Černý led

Již podruhé se český čtenář setkává se svérázným detektivem Harrym Boschem, který se představil v románu Černá ozvěna. V pochybném motelu je nalezena mrtvola Harryho kolegy. Z dopisu na rozloučenou všichni usuzují, že spáchal sebevraždu, ale Harry ví, že nesmí dát na samotná fakta bez jasných souvislostí. Tuší totiž, že na kolegově smrti by mohli mít zájem distributoři nové drogy, nazývané Černý led, a v tomto názoru ho ujistí nález dalších dvou mrtvých lidí, kteří hráli v případu určitou roli. Navzdory varování, aby dal od tohoto případu ruce pryč, se Harry pouští do pátrání na vlastní pěst. Hon se stupňuje až do závěrečného rozuzlení, které přinese několik nečekaných zvratů. Bravurní styl a dokonalá znalost prostředí, děj plný akce a napětí, to jsou atributy všech Connellyho knih z „boschovské série". I Černý led je detektivka, která uspokojí všechny milovníky tohoto žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51503/cerny-led-51503.jpg 4.3260

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Black Ice, 1993

Kniha Černý led

Olous1
23.10.2021

Druhý případ Harryho Bosche je za mnou. Opět velmi zajímavé čtení. Tento druh knih mi trvá trochu delší dobu číst,ale zato zážitek je moc pěkný. Takže jdu na další díl.

janina66
29.09.2021

Harry Bosch mě baví. Opět jsem poslouchala audioknihu. Toto druhé pokračování bylo pro mě zajímavější, než úvodní kniha. Sice zde bylo hodně jmen, ale časem do sebe vše zapadne. Velmi zajímavé ruzuzlení a nadějná budoucnost Harryho.

MatoPalkes
24.08.2021

Ďalšie stretnutie s Harrym Boschom a opäť kus klasickej starej detektívky, tentoraz s väčším počtom postáv a cigariet.

Ivan F
03.08.2021

Tak sa stretávam s H.B. po druhý krát a musím uznať, že mi je ako postava neskutočne sympatický, moja čitateľská krvná skupina. K tomu má Connelly ten správny grif pri písaní a prešpikováva príbeh dobrými hláškami, napr.: "Pozrel sa na ňu pohľadom, ktorý z radodajky urobí pannu." alebo "Bol tam užitočný, ako parkovací automat na cintoríne." Výborný štýl a to som sa s opovržlivým pohľadom pozeral na obálky týchto kníh pri mojich návštevách kníhkupectiev. Ach, ako som sa ochudobnil - a teraz je čas to napraviť. Budem sa s radosťou tešiť na ďalšie stretnutie s H.B. Verím, že bude rovnako dobré, ako prvé dve. Jediné, čoho by mohlo byť menej, je počet vyfajčených cigariet, občas som mal pocit, že sa pri počúvaní audioknihy (Ivo Gogál dodal svojím hlasovým prejavom príbehu jemnú drsnosť - oxymorón ako vyšitý) rozkašlem, ako mi dym stúpal do očí a do nosu. :-)

Artepy
06.06.2021

Moje druhá knížka s Harrym a opět super. Mám ráda jeho individualismus a jak si všechno dělá po svém. Příběh je vždy přímočarý a bez kudrlinek se odkrývají nové indicie. To ale vůbec neubírá na napínavosti, spíš naopak. A znovu mě dostal zajímavý a pro mě trochu nečekaný závěr.

astroweb
28.05.2021

První kniha přečtená od autora, musím napsat, že tv seriál je lepší.

orinka3
27.05.2021

Zatraceně dobrá detektivka. Navíc se člověk může dovědět, jakým způsobem se dají likvidovat hmyzí škůdci. Bosch je neohrožený a chytrý, dokáže si poradit v každé situaci a umí předvídat. Jen by nemusel tolik kouřit, ať nám vydrží! Stačí ty litry kafe. Takový konec jsem vážně nečekala, všecko je jinak! Dobře se to čte, nenudí to a autor se vydal správnou cestou.

Chesterton
08.04.2021

[audiokniha]
Drsnou školu jsem nikdy nepreferovala, ale ani nazavrhovala. McBain je mým oblíbencem, Chandlerovi jsem zatím na chuť nepřišla.
Steve Carella je fajn chlapík, Harry Bosch taky není k zahození.
Celkově ovšem drogová problematika zaujímá i pro mě pozici kdesi na chvostu.

Černý led mě dlouho odpuzoval podivným chaosem a změtí jmen. Postupně jsem se zaposlouchala a nejen zápletka pro mě dosahuje kvalit Agáty Christi. Určitě se ještě setkáme. Rozhodně to nebylo hloupé ani "paperback do letadla" :o)
A Martin Preiss vystřihl film se vším všudy!
4/3