Králova milenka

V temných dobách po smrti krále Richarda I. Lví srdce se Anglie ocitá v chaosu rozpoutaném novým panovníkem a jeho násilnickými přisluhovači. Jednou z jejich obětí se stává nevinná dívka Gillian. Když jí krutý a ctižádostivý baron Alford zabije otce a roztrhne rodinu, je ještě pouhé dítě. Alford se snaží najít vzácnou skříňku vykládanou drahokamy, která v sobě skrývá tajemství smrti královy milenky Arianny, a odevzdat ji zpět svému despotickému pánu. Drahocenná klenotnice mu však unikne doslova pod rukama a na více než deset let se ztratí. Z Gillian se mezitím stává mladá a krásná žena, která při odhalování tajemství své minulosti nachází spojence mezi mužnými skotskými vůdci Ramseyem Sinclairem a Brodickem Buchananem. S jejich pomocí bezohledného barona Alforda pokoří. Po boku neohrožených válečníků pak Gillian a její přítelkyně Bridgid objevují, že i touha může dobývat, že zrada dokáže v jediném okamžiku zničit důvěru… a že nejnebezpečnější ze všeho je podlehnout hloubce citů nečekané lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3128/big_zemani-z-vysociny-kralova-milenka-zoO-3128.jpg 4.5309

Zemani z vysočiny 2.

Vydáno: , Oldag

Ransom, 1999

Kniha Králova milenka

Ivusak7

Nevím, zda se mi líbí víc tento nebo první díl ze série. Byla jsem ráda za Ramseyho, že taky našel někoho s kým mohl být šťastný, škoda že se o něm autorka víc nerozepsala nebo neudělala samostatný díl o něm. Gillian a Brodrick moc krásný pár. Brodricka jsem si oblíbila už v prvním díle. Ráda se k této knize vracím.

Verunka4444
12.08.2021

Brodick a Ramsey....To byla jízda. Dokonce se tam objevil i můj milovaný Ian...co víc si romantická duše může přát. Brodickovo bojovníci Dylan a Robert byli také k sežrání, prostě celá kniha pohladila :)

katkaq
21.04.2021

Dynamika vztahu byla trošku jiná než u minulého dílu i tak jsem si tuhle knížku užila. Gillian mi imponovala svou vnitřní sílou a stejně jako téměř všechny hrdinky od Garwoodové mě zaujala.

Irenka8
18.11.2020

Krásná kniha.

Iva B.
05.11.2020

Tenhle příběh mě nebavil tak moc jako ty předchozí, které jsem četla, ale pořad to bylo moc fajn čtení, oddychovka, která zase měla všechno jako romantiku, trochu napětí.. Jak už to u příběhu od JG bývá.

Petra-1
01.02.2020

Opět skvěla kniha

Lucie_1984
28.12.2019

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

TerryDee
03.11.2019

Na příběh Brodicka Buchanana jsem se těšila, protože mě zajímalo, jak si zrovna on pořídí manželku. Je zajímavé, že mu první pokus nevyšel. Nicméně nevěsta mu sama spadla do náruče, i když s nepřízní osudu, ale přece. I zde naleznete sympatické a tvrdohlavé Skoty a něžnou a nebojácnou Angličanku. A hlavně se nám tu objeví i hrdinové předchozího dílu, což bylo super.