, ale těch vulgarit, a popisování Namiho nadrženosti jsem měla vážně dost.
A to jsem jí dávala šanci až do konce a mě rozhodně nenadchla a znovu už jí nevyhledám to si radši přečtu návod jak použít šroubovák. :)

12.08.2018 1 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Knížka není vůbec nijak objemná co se stránek týče, proto mi nijak nevadilo se do ní pustit. Můj šálek kávy to rozhodně není a moc takovéto knihy nečtu a vyloženě nevyhledávám.
Po přečtení musím říct že pan Ruiz má některé myšlenky skvělé se kterými se ztotožňuji ale jsou tam i nějaké se kterými nesouhlasím a ani pan Ruiz mě nepřesvědčil. Modlitby na konci jsem nečetla vůbec přišly mi jako naprosto zbytečný.

05.08.2018 3 z 5

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Kniha mi padla do oka jednoduchou obálkou a ani anotace nebyla špatná a musím říct že touhle knížkou jsem určitě nesáhla vedle.
Jace je svědkem vraždy a je rodiči poslán do krásné přírody v Montaně kde se má schovat. Bohužel je vrahy brzy nalezen a začíná boj o život.
Ač známe vrahy už od prvních stránek knize určitě nechybí akce a napětí. Postavy, od kladných až po ty záporné,jsou skvěle charakterově vykresleny. Montanské lesy podle popisu musí být nádherné, i přes ten ničivý požár v knize. Poznatky, jak o ohni v lese tak z kurzu přežití, byli zajímavé a poučné.
Autora určitě ještě z radostí vyhledám a přečtu si další jeho tvorbu. :)

02.08.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knížka se mi líbila a jsem ráda že jsem se k ní nakonec i dostala. Možná mě nadchla i z toho důvodů že není samá kytička a pusinka, ale je to celkem depresivní počtení kde není snad ani jediná kladná vlastnost.
Je to převážně knížka o nenávisti, sobeckosti, chladnokrevnosti, rozmazlenosti a špatné výchově.
Děj se odehrává na Větrné hůrce a na Drozdově a není zahlcená zbytečně moc místy ani postavami což umožnilo autorce vykreslit postavy i děj, které byly důležité.
Nakonec jsem většinu postav i litovala dokonce i samotného Heathcliffa.
Filmové zpracování jsem sice zatím neviděla, ale určitě si ho zkouknu
K závěru asi jen dodám, že by byla škoda si knihu nepřečíst. :)

23.07.2018 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Opět další knížka, kterou si ráda přečtu i když jsem jí četla už několikrát.
Knížky z krásného prostředí Skotska a opět s tvrdohlavým Skotem a s jemnou dámou, která ho změní svojí láskou a dojdou tomu šťastnému konci. Brenna mi přijde občas až dětsky naivní ale ty dialogy s Conorem, které díky tomu vedou jsou nezapomenutelné.
Prostě tohle mě nikdy neomrzí a vždy to bude u mě srdcovka. :)

17.07.2018 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Zpočátku jsem měla problém se začíst a první půlku knihy jsem vyloženě protrpěla a myslela jsem si že knihu odložím nedočtenou (což pomalu vůbec nedělám). Pak se to trošku zlepšilo a knihu jsem nakonec dočetla (ohromná radost, za to dočteni).
Vsuvky od oběti my přišly rušivé a nezáživné, jmen tam bylo tolik že jsem se ztrácela, kdo je policista a kdo svědek nebo podezřelí. Na konci mi přišlo až úsměvné to rozuzlení, pardon ale pochybuji že byla Malin telepatka, na jedné stránce nám řekne vrah jak to udělal a o dvě stránky dál to popisuje Malin svým kolegům jak si myslí že to celé bylo pomalu totožnými větami.
Přesto byl námět knihy dobrý, styl vraždy, ty postupy vyšetřování mě bavili a konec a rozuzlení mí přišlo jinak taky dobré a originální.
Bohužel četla jsem lepší a to o hodně, uvidím jestli se k autorovi ještě vrátím.:)

14.07.2018 3 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Knihu jsem četla už několikrát a pořád mě baví a miluji ji.
Historický román, z prostředí krásného Skotska, Madelyn a Duncena a jejich lásky, kdy musí zažít nesnáze aby nakonec mohli být spolu.
Nemám co vytknout krásný příběh. :)

11.07.2018 5 z 5

Tyhle knihy s podobnou tématikou nečtu a dlouho jsem se jim i vyhýbala.
Avšak kolegyně v práci tuhle knihu velmi chválili a jelikož se mi hodí k čtenářské výzvě, tak jsem si knihu od ní vypůjčila.
A musím říct že je to velmi čtivě napsaná kniha a názory pana Duška jsou velmi zajímavé a pro mě některé i k zamyšlení. :)

08.07.2018 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tahle knížka mě úplně nadchla, dostala mě úplně na svou stranu, přes krásný obal až do neuvěřitelného a dokonale zpracovaného vnitřku knihy.
Ač to bylo trošku rozkouskované nakonec všechny příběhy zapadli do sebe a ty co se měli potkat se potkali.
Chvíli jste byli s malou Amy a utíkali s ní a Wolgastem, hlídali první infikované v bunkru, bydleli v kolonii atd. V knize se dělo pořád něco a nenechala mě to ani na chvíli vydechnout.
Cronin mě prostě plně dostal na svojí stranu a do svého světa. Úplná nadšenost z knihy a těším se na další díl :)

06.07.2018 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Mastertona a jeho sérii s Katie nejde jinak než jen chválit a chválit.
Opět se ocitáme v ponurém Irsku a opět hledáme sériové zločince, ale tentokrát ne jen že svoje oběti brutálně vraždí ale jsou předpolicií i o krok napřed. A do toho Katie hází pod nohy klacky i velitelé na policejní stanici a její nový soused.
Ze začátku mě kniha velice bavila a četlo se to jedna báseň, poté to začlo trošku pokulhávat a já jsem si připadala jako kdyby knihu převzal spíše Mastertenův učeň, nakonec vzal naštěstí pero pevně do ruky a já jsem si opět začala knihu užívat a poznala jsem tam toho skvělého Mastertona.
To rozuzlení mohlo být delší a ne vzít všechno letem světem, aby to nemělo tolik stránek. Vraždy opět detailně popsány a moje dávka nechutností tam nechyběla, docela by mě zajímalo kde se inspiruje.
Už se těším na další díl a další brutální vraždy. :)

01.07.2018 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Docela lituji že jsem se k této knize nedostala už dříve ale lepší teď než nikdy. Film jsen viděla už několikrát a zařazuji ho ke svým oblíbeným a teď k tomu mužu zařadit i knížku.
Tak úžasně popsány vztahy v 18 století a smýšlení lidí navíc skvělé dialogy. Všechny postavy tam byli dokonale vykresleny, jsou tam popsany různé povahy od rezervanosti pana Darcyho až po extravagantní chování matky Bennetových.
Paní Austinová je pro mě jedna z nejlepších a nejtalentovanějších spisovatelek u která se vždy bude její tvorba číst a okouzlovat další a další generace i po tak dlouhé době.
Prostě nemám slov jak mě knížka okouzlila. :)

25.06.2018 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Na to jak jsem první dva díly zhltla, tenhle my nějak nesedl. Děj my přišel už zbytečně natahovaný nic nového jsme se ani nedozvěděli, ale přesto se to četlo dobře a některé pasáže ke konci byli zajímavé a napínavé.
Navíc chápu že se postavy musí nějak charakterově vyvíjet, ale tohle už je moc, Arlen se změnil, Leesha skočila na každého chlapa pomalu, Ineveru snad ještě budeme litovat že je jaká je atd.....(nechci moc napovídat).
Musím ale uznat že je to knížka propracovaná jak přes svět tak postavy , démony a jejich svět, všechna ta místa kudy nás knížka vede nad tímhle Brett seděl a dal si s tím práci.
Se sérii určitě budu pokračovat. :)

24.06.2018 4 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Opět strhující detektivní případ mojí oblíbené komisařky a opět si pro nás autor připravil dosti nechutný způsob smrti.
Pochmurné Irsko, obchodování s bílým masem, vraždy, mystické pozadí, zapeklitý případ co více si přát.
A opět jsem spíše chovala sympatie k vrahovi a přála jsem obětem to co se jim stalo.
Za mě tuhle serii zatím doporučuji a vrhám se s velkou natěšeností na další díl. :)

22.06.2018 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Kniha má určité dobré téma, je napsaná nestandardním stylem, který asi nesedne každému.
Vypravěčem je samotná Maya, která vypráví co se stalo před tragédií při které došlo ke střelbě v její škole. A dále je tam okrajově popsaný proces se samotnou Mayou. Spíše než o příběh tam jde především o psychologii postav.
Jedno mi určitě knížka dala a to že jsem si uvědomila do jaké míry si můžeme dávat za vinu činy druhých?? Kolikrát jsem řekla kdyby mi to řekl, napsal ale nemůžeme si dávat za vinu něco co jsme nemohli ovlivnit, když jsme o tom nevěděli a nemůžou nám to dávat za vinu ani druhý.
Celkově mi kniha dala asi víc než autou zamyšlel. :)

17.06.2018 4 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Pěkná detektivka tentokrát z pohledu novináře v internetovém časopisu.
Hlavní postava Hanning mi přirost k srdci svojí povahou a svým osudem , který jsme po celou knížku zjišťovali.
Knížka měla spád, v určitých momentech byla knížka napínavá a konec mě donutí půjčit si i další díl aby jsem zjistila co a jak se Hanningovi stalo v minulosti. :)

13.06.2018 4 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Ian Caldwell

Další příjemné spracování záhady a detektivky. Jestli očekáváte něco na způsob Dana Browna nebo Indiana Jonse tak to budete zklamaní. Autor to vzal po svém a určitě udělal dobře.
Skvělé popsaná alespoň část historie křesťanství které nám vysvětlí to důležité pro orientaci v ději. Skvěle autor využil potenciál evangelií a zakomponoval je do knížky a do záhady. Občas jsem se ve výkladech strácela a stalo se že jsem si ty pasáže musela přečíst ještě jednou (Občas je míň někdy vic).
Já jsem se v knize určitě nezklamala a jsem ráda že jsem si jí přečetla. :)

07.06.2018 4 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Mě osobně kniha vůbec nesedla.
Děj mi přišel moc utahaný, nedomyšlené charaktery hlavních postav kdy mi přišlo že by jim měl pomoc psychiatr. Bylo zde moc vedlejších postav které odpoutávali pozornost od hlavního děje (5 stránkový popis života tel. operátorky která se v ději už ani jednou neobjevila a td..).
Brutální scény mi nevadili a byli vykresleny uvěřitelně.
Snad si u mě někdy autor opraví svojí reputaci.:)

26.05.2018 2 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Knížka se odehrává ve Vatikánu a jde o volbu nového papeže.
Je zde krásně popsáno prostředí, ulice i budovy kde se to celé odehrává a měla jsem pocit jako kdyby jsem sama těmi místy procházela.
Knížka pro mě byla hodně poučná a zajímavě zpracovaný námět o kterém by jsem se moc nezajímala. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí a za to jsem ráda
Bylo tam vše intriky, lži a klamání. Některé pasáže byli moc krásně napsané a i jsem o nich přemýšlela.
Konec mě až tak nenadchl a nedá se říct že by jsem se ke knížce ještě někdy vrátila ale přečtení nelituji.. :)

09.05.2018 3 z 5