Černý led

Již podruhé se český čtenář setkává se svérázným detektivem Harrym Boschem, který se představil v románu Černá ozvěna. V pochybném motelu je nalezena mrtvola Harryho kolegy. Z dopisu na rozloučenou všichni usuzují, že spáchal sebevraždu, ale Harry ví, že nesmí dát na samotná fakta bez jasných souvislostí. Tuší totiž, že na kolegově smrti by mohli mít zájem distributoři nové drogy, nazývané Černý led, a v tomto názoru ho ujistí nález dalších dvou mrtvých lidí, kteří hráli v případu určitou roli. Navzdory varování, aby dal od tohoto případu ruce pryč, se Harry pouští do pátrání na vlastní pěst. Hon se stupňuje až do závěrečného rozuzlení, které přinese několik nečekaných zvratů. Bravurní styl a dokonalá znalost prostředí, děj plný akce a napětí, to jsou atributy všech Connellyho knih z „boschovské série". I Černý led je detektivka, která uspokojí všechny milovníky tohoto žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51503/cerny-led-51503.jpg 4.3157

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Domino

The Black Ice, 1993

Kniha Černý led

astra3
16. listopadu

Zajímavé. Kromě kriminální zápletky jsou zajímavé i vztahy USA - Mexiko. A nikdy nekončící boj proti dealerům drog.

parxel

Na rozdíl od některých komentářů níže mi druhý díl přišel o špetku slabší. Ani ne tak kvůli samotné hlavní postavě. Bosh mi přišel vykreslený dobře a přesně zapadá do obrazu poldy, tak jak ho znám ze seriálu. Problém jsem měl spíše s vylíčením situace v Mexiku. Tam mi to prostě přišlo slabší, až trochu naivní. Nicméně knížka je to pořád dobrá o tom žádná a pro milovníky žánru asi není co řešit.

VendulaB

Druhý případ detektiva Harryho Boshe . Autor si drží všechna pozitiva prvního dílu - sympatický detektiv - outsider, který si jde za svým. Drsný, neuplatitelný, spravedlivý, přitom lidský... Samotný příběh mi přišel lehounce slabší a méně napínavý než předešlá kniha, přesto jde o americkou detektivku hodnou přečtení.

mysce

Zavírám druhou Connellyho knihu se „zdravě nedisciplinovaným“ detektivem Harry Boschem a říkám si, jak je nadčasová. Lumpové se zkrátka nemění, zlo zůstává zlem a intriky intrikami.
Případy, ke kterým se ostatní policisté raději obrací zády, jsou pro Harryho Bosche neodolatelnou výzvou. V „Černém ledu“ narazíme na pár mrtvol, drogy z Mexika a především na zajímavé vyšetřovací metody a postupy hlavního hrdiny.
Autor nám servíruje akci, napětí, čachry, strach o Bosche, ale především mnohá překvapení a několikanásobná odhalení.
Černý led je vynikající detektivka, kterou bez váhání doporučuji!

Hugomil

S druhým případem Harryho Bosche přišla ještě větší propracovanost příběhu, který zasahuje z L.A. až za mexické hranice a je řádně komplikovaný. Druhou knihu bych označil za ještě lepší než první a která zvedá laťku Connellyho vypravěčského umění, ještě o něco výše.

Ramiel

Harry se tentokrát "vetře" do vyšetřování sebevraždy jednoho kolegy. A protože je to vrták, tak se do případu pořádně zavrtá, ačkoliv se ho o to nikdo neprosí, ba naopak mu to náčelník Irving zakazuje. Ovšem nebyl by to Harry, aby nepřišel na to, jak tento zákaz obejít a celý případ vyřešit.
POZOR MOŽNÝ SPOILER:
"Rande" s vdovou na pohřbu? Harry, to jako fakt???

harena

Harry Bosch už začíná být můj oblíbený detektiv. Příběh je zajímavý, pátrání trochu zkomplikuje bývalý kolega, ale Harrymu nic neunikne a nakonec to musí sám vyřešit. Kniha se dobře čte, vyšetřování je napínavé, svérázný detektiv sympatický, určitě si někdy přečtui další díly série.

syskas

Tentoraz som s blížiacim sa záverom tušila, ako to celé bolo. Ale aj tak výborná kniha.