Svatba

Svatba https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3121/svatba-3121.jpg 4 380 39

Snoubenky zemanů série

< 2. díl

Skotsko, Wales a Irsko... Lady Brenna MacAlisterová si nedělá žádné iluze o tom, že ji její manžel, vznětlivý skotský zeman, miluje. Prohlásil přece už v den sňatku, že jeho nevěsta může odjet do rodné Anglie hned poté, co mu porodí syna. Pro Brennu bylo rozhodnutí provdat se za MacAlistera impulzivním činem. Jinou možnost vlastně ani neměla, protože MacAlister se svojí družinou ji unesl při cestě na svatbu s jiným mužem. Nemohla ovšem popřít, že původně, ještě jako dítě byla zaslíbená právě jemu. Po chvatné svatbě uprostřed lesa začíná žít Brenna v klanu svého manžela a touží po štěstí. Poznenáhlu v ní klíčí láska i obdiv k statečnému, svědomitému i ušlechtilému muži. Její city ovšem nejsou opětovány. Když však MacAlisterův klan napadnou nepřátelé a Brenna je zatažena do spleti nebezpečných intrik, ví, že jediný, komu může důvěřovat, je právě... ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

THE WEDDING , 1996

Ivusak7
25.09.2023 5 z 5

Zase spokojená četla se sama, opět čtu již po několikáté. Krásně napsáno ;o).

Senza Jenka
18.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Anotace jako obvykle na draka. Za prvé bych vyhodila ten Wales a Irsko...
Kniha začíná několika skoky v čase. Connor přijímá v troskách rodné tvrze poučení a odkaz nenávisti svého umírajícího otce. Uchyluje se k Maitlandům (Nevěsta). O 5 let později náhled do života malé Brenny, děvčátko ohromené "obrem z Vysočiny" nabízí Connorovi manželství (dokonce celkem třikrát).
Samotný příběh se odehrává o dalších 11 let později. Brenna se jede provdat za zemana McNara a Connor přepadne její průvod, protože má s McNarem nevyřízené účty za smrt svého otce. Brenu unese a protože ho sama před lety vyzvala, aby se s ní oženil, použije to (mimo jiné) jako záminku, aby dívku dotlačil k svatbě. Následuje sžívání Brenny s Connorem a celým klanem, včetně nevlastní matky a bratra jejího manžela a zoufalé hledání zrádce, který umožnil McNarovi zabít Connorova otce.
Vše se v dobré obrátí, cinkylink.
Plus za děsivou ruinu staré tvrze, Gilly (chudinka), válečné barvy, přívěsky a záchranu Faith (to bylo hodně dobré) a Raenovu smrt.

Kudík
13.07.2023 5 z 5

Tak podobné předchozímu dílu a přesto trochu jiné. Příběh se odehrává o pár let později (než 1.díl), respektive ve dvou krátkých, ale důležitých odstavcích (kde uběhne cca 17let), jsem se dozvěděla jak Connor přišel ke svým přátelům, pomstě a seznámil se s Brennou. Následně je skok a již lady Brenna se provdává za zemana Connora MacAlistera, který mi občas svými slovy hýbal žlučí a Brennu jsem obdivovala, že jej nevzala něčím po hlavě, aby se mu dřív rozsvítilo. U Gilly se mi dělalo až zle, já bych v žádném případě takto statečná nebyla. Autorka to zachraňovala s Williem a Brenniným úsměvem a já se smála spolu s Quinlanem, protože takto nelhat je celkem umění. Jsem také ráda, že dost prostoru dostala Jamie s Alecem z předchozí části.

Ála1968
10.02.2023 5 z 5

Bože byla to nádhera,prostě úžasné......

Nii
30.10.2021 5 z 5

Knihu jsem kdysi četla a byla jsem z ní unešená, proto jsem si jí po pár letech musela koupit a dojmy z ní mám pořád stejné. U knihy jsem se často musela chechtat, protože Brenna si vždy dokázala prosadit svou a Connor s ní musel mít trpělivost. Velký paličák
Kniha se rychle a velmi dobře četla. Kdo má rád historické romány, tak doporučuji, jedná se o klidné čtení při kterém se člověk i zasměje.
Líbilo se mi i navázání postav prvního dílu.

katkaq
21.04.2021 3 z 5

První díl byl o něco lepší, ale i tak jsem si opět užila prostředí Skotska. Přesně to, co od Garwood lze očekávat: dívka téměř hned zaláskovaná a muž, kterému chvíli trvá než zjistí, co cítí.

oresvo
14.03.2021 5 z 5

Druhy díl mě bavil . Bylo fajn cist jak dopadli hrdinové prvního dílu.
Connor byl tvrďák, Brenna naivka, až moc rychle střídala emoce , prakticky nekladla žádný odpor se svatbou ani ničím jiným.

Ale jinak jsem to četla velmi rada . A bavilo mě to .

Sss708
10.03.2021

Po přečtení prvního dílu jsem se hned vrhla na další,ale bohužel mne zklamal.Přišlo mi to zvláštní.Hlavní hrdinka je donucena k sňatku,skoro vůbec se nebrání a hned se snaží být vzornou manželkou,zaláskovanou snad od první chvíle.

jinbr
03.12.2020 5 z 5

Řekla bych, že tato série se povedla... škoda, že jsou to jen ty dvě... Kniha mě opravdu bavila četla se lehce, svižně. Hodně jsem se u ní nasmála. Julie velmi hezky podává rozdíly v myšlení muže a ženy - myslím, že je velmi přínosný pohled. A nakonec možná malý spoiler - .... můj milovaný William visí ve stáji... to jsem se opravdu smála. Viděla jsem to doslova v barvách.

Verunka4444
14.09.2020 5 z 5

Miluji :) ♥ ♥ ♥ ♥
Silní a paličatí Skoti oblečeni v plédech....to je moje ❤
Ve Skotsku jsem byla a musím říct,že život tam musel být rozhodně drsný,ale také nádherný....zelené pláně,pasoucí se ovce,kamenné domky...jedním slovem...fantazie ♥

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení ❤️❤️❤️

sappan
09.08.2020 5 z 5

Mám ráda příběhy ze středověku a ze skotské Vysočiny, takže tohle jsou knížky pro mě. Je pravda, že první díl se mi líbil o maličko víc. Ale rozhodně stojí za přečtení.

Ms.Floyd
05.05.2020 3 z 5

Tahle knížka mě bohužel trošku zklamala. Brenna ani Connor mi byli nejmíň sympatičtější hrdinové Julie Garwood. Brenna byla opravdu hodně naivní s nepochopitelnými výkyvy nálad, Connor mi zas chvílemi přišel až moc chladný, skoro až krutý a nemající pochopení. Celý příběh byl takový nemastný neslaný. Ještě mi pár knížek od JG zbývá, tak snad budou lepší. Každopádně série Zemani z Vysočiny je mnohem lepší :)

Akin309
29.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, úžasný príbeh. Určite odporučujem ♡.

Kamila1991
01.03.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem dlouho sháněla a opravdu to stálo za to! Jedním slovem-NÁDHERA!

Petra-1
01.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha a skvěle hlavní postavy. Autorka umí vážně skvěle psát a její knihy mají zajímavé a originální příběhy.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Svatba je podobně jako předchozí knížka z prostředí skotské Vysočiny, kde ústřední dvojicí je tvrdohlavý Skot a jemná dívka z Anglie. Nicméně Brenna i Connor tvoří dobrou dvojici. Škoda, že jsme se nedočkali pokračování s Faith. Mohlo by to být zajímavé.
Pokud máte rádi Skotsko a skotské muže, tak můžu jen doporučit. Rozhodně to má své kouzlo.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný příběh, úžasná zápletka, úžasní hrdinové. Brenny mi bylo líto, dětství neměla snadné a Connor byl ze začátku až moc tvrdý, ale přesto měla velkou kuráž. Možná na konci bych dělala větší "scény" aby si Connor nemyslel, že dostane všechno zadarmo a Connorovu "matku a bratra" bych vyprovodila ze dveří hned po příjezdu, ale velmi ráda si knihu znovu přečtu, i opakovaně, bylo to úžasné

Tabby
17.07.2018 5 z 5

Opět další knížka, kterou si ráda přečtu i když jsem jí četla už několikrát.
Knížky z krásného prostředí Skotska a opět s tvrdohlavým Skotem a s jemnou dámou, která ho změní svojí láskou a dojdou tomu šťastnému konci. Brenna mi přijde občas až dětsky naivní ale ty dialogy s Conorem, které díky tomu vedou jsou nezapomenutelné.
Prostě tohle mě nikdy neomrzí a vždy to bude u mě srdcovka. :)

sarahmoon
24.02.2018 5 z 5

Jak jednou objevíte kouzelnou a tvrdou vysočinu v podání Julie Garwoodové bude chyceni v pasti ... a knihu z ruky nepustíte :o)