Modrá sféra

V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea, který se navzdory hlasitým protestům ostatních snaží vražedný virus vystopovat. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zavraždí klíčového člena vyšetřovacího týmu - počítačového "kouzelníka" a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo a strážci zákona se musí vydat ze všech sil, aby nelítostného šílence zastavili. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1346/modra-sfera-1346.jpg 4.5462

The blue nowhere (2001)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Domino

bigben

Děj odsýpal jak měl, i zvraty ve vyšetřování byly, takže klasická kniha od Jeffery Deavera.

KaiShun

Top top top, po roce jsem sedl k deaverovi co jsem jeste necetl a nechapu, trosku mi pripomina rozbite okno ale ted nevim co vyslo drive :D kazdopadne teprve druhy JD co me tak chytil bez rhyma

Teron

Zatím asi nejlepší hackerská kriminálka, jakou jsem měl v ruce. Jako člověk počítači celkem odkojený oceňuji využití principů a zároveň vysvětlení, které plynule prochází celým svazkem, aniž by rušilo přednáškovým stylem.

Misa101

Autorovy knihy jsou jedny z těch, které nejdou odložit a v noci sebe i lampičku přesvědčujete, že toto je poslední kapitola. Modrá sféra byla jako vždy skvělá a strhující. Znovu obdivuji autora, jakým způsobem se dokáže ponořit do zvoleného tématu. Svět počítačů a internetu je popsán snad lépe než v nějaké obecné příručce. Vím, že dnes jsme dál, ale podívejte se na rok vydání :)

qydko

Jeffery Deaver je mistr svého řemesla, kniha je napínavá, plná dramatických zvratů. Jen ho už trošku znám, takže u hodně z nich jsem tušila, kam směřují. Ale i tak jsem si čtení moc užila.

Vanekyj

Zajímavá, hekerská krimi kniha.
Děj má spád a čte se to dobře.
Některé IT záležitosi už jsou značně zastaralé a některé drobnosti přitažené za vlasy, proto 4 z 5 hvězd.

Nunynka

Kdyby to byla moje první přečtená kniha od Deavera,tak jsem z ní nadšená. Ale vzhledem k tomu,že mám od něho přečtených většinu knih,tak je pro mě zklamáním. Nemohla jsem se do těch počítačových termínů nějak začíst. Kolikrát jsem se přistihla,že vlastně nevím o čem čtu. A konec byl už tak nějak předvídatelný.

lenyleny

Možná že odborníkům připadá, že se moc vysvětluje,ale nám skoro PC negramotům to vyhovuje. Velice dobře čtivé, má to spád. Není to klasická detektivka a o to se mi děj lépe četl.

hana4834
10.12.2016

první kniha co jsem četla od toho spisovatele a hned mě dostala

Lu89
08.07.2016

Tento díl je pro mě stejně povedený jako Sběratel kostí. Dozvěděla jsem se spoustu nových pojmů a zároveň přečetla super příběh u kterého mě ani malou chvíli nechyběl Rhyme a Amélie.

Peleus
16.03.2016

Musím vyzdvihnout, že mít tento počin dobrý scénárista, zřejmě by mohlo jít o dobře koukatelný film, kdy všechny zvraty a napětí během zjišťování pravé identity pachatele a spolupachatele mohly poměrně slušně fungovat. Na stránkách knihy mě to, bohužel, nenapínalo a jen jsem si říkal, zda má autor skutečně zapotřebí všechny tyto jen stěží uvěřitelné švíky vysvětlovat a omlouvat sociálním inženýrstvím?

Pokud jste ovšem IT pozitivní, bylo by škodou knihu minout.

kuruteku
28.01.2016

Deaver - kdo četl, ví. Spousta vysvětlování věcí okolo, spousta zvratů v ději - vždycky naletím. A až později mi dojde, že se dala čekat slepá cesta. Pár nedomyšlených věcí, což se u oboru IT dá čekat, ale celkově čtivé a chytlavé, ale Lincoln Rhyme to není ;-)

sioux
25.07.2015

Nuda. Technicky úplně mimo, zcela zastaralé. Přes největší snahu a celkově respekt k Deaverovi jsem to nedokázal dočíst. Od půlky jsem se nutil k čtení a pak už jen přeskakoval a i to nestačilo k dočtení knihy.

Allia
24.07.2015

Ze začátku jsem měla problém začíst se, přece jen tolik neholduji "modré sféře". Proto bylo pro mne těžké prokousat se, začátkem, ale pak se to krásně rozjelo a nedala se kniha odložit. Ráda si přečtu další knihy autora :-)

noutebook
22.02.2015

Tato kniha mě opravdu zaujala. Mohu jen doporučit. Má strhující děj, zajímavé postavy a velice dobrou zápletku. Autor se zaměřuje hlavně na srozumitelnost. Vysvětluje život postav, jak se dostali k té dané práci, jak se co stalo, co jejich životy změnilo apod... ale také i Hackerské pojmy.
Jeho postavy jsou propracované a hlavní hrdinové mi skutečně přirostli k srdci. Hlavně Wayt Gillet, který pomáhá s vyšetřováním a pak také ten "záporák" vystupující pod pseudonymem Phate... no nechci prozrazovat děj, takže na závěr řeknu jen:" pokud chcete strhující detektivní příběh z hackerského pohledu na svět, neboj jen detektivku z trochu jiného úhlu pohledu, sáhněte po této knize! Jen musím varovat před chvilkovou zmateností a povinností si alespoň trochu zapamatovat pojmy, protože na nich autor staví :D

iva23
09.02.2015

Podprůměrné.

Flowtec
11.12.2014

Super kniha. Pracuji v IT, takže o to více se mi příběh líbil. Při čtení mě trochu mrzel fakt, že neumím hackovat :-)

P.S. : Moje první kniha od Deavera na doporučení mého třídního na střední, když viděl, že čtu Digitální pevnost od Dana Browna.

gallovl
27.11.2014

Moje první knížka od Deavera, poté následovaly další a vše je čtivé, napínavé, má to spád.

ellescorpio
01.07.2014

Pro mě nejlepší z nerhymovské řady. Spousta zvratů a detailní technické popisy jsou přesně to, co mě u Deavera tak baví :)

lanusinka
26.03.2014

Tak tahle knížka pana Deavera mě moc neuchválita, hackerství není věc, která by mě nějak zvlášť zajímala a navíc v amerických poměrech, kde mi ani názvy společností nic neřeknou. Příběh docela pěkný, ale ne tak, aby přehlušil pro mě nudné pasáže o počítačích...

Ladys
16.02.2014

Slušný dílko. Tenhle autor mě zatím zklamal jen Dívčím hrobem

Gity
02.02.2014

Tato "Deaverovka" se mi líbila méně než některé jiné. První tři čtvrtiny knihy se mi zdály zdlouhavé, nenapínavé. Myslím také, že kniha bude velmi brzy působit zastarale. Deaverovy knihy s hlavním hrdinou Lincolnem Rhymem jsou pro mě zajímavější a napínavější.

Petronille
24.01.2014

Velmi povedená detektivka, čte se pěkně. Jediné po mi vadilo byl počet zvratů na konci, pár bych vypustila. Příběh by tak byl určitě napínavější. Odborné výrazy byly dobře vysvětleny, ale vypadá to že kniha byla napsaná někde na začátku počítačových technologií.

mfe
28.07.2013

Pěkně napsaná detektivka jako vždy u Deavera. Pro znalce IT terminologie a zejména zvláště ty starší vzpomínka na začátky počítačové vědy. Pro laiky kolikrát až dost odborných termínů.

gotham
17.07.2013

Čte se to pěkně, bavilo mě to, má to styl typický pro Deavera, ale těch zvratů zejména ke konci už je až příliš. Třeba takový Hodinář je podle mě určitě lepší, tam to všechno pěkně do sebe zapadá, tady mi přišlo, že některé zvraty už postrádaly smysl a byly udělané pouze na efekt. 70%

Petr K.
19.02.2013

Dilo to neni spatne, ale nekdy mam pocit, ze kdyz Jefferyho napadne nejake tema, da si opravdu zalezet a nastuduje dane odvetvi hodne peclive a dopodrobna. To cele pak prenese do knihy a popisuje a popisuje. Je to urcite zajimave, ale vseho moc skodi. U teto knihy me vsecky ty odbornosti, atd ...., dost nudily. Ty zvraty, jak uz tu mnozi psali, meli skoncit driv, ale to je proste Jeffery, u nej si muzete byt jisti, ze pokud nejste na 98% prectene knihy (ctu elektronicky), tak to neni posledni zvrat. (u vsech jeho knih)

Jinak kdyz opomenu ty nedostatky (z meho pohledu), tak jsem u toho byl napnuty a bavilo me to. A o to jde, ne :-) Takze 4 body, ale urcite ma lepsi dila, nez je toto.

jhsoft
04.09.2012

Jako obvykle Deaver nezklamal..kniha je čtivá a napínavá od začátku do konce, akorát některé věci z počítačové branže jsou poměrně nepřesné(možná jen špatný překlad), nicméně tyhle malé odchylky od reality jsem zkousnul a s knihou jsem spokojen.

karvak
08.01.2012

Úžasné, strhující, chytré a velice čtivé. Thriller se spoustou odborných věcí popsaných tak, že je bez problému pochopí i laik. Napětí se zvedá ve vlnách, vždy je postupně vygradováno tak, že se od knihy nemůžete odtrhnout, ale zápletka se následně zavčasu rozuzlí a napětí klesne, takže si můžete vydechnout. Každopádně se po celou dobu čtení nenudíte. Jedna z nejčtivějších knih, co jsem kdy četl.

dalimoni
23.10.2011

Velmi povedený thriller z počítačového prostředí, je vidět, že je to psáno už "dávno", protože některé věci už do dnešní doby téměř nepatří, jakoby by byly už z doby dávno minulé (diskety,walkman...). Autor pak navázal thriller podobného zaměření (Rozbité okno), které se mi líbilo o trošku více, ale i přesto mě kniha bavila a četla se prakticky sama. 94%

Melic
19.10.2011

Od prvních stran mě děj chytil a nepustil do konce. Pro mě atraktivní prostředí, zápletka i spád knihy. Nejprve bych neváhal s hodnocením 5*, ale... To ale vzniklo dějovými zvraty. Myslím, že byly zbytečnou kaňkou na příběhu, ani ne samy o sobě, jako tím, že všeho moc škodí. (Nemohl jsem nevzpomenout na seriál "Útěk z vězení", kde to také tvůrci až přehnali.) Proto "jen" 4 hvězdičky.