To mi zaplatíš

od:


KoupitKoupit eknihu

Měl to být takový kanadský žertík, jaké k letním táborům patří. Vedoucí dívčího oddílu Monica O'Nealová celou dobu všem lezla na nervy, a tak se ji teď ostatní rozhodnou trochu vystrašit. Nic se jí nestane, jen se pořádně vyleká. Vždyť co by se mohlo zkazit? Bohužel všechno. O dvacet let později vyšetřuje detektiv Lucas Dalton nález lidských ostatků na pozemku bývalého tábora. Lucas to místo dobře zná – jeho otec tábor vedl a Lucas tam pracoval onoho osudného léta, kdy beze stopy zmizely dvě dívky. Jedna se podle všeobecného mínění stala obětí uprchlého zločince, druhá se utopila. Lucas ví, že by měl případ s takovou mírou osobní zainteresovanosti odmítnout. Vždyť už teď je jeho kariéra v ohrožení. Ale možná nastal čas, aby konečně někdo odhalil, jak to tehdy všechno bylo. Do místa konání tábora přijíždějí další bývalé vedoucí, aby se společně pokusily poskládat události osudové noci. Každá z nich něco ví. Každá z nich slíbila, že si to nechá pro sebe. Nyní se rozhodnou tento dávný slib porušit. Jakmile se ale do toho pustí, přijde všem vzkaz s jednoduchým výhrůžným sdělením: To mi zaplatíš. A pak se začne znovu vraždit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365467/to-mi-zaplatis-BOs-365467.jpg 3.660
Orig. název:

You Will Pay (2017)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Přidat komentář
Acinore
17. listopadu

Strašně se to táhlo a vůbec mě to nebavilo. Musela jsem se do čtení nutit. Škoda, pro mě ztráta času, který jsem mohla využít u lepších knížek.

Januli
08. listopadu

Kniha byla takové ne velké, ale malé zklamání. Jak již bylo zmíněno, zbytečně dlouhé, děj se odehrává až opravdu v závěru knihy, klidně bych snesla o něco méně postav. I finalé jsem tak z půlky odhadla. Žádná postava mi "nepřirostla k srdci" takže takový průměr.

L.Helena
02. listopadu

Velké zklamání!
Člověk by řekl, že když v anotaci na přebalu knihy je uvedeno, že bývalé vedoucí letního tábora obdrží vzkaz "To mi zaplatíš", tak se to stane někdy na začátku knihy a od toho se bude odvíjet děj. Ale ouha! Napřed musíte přetrpět asi čtyři sta stran příšerné nudy, kde se pořád dokola omílá jedna dvacet let stará záležitost, děj se vůbec nikam neposouvá a akorát je tam spousta nicneříkající vaty. Pak po těch čtyřech stech stranách teprve přijdou ony zmiňované vzkazy a jakš takš se na zbývajících osmdesáti stranách začne něco dít.

Před lety jsem od autorky četla Nechtěj nic vědět a celkem se mi to líbilo. Proto jsem si nyní půjčila v knihovně tuto novinku a musím říct, že je mi doslova líto těch pěti korun za rezervaci. I ta jedna hvězdička, co nyní dávám, je až až.

Peršanka
16. říjnaodpad!

Úplně zbytečná kniha.

i.stefany
15. října

To mi zaplatíš je vzkaz, který obdrží všechny bývalé vedoucí z letního tábora, na němž pracovaly před 20 lety. Tehdy se něco přihodilo. A každá z nich o tom něco ví. O 20 let později vyplují na povrch fakta, která souvisí právě s jejich pobytem v táboře a začíná vyšetřování. Kniha se mi dobře četla, byla napínavá, autorce se velmi dobře podařilo vystihnout atmosféru tábora a chování jejích obyvatel.

zoubele77
03. října

Velmi slušně napsaná a dobře čtivá detektivní forma literatury vynikající autorky.

Kalina
29. září

Přestože nemám příliš ráda dvě časové linie, tak v tomto případě to vůbec nevadilo. Naopak. Příběh se krásně rozvíjel a na konci, alespoň já, jsem byla překvapená. Knihu doporučuji.

Didi15
03. září

O Lisy mám nejradši sérii s Alvarezovou a Pescoliovou , ostatní jsou trošku slabší odvar. Nicnéně nemohu napsat, že by mě to nebavilo. Možná místy zbytečně zdlouhavé a všichni se nechávají unášet sexuálními pudy:)Dávám za čtyři , jsou i mnohem horší knihy a honosí se titulem třeba ,,kniha roku,,.

Jane417
24. srpna

"To mi zaplatíš" je první knížka, kterou jsem od Lisy Jackson četla a nechápu, proč jsem ji, jako autorku, tak dlouho odkládala. Tento příběh byl napínavý, měl spád, přišlo mi, že nemá hluchá místa, stále se něco dělo a konec jsem neuhádla. Námět byl vcelku originální a typicky letní... děj se odehrával na letním církevním táboře a také ve dvou časových rovinách. Před dvaceti lety, kdy se na táboře staly dost divné události a zmizeli čtyři lidé a v současnosti, kdy se k záhadným případům vracíme, protože v areálu bývalého tábora jsou nalezeny něčí ostatky a začíná vyšetřování... Ano souhlasím se spoustou komentářů, v knize je hodně postav, ale mně to nevadilo a po začtení jsem se úplně v pohodě zorientovala, protože vše bylo napsáno logicky a srozumitelně! Naopak musím napsat, že se mi tento styl líbil. Když vidím hodnocení ostatních čtenářů, tak je někdy docela negativní a o to víc se těším na další knihy Lisy, protože pokud je tato hodnocena jako ta slabší, další musí být naprosto skvělé.

Marluksa
18. srpna

Dala jsem jí 128 stran. O 28 víc, než běžně knize dám - než ji z nudy odložím nebo nadšením neodložím dokud nedočtu. A tentokrát autorka zklamala. Chaos, nuda, spousta omáčky,... Teď a tehdy... Moc postav na můj vkus, žádná husí kůže při čtení, žádná emoce,... Prostě nic. Škoda.

alexis818
11. srpna

Knihy od Lisy mám hodně ráda,tahle byla trochu slabší,ale kvalita autorky neutrpěla.Příběh byl zajímavý a mně se to četlo dobře.Je tedy fakt,že chvílema to bylo příliš roztahané,ale jinak pohoda.

FlexiMZ
11. srpna

Další samostatně stojící kniha od mé oblíbené autorky. V příběhu se střídají dvě časové roviny - ,Tehdy' a ,Teď'.
Skupina vedoucích na letním církevním táboře. Čtyři nezvěstní. Kopa tajemství.
Je to zajímavé čtení. Přesně jak mám u Lisi ráda. Všechno tu souvisí se vším, je to zamotané a vy spolu s hrdiny postupně rozplétáte všechna tajemství, která se onoho léta stala. A že jich není málo!
Je pravda, že zprvu jsem měla trošku problém se začíst, ale vinu přikládám spíš tomu hroznému horku venku.
Shrnuto a podtrzeno! Byla to opět velmi dobrá kniha od autorky. Možná bych řekla, ze patří k těm malilinko slabším, ale to vůbec nevadí. Čtení jsem si užila.

zuzana2599
08. srpna

Já jsem spokojená. Docela dlouho jsem nečetla od Lisy Jackson knihu, no myslím, že autorka potvrdila své kvality. Příběh byl od první stránky docela napínavý, zvědavost mě hnala dál, abych prokousala tolik stran. Církevní tábor bylo dosti netypické místo, ale mě to přišlo zajímavé a poutavé. I nad koncem jsem musela přemýšlet... Snad jen bych ubrala pár stran, zvýšilo by to dynamiku příběhu.
Zase ráda sáhnu po knize této americké autorky.

SimonaP
03. srpna

400 stran nudy, přišlo mi to jak román pro teenagery, bez napětí, bez zvratů, o ničem. Vlastně o církevním táboře, kde jde každý s každým. Až na posledních cca 80 stránkách to dostane jakýsi spád, ale Lisu Jackson jsem v této knížce opravdu nepoznala. Ztráta času.

zdehan
02. srpna

Kniha se mi moc líbila byla napínavá a dobře se četla.

veveronka
31. července

Nebylo to špatné,ale osobně si myslím,že její dřívější knihy jsou lepší,pletla se mi tam minulost a přítomnost

Hanka1301
29. července

Kniha působí dojmem, že se autorka nemohla rozhodnout, zda píše thriller nebo román pro ženy. Obojí dohromady je pro mě osobně rušivé.

Martiiiik
27. července

Velmi dobrá kniha, zajímavá zápletka. Ale občas už mi to přišlo dosti zdlouhavé a stále se dokola opakovaly stejné věci.. Ale i přes tyto drobné nedostatky Lisa opět dokázala, že si zaslouží místo v Oblíbených autorech :-)

Sarance
22. července

První knížka od autorky, která se mně opravdu nelíbila. Možná zajímavý konec, ale musíte se k němu propracovat zmateným dějem, polovinu knihy jsem tápala kdo je kdo. Za mě tedy opravdu ne.

Moňule13
22. července

Lisa Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale v téhle knize jsem bohužel postrádala ten mrazivý strach a napětí, které mám v jejích knížkách tak ráda. Četla jsem ji nezvykle dlouho, nějak jsem se příběhem nemohla prokousat. Za mě docela zklamání...

Klarinecka
17. července

Lisa se měla rozhodnout, zda chce psát detektivku nebo slaďák. Protože obojí najednou psát nejde. Byla to “pěkná” slátanina a jednu * jsem dala pouze z nostalgie, protože bývala mou oblíbenou spisovatelkou a její detektivky bývaly fajn. Tohle ovšem bylo tristní a pěkně nudné. A ani přehršel sexu tomu moc nepomohla. Prostě brak všech braků. A já jsem z Lisy vážně moc zklamaná.

lenka.g
09. července

Lisa bývala mou oblíbenou autorkou, pak jsem ji pár let číst nestíhala, a bohužel mne návrat k ní přesvědčil, že už se vracet nebudu.
Knížka mi přišla zdlouhavá, "obohacená" o nadbytečné vulgarismy a nenadchlo mne ani téma, protože mi přijde těžko uvěřitelné, že katolický tábor sexu plný víc než kdejaký domeček s červenou lucernou.
Tohle nebyla záhadná až strašidelná Lisa Jackson, tohle byla daleko víc Lisa, co psávala harlekýnky.

Ajuszka
03. července

Na Lisu nezvykly styl psani,ale byla to bomba.Konecne jsem vraha neznala od ctvrtiny a nebyl to nejaky uchyl jako tomu v jejich knihach byva.Prijemna zmena a dost dobry pribeh.

Heli20
27. června

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala.

jana3099
26. června

Opět další zajímavý příběh od mojí oblíbené Lisy Jackson. Její knihy se opravdu dobře čtou, jsou zajímavé a konce překvapivé, jen někdy až zbytečně moc zdlouhavé ....... nicméně samozřejmě vynikající spisovatelka a rozhodně stojí za přečtení ;-)