Láska a čest

Anglie 1099 Romanticko-historický příběh lásky plné vášně, napětí i dobové středověké atmosféry jedenáctého století líčí oblíbená autorka s šarmem a vtipem, stejně jako s neobyčejnou schopností vyprávět o stále se opakující touze a snu každé ženy – najít toho pravého. Krásná lady Madelyne žije na dvoře svého bratra, krutého a bezohledného barona Louddona. Na Louddonovo panství však vtrhne s vojskem baron Duncan z Wextonu, řečený Vlk, aby pomstil zločin, kterého se Louddon dopustil. Duncan z Wextonu o Madelyne ví a chce si ji odvézt jako válečnou kořist. Když ale hrdou krásku spatří, zaručí se, že ji bude ctít a chránit, i kdyby pro ni měl položit život. Odveze ji do svého hradu a jako čestný muž dostojí svému slovu. Nakonec však oba přemůže vášnivý cit a Madelyne se Duncanovi celou svou duší vzdá. Od této chvíle stojí pevně po jeho boku – po boku svého pána – mocného Vlka, který bojuje za její lásku a svou čest....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3127/laska-a-cest-3127.jpg 4.5266

Honor's Splendour (1987)

Vydáno:, Oldag

Kniha Láska a čest

Tirisa

Chtěla jsem historickou romanci a dostala jsem historickou romanci. Bylo to milé, odpočinkové čtení, které mě dokonce místy donutilo se pousmát. Postupem času ale už té červené knihovny a dokonalosti bylo na mě až moc...ale to je spíš můj problém. V rámci žánru jde určitě o dobrou knihu a já se k červené knihovně za nějakou dobu zase ráda určitě vrátím.

AniDi
18.12.2018

Tato kniha je jedna z nejkrásnějších, které jsem kdy četla. Určitě doporučuji.

saskuan
12.09.2018

Velmi se mi líbila, s dychtivostí jsem se hned od prvních řádků začetla a nepustilo mne to až do konce.

Tabby
11.07.2018

Knihu jsem četla už několikrát a pořád mě baví a miluji ji.
Historický román, z prostředí krásného Skotska, Madelyn a Duncena a jejich lásky, kdy musí zažít nesnáze aby nakonec mohli být spolu.
Nemám co vytknout krásný příběh. :)

DUNIKO
14.04.2018

KRÁSNÁ KNÍŽKA.Hned od první stránky až po poslední,poutava
napínavá romantika. Nemám slov.Autorka nezklamala.KRÁSNÁ KNÍŽKA.

sarahmoon
24.02.2018

...s touto autorkou prostě nesáhnete vedle.

15.02.2018

Nejúžasnější knížka ze středověké romance. Madelyn a Duncan jsou prostě úžasní a nedám na ně dopustit. A i když znám knížku už skoro z paměti, má pro mě stále svůj půvab a kouzlo, kterým mě vždy vtáhne do tohoto příběhu plného lásky a já ho s nimi můžu prožívat pokaždé, když otevřu tuto nádhernou knížku.

angelbooks
14.02.2018

První kniha od jedné z mých oblíbených autorek.
Skvěle napsaná se spoustou stop humoru v těch správných chvílích.
Vřele doporučuji.

zuzikis
02.02.2018

Krásný příběh. Děj mě upoutal hned na první stránce a nemohla jsem se odtrhnout. Z těch historických romancí o skotských horalech a válečnících je tento asi můj nejoblíbenější! :-))

PerlaZP
14.01.2018

J.G. patří mezi moje oblíbené autorky a tentokrát mě vážně nezklamala. Tento příběh je opravdu velice povedený a téměř nic mu nechybí...
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

účetní
14.12.2017

Další krásná historická romance o lásce, vášni a cti. Duncan se mi líbil moc, s Madelyn jsem měla trošku problém, ale jen ze začátku, nejdřív se jevila jako jemná a mírná, hned nato byla zase nedůtklivá, rozzuřená a ukřičená, ale měla čisté srdce. Pro autorky středověkých romancí je asi těžké vytvořít charakter hlavních hrdinek, aby dívka odpovídala výchově ve středověku a zároveň byla pro nás současné čtenářky přijatelná, protože by nás asi nebavilo číst o děvčatech, co stojí v koutě se sklopenýma očima a jen poslouchají své muže, takže jinak to asi nejde. Opět kniha, u níž pět hvězdiček na hodnocení nestačí, jsem moc ráda, že ji mám ve své sbírce.

petra4080
13.11.2017

Několikrát jsem byla dokonce překvapená, což velmi kvituji, jelikož to se u tohoto žánru příliš často nestává.
Místy se příběh zbytečně vleče, ale celkově mohu knížku doporučit.

Len2očka
31.10.2017

Kniha mě nebavila.Nikdy více.

Lembac
20.08.2017

Stredoveka romance s Madelyne a Duncanem v hlavnich rolich. Krute okolnosti je svedou k sobe, sice by se meli nenavidet, ale uz pomerne brzy v sobe nachazeji zalibeni. Nic nepodpori vznik vztahu jako zima a nutnost se hrat vlastnim telem.

gina
16.08.2017

"Ležel na zemi nahý jako vlk..." tomu se směju ještě po deseti letech. V rámci žánru je to asi jedna z lepších knih, čtivá. Přidávám hvězdičku za Skotsko.

Damato
09.05.2017

Oddychové čtení,při kterém se krásně stoná a ještě nádherněji usíná a u usínání nááádherně sní ( a i to obcasné zachrápnutí vedle spicího přítele mi nepřipadalo tak šílené,jak jindy

cukrovka
01.05.2017

Příjemná romantická knížka.

Babu23
24.03.2017

Krásná kniha :-) jen jedna věc mi vadila a to nedokončenost ohledně jejího otce.. Nechci moc psát, pro ty co nečetli, ostatní mě jistě chápou :-)

kackajh
05.02.2017

Nadherna! Dalsi u ktere by ani 100 hvezdicek nestacilo!

Lena79
16.11.2016

Mám autorku ráda, její knihy jsou pro mě odpočinkovou záležitostí. Ani tento příběh nebyl vyjímkou.

KSarlota
06.11.2016

Srdcovka

Janka0702
09.08.2016

Taky miluju tuto autorku a snad mám od ní všechny knihy:)
Tuhle jsem obzvlášť těžce sháněla, ale trochu mě zklamala.
Madelyne docela hysterka :) ale lze pochopit, že byla v deliriu z horečky.
Bylo to hezké počteníčko a oddechovka, ale pro mě osobně průměr.

moudivlacek
03.07.2016

Tuto autorku miluji, ale touhle knihou se opravdu vyšplhala na mé osobní nejvyšší knihy. Určitě tuto knihu nezapomenu a vrátím se k ní.
Její název je velice výstižný a ani bych k tomu nic nedodávala, snad jen malinko.
Nesuďte lidi podle příbuzných, suďte je podle jejich srdce, a nebudete překvapeni, čím opravdu jsou. Skvělý příběh o čestném rytíři a mladé lady.

havrmoni
10.04.2016

Moc hezké,Duncan byl úžasný. S Madelyn to bylo horší,ale šlo to.

irena3981
25.10.2015

Ráda by jsem si tuhle knížku přečetl a měla doma , ale není k sehnání...

09.10.2015

Krásný příběh lásky, touhy a věrnosti, má nejoblíbenější knížka. Náááááádhera!!!!!!!

VytíVlčice
06.03.2015

Je to můj osobně nejlepší historický román, který jsem kdy četla. Je tam vše, co bych v zajímavém příběhu hledala. Nejvíce se mi líbí hlavní hrdina, který vytváří obraz rozeného vojevůdce a přitom muže, který umí dát i příjmat lásku.

avad
19.10.2014

Nádherný příběh. Je tam láska, čest i intriky. Kniha se mi moc líbila. Doporučuji.

fidáš
18.03.2014

Garwoodovou prostě miluji. Její knihy prostě nikdy nezklamou.

Paithe
24.08.2013

Tohle před lety byla moje první knížka z historické červené knihovny. Líbila se mi tolik, že mne navnadila na další knihy... Takže můžu říct, že jen kvůli této knize jsem objevila kouzlo čtení. Prostě ji nesmíte nepřeříct, byla by to chyba. :))

Anglie Skotsko 11. století historické romance

Julie Garwood