Láska a čest

Anglie 1099 Romanticko-historický příběh lásky plné vášně, napětí i dobové středověké atmosféry jedenáctého století líčí oblíbená autorka s šarmem a vtipem, stejně jako s neobyčejnou schopností vyprávět o stále se opakující touze a snu každé ženy – najít toho pravého. Krásná lady Madelyne žije na dvoře svého bratra, krutého a bezohledného barona Louddona. Na Louddonovo panství však vtrhne s vojskem baron Duncan z Wextonu, řečený Vlk, aby pomstil zločin, kterého se Louddon dopustil. Duncan z Wextonu o Madelyne ví a chce si ji odvézt jako válečnou kořist. Když ale hrdou krásku spatří, zaručí se, že ji bude ctít a chránit, i kdyby pro ni měl položit život. Odveze ji do svého hradu a jako čestný muž dostojí svému slovu. Nakonec však oba přemůže vášnivý cit a Madelyne se Duncanovi celou svou duší vzdá. Od této chvíle stojí pevně po jeho boku – po boku svého pána – mocného Vlka, který bojuje za její lásku a svou čest....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3127/laska-a-cest-3127.jpg 4.5311
Vydáno, Oldag

Honor's Splendour, 1987

Kniha Láska a čest

Arsi

Krásný romantický příběh. Julie Garwood to prostě umí.

Verunka4444
27.11.2020

Garwoodová je prostě bohyně,každá její kniha,kterou jsem doposud přečetla,byl učiněný skvost.Samozřejmě mám své favority(Nevěsta,Dar lásky,Králova milenka,Strážný anděl,Svatba a Tajemství ♥) Příběh Vlka Duncana a Madelyne byl pro mou romantickou dušičku jako krabice čokolády a puget růží.Miluji Vysočinu a drsné skotské horaly,ale i rytíři nejsou k zahození ♥

jinbr
06.10.2020

Ano, ano... není to zase tak časté, aby romantický příběh měl tak vysoké hodnocení. Ale zde si to jednoznačně zaslouží. Byl psaný s vtipem, v průběhu čtení jsem se kolikrát uchechtávala. Madelyne byla tak hezky přirozeně naivní a zároveň chytrá, otevřená žena. Duncan sympaťák. Pro mě krásná oddychovka, která vás donutí skončit dlouho, opravdu dlouho v noci

Laf
01.06.2020

Dobrá odpočinková kniha. Líbilo se mi, jak se hlavní postavy pořád hašteřili. Bohužel mne kniha vtáhla do děje někdy po půlce, takže jsem si ji tolik neužila. I tak za to kniha stála :)

Ms.Floyd
21.05.2020

Tohle je snad nejlepší romantika, kterou kterou jsem kdy četla! Krásný a dobře vylíčený příběh, úžasní hrdinové a šťastný konec. Knížku doporučuji a určitě se k ní vrátím :)

LenkaAK
21.03.2020

Jeden z nejkrásnějších příběhů na historickém pozadí středověké Anglie. Už jsem tuto knihu četla podruhé a opět mě okouzlila.
Jemná lady Madelyn osvobodí na začátku příběhu statečného barona Wextona, kterého nechal její zrádný bratr o mrazivé noci přivázat ke kůlu. Madelyn s Wextonem unikají na jeho hrad a už po cestě je jasné, že to nebude romantika pro slabé povahy. Madelyn je nemotorná, zraněná, bojácná, výbušná, vášnivá a pravdomluvná. S tímto koktejlem se musí baron Wexton přezdívaný Vlk vyrovnat. Do toho všeho zasahuje proradný Madelynin bratr Louddon. A objeví se i skutečný vlk!
Příběh je spletitý a dobře propracovaný, prolíná se s dobovými reáliemi (fakt přesné a to já ráda) a dává nahlédnout do sociálních vztahů doby (tohle v červené knihovně fakt nehledáš).

Akin309
17.03.2020

Je to jedna s mojich obľúbených kníh od
J. Garwood. Strašne som sa pri tomto príbehu nasmiala. Určite ju odporúčam ♡

Kamila1991
22.02.2020

Pro mě je tohle určitě nejlepší knížka od J. Garwood. Miluju knížky z prostředí Skotska, ale tohle byla příjemná změna. Duncan a Madelyne byli prostě úžasní. Už teď vím, že se ke knížce brzy vrátím.