Nevěsta

11.-12. stol. Skotsko, Wales a Irsko.... Podle králova rozhodnutí si ovdovělý skotský zeman Alec Kincaid musí přivést nevěstu z Anglie. Vybral si tam krásnou Jamii, nejmladší dceru barona Jamisona. Té se však barbar z Vysočiny ani trochu nezalíbil. Slyšela podivné řeči o smrti první ženy svého nastávajícího a také o tom, že pro Skoty znamená manželka méně než jejich kůň. Přesto jí nezbývá nic jiného, než vydat se s Alecem Kincaidem na dalekou cestu do Skotska. Tváří v tvář nebezpečí, které na oba číhá během jejich putování po nehostinném kraji, ale i na zemanově skotském panství však jejich vztah začíná dostávat jinou podobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3110/nevesta-3110.jpg 4.6291

Snoubenky zemanů (1.)

The bride (1989)

Vydáno:, Oldag

Kniha Nevěsta

pingu1

Romantické, naivní, sladké .... ale četlo se to moc pěkně :-)

magdalena2377

Moc pěkná kniha

Tabby
10.10.2018

Dokonalá historická romance, paní Garwood se nemůže upřít že tohle řemeslo ovládá skvěle.
Opět příběh tvrdohlavého Skota, kterému až ta pravá žena ukáže co je to milovat.
Příjemná oddechovka, kterou jsem nečetla poprvé a ani naposledy. :)

macuska
03.06.2018

Moja obľúbená knižka.Nedávno som ju dočítala,ale nie prvý krát.A viem ,že sa ku nej ešte niekedy vrátim.

lenysek69
26.04.2018

Je to dlouho, co jsem knihu četla poprvé, ale ráda se k ní vracím, jelikož je to nejlepší volba k odreagování. Prostě nenucené čtení spíše tedy pro ženy

Minnie85
24.04.2018

Přišlo mi to strašně naivní. Možná jako čtení pro pubertální slečny, ale za mě nic moc

angelbooks
14.02.2018

Opět jsem si během chvíle dokázala oblíbit hlavní postavy. Ta její sestra mě tedy často lezla na nervy, ale dalo se to přežít.
Určitě doporučuji. :)

Alinois
29.01.2018

Většinou dávám přednost knihám které mají menší počet stran a myslím že ani této by nijak neuškodila kdyby měla méně stran. V některých pasážích by se člověk až červenal :D

18.01.2018

Tady nemám zase co dodat. Jamii a Aleca jsem si znovu maximálně užila. Co je naprosto kouzelný, jak Alec říká Jamii v gaelštině, že ji miluje, a ona musí dělat jakoby nic.

vivalamuff
30.10.2017

Hodně naivní příběh. Ty dialogy mi vůbec nesedly. Pro mě byly jen stěží uvěřitelné - na 12. století? Ne a ne a ne. Jinak hezká romantika...

DUNIKO
14.05.2017

Bylo to celkem slušné některé pasáže byly dost okrajově napsané ale jinak nebyla špatná.

EvikU.
06.04.2017

SKOTSKO ❤ , někdy se tam musím podívat. Většinou všechny knihy o skotech mě velmi pobavila. Jsou tam velice humorné scény a tahle kniha není vyjímkou, moc povedená.

sarahmoon
18.03.2017

Touto knihou začala moje velká láska ke knihám Julie Garwood.
Dámy....Ať se Vám do ruk dostane jakákoliv kniha od této autorky rozhodně nebudete zklamaní. Já sice dávám přednost jejím historickým románům, obzvláště těm ze Skotska ♥ ... škoda, že jich je tak málo :o), ale i ostatní knihy jsou vážně dost dobré. ;o)
Autorka má obrovské vypravěčské nadání, naprosto Vás vtáhne do děje, vykouzlí úsměv a dobrou náladu.
Čtu ji snad již po 10-té a rozhodně ne naposled. Kniha bude navždy moje srdcovka!

Lucky_one
02.03.2017

Byl to vlastně úplně stejný příběh jako jiná kniha od Garwood. Bylo úplně jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. Ale sakra, bylo to tak milé... :D

Da7nd1
03.02.2017

Moc hezká kniha, mám ráda tyto knihy , kde se prolíná Skotsko a Anglie, drsné prostředí a hlavně láska hrdinů, kdy nalézají jeden druhého, doporučji tuto knihu a dávám 5 hvězdiček

Janka0702
09.08.2016

Tak tahle byla mooc pěkná. Užívala jsem si ji. Jen mi tam trochu chybělo vysvětlení, co se stalo se "záporákem". I když to se dá asi vydedukovat. Mám ráda Aleca, je to drsoň, ostatně jako většina hrdinů v Juliiných knihách.
Za mě plný počet hvězdiček :)

PomněnkaPrvní
28.07.2016

Celkem záživná historická romance, ale aspoň v mojí paměti dlouho nezůstane. Co mi vysloveně nesedělo bylo to, že Jamie měla super výcvik jako muž, jezdila na koni ve stoje, střílela z luku, uměla s mečem, s dýkou, lovila pro rodinu večeři... ale neuměla se orientovat v terénu. Nevěřím, že pokud ji věrný starý přítel učil lovit, tak že ji nenaučil, jak poznat světové strany a podle čeho najít cestu domů...

klarka61
05.07.2016

Holé věty, dialogy jak s tříletou holčičkou ( a proč?...), nepravděpodobný příběh, příliš erotických scén, takže pak už působily nudně, začátek s vykreslením sester hlavní hrdinky, které byly tak ubrečené, že to působilo až rušivě... Rozhodně jsem četla lepší Garwoodovky.

VytíVlčice
12.03.2016

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější, stejně jako Láska a čest od této autorky. Podle mě jsou to dvě nejlepší knihy s historickým dějem ze Skotska. Častokrát jí čtu a přesto se u ní nikdy nenudím. Kniha je poutavá svým dějem, napětím, romantikou, ale také často úsměvnými scénami, které podle mého skvěle pasují. Určitě doporučuji všem.

havrmoni
10.03.2016

Nádhera. Ty její sestry to byla hrůza a Jami nebyla špatná. To její anglické vychování mi šlo na nervy,ale jen proto,že je k nepochopení pro někoho z našeho století.To samé platí o skotských horalech či barbarech,na jejich pohled o vlastnictví žen :). To však tomu příběhu jen dodává tu pravou atmosféru.

18.11.2015

Alec a Jamie jsou super, moc mě bavili.

ariel platto
09.09.2015

Hvězdičku beru kvůli ukňučenému začátku sester, které mi hrozně lezlo na nervy.

moudivlacek
03.09.2015

Jedna z nejkrásnějších děl této autorky, tuto knihu mohu číst pořád dokola a nikdy se mi neomrzí.

*Pájuše*
02.07.2015

Nejhorší na knížkách, které jste přečetli a byly jedním slovem wow - je to, že nevíte, co o knize napsat. Nenacházíte slov. A tahle kniha se týká mě osobně. Po jejím přečtení, jsem koukala chvilku do blba a moje prvotní myšlenka byla, že si to musím přečíst znovu. I když tuhle knihu mám přečtenou nejmíň šestkrát, stále nemám slova, abych vyjádřila, jaký to skvost se nachází v mé knihovničce. :-)

Barbora H
16.06.2015

Kniha by nebyla špatná, kdyby autorka nedělala ze sester hlavní hrdinky totální blbky. To byl fakt hodně rušivý prvek. Jinak celkově jsem od této autorky čekala víc, mám ji oblíbenou a touto knihou zase tak nenadchla...

Karoli282
25.10.2014

Knížka se mi líbila, ale přišla mi už hodně přesládlá. :D

pakoshka
29.07.2014

Docela se divím vysokému hodnocení. Nu, asi nejsem ideální cílovka, je to hrozně naivní a hloupé, nezáživné a nudné.

munka
13.06.2014

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh od tejto autorky. Romantická, nechýba jej humor a vtipné dialógy.

Mergirus
21.04.2014

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Garwoood, dokonce jsem dopadla tak špatně, že jsem si ji musela koupit, abych nevypadala v knihovně blbě, že si ji pořád půjčuju. Už jsme ji četla asi čtyřikrát a pochybuju, že teď to bylo naposled. Děj je čtivý a rychle ubíhá, nechybí tu ani humor, neustále se u téhle knížky culím. Vřele doporučuji jako nenáročnou oddychovku a pro pobavení.

fidáš
19.03.2014

Jedna z mých nejoblíbenějších od této autorky.

historické romance

Julie Garwood