Králova milenka

V temných dobách po smrti krále Richarda I. Lví srdce se Anglie ocitá v chaosu rozpoutaném novým panovníkem a jeho násilnickými přisluhovači. Jednou z jejich obětí se stává nevinná dívka Gillian. Když jí krutý a ctižádostivý baron Alford zabije otce a roztrhne rodinu, je ještě pouhé dítě. Alford se snaží najít vzácnou skříňku vykládanou drahokamy, která v sobě skrývá tajemství smrti královy milenky Arianny, a odevzdat ji zpět svému despotickému pánu. Drahocenná klenotnice mu však unikne doslova pod rukama a na více než deset let se ztratí. Z Gillian se mezitím stává mladá a krásná žena, která při odhalování tajemství své minulosti nachází spojence mezi mužnými skotskými vůdci Ramseyem Sinclairem a Brodickem Buchananem. S jejich pomocí bezohledného barona Alforda pokoří. Po boku neohrožených válečníků pak Gillian a její přítelkyně Bridgid objevují, že i touha může dobývat, že zrada dokáže v jediném okamžiku zničit důvěru… a že nejnebezpečnější ze všeho je podlehnout hloubce citů nečekané lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3128/zemani-z-vysociny-kralova-milenka-zoO-3128.jpg 4.6239

Zemani z vysočiny (2.)

Ransom (1999)

Vydáno:, Oldag

Kniha Králova milenka

CelticKate

Klasický scénář - on drsný a hrdý bojovník (čti Superman), avšak ke vší smůle hlavní hrdinky taky krasavec. Ona statečná, hrdá žena, avšak ke vší smůle hlavního hrdiny taky krasavice...no, jak tento "problém" vyřešit??
Přečtěte si a uvidíte...
Ne, opravdu velice pěkný příběh, byť podle stále se opakujícího scénáře. Dávám plný počet hvězdiček... když za nic jiného, pak za humor určitě. Zcela upřímně, po přečtení věty dobrosrdečných ochránců lady Gillian "Jenom bychom Tě trochu klepli...a bylo by to" jsem se smála tak, že to snad slyšeli všichni sousedé.
Super oddychovka, akorát ten návrat do reality je pak dost těžký...a to ani nemusím být klepnutá. :-D

angelbooks
14.02.2018

Knihu čtu už po třetí a nemůžu se jí nabažit. Úžasná po všech stránkách.
Ano, začátek, přibližně 60-70 stránek, mě pořád nudí. Ale nevadí, pár řádků přeskočím a už jsem u sladké odměny. :D
Knihu doporučuju.

ketvin
06.02.2018

Krásné pokračování série!!! Když se zjistilo kdo "Michael" je, vyvalila jsem oči a hlavou mi šlo jen "supeeer!" :) Do Gillian se člověk zamiluje hned z prvních stránek a Brodicka zbožňuje už z první knihy - prostě skvělí hrdinové! Myslela jsem si, že Gilliinou sestrou je někdo jiný, než to nakonec bylo, ale autorka to prostě tak hezky vymyslela, že se nedá nic vytknout. Snad jen by mi nevadil příběh o Ramseym ve zvláštní knize, těšila jsem se na něj, ale nakonec o něm vlastně moc nebylo... :/ Ale i tak mnoho zábavných momentů, napínavé části, velké finále... Prostě další super díl!

Ivusak7
24.07.2017

Jedna z dalších skvělých knih od této autorky. Z celé série se mi líbí nejvíc a krásně se četla. Hlavní hrdinové Brodick a Gillian jak jsou k sobě už od úplného začátku přitahováni. Krásný příběh plný překvapení, nebezpečí a lásky.

EvikU.
06.04.2017

Velmi dobře se kniha čte. Julie Garwood je pro mě synonymem úspěchu. Skotská vysočina, vtipní hlavní hrdinové. Jo moc se mi líbila.

AnetV
25.03.2017

Hezká odpočinková romance ze skotské vysočiny.

05.02.2017

I tento příběh, který se odehrává mezi dvěma páry najednou, mám ráda. Brodick je chlap každým coulem. Kdo by mu odolal? Líbí se mi o něco víc než Ramsey. Hlavní hrdinky jsou super, nejsou to žádný nanynky, a nenechají si nic líbit. Zkrátka skvělé protějšky.

Da7nd1
03.02.2017

Kniha je velmi dobře napsána a proto se také velmi dobře čte, i když tentokrát jsem trnula hrůzou, protože jsem se bála nejenom o Gilianu , ale především o malého Aleca, naštěstí to dopadlo dobře a konečně našel vyvolenou i Brodick i když ze začátku se choval velice hloupě. dávám 5 hvězdiček

DUNIKO
02.01.2017

Hned na začátku jsem brečela.Krásná nádherná knížka.Nezklamala.Dávám pět hvězdiček.

PomněnkaPrvní
11.09.2016

Opravdu zajímavý příběh, vývoj není předem jasný. Jen za mě byl Brodrick moc tvrdý, nechtěla bych vedle něj žít. Říkají, že Gillian ho nesmírně milovala, jenomže se mi zdálo, že kromě protivné nálady a přehlíživého jednání od něj nic citového nedostávala. Zklamaná jsem byla i z Ramseyho. Buď měla autorka pro něj vytvořit samostatný příběh, nebo mu měla dát v této knížce víc místa. Těžce se mi uvěřilo, že svou vyvolenou opravdu miloval.

Janka0702
09.08.2016

No joo, Brodick. Těšila jsem se na něj a opravdu nezklamal.
Gilian je milá a byla mi moc sympatická, chudinka si toho dost vytrpěla a Alec byl roztomilý malý uličník.
Kniha mě pobavila, nadchla a krásně se četla, ostatně jako další Jiliiný knihy. Jsem moc ráda, když se v knihách setkám s předchozími hrdiny. Ráda se dočtu něco o jejich osudu.
Trošičku byl pro mě moc zdlouhavý začátek, ale vůbec jsem se nenudila.
I když Bridgit bych občas vypohlavkovala :)

havrmoni
08.03.2016

Hezký příběh,akčnější než první a setkáme se i s postavami z tohoto dílu. Oddychové a relaxační čtení.

moudivlacek
03.09.2015

Opět jedna z krásných knížek, prostě hezké odpočinkové čtení, ráda si ji zas přečtu znovu.

TaLu
17.06.2015

Od mé oblíbené autorky. Z jejích historických romancí spolu s knihou Tajemství má nejoblíbenější.
K odpočinku, na dovolenou vřele doporučuji.
Nepokládám sebe sama za vyhraněnou čtenářku historických romancí, ale tuto knihu jsem si po čase přečetla s chutí znovu.

oliviet
07.03.2015

Tak konečně přelouskáno. První třetinu knížky jsem chtěla knížku odložit, dlouho to nemělo nějaký děj. Nakonec jsem se přemohla, protože mám Garwoodovou ráda, ale stejně tuto knížku řadím mezi ty slabší od této autorky.

Barbora H
22.10.2014

Nemohu říct, že bych byla zcela nadšená touto knihou, neboť jsem z počátku měla takový chaos v tolika postavách, že jsem chtěla knihu i odložit - ale nakonec jsem ji přelouskala, četla se snad i sama, neboť byla čtivá, hezká a napínavá.

Lidudu
04.08.2014

K J.G. jsem se dostala z nouze. Romantika není úplně to, co v knížkách hledám, ale zrovna jsem neměla "svoje" knížky, a tak jsem zabrousila do knihovny k mamince. Nakonec jsem přečetla všechny její knížky odehrávající se v historii, ale Králova milenka.se.mi líbila zdaleka nejvíc. A čkoliv ani nevím proč. Knížky J.G. jsou v podstatě všechny stejné, i když vata kolem je v každé knížce upravená jinak. I přesto byc tyhle knížky doporučila. Člověk si odpočine, nemusí moc přemýšlet.... Proč ne

avad
10.06.2014

Pokračování příběhu "Tajemství".Příběh je opět velice krásný.Jsou tam zajímavé zápletky.J.Garwoodová mě opět nezklamala. Doporučuji přečíst.

fidáš
19.03.2014

Tak J.G. zase jednou dostala. Moc krásný příběh. Rozhodně se k ní ještě vrátím.

suzett
09.03.2014

Krásny román,dobrý dynamický dej.

Andulienka
28.01.2014

Milujem túto knihu, zatiaľ je pre mňa NAJ od Garwoodovej.....Tie hašterivé, milé dialógy sú nenahraditeľné.....Veľmi sa mi páči malý Alec a to jeho: "A vieš čo?" ...ako aj následné odpovede: "Nie, čo?"
Brodick a Gillian je úžasná dvojica, ktorá poteší každé ženské romantické srdiečko.

Kamiliana
05.01.2014

Psáno čtivě, nekomplikovaně, vtipně (jen prvních 50stran ne). Osvěžující mi přišly scény, ve kterých vystupuje Gillian a Brigid pospolu, výstižně zachycují, že i sebeurozenější lady je někdy prostě pouhou puberťačkou.

martina.nd
13.11.2013

Pro mě nejlepší kniha od tého autorky. Napínavý a zajímavý příběh, který vás nutí číst bez přestávky.

jluky
01.05.2013

SUPER knižka.Má dobrý spád a je táááááááááááááááákáááááááááááááá romantickááááá.

barkabara
19.08.2012

Ze série "Zemanů z vysočiny" podle mě rozhodně nejlepší.... :)

Paithe
25.06.2012

Určitě tato kniha patří mezi mé nejolíbenější od této autorky. Jakmile jsem ji dočetla zmocnil se mě pocit prázdnotny, protože příběh skončil. U ní bych klidně strávila celý den, jen abych ji celou mohla přečíst, jelikož vás příběh nepustí a máte nutkání číst dál a dál.Dokonale vymyšlený příběh s mnoha nečekanými zvraty. Určitě to bylo odpoutání od denní reality, u čehož jste se mohli pohroužit do snění. Poprvé jsem si neuvědomila, že Brodick se objevil už v předešlé knize Tajemství, ale pořád mi jeho jméno připadalo povědomé, tak jsem se zahloubala a přišla na to, že jsem se s ním už opravdu setkala. Takže o jeden důvod víc, proč jsem tuto knihu přečetla. Vám určitě taky doporučuji přečíst. :)

maryzka
21.04.2012

zas je to nějaké pokračování románu takže člověk musí hledat postavy i když tam asi začíná a to si myslím rodina Buchananu, která má asi tady základ

marihorner
17.03.2012

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Krásná .

crea22
07.02.2011

Nádherná knížka, dva milostné příběhy prostě paráda

historické romance

Julie Garwood