Tajemství

Děj v roce 1200. Judith Hamptonová, krásná a zároveň cílevědomá anglická dívka, slíbila své skotské přítelkyni z dětství, že jí bude stát po boku, až nastane čas narození jejího dítěte. Ale důvodem Judithina putování na vzdálenou skotskou Vysočinu je ještě něco jiného – touha shledat se s otcem, kterého nikdy nepoznala a o jehož existenci se dověděla teprve nedávno. Na daleké cestě ji doprovází skotský zeman Iain Maitland, starší bratr manžela její přítelkyně. A ještě dříve, než dorazí k cíli, vzniká mezi oběma tak rozdílnými osobnostmi vztah, který je silně poznamená. V situacích, jež dvojici čekají, však může obstát jen skutečná láska a vzájemná důvěra. Nejtěžší zkouškou je ovšem šokující odhalení pravdy o Judithině otci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56928/tajemstvi-MCJ-56928.jpg 4.5293

Zemani z vysočiny 1.

Vydáno, Oldag

The Secret, 1992

Kniha Tajemství

SBH
19. lednaodpad!

Tohle byla jednoznačná tragédie. Stokrát omleté schéma (cestování osamocené ženy s partičkou, jak jinak než sexy chlapů, vynucený sňatek) zpracované bez špetky invence. Postavy ploché, hysterické a afektované. Proč autorka příběh umístila do dvanáctého století, je mi záhadou, když o dané době neměla nejmenší ponětí. Takže Judith oblékala šaty ve všech barvách duhy (obzvlášť zářivé či pastelové barvy byly v té době nepřekonatelným problémem!), cestovala přes lán řepky a podobně. Iainova promluva o jejím sebeuvědomění je naprosto za hranou. Judith se chovala jako fracek, Iain je naprosto smyšlený charakter (takový muž neexistuje v žádném z vesmírů). Román bývá často označován termínem "sladký", což je pochopitelně metafora, ale k čemu? Hloupé a nerealistické dějové zvraty, afektované dialogy, nesmyslné a protichůdné duševní pochody hrdinů, urážlivost, nedorozumění kvůli banalitám, křečovitá snaha o vtipnost? Uch. A to romantiku miluju. Tentokrát jsem sáhla hodně vedle.

Lucie_1984
28.12.2019

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

Iva B.
17.12.2019

Přiznám se, zde tenhle typ knihy nevyhledávám běžně, ale tyhle historické romance, zvlášť ty z drsné skotské Vysočiny, ty me prostě hrozně baví a rada se k autorce vracim.

TerryDee
03.11.2019

Další dobrodružství a romantika ze skotské Vysočiny. Tentokrát s novými hrdiny. A nebojte, i tihle vám přirostou k srdci.
V tomto románu jsou hlavní hrdina Ian a jeho tlupa šílení sympaťáci už od prvního pohledu, i když se snaží vypadat drsně a nepřístupně. Putování celé tlupy mi přišlo opravdu humorné a milé.

petraj30
30.10.2019

Nádherný romantický příběh z divoké Vysočiny. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, jen o Iaina bych někdy něco rozbila. Občas jsem se i od srdce zasmála - hlavně při rozebírání "Evina hříchu" nebo při sezení rady starších. Velice ráda se ke knize v budoucnu vrátím

Lofda
08.06.2019

Byla to moc hezká romantická pohádka.. Vážně hezký oddychový příběh, dobře se čte, jen mi trochu nesedlo to umístění v čase. Tolik emancipace na začátku 13. století? Vážně?

bekule
14.01.2019

Moje první historická romance , doposud jsem se tomuto žánru úspěšně bránila. Kniha mě velmi mile překvapila svým humorem, místy jsem si ani neuvědomovala že se odehrává v 13.století. S velkou chutí přečteno za den a půl. Jedna věc mě zarazila, opravdu se v Skotsku, nebo i jinde v minulosti pohřbívaly ženy zemřelé při porodu za hřbitovní zdí společně s vrahy a sebevrahy?

Eruvanda
15.12.2018

Dobre napísaná kniha. Skvelo vymyslený príbeh. Jedna s tích romantických knih pri ktorých sa ani chvíľu nenudíte.