To mi zaplatíš

Měl to být takový kanadský žertík, jaké k letním táborům patří. Vedoucí dívčího oddílu Monica O'Nealová celou dobu všem lezla na nervy, a tak se ji teď ostatní rozhodnou trochu vystrašit. Nic se jí nestane, jen se pořádně vyleká. Vždyť co by se mohlo zkazit? Bohužel všechno. O dvacet let později vyšetřuje detektiv Lucas Dalton nález lidských ostatků na pozemku bývalého tábora. Lucas to místo dobře zná – jeho otec tábor vedl a Lucas tam pracoval onoho osudného léta, kdy beze stopy zmizely dvě dívky. Jedna se podle všeobecného mínění stala obětí uprchlého zločince, druhá se utopila. Lucas ví, že by měl případ s takovou mírou osobní zainteresovanosti odmítnout. Vždyť už teď je jeho kariéra v ohrožení. Ale možná nastal čas, aby konečně někdo odhalil, jak to tehdy všechno bylo. Do místa konání tábora přijíždějí další bývalé vedoucí, aby se společně pokusily poskládat události osudové noci. Každá z nich něco ví. Každá z nich slíbila, že si to nechá pro sebe. Nyní se rozhodnou tento dávný slib porušit. Jakmile se ale do toho pustí, přijde všem vzkaz s jednoduchým výhrůžným sdělením: To mi zaplatíš. A pak se začne znovu vraždit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365467/big_to-mi-zaplatis-BOs-365467.jpg 3.5132
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

You Will Pay, 2017

Kniha To mi zaplatíš

BlueTer

(+ SPOILER) Mě se kniha líbila. Samozřejmě jsou zde hluchá místa, jako třeba, že někdo přežije pád ze skály, vydrží ve vodě a pak má tolik energie, že si najde šaty a uteče nebo třeba že všichni spí s každým, ale každý maličký detail se tady počítá a je nakonec důležitý. Zpočátku pro mě byl problém se orientovat v postavách a čase, ale když jsem dávala opravdu pozor, všechno mi to začalo dávat smysl. Pohled všech postav je důležitý, protože dávají dohromady celý příběh. Jednu vraždu jsem věděla a tu druhou jsem tušila. Posledních 100 stran byla naprostá pecka. Myslím si, že největší problém této knihy je, že veškerá akce se odehrává v posledních 200 stranách a tech prvních 200 jsou prostě obkecávačky, co nás mají navést na stopu. Pro mě příjemné a nakonec i velmi překvapivé čtení.

allfonsa
09.01.2021

Strašně zdlouhavá kniha, záživná zhruba na posledních 100 stranách. Mnoho postav a ještě rozděleno na současnost a minulost. Ztrácela jsem se v tom kdo je kdo...

SilvieSisinka
27.12.2020

Nemohla jsem dočíst.Nebavilo mě to.

Bablu
25.12.2020

Nějak jsem se nemohla začíst, patří spíš do podprůměru autorky.

malýčtenář
29.11.2020

Zpočátku jsem byla na základě recenzí na rozpacích, ale vydržela jsem a celkem se mi kniha líbila. S napětím jsem čekala rozuzlení. O překvapení nebyla nouze. Celkem doporučuji.

Katulinka69
03.10.2020

Tak za mě teda super,jediné mínus za zbytečné zdlouhani.

martin3554
22.09.2020

Spíše by názvu knihy slušel "Tábor tajemství" či "Tábor smrti", opět další z knih a la J.P.Delaney, střídání minulosti se současností. Všichni tehdejší vedoucí tábora měli své tajemství, nyní se po dvaceti letech vracejí namísto, aby podali výpověď. Tehdy lhali, aby zatajili těhotenství, jinou orientaci, špehování nebo vraždu. Komu patří nalezené ostatky v jeskyni? Dvě z vedoucích se ztratily, Monika a Ella, stejně jako jeden pomocník. Lucas Dalton syn majitelé tábora a jeden z tehdejších vedoucí, nyní pomocník šerifa, musí znovu otevřít případ, ale i on má co skrývat..

ctenarkaEva
15.09.2020

Jiné knihy této autorky se mi líbí, ale tato mě bohužel nezaujala. Nedokázala jsem se začíst a vzdala jsem to.