Nevěsta

11.-12. stol. Skotsko, Wales a Irsko.... Podle králova rozhodnutí si ovdovělý skotský zeman Alec Kincaid musí přivést nevěstu z Anglie. Vybral si tam krásnou Jamii, nejmladší dceru barona Jamisona. Té se však barbar z Vysočiny ani trochu nezalíbil. Slyšela podivné řeči o smrti první ženy svého nastávajícího a také o tom, že pro Skoty znamená manželka méně než jejich kůň. Přesto jí nezbývá nic jiného, než vydat se s Alecem Kincaidem na dalekou cestu do Skotska. Tváří v tvář nebezpečí, které na oba číhá během jejich putování po nehostinném kraji, ale i na zemanově skotském panství však jejich vztah začíná dostávat jinou podobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3110/nevesta-DOL-3110.jpg 4.6357

Snoubenky zemanů 1.

Vydáno: , Oldag

The bride, 1989

Kniha Nevěsta

uzivatel8130
dnes

Moje mamka má od téhle spisovatelky strašně moc knih a tak jsem si řekla, že jednu taky musím zkusit. Našla jsem tu nejlépe hodnocenou, což má být Nevěsta a začala číst. Námět super, hlavní postavy si umím živě představit, přírodu a místa také, ale za mě má kniha nedostatky a prvky, co mě neustále vyrušují a nudí. Neustálé dialogy o tom, jak Jamie Aleca neposlouchá, odporuje mu a hádá se s ním a jeho to buď vzrušuje nebo zadržuje smích, už jsem v první třetině knihy začala pomalu přeskakovat. Na velmi detailně popsané milostné scény si zrovna nepotrpím, v 17 bych z toho ale měla divoký sny . Za mě oddychovka, kterou čtu, když mi usne miminko, než padnu vyčerpáním za vlast - rozkošné, miloučké, neurazí, ale ani nenadchne.

katkaq

Tohle se nemohlo nikdy stát, ale to mě nezastaví od toho, abych o tom nesnila. Romantický příběh, který je čtivě napsaný. Narozdíl od jiných mě u tohohle chvílemi mrazilo hrůzou. Ale musím říct, že to byla osvěžující změna.

oresvo

Začátek byl sice malinko zdlouhavý ale i tak vtipný. Krásná romance se skotskou tématikou.
Aleca jsem si velmi oblíbila , na venek tvrdý jako kámen ale uvnitř trpělivý chlap.

Sss708

Chtěla jsem nějakou odpočinkovou četbu.A tohle bylo svěží,vtipné,moc jsem se bavila.

petulik330

Skotský zeman Alec je ničen vybrat si anglickou manželku a proto se vydává na cestu do Anglie. Když dorazí nám místo potká krásnou dívku, která se stane jeho manželkou. To jeďte netušil, že ho manželka nebude poslouchat na slovo s také to, že mu nastanou časy kdy. Se mu život obrátí vzhůru nohama

jinbr
03.12.2020

Ach ano, Julie to opravdu umí a tato kniha patří k těm jejím nejlepším. Plná humoru, kolikrát jsem se musela smát... kniha se čte velmi hezky, děj je svižný, postavy vás chytnou u srdce. Naprosto živě jsem viděla tu malou holčičku, jak se ptá, jestli si ji vezme za ženu...

alekis
28.11.2020

Nechápu, jak mě tato rozkošná romance mohla až do teď minout... No, mám ji v šuplíčku Přečtené.
Jde, když to přiznám, nejspíš o trochu nereálný nesmysl... ale autorka vystavěla tak hezký příběh, s tolika milými lidmi, s láskou, která hory přenáší a se šťastným koncem navrch... že nelze, než ji doporučit - pobaví a určitě dobře naladí.
:-)

Verunka4444
13.11.2020

Po přečtení tohoto příběhu jsem zůstala doslova PAF...opravdu.Alec...tvrdohlavý,silný a úžasný bojovník z Vysočiny.Miluji tu jejich hrdost a plédy...zemana Kincaida jsem si v takovém oděvu představovala snad milionkrát a nejspíš i tolikrát knihu přečtu,protože tohle je naprostý skvost mé knihovny. ♥ ♥ ♥ ♥