Advokát přehled

Advokát
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4963/advokat-4963.jpg 5 317 317

Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino
Originální název:

The Lincoln Lawyer , 2005


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Advokát. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (64)

smardice
16.04.2024 5 z 5

Z této série jsem měla tak trochu strach, protože asi bych nechtěla dělat práci advokáta, obhajujícího nejen nevinné, a i ty méně nevinné, ale i zločince nejhrubšího kalibru. Nakonec se z toho vyklubal skvěle napsaný a zajímavý příběh z dobře popsaného amerického soudnictví. A i když vše dobře dopadlo, bude mi Mickey muset přístě dokázat, že dobrý advokát je lepší než zločinec.

Agatha84
16.04.2024 4 z 5

Abych tu mohla fundovaně rozhodnout, potřebovala jsem se nezbytně nutně znovu podívat i na filmovou adaptaci knihy...
Ono mi tam k tomu plnému počtu hvězd pořád něco chybělo. Příběh dokáže držet pozornost čtenáře, po celou dobu je o čem přemýšlet, přítomné postavy odrážejí pestrou společenskou mnohovrstevnatost, jsou zajímavé, uvěřitelné...
A po prvních pár minutách filmu mi to secvaklo. U Mickeho v knize postrádám to, co má Mike ve filmu. Protože charisma Matthewa McConaugheyho je nepopiratelné a tak nějak jsem přesně takovou jiskru při čtení postrádala.
Nic to ovšem nemění na tom, že mám připravený další díl :-)


_čtenářka_
04.01.2024 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka pro ty, kteří mají dost traumatizovaných detektivů alkoholiků. Hlavní hrdina totiž není detektiv, ale právník Mickey Haller je úžasně napsaná postava! Moc mě bavilo nahlédnutí za oponu americké advokacie. Mohu doporučit všema deseti.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2006 - Shamus Awards (Best P. I. Hardcover Novel)


Kniha Advokát v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených434x
ve Čtenářské výzvě17x
v Doporučených31x
v Knihotéce231x
v Chystám se číst145x
v Chci si koupit28x
v dalších seznamech2x