Tabby Tabby komentáře u knih

Darker Darker E. L. James (p)

Nevím co si o téhle knížce vůbec myslet a jak jí hodnotit.
Na jednu stranu se my to četlo lépe než z pohledu Any, bylo to zajímavější. Krátké úryvky z Christianovi minulostí, mi přišly osvěžující a zajímavé a trošku nám víc osvětlovali některé pasáže.
ALE
Ten příběh je už vyhořelý, nemůže nám ani přinést nic moc zajímavého a nového, což je normální, když je to jen jiný pohled. No prostě jsem z toho neměla takovou radost jako mám z nové knížky a z nového příběhu. Navíc ty jeho úryvky byly dobré, ale málo. Je mi to celkem líto protože to autorka mohla vzít úplně z druhého konce a napsat co bylo před Anou, to by mě asi víc zajímalo, než tohle.
Kdyby vyšli knihy jen z pohledu Christiana, vůbec by mi to nevadilo, naopak by jsem byla radši. Ale zbytečně natahovat příběh, to je zbytečné. :)

21.05.2019 4 z 5

Anglický zabiják Anglický zabiják Daniel Silva

Další díl restaurátora a zároveň agenta Mossadu, Gabriela Allona. A jeho další pátrání a vyšetřování vraždy, krádeže a intrik.
Víc mi sedla postava Gabriela a přišel mi lidčtější než v prvním díle. Celkově mě tenhle díl bavil o trochu víc, ale spíše je to tím, že mi přišli zajímavější historické vsuvky o Švýcarsku a jeho chování během války. A víc mi sedl i příběhově. :)

15.05.2019 4 z 5

Tohle bylo skvěle a mistrně zakončený poslední díl celé série. Až mi je líto že to skončilo, tahle celá série je neuvěřitelně skvělá.
Čtivé, napínavé, zajímavé, v určitém smyslu i poučné. Skvěle popsáno, od krajiny že si to dokážete představit až po život lidí. Larsson dokázal, že vše do sebe hezký zapadlo,každý detail jsem mu uvěřila.
Postavy Lisbeth a Mikaela jsem si oblíbila už od prvního dílu a tady k nim přibylo i pár vedlejších postav (Bublansky, Armanskeho, Mikaelova sestra....).
Celé vyšetřování a pátrání po tom co se skutečně stalo a soudní proces jsem si užila, jak tam vše vyšlo najevo, dokonalé.
Tahle série se Larssonovi povedla, určitě se na ní nadřel, je to vidět. A já ji určitě nepřečetla naposledy. :)

01.05.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

A další příběh Davida Rakera dočteno, a podle mě si autor drží dobrou laťku svých knih.
Příběh je čtivý, tajemný, správně zamotaný, napínavý s neotřelou zápletkou.
A dokáže už ze začátku zaujmout otázkou ,, Jak někdo dokáže za dne zmizet z metra, aniž by si toho někdo všiml?? "
Občas pro mě se hlavní hrdina nesmyslně vrhá do situaci, kdy já by jsem už byla na útěku na opačnou stranu. A někdy to je až na hraně, kdy si říkám jestli to není až přehnané a na hraně zákona, kdy by se měl spíše považovat za záporného hrdinu, který omylem na konci někoho zachrání.
Ale spolupráci s Healym jsem si užila a přijde mi, že by mohli tvořit spolu dobrou a zajímavou dvojku, kdyby pokračovaly spolu. Snad se mi to ještě v nějakém díle poštěstí.
Konec mě napnul a získal si mě jako čtenáře na další díl. :)

22.04.2019 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Tak tohle mě bavilo, knihu jsem si užila od první až do poslední stránky, a vše mezi tím.
Na začátku nás autor hned vrhnul do děje a až po první kapitole nám vlastně začal popisovat jak celá situace vznikla. Takže jsem s napětím četla dál a dál.
Styl knihy, tím že je psaná hovorovou češtinou, vypráví sám hlavní hrdina a tím že to autor umí napsat s napětím, mě osobně dostalo.
Larse, i když to není jeho právé jméno, což nám vysvětlí hned na začátku, jsem si oblíbila. Je sarkastický, určitým způsobem až sprostý, neotesaný, pohodový, má svůj styl humoru, je svůj. A autor z něj nedělá žádného poloboha, který vše vyřeší bez toho aniž by se zapotil, ale člověka, co i chybuje. A haló jsem žena, takže potetovaný drsný zlý hoch na mě zabralo. Navíc skvělí vkus na pití a hudbu.
Takže skvělá práce pane Gris. :)

20.04.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

K autorovi jsem se dostala tak, že každý čekal na další díl s hrdinou Davidem Rakerem, až mě to nahlodalo a i já jsem si ho musela přečíst a zjistit jestli to je takoví trhák.
A musím říci že tohle byla celkem zdařilá prvotina autora. Kniha měla nápad, zápletku, tajemství i akci.
David Raker je bývalí novinář, který se pouští do hledání zmizelých osob a pátrá co se s nimi stalo. Používá při tom většinou klasické metody vyptávání, sledovačky a občas i nelegální metody. Ví, že to vždy není tak jak to na první pohled vypadá, protože každý člověk lže a každý má nějaké tajemství. Postupně rozplétá nitky a dává dohromady skládačku, toho co se stalo. Konec byl trošku přehnaný a nereálný, ale rozhodně si přečtu i další díl. :)

09.03.2019 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Kniha na mě neměla takový wow efekt.
Začátek celkem dobrý, zajímavě autorka začala, nález mrtvoly, útěk manžela, tajemství.
Pak bohužel můj zájem upadal a já zjistila že jí dost často odkládám.
Postava Magii, mě dost štvala, nejdříve ubulená a pak se div nestane Supermanem, a navíc mi přišla děsně pitomá. Detektiv taky nic moc, spíše se zajímal o svojí expřítelkyni a mnohé mu uniklo nebýt jeho kolegyni (ta mi přišla nejzajímavější).
No a konec to asi úplně zabil, nejen u mě koukám. :)

25.02.2019 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Skvělé pokračování prvního dílu, jsem nadšená, výborná kniha.
Tenhle díl se víc věnuje Lisbeth, jak přítomností, co se dál dělo po tom co se vyřešila záhada rodiny Vangerů. Tak se kniha zabívá i minulostí a postupně nám přibližuje co se vše stalo Lisbeth a jak jí to ovlivnilo až do dospělosti.
Tentokrát je Lisbeth obviněna, že zabila novináře, jeho přítelkyni a i svého poručíka a je po ní vyhlášeno rozsáhlé pátrání. Policie ji hned považuje za jediného vyníka, snad jediný kdo se jí snaží pomoct je jen Mikael Blomkvist a rozjede vlastní vyšetřování. Lisbeth se však tak snadno nedá a rozjíždí také svoji pomstu.
Je to plné akce, napětí, skvěle vše promyšlené až do nejmenších detailů, kdy i každý zločinec má svojí vymyšlenou minulost, která je popsána tak realisticky.
Už se těším na pokračování jelikož to mělo otevřený konec, a mě to hrozně zajímá, jak to celé skončí a dopadne s Lisbeth.
Pán Larson psát rozhodně uměl, takhle zaujmout by měl umět každý výborný spisovatel. :)

09.02.2019 5 z 5

Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Peter Zheutlin

Krásná kniha a to především obsahem, leč někdy smutná, i slzy byly na krajíčku, a to několikrát během knihy.
Je to o silných lidech, organizacích kteří zachraňují opuštěné psy, lásce ke zvířatům a v neposlední řadě i o naději pro všechny zvířata na lepší zacházení.

01.02.2019 5 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

První díl o Gabrielu Allonovi a nebylo to vůbec špatné.
Děj nebyl nijak rozvláčně a zbytečně natahován nesmysly ze soukromí všech postav, dozvěděli jsme se jen to podstatné a důležité pro pochopení děje a chování postav. Napětí v knize se mi zdá dobře vyvážené, kdy všechno vyústilo k tomu závěrečnému konci.
Gabriela jsem si tak trochu oblíbila charakterově, a to co jsem se o něm dozvěděla, o jeho rodině, hned na začátku mi k němu pomohlo získat simpatie. A to že pracuje jako restaurátor, mě bavilo.
Něco mi tam ale chybělo, takové to waw, kdy na konci jen chcete, aby to bylo delší, nebo mít u sebe hned pokračování. Ale navnadilo mě to na další díl a další dobrou špionáž. :)

23.01.2019 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejdříve jsem viděla film a až po dlouhé době jsem si konečně přečetla knihu. A obojí je nepřekonatelné a patří, jak film tak kniha, k mým oblíbeným.
Skvěle vymyšlené pozadí tak rozvětvené rodiny, příběhy každého člena velkého klanu Vangerů. Dokonale vykreslení charaktery od osob, kterých jsem si oblíbila, až po ty které jsem neměla ráda. Každý měl svoje tajemství a minulost.
Vše na pozadí velké záhady zmizení vnučky, toho jak proč a kdo ji ublížil. To vše vyšetřuje novinář Blomkvist se svojí pomocnicí Lisbeth, oba jsem si hned svojí různorodostí oblíbila.
Prostředí celého ostrova, kde se to odehrává, doplňuje celý příběh svojí tajemností.
Celá kniha naprosto strhující svým dějem, celým tím pátráním, odkrýváním tajemství, nalézáním indicií. A konec vůbec nezklamal, toho velké odhalení jsem se dočkala.
Zkrátka vynikající. :)

02.01.2019 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Byla jsem pokořena, přemožena a převálcovaná touto knihou. Po dlouhé době co jsem knihu nedočetla, skončila jsem na straně cca 250, řekla jsem si že život je krátký a knih je dost, aby jsem pokračovala v tom mučení.
Krátká anotace mě, jako spoustu jiných nadchla na zajímavou knihu. Začátek knihy taky dobrý pak bohužel se to nedalo. Zbytek asi 240 stran jen to co bylo v minulosti v křesťanském táboře, a o jejich vedoucích, kteří byli rozmazlené, ufňukané, zákeřné, sobecké a kdy podváděli svého partnera za každým stromem.
Bohužel, nápad dobrý, ale tohle se nepovedlo.
Od autorky jsem už něco četla, takže vím že špatná autorka neni, takže na ní nezanevřu . :)

08.12.2018 1 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Nejdříve jsem si půjčila od této autorky knihu Slepá důvěra, jelikož jsem se nekoukla že je to série, naštěstí to vůbec nevadilo. Kniha mě však navnadila na další díl, a tentokrát jsem to vzala správně od začátku.
A mohu říct že vůbec nejsem zklamaná. Kniha začíná pěkně napínavě a dokonale si drží tempo až dokonce. Řešení vražd, díky lidem kteří mají nějaký dar, mě baví a přijde mi zajímavé. Do hlavního příběhu zamotat ještě milostnou linku je skvělé. Hlavní postavy jsem si oblíbila a líbila se mi charakterová pestrost postav v knize, od blázna po nevěřícího šerifa, až po ustrašenou Casii, která si v životě už tolik vytrpěla. Mě kniha bavila a těším se na další díl. :)

03.12.2018 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Další případ mého oblíbeného Rhyma a Sachsové, a opět jsem si četbu užila, bylo to napínavé, zajímavé, dobře se to četlo a nemělo to žádnou nezajímavou část.
Tentokrát se přesouváme a hledáme vraha i v Itálii a poznáváme jinou krajinu než na co jsme zvyklí a i jinou kulturu a zvyky a nahlížíme i do toho jak funguje policie jinde.
Skvěle vymyšlené způsoby vraždy a způsob vrahovi mysli, tentokrát přes hudbu a zvuky kterými je hlavní pachatel posedlí. Samozřejmě jsem si i já oblíbili lesního policistu a i prokurátora (i když toho ne ze začátku). A moc se mi i líbí, okrajově jen na pár větách, pozorovat vztah Lincolna a Amélie
I když jsem se moc snažila, na celé rozuzlení jsem si musela počkat až do konce, holt se zase nepodařilo na to přijít dřív. Tak jak jsem zvyklá, totiž ne vše vypadá tak, jak to doopravdy nakonec je.
Moc se my líbí, že se při čtení dozvím i něco zajímavého a poučného co by jsem se nikdy třeba nedozvěděla, například o zvukových vjemech, hudbě nebo o Itálii.
Čtení jsem si naprosto opět vychutnala. :)

12.11.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Dočteno před pár dny a musím říct že to byl podle mě nejslabší, ale stále dobrý díl, který se mi líbil ze všech nejmíň.
Na jednu stranu, děj plynul dost rychle a držel mě v pohotovosti, že jsem to potřebovala dočíst. Zajímalo mě jak to vše dopadne s mými oblíbenými postavami a kdy to konečně pro ně dobře skončí.
Na druhou stranu to podle mě bylo přeplacané organizacemi, a organizací v oraganizaci. Navíc tam bylo tolik přeběhlíků, zdálo se mi, že už tam ani nikdo nevěděl s jakou stranou je a za jaký tým má kopat.
A ani jsme se nijak moc nedozvěděli co bylo před labyrintem a jak to celé vzniklo, o erupci, snad k tomu něco ještě pan Dashner nachystá.
Konec byl plný adrenalinu a líbil se mi, a ten dovětek geniální. :)

23.10.2018 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Wow!!
S knihy jsem úplně nadšená, z dvojky víc než z prvního dílu, ale jenom o malý kousek.
Kniha byla napínavá, plná akce. Na jedné straně někomu nebo něčemu věříte a na dalsích stránkách se ukáže že to byla jen lest a je to úplně jinak.
Napínavé sledování Placerů a toho jak se se vším poperou. No držela jsem jim všem palce, aby to ti moji oblíbenci vydrželi až do konce a nic se jim nestalo.
No nenudila jsem se a hned po dočtení jsem se pustila do třetího dílu. :)

19.10.2018 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

První setkání s autorkou a nebyla jsem vůbec zklamaná.
Začátek mě hned zaujal a nemohla jsem ji odložit aniž by jsem věděla jak to dopadne a celé skončí. První polovinu knihy jsem hádala, kdo by to mohl být, bohužel v druhé polovině nám autorka naservíroval viníka, naštěstí na motiv jsem si musela počkat až do konce, což mě udrželo u knihy.
Hrdiny jsem si sice nijak moc neoblíbila, Hunt byl na mě moc chlapácký do všeho se hned vrhal a měl silný řeči. Soudkyně byla zase na mě moc upnutá a taková až moc zásadová.
Děj ovšem hezky plynul, celá zápletka byla skvěle vymyšlená a samozřejmě romantika tam taky nechyběla.
V polovině jsem si díky knize vzpomněla na seriál Walker texas ranger a v určitých aspektech mi ho kniha připomněla. :)

16.10.2018 4 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Dokonalá historická romance, paní Garwood se nemůže upřít že tohle řemeslo ovládá skvěle.
Opět příběh tvrdohlavého Skota, kterému až ta pravá žena ukáže co je to milovat.
Příjemná oddechovka, kterou jsem nečetla poprvé a ani naposledy. :)

10.10.2018 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knížku jsem půjčovala v knihovně pro známého a jelikož jsem ji měla doma, tak jsem si řekla ,,proč si ji nepřečíst".
Při prvních stránkách jsem myslela, že je to blbost. Potom jsem se začetla a zajímalo mě jak to skončí.
Příběh hezky plynul, pořád se něco dělo a tím že se pomalu vysvětluje proč a jak labirint vznikl a byla jsem hodně zvědavá jak to celé dopadne nemohla jsem jinak než číst a číst.
Používání slangu mi přišlo jako dobrý nápad, přece jenom je to kniha o teenagerech a to prostě k tomuhle věku patří (synovec taky na mě občas mluví pro mě nepochopiteným jazykem). V některých situacích byla i knížka zábavná v jejich chování k sobě navzájem a to jak se mezi sebou bavili.
Pár kluků jsem si i oblíbili a ráda budu sledovat, jak celý příběh bude pokračovat takže si určitě přečtu další díl. :)

04.10.2018 4 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

Moje prvotina od autorky a nebyla jsem zklamaná. Kniha se četla dobře a děj hezky plynul, bez zbytečných velkých odboček od děje.
Moc zajímavé, když se do vyšetřování zločinů zakombinuje i pomoct médií a nadpřirozeno.
Určitě se k autorce ještě vrátím. :)

29.09.2018 4 z 5