Tajemství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj v roce 1200. Judith Hamptonová, krásná a zároveň cílevědomá anglická dívka, slíbila své skotské přítelkyni z dětství, že jí bude stát po boku, až nastane čas narození jejího dítěte. Ale důvodem Judithina putování na vzdálenou skotskou Vysočinu je ještě něco jiného – touha shledat se s otcem, kterého nikdy nepoznala a o jehož existenci se dověděla teprve nedávno. Na daleké cestě ji doprovází skotský zeman Iain Maitland, starší bratr manžela její přítelkyně. A ještě dříve, než dorazí k cíli, vzniká mezi oběma tak rozdílnými osobnostmi vztah, který je silně poznamená. V situacích, jež dvojici čekají, však může obstát jen skutečná láska a vzájemná důvěra. Nejtěžší zkouškou je ovšem šokující odhalení pravdy o Judithině otci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56928/tajemstvi-MCJ-56928.jpg 4.5293
Série

Zemani z vysočiny 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Oldag
Orig. název

The Secret, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Tajemství

Přidat komentář
SBH
19. lednaodpad!

Tohle byla jednoznačná tragédie. Stokrát omleté schéma (cestování osamocené ženy s partičkou, jak jinak než sexy chlapů, vynucený sňatek) zpracované bez špetky invence. Postavy ploché, hysterické a afektované. Proč autorka příběh umístila do dvanáctého století, je mi záhadou, když o dané době neměla nejmenší ponětí. Takže Judith oblékala šaty ve všech barvách duhy (obzvlášť zářivé či pastelové barvy byly v té době nepřekonatelným problémem!), cestovala přes lán řepky a podobně. Iainova promluva o jejím sebeuvědomění je naprosto za hranou. Judith se chovala jako fracek, Iain je naprosto smyšlený charakter (takový muž neexistuje v žádném z vesmírů). Román bývá často označován termínem "sladký", což je pochopitelně metafora, ale k čemu? Hloupé a nerealistické dějové zvraty, afektované dialogy, nesmyslné a protichůdné duševní pochody hrdinů, urážlivost, nedorozumění kvůli banalitám, křečovitá snaha o vtipnost? Uch. A to romantiku miluju. Tentokrát jsem sáhla hodně vedle.

Lucie_1984
28.12.2019

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

Iva B.
17.12.2019

Přiznám se, zde tenhle typ knihy nevyhledávám běžně, ale tyhle historické romance, zvlášť ty z drsné skotské Vysočiny, ty me prostě hrozně baví a rada se k autorce vracim.

TerryDee
03.11.2019

Další dobrodružství a romantika ze skotské Vysočiny. Tentokrát s novými hrdiny. A nebojte, i tihle vám přirostou k srdci.
V tomto románu jsou hlavní hrdina Ian a jeho tlupa šílení sympaťáci už od prvního pohledu, i když se snaží vypadat drsně a nepřístupně. Putování celé tlupy mi přišlo opravdu humorné a milé.

petraj30
30.10.2019

Nádherný romantický příběh z divoké Vysočiny. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, jen o Iaina bych někdy něco rozbila. Občas jsem se i od srdce zasmála - hlavně při rozebírání "Evina hříchu" nebo při sezení rady starších. Velice ráda se ke knize v budoucnu vrátím

Lofda
08.06.2019

Byla to moc hezká romantická pohádka.. Vážně hezký oddychový příběh, dobře se čte, jen mi trochu nesedlo to umístění v čase. Tolik emancipace na začátku 13. století? Vážně?

bekule
14.01.2019

Moje první historická romance , doposud jsem se tomuto žánru úspěšně bránila. Kniha mě velmi mile překvapila svým humorem, místy jsem si ani neuvědomovala že se odehrává v 13.století. S velkou chutí přečteno za den a půl. Jedna věc mě zarazila, opravdu se v Skotsku, nebo i jinde v minulosti pohřbívaly ženy zemřelé při porodu za hřbitovní zdí společně s vrahy a sebevrahy?

Eruvanda
15.12.2018

Dobre napísaná kniha. Skvelo vymyslený príbeh. Jedna s tích romantických knih pri ktorých sa ani chvíľu nenudíte.

1