Černá ozvěna přehled

Černá ozvěna
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43479/bmid_cerna-ozvena-6F1-43479.jpg 4 498 498

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky. Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech. Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino
Originální název:

The Black Echo , 1992


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá ozvěna. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (106)

tami1
08.03.2024 5 z 5

Začátek skvělé detektivní série.

Trochu detailnější seznámení se svérázným Harrym Boschem. Já už jsem pár knih ze série četla, takže jsem přesně věděla do čeho jdu.
Drsný Harry, kterého formovalo nelehké dětství a válka ve Vietnamu je prototypem "staré školy", kdy detektiv je tvrdý chlap. Je zásadový a loajální.

Skvělé čtení!

KlariN
15.02.2024 4 z 5

Harry Bosch přichází, a je to famózní nástup. Connelly je přímým nástupcem Ed McBaina, Raymonda Chandlera i dalších věrozvěstů noir krimi, a přináší intenzivní dávku napětí, neortodoxních vyšetřovacích postupů i suchého humoru. Radost!


Arella
24.01.2024 5 z 5

Za mě také příjemná čtenářská záležitost na lednové večery. Těším se na další díl, děkuji.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

1993 - Edgar Allan Poe Awards (Best First Novel)


Kniha Černá ozvěna v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených683x
ve Čtenářské výzvě49x
v Doporučených32x
v Knihotéce262x
v Chystám se číst244x
v Chci si koupit26x
v dalších seznamech3x