Jak daleko byste zašli, abyste zachránili život? Toto je mimořádný příběh muže, který absolvoval cestu dlouho milion mil, aby zachránil tisíce opuštěných psů před hladem, zneužíváním a zanedbáváním a dal jim tak druhou šanci na život a lásku. Po celá léta se Greg Mahle snažil udržet při životě svou rodinnou restauraci v Ohiu. Když ji byl nucen zavřít, byl na mizině a v nejistotě, co dál. Pak ovšem navždy změnila jeho život štěňata. Novinář Peter Zheutlin cestuje s Gregem z Ohia až na pobřeží Mexického zálivu a pomáhá mu zachraňovat psy, kteří neměli štěstí na Jihu, k rodinám milujícím zvířata na Severu. Po cestě jim nezištně pomáhá mnoho dobrovolníků. Ze zbídačelé staré houstonské čtvrti, kde se tisíce psů potulují po ulicích, se přesunou k novým páníčkům na severovýchodě. Tato záchranná cesta je plná lásky: inspirující příběh o unikátním spojení mezi psy a lidmi, který nám ukazuje, jak vymanění se z bídy těchto psů může změnit i náš život. Dojemný a inspirující příběh o tom, jak jeden člověk může ovlivnit tolik životů, lidských a štěněcích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284622/zachranna-pout-jeden-muz-tricet-tis-lR6-284622.png 4.717
Literatura světová, Dobrodružné, Příroda, zvířata
Vydáno:, Omega

Rescue Road: One Man, Thirty Thousand Dogs, and a Million Miles on the Last Hope Highway (2015)

Tabby

Krásná kniha a to především obsahem, leč někdy smutná, i slzy byly na krajíčku, a to několikrát během knihy.
Je to o silných lidech, organizacích kteří zachraňují opuštěné psy, lásce ke zvířatům a v neposlední řadě i o naději pro všechny zvířata na lepší zacházení.

Mersiie

Po pár přečtených stranách mi blesklo hlavou jediné - TUTO KNIHU BY MĚLI MÍT DOMA ÚPLNĚ VŠICHNI a POVINNĚ!

Je to poutavé, srdceryvné, smutné, ze života. Je to upřímné. Je to realita dnešního světa a spousta lidí před touto pravdou zavírá oči.

Jako člověk, co od malička miluje zvířata a hlavně psy, mi kniha doslova způsobovala bolest. Myslela jsem na každého psa zmíněného v knize a na praktiky, které se děly a dějí. Je to problém, který by se měl celosvětově řešit.
Každopádně lidi, kteří pomáhají v psím světě si opravdu zaslouží metál a daleko víc než to. Víc takových lidí..

SamMarešová

Kniha, kterou by měl mít v knihovně každý člověk co přemýšlí nad pořízením psa, každý pejskař, každý zvířátkomil, každý bojovník za lepší zvířecí (psí) životy...
Jasně napsáno jak to v dnešním světě chodí, jak jsou zvířata našim "vládcům" ukradení, jak bezcitní lidé mohou být a jak se jeden člověk z miliónu snaží zlepšit svět - ten psí.
Problematika 21. století kdy se lidé snaží vydělat na živých bytostech s tak čistou duší jako je právě pes, musí někde zanechat nějaké následky... a že jsou všude !
Kniha mi rvala srdce na cáry, tak moc jsem u ní brečela, tak moc jsem se cítila zoufalá a bezmocná, tak moc jsem chtěla ublížit těm co ubližují...
Přes smutné dění v naší společnosti je ta kniha poklad - nedocenitelný poklad a Greg je anděl...

sarekaslukova
16.11.2018

Kniha se mi moc líbila, ne jen to o čem byla, ale celkově, to jak byla napsaná. Ale to o čem bylo mě trochu zaráželo. Přemýšlela jsem jestli se tohle děje i u nás v česku, jak množství opuštěných psů tak nějaký záchranný organizace. Také mě hodně překvapil názor na kastraci, u nás mi přijde, že se to tak ani neřeší jestli mají psi kulky nebo ne a v knize mě tedy dostal komentář, že na severu už ani děti neznají psy s kulkami. Takže díky této knížce si i já sama rozšiřuji obzory a doplňuji informace o našich útulcích. Myslím že stojí zato si jí přečíst ať jste pejskař či nejste.

ikul
19.07.2017

Dlouho jsem přemýšlela o tom, jak okomentovat tuto knihu. Jsem pejskařka a nevím, jak by zareagoval ten kdo psa nemá. Ve mně kniha vzbudila pocit, že je mezi námi stále dost lidí, kteří mají srdce a že to křesťanské pomáhání bližnímu stále ještě platí, byť se to v tomto případě týká zvířat. Je to o lásce, nicméně romantiku v tom nenajdete. A je to o naději. Takových knih je zapotřebí.

Aires
18.03.2017

Nesmírně zajímavá kniha o muži, který zachránil třicet tisíc psů, kteří by jinak zemřeli. Záchranná pouť vám ukáže drsný svět amerických útulků, kde je přes 80%psů uspáno a na záchranu před smrtí mají jen dny. Naštěstí existuje síť dobrovolníků a záchranných organizací, které berou psi z útulků a dávají jim šanci na nový život. Je to kniha plná naděje a příběhů se šťastným koncem. Kniha u které vám poskočí srdce radostí, když si přečtete o shledání adoptovaného psa a jeho rodiny. Naděje se ale mísí s beznadějí, protože spousta pejsků se svého nového šťastného života nikdy nedočká.

30 tisíc zachráněných psů. 90 tisíc utracených psů. Kniha plná naděje i beznaděje. Radosti i smutku.
Pokud vás příběhy psů k adopci a Grega Mahle zaujali, sledujte je na Facebooku: Rescue Road Trips :)

ElisR1
13.11.2016

Zajímavá kniha. Chytne za srdce i poučí. Doporučuji k přečtení.

Peter Zheutlin

Peter Zheutlin
americká

Kniha Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil je: