Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorizované povídání známého herce Jaroslava Duška o narození, životě a smrti. Příběhy protkané přítomností, volné asociace a rozmanitá setkání se Skutečností. Knihu provázejí zdařilé ilustrace Zbyňka Zenkla, zaměstnance chráněné dílny Rolnička v Soběslavi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102007/ze-me-cesta-blazna-102007.jpg 4.5359
Žánr
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Eminent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

Přidat komentář
bigbabe
04. dubna

Mám pana Duška a jeho divadelní hry ráda, ale tohle mi prostě nějak nesedlo.

mythos91
01. března

Sepsané povídání o životě a postojích k němu v duchu toltéckého myšlení. Jarda Dušek nahlíží na nynější příliš rychlou dobu a snaží se čtenářům ukázat již předky prověřené způsoby života, takový „návrat ke kořenům“ aplikovaný v dnešním moderním světě. Poukazuje na příliš velkou výrobu nepotřebných věcí a naopak spotřebovávání veškerých surovin Země. Zaujalo mě například povídání o vodě, jako životodárnému regeneračnímu zdroji, pro člověka nejcennějším.


managalante
24. února

Klidné vyprávění a snaha o nalazení do společného rytmu. Člověk si na to všechno stejně musí tak nějak přijít sám. Pravda je pohyb, je živá, je zjevná, v jejich žilách koluje voda a nemusí se dokazovat. Snažme se hledat věci, které můžeme udělat My, aby byl svět jen o malinkatý kousek lepší.

luckomar
02. února

Vlastně mě na knize bavila nejvíce Jaroslavova vzdělanost. Je jisté, že ne všichni s jeho názory musejí souhlasit a vidět to stejně, ale mnoho myšlenek je opravdu poutavých. Člověk se nad knihou zastaví a přemýšlí i nad svým stylem života. Kniha je motivující

vendy246
29. ledna

Četla jsem podruhé po mnoha letech a knížka mne opět oslovila. Jaroslav Dušek přemýšlí nad stejnými věcmi jako já. Občas není od věci se pozastavit. Proč nevnímáme Zemi jako živou bytost? Jaký je doslovný překlad bible? Proč zneužíváme svůj intelekt a sílu k hromadnému vraždění zvířat?

Ctukudychodim
14. ledna

J. D. je bezesporu zajimavy clovek, ale me uz nejakou dobu neoslovuje. Snad je to tim, ze z nej citim vic ego, nez pokoru.

plutoking
07.12.2020

Pan Dušek je ojedinělý a vždy dokáže překvapit pohledem na věc. Takové názory nejsou všední a díky za to, v dnešním bláznivém světě je to balzám na duši.

klarazelena
03.11.2020

Souhlas s purie - bohužel nadšení z Duška pomalu hasne s každou další jeho projekcí. Kam se ztratil ten břitký myslitel a ovírač různých zákoutí? Ale zpět ke knize, která je bohužel přesně tímto poznamenaná. Je na ní vidět, jak se každá kniha musí číst ve správný čas. Zakonzervovaný Dušek do slov není to pravé.

1