Hudba meče

Za vlády krále Jana, Anglie a skotská Vysočina Historická milostná romance z 12. století. Historická milostná romance z 12. století. Princezna Gabriela ze Svatého Bielu, dcera jednoho z nejmocnějších anglických baronů, proslulá výjimečnou krásou, má posloužit králi k dosažení míru na Vysočině tím, že se provdá za dobrého a ušlechtilého skotského zemana, jehož jí anglický král vybral za manžela. K chystanému manželství však nedojde: pro Gabrielu se všechno změní, jakmile se náhodou stane svědkyní nevýslovné krutosti. Jediným výstřelem z luku Gabriela jeden život zhatí, jiný zachrání a zároveň vyvolá válku. Během krátké doby vzplanou na Vysočině boje mezi starými i novými nepřáteli. Gabriela, která původně přijela do Skotska, aby se zde provdala, je vtažena do víru nebezpečných událostí. Přestože svou odvahou a důvtipem udatně čelí dvěma krutým baronům, sama by se jejich intrikám neubránila. Naštěstí se objeví záchrana v podobě Colma MacHugha, nejobávanějšího skotského zemana, který jí může zajistit bezpečí pouze tím, že se s ní sám ožení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3103/zemani-z-vysociny-hudba-mece-eQI-3103.jpg 4.4244

Zemani z vysočiny 3.

Vydáno, Oldag

Shadow Music, 2007

Kniha Hudba meče

Lucie_1984
28.12.2019

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

TerryDee
03.11.2019

U této knihy mám smíšené pocity. Už to nebylo ono. Příběh ani hrdinové si mě nezískali. Je vidět, že autorka to psala s velkým časovým odstupem. Což je opravdu škoda.

petraj30
28.07.2019

Opět velmi originální, krásné, čtivé, poutavé asi jako všechny knihy od JG

bekule
04.07.2019

I když se mě i třetí díl Zemanů z vysočiny líbil stejně jako předchozí, čtenářku historických romancí ze mně stejně neudělá, přece jen mám raději knihy odehrávající se v současnosti nebo budoucnosti.

marcolka
14.01.2019

Knihy této autorky jsem milovala, když jsem chodila na střední školu. Po spoustě let jsem se k ní vrátila díky výzvě a musím konstatovat, že je to sice fajn občasná oddechová četba, ale už to nějak prostě není ono. I když historie a příroda Skotska má pro mě pořád svoje kouzlo.

Samira
21.08.2017

Jako obvykle výborné. Příběh byl však v tomto případě velmi komplikovaný s množstvím politických a mocenských intrik a přemírou postav, takže první polovina, která je ale pro další pochopení stěžejní neplyne s obvyklou lehkostí. Naopak jsem si říkala jestli tato konkrétní kniha nebude u autorky, která je vždy skvělá výjimkou.
Druhá polovina a hlavně sama ústřední dvojice však vše vrací a po dočtení bych hned otevřela nějaký další autorčin kousek.
Stojí za to!

07.02.2017

I zde je namícháno vše z osvědčených ingrediencí. Gabriela a Colm jsou skvělý páreček, který mě moc bavil. Autorce nemám co vytknout. Její vypravěčský talent nelze knihám upřít. Její knihy člověka chytnou a neodloží ji dokud nedočte. Tuhle sérii mám moc ráda, a už teď se těším, až se k ní vrátím.

Da7nd1
03.02.2017

Nejvíce se mi líbila hlavní hrdinka Gabriela, neváhala a zachránila člověka, kterého by nepřátelé zabili, také se mi líbil její vztah ke svým strážcům a také ke svému otci.Nakonec poznala i pravou lásku i když jsem si ze začátku myslela, že si vezme toho, koho zachránila- Liama, nestalo se tak a provdala se za jeho bratra Colma, škoda jen, že kniha neměla pokračování, hodně věcí bylo nedořešených, ale stejně dávám 5 hvězdiček